Ik ben Godijn Robert, en gebruik soms ook wel de schuilnaam Roberto.
Ik ben een man en woon in Brakel Everbeek(boven) (België) en mijn beroep is pré pensioen.
Ik ben geboren op 11/06/1948 en ben nu dus 76 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Tuinieren,klussen,lezen,reizen,internet.
Everbeek, blijft me boeien,het verleden,he
Verhalen,activiteiten, Everbeek,blijft ons facineren. Het is een mooi, rustig dorp op taalgrens in de mooie Vlaamse Ardennen,het frans is hier nooit ver af.
Deze site gaat over het dagelijks leven,vroeger en nu.
Vroege herinneringen, verhalen,merkwaardige figuren,gebeurtenissen.
U kunt er ook aankondigingen voor een plaatselijke festiviteit op plaatsen.
Uw mening geven, zelf een verhaal aan toevoegen.
Kortom dit is de site van en voor Everbeek!
04-06-2011
Man bijt kat: Oekraïne 1
04/06/2011 Ontmoetingen die men niet kan voorzien, laat staan ensceneren. Toeval of niet? Wie weet da, jong! Maar dit is echt een waar gebeurd verhaal. We waren op reis in Oekraïne en bezochten met een huurwagen Kiev en zo verder naar het Krim-schiereiland. Op terugweg naar Kiev hielden we halt in Cherkassy en besloten de volgende dag het slagveld van de "Korsun of Cherkassy kessel " te bezoeken . Na de middag vertrokken we op de weg P10, Cherkassy - Kanif, na een 20 tal km besloten we in een dorp om wat water enz. te kopen in de plaatselijke GB. Vanaf dit moment zal Moshny voor altijd in onze diepste herinneringen blijven. Olga en Rita gingen naar de winkel en wij effe een luchtje scheppen. Plots kwam uit een aanliggende straat een hels lawaai, sirenes, bellen, politie geloei, muziek enz. Eric en ik dachten dat daar iets serieus aan de hand was en hielden ons allert. Hier na volgt dan een fotoverslag over de gebeurtenissen van deze namiddag, onnodig te zeggen dat we niet meer verder geraakt zijn deze namiddag! En zoals altijd, hebben we er een bende vrienden aan over gehouden. Tkachenko Svitlana en Olena studeren in Kiev en spreken vloeiend Engels en waren ons zeer behulpzaam deze dag en we blijven er dan ook contact mee houden. Wat een warme gemeenschap.
Moshny en zijn inwoners, jullie bezorgden ons een onvergetelijk dag.
Oorzaak van dat hels lawaai: een Niva met aanhanger met daar op de twee ouderparen van een pas gehuwd koppel. Het was de tweede dag van het huwelijksfeest. Heel de gemeenschap was op stap en vierde mee. Op de aanhanger: Nina, Ira, Sergiu en Andreiy.
Eric wilde een foto van het gebeuren en werd spontaan ontvoerd!
Eric,was er nog niet echt gerust in (iemand bleek daar perfect Engels te spreken), allez Nasdarovnje, Vodka en een stuk Kleb (brood) was de boodschap, je komt er niet onderuit!
Ook kreeg hij een vaste bewaker met een flink stuk hout in de hand. Er niet vanonder muizen is de boodschap! Tanya, Sasha en Eric die het nog steeds niet vertrouwd, je zou voor minder.
Na wat overleg via de internationale gebaren taal kwam ik te weten, dat ik 20 Grivne (2 ) losgeld voor Eric moest betalen. De vrouw links van mij neemt het geld in ontvangst, de rechtse geeft aan de ze de eerste was, om me in te palmen. Tanya, ikke (Robert), en Inna.
En ja hoor, het was haar bijna gelukt! Tot Olga op de proppen kwam, wat een teleurstelling voor haar en de andere vrouw, ze dachten dat we beide alleen op stap waren. Het hele verhaal luidt: Als er vreemdelingen op het feest (m.a.w. de stoet na de huwelijksdag) aanwezig zijn, brengt dat geluk.Vandaar die aanslag op ons. Tanya en Robert, wat een mooi stel, zeg!
De aanhanger wordt naar de plaatselijke visvijver gereden, en de ouders van het koppel werden in het water gekipt.
En de twee vaders trekken droge kleren aan, maar dan wel verkleed als 'vrouw' !!
De Niva staat klaar om naar de volgende halte in het gebeuren te rijden. Intussen vloeit de vodka gul
Wat een ambiance aan de vijver
De stoet is nu in een weide geraakt, tussen de koeien, er wordt een vuurtje gestookt en de broek van de bruidegom gaat er aan.
Spek met eieren worden dan op het vuur klaar gemaakt! Sasha is in een heftige discussie met Olga, want ik eet geen zuiver vet varkensvlees. Dat ging er bij hem niet in, hij vroeg letterlijk, is uw man," moslim of jood"?
Rita heeft er Inna bij als nieuwe vriendin . Groepsfoto met de familie Tkachenko, links de zussen Svitlana en Olena, met hun moeder Olga en papa Petro de vader en een paar Brakelaars, die intussen een paar vodka's hadden 'geproefd'. Sveta, Lena, Olga, Vitalik, Eric, Inna, Sasha, Robert en Olga.
Poseren voor de buitenlandse gasten hoort bij het feest Vika, Kolya en Inna.
De aanstookster (met a.w. de ontvoerdster) laat zich maar al te graag fotograferen Inna en Ninna.
Idem voor deze vrouw uit het bonte gezelschap Nadya.
De zussen Svitlana (Sveta) en Olena (Lena). Zij hebben een privé talenschool in Kiev. Ze spraken o.a. vloeiend Engels en Frans
De bruid, Yulia. Een dansje kan er altijd af, nietwaar meisjes! Sveta, Yulia, Lena en Inna.
Babouchka , oh Babouchkaatje haal de fles vodka nu maar van onder het gras!
Ik krijg eten van Tanya, mijn aanbidster, ze is van oordeel, "de aanhouder wint altijd!".
Foto's: D'haeyer Rita en Roberto. Tekst: Roberto/ Eric Vertaling ter plaatse: Olga. (wat zouden we zonder haar daar hebben uitgespookt?)