Inhoud blog
  • CR Sept Okt
  • In de ban van virussen
  • De bevrijding 1945
  • De bevrijding 1945 deel 2
  • Berkensap
  • Marijn Devalck
  • Lucien Blyau
  • Lucien Blyau
  • Vlaanderens Mooiste
  • Everbeekse Wandeltochten
  • Everbeekse Wandeltochten
  • Jubileum feest EWT
  • 3e Vlaanderens Mooiste
  • Museum Hieremias Triverius
  • Carnaval 2015
    Archief per jaar
  • 2020
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2012
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2007
  • 2006
  • 1978
    DE EVERBEEKSE WANDELTOCHTEN : INFO
  • De Everbeekse Wandetochten; info en weetjes
  • De Everbeekse Wandeltochten club blad 2e kwart.
  • De Everbeekse Wandeltochten club blad 3e kwart.
  • De Everbeekse Wandeltochten club blad 4e kwart.
  • De Everbeekse wandeltochten club blad
  • De Everbeekse wandeltochten Blog
  • MIJN FAVORITEN
  • HONGARIJE BRAKEL
  • THE CROWD
  • GOD IN HONGARIJE
  • DE EVERVRIENDEN
  • 't BRAKELT
  • MARCEL KLAPT UIT DE BIECHT
  • BRAKELSBLOGJE
  • SYLVAIN DE BOE
  • THE MISSING LINKS
    TOERISME: INFO - ROUTEPLANNERS
  • TOERISCHE DIENST BRAKEL
  • TOERISME VLAAMSE ARDENNEN
  • TOERISME VLAANDEREN
  • CENTRUM VAN RONDE VAN VLAANDEREN
  • DE RONDE VAN VLAANDEREN
  • VIAMICHELIN
  • MAPPY
  • VERKEERSINFO
  • WEGENINFO
  • GOOGLE
    NUTTIGE ADRESSEN
  • GEMEENTE BRAKEL
  • DE LIJN
  • SPOORWEGEN
  • DE GOUDEN GIDS
  • MEDIA
  • Het Laatste Nieuws
  • Het Nieuwsblad
  • Het Volk
  • De Tijd
  • 2 de hands
  • E bay
  • Yezzz
  • Koopjeskrant
  • HET WEER
  • KMI
  • WEERSTATION AALST
  • Blog als favoriet !
    Laatste commentaren
  • Hallo Robert (Sabrina De Couvreur)
        op Winterse beelden jan 2013
  • valentino sandals (changhon62)
        op Winterprik
  • Foto's (Peter Vanderstuyf)
        op Winterprik
  • den troep (Eric Van Cauwenberge)
        op Toen was er nog den troep
  • Wondermooie foto's (Chris)
        op Indian summer
  • Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Zoeken in blog

    Startpagina !
    Over mijzelf
    Ik ben Godijn Robert, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Roberto.
    Ik ben een man en woon in Brakel Everbeek(boven) (België) en mijn beroep is pré pensioen.
    Ik ben geboren op 11/06/1948 en ben nu dus 76 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: Tuinieren,klussen,lezen,reizen,internet.
    Everbeek, blijft me boeien,het verleden,he
    Zoekmachines
  • Google
  • Startpagina !
    Everbeek - Boven
    Verhalen,activiteiten,
    Everbeek,blijft ons facineren. Het is een mooi, rustig dorp op taalgrens in de mooie Vlaamse Ardennen,het frans is hier nooit ver af. Deze site gaat over het dagelijks leven,vroeger en nu. Vroege herinneringen, verhalen,merkwaardige figuren,gebeurtenissen. U kunt er ook aankondigingen voor een plaatselijke festiviteit op plaatsen. Uw mening geven, zelf een verhaal aan toevoegen. Kortom dit is de site van en voor Everbeek!
    15-06-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Militaire Oefening
    15/06/010
    De militairen van de 4e TTR uit Marche en Fammene; zijn druk bezig met nieuwe zendaparatuur uit te testen  op de grensscheiding tussen Everbeek en Flobecq.
    Opgelet ze zitten net op Vlaamse bodem, men weet maar nooit of de Walen zich voorbereiden op een oorlog tegen ons Vlamingen en dit net na die alles overrompelende verkiezingen.
    Grapje hoor, ik heb met deze sympatieke militairen gesproken, ze waren zeer vredelievend en open.







      - Reactie op dit artikel door Peter Vanderstuyf.
       - De Geschiedenis van de 4TTr:


    De 4 TTr was vroeger een bataljon dat instond voor de verbindingen van het hoofdkwatier van de Belgische troepen in Duitsland. Het bataljon was gekazerneerd te Weiden (Keulen).
    Bij de terugtrekking uit Duitsland verhuisde 4 TTr naar Saive, om nadien opnieuw te verhuizen naar Marche-en Famenne. Bij de verhuis naar Marche-en-Famenne vond tevens een reorganisatie plaats, het bataljon werd immers omgevormd tot de 4 de Groep CIS (communication and information systems).
    Met de laatste hervormingen stijgt het belang van de 4 de groep terug en dit omdat 2 van de 5 bestaande CIS-groepen worden ontbonden. Zo verdwijnen de 2 de groep CIS te Haasdonk en de 5 de groep CIS te Doornik.
    Bijgevolg blijven nu nog drie groepen over: de 4de te Marche-en-Famenne, de 10 de groep te Leopoldsburg en de beste groep, de 6 de uit Peutie (hoe kan het ook anders, ik ben daar ten slotte compagniecommandant geweest!!!!).

    Met vriendelijke groeten

    Peter Vanderstuy
    f      


    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (2)

    17-02-2012
    secure voice
    Beste,

    Reeds jaren ben ik op zoek achter een foto van een "cpu secure voice" van Siemens. Ik heb mijn legerdienst volbracht bij het 17 cie Ttr det. B in Weiden van sept '78 t.e.m maart '79 als centralist, lijnenbureel en operator secure voice. Deze stond opgesteld in het gebouw van de OBBSD (verbonden met 3 telefoontoestellen (zonder kiesschijf)-waarvan één in het lokaal zelf) en elke morgen moest ik samen met een oo van het Ctr  een  "channel check" uitvoeren (elke dag plaatste die een andere coderingsleutel), of soms dag en nacht bemannen (zoals bij het manoeuver Wintex-Cimex), met aflossing wel te verstaan. Dit toestel (nato-restricted) was verbonden met Rheindale (meen ik mij nog te herinneren).

    Omdat niemand van de oo's wist hoe dit toestel eigenlijk werkte, zijn wij op een namiddag met de aanwezig miliciens-centralisten, de werking van dit toestel (in het Frans) gaan aanleren bij het 4Ttr. Er werd ons toen gezegd dat er slecht 3 (werkende) toestellen bij het Belgisch leger waren: Evere (Belgische hoofdkwartier), Weiden (1Be Corps) en bij het 4de Ttr die het soms meenamen op manoeuver (als de QG ook uithuizig was).

    Ik veronderstel dat die apparaat nu al lang in het museum thuishoort, maar nergens kan ik er ook maar een foto van terugvinden; vandaar mijn vraag.

    Beleefde groeten

    Luc Bogaert.

    17-02-2012 om 01:05 geschreven door Luc Bogaert


    14-07-2010
    4 TTr
    De 4 TTr was vroeger een bataljon dat instond voor de verbindingen van het hoofdkwatier van de Belgische troepen in Duitsland. Het bataljon was gekazerneerd te Weiden (Keulen).
    Bij de terugtrekking uit Duitsland verhuisde 4 TTr naar Saive, om nadien opnieuw te verhuizen naar Marche-en Famenne. Bij de verhuis naar Marche-en-Famenne vond tevens een reorganisatie plaats, het bataljon werd immers omgevormd tot de 4 de Groep CIS (communication and information systems).
    Met de laatste hervormingen stijgt het belang van de 4 de groep terug en dit omdat 2 van de 5 bestaande CIS-groepen worden ontbonden. Zo verdwijnen de 2 de groep CIS te Haasdonk en de 5 de groep CIS te Doornik.
    Bijgevolg blijven nu nog drie groepen over: de 4de te Marche-en-Famenne, de 10 de groep te Leopoldsburg en de beste groep, de 6 de uit Peutie (hoe kan het ook anders, ik ben daar ten slotte compagniecommandant geweest!!!!).

    Met vriendelijke groeten

    Peter Vanderstuyf

    14-07-2010 om 13:03 geschreven door peter vanderstuyf




    >

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs