Bij overname van artikels van Digitale TV Blog dient telkens als bronvermelding Digitale TV Blog te worden vermeld en of een link naar het artikel staan. We danken u voor uw begrip.
Nieuws en info over digitale televisie en tv-zenders (2008 - 2016) Welkom bij Digitale TV Blog !
17-02-2016
France 2 HD voortaan beschikbaar voor Vlaamse Telenet-abonnees
De Franse openbare zender France 2 is vanaf vandaag in HD beschikbaar voor alle tv-abonnees van Telenet in Vlaanderen en Brussel. Tot hier toe was France 2 HD enkel beschikbaar in het Brussels zenderaanbod van Telenet. France 2 HD is bij Telenet te ontvangen in het basisaanbod. In Vlaanderen kan France 2 HD ook bekeken worden via Proximus TV en TV Vlaanderen.
Categorie:Telenet Digital TV
15-02-2016
Mobistar lanceert digitale tv en internet op 1 maart
Mobistar heeft vandaag zijn pakket met digitale tv en internet via de kabel voorgesteld. Concreet kunnen enkel Mobistar-klanten vanaf 1 maart het pack met internet en digitale tv bestellen. Het internet bij Mobistar bevat onbeperkt volume en heeft een snelheid tot 100 Mbps. Digitale tv via Mobistar bevat een 70-tal tv-zenders waarvan meer dan 10 zenders in HD, een opnamefunctie (tot 4 gelijktijdige opnames), een tv-gids en een pauzefunctie. Ook zullen er analoge zenders beschikbaar zijn. Welke tv-zenders er in het zenderaanbod zitten, is voorlopig nog niet bekend. Een VOD-catalogus met films en series, Belgisch voetbal en een mogelijkheid tot uitgesteld kijken ontbreken wel in het tv-aanbod.
Het pakket met internet en digitale tv is voor 49 euro beschikbaar voor Mobistar-abonnees. Klanten met een Panter 45 en 60 betalen voor het pakket 39 euro. Bovendien is het pakket niet overal beschikbaar. In Vlaanderen kunnen enkel Mobistar-klanten in Leuven en Aalst het pakket bestellen en in Brussel in een 8-tal gemeenten. Mobistar wil de mogelijkheid voor internet en digitale tv geleidelijk uitrollen over heel België tegen het einde van dit jaar.
Meer informatie over het aanbod kan u vinden op mobistar.be/tv.
Categorie:Mobistar Digital TV
14-02-2016
Actua-TV is kwaad op Mobistar
De Vlaamse politieke zender Actua-TV is kwaad op Mobistar omdat de operator geen vergoeding wenst te betalen voor de ongecodeerde doorgifte van de tv-zender in zijn zenderaanbod. Dat heeft de zender laten weten in een persbericht. Actua-TV wil "via zo veel mogelijk kanalen" beschikbaar zijn en is dankzij een akkoord met Telenet ongecodeerd (DVB-C) te bekijken via de kabel, waarvan Mobistar ook gebruik zal van maken.
Door de oncodering op de kabel kan Actua-TV bekeken worden door de toekomstige Mobistar TV-abonnees. De tv-zender wenst daarom een vergoeding van Mobistar voor deze doorgifte. "In eerdere gesprekken met Mobistar heeft Actua-TV meermaals een voorstel gedaan dat gebaseerd is op het vergoedingsmodel dat de bestaande distributeurs momenteel hanteren. De kijkers die door Mobistar zullen worden bediend zijn namelijk niet langer klant bij Telenet en zullen dus afbreuk doen aan het op marktaandeel gebaseerde vergoedingsmodel dat bestaat tussen Telenet en Actua-TV. Het is dus normaal dat Mobistar dit verlies compenseert via een marktconform vergoedingsmodel," zo meldt Actua-TV.
Mobistar wenst geen vergoeding te betalen en meldt dat de Vlaamse politieke tv-zender niet te zien zal zijn via een decoder van Mobistar TV. Actua-TV overweegt nog juridische stappen.
Categorie:TV-Zenders
11-02-2016
Telenet Digital TV telt 1.714.200 abonnees
Telenet heeft vandaag zijn jaarresultaten van 2015 bekendgemaakt. Eind december 2015 telde het interactieve Telenet Digital TV 1.714.200 abonnees. Tijdens het vierde kwartaal kwamen er 10.700 nieuwe Telenet Digital TV-klanten bij. Ongeveer 4.900 Telenet tv-klanten (zowel analoge als digitale tv-klanten) zegden in het afgelopen vierde kwartaal hun abonnement op. Zon 340.600 abonnees keken eind december 2015 analoog.
Verder maakte Telenet ook bekend dat er zon 223.500 abonnees zijn voor het betalende sportpakket Play Sports (8.600 meer abonnees in het vierde kwartaal) en 298.600 abonnees voor de betalende zenderpakketten Play en Play More (53.900 extra abonnees in het vierde kwartaal).
Daarnaast kondigde Telenet aan dat de samenwerking met de kortefilmzender ShortsTV verlengd wordt en er meer geïnvesteerd wordt in korte films van Vlaamse makelij.
Categorie:Telenet Digital TV
05-02-2016
50ste Super Bowl live en exclusief op Eleven Sports
Eleven Sports zendt komende zondag 7 februari live en exclusief de 50ste Super Bowl uit. Dat heeft Eleven Sports Network bekendgemaakt. De wedstrijd tussen de Denver Bronco's en Carolina Panthers is in de nacht van zondag op maandag vanaf 23.55u live te volgen op de sportzender. Ook de optredens tijdens de breaks en alle show zullen te zien zijn. Eleven Sports is beschikbaar in het betalend sportaanbod bij Proximus, Telenet en VOO.
Categorie:TV-Zenders
Mobistar wordt Orange en lanceert kabel tv voor eind maart
Vandaag heeft de raad van bestuur van Mobistar om de merknaam Mobistar te veranderen in Orange. Dat heeft Mobistar gemeld in een persbericht. Na een marktanalyse vorig jaar viel de optie voor naamswijziging op tafel. Vandaag viel uiteindelijk de beslissing om de naam van de meerderheidsaandeelhouder Orange (53%) aan te nemen. "De introductie van het merk Orange zal Mobistar toelaten om zijn positie op de Belgische markt te versterken, niet alleen als een mobiele, maar ook als een convergente speler," zo meldt Mobistar.
De operator wil voor eind maart via de kabel zijn pakket met internet en digitale tv lanceren. Dat zal nog onder de merknaam Mobistar gebeuren. Tegen het einde van het jaar zullen alle diensten onder de merknaam Orange vallen.
Jan Steyaert (voorzitter raad van bestuur Mobistar): "In zijn bijna 20-jarig bestaan heeft Mobistar de Belgische telecommunicatiemarkt vernieuwd en gedemocratiseerd. De aanname van een groot internationaal merk zoals Orange zal de onderneming in staat stellen om de Belgische markt te blijven dynamiseren in het voordeel van de consument. Het is daarom dat onze Raad van Bestuur zonder reserve en unaniem heeft gestemd vóór de merkwijziging zodat Mobistar zich verder kan ontwikkelen onder het merk Orange."
Categorie:Mobistar Digital TV
01-01-2016
BFM TV voortaan beschikbaar bij Proximus TV
De Franse nieuwszender BFMTV is sinds vandaag beschikbaar in het basisaanbod van ProximusTV. Dat meldt Proximus. BFM TV is in Frankrijk de best bekeken nieuwszender en is eigendom van NextRadioTV. De abonnees van de digitale tv-provider kunnen BFM TV in HD bekijken op kanaal 277.
Categorie:Proximus TV
18-12-2015
Wanagogo van Studio 100 in 2016 ook via Proximus TV
Wanagogo, het online kinderplatform van Studio 100, komt tegen eind maart ook beschikbaar via ProximusTV. Dat hebben Proximus en Studio 100 vandaag in een persbericht bekend gemaakt. Met Wanagogo, dat sinds eind 2014 bestaat, kunnen kinderen reclamevrij en online of offline spelletjes spelen, verhalen lezen en video's bekijken rond de figuren van Studio 100 zoals Samson en Gert, Kabouter Plop en Mega Mindy. Proximus en Studio 100 zullen later meer details bekend maken over de concrete lancering van Wanagogo op Proximus TV.
Categorie:Proximus TV
04-12-2015
Eleven en Eleven Sports ook bij Telenet en VOO
De sportzenders Eleven en Eleven Sports zijn vanaf morgen (5december) ook beschikbaar bij Telenet. Dat heeft Eleven Sports Network bekend gemaakt. Bij Telenet zullen Eleven en Eleven Sports te zien zijn in het Play Sports-pakket in Vlaanderen op kanaal 212 en 213 en in Brussel op kanaal 628 en 629.
JeroenBronselaer (VP Marketing Telenet): "Met deze toevoegingen zitten sportliefhebbers op de allereerste rij bij Play Sports. We zijn zeer blij dat we samen als partners de tijd hebben genomen om zowel de 2 kanalen van Eleven Sports Network in te pluggen als onze abonnees de vertrouwde Play Sports meerwaarde te bieden en enkele matchen van La Liga en de NBA in onze studio te analyseren en becommentariëren. Deze samenwerking met Eleven biedt sportfans via Play Sports een nog betere beleving."
Vanaf 9 december komen de twee sportzenders ook bij de Waalse kabeloperator VOO. Eleven en Eleven Sports zullen beschikbaar zijn op kanaal 48 en 49 voor alle abonnees van de betaalpakketten Be TV Premium en Be TV Sport.
Naast Telenet en VOO zijn Eleven en Eleven Sports ook te bekijken via ProximusTV en online via www.elevensports.be.
Categorie:TV-Zenders
25-11-2015
Cultuur 7 gaat op 1 december over in Brava
De Vlaamse cultuurzender Cultuur 7 wordt vanaf 1 december Brava. Dat heeft Stingray Digital, de eigenaar van Cultuur 7 en Brava, aangekondigd in een persbericht. Cultuur 7 is vorige maand overgenomen door Stingray Digital. Brava brengt nu in december een versie voor Vlaanderen en Nederland en was al actief in Europa en Afrika. Op Brava zullen 30% van de tijd Vlaamse cultuurprogramma's te zien zijn. Verder behoudt Brava de samenwerkingsverbanden met partners uit het Vlaamse klassieke muziekleven zoals Brussels Philharmonic, Davidsfonds en deFilharmonie. Brava is beschikbaar in het zenderaanbod van Proximus en Telenet.
Categorie:TV-Zenders
19-11-2015
PlattelandsTV komt, F.O. TV gaat bij Proximus TV
De internationale mode- en lifestylezender F.O. TV, ook gekend als Fashion One, is vanaf 15 december niet meer beschikbaar in het zenderaanbod van ProximusTV. Dat meldt Proximus. De andere mode- en lifestylezender, Fashion TV, blijft wel te zien in het basisaanbod. Op 15 december komt dan weer PlattelandsTV bij Proximus TV. De zender brengt programma's over het platteland en zendt ook 's ochtends tussen 6.30 en 8.30 uur kinderprogramma's van Pebble TV uit. PlattelandsTV zal in HD beschikbaar zijn in het basisaanbod op kanaal 95.
Categorie:Proximus TV
11-11-2015
Miss België 2016 live te volgen op FOX
FOX zendt de verkiezing van MissBelgië2016 live uit. Dat heeft FOX International Channels vandaag bekend gemaakt. De kroning van Miss België vanuit het Plopsa Theater in De Panne zal voor het eerst uitgezonden worden op FOX. De afgelopen jaren was de verkiezing onder meer te zien op Life!TV, MENT en Studio 100 TV. Ook brengt FOX midden december de voorstelling van de kandidates op de buis.
KrijnJonckheere, netmanager FOX: "FOX is enorm enthousiast over de samenwerking met het Comité Miss België. Als eigentijdse zender willen we Miss België het waardevolle platform geven die zij verdient. Een liveshow met een stevig glamourgehalte die mede gedragen zal worden door ons FOX-gezicht Véronique de Kock."
Darline Devos, Comité Miss België: "Wij voelen ons bevoorrecht om samen met FOX onze liveshow uit te zenden. Uiteraard zijn we dus heel fier. Een live uitzending op een zender met internationale allure als FOX is het juweel op onze kroon."
Miss België 2016 is op 9 januari 2016 om 20.30 uur live te volgen op FOX. De zender is momenteel enkel bij Telenet beschikbaar op kanaal 13. In Wallonië zendt de commerciële zender AB3 Miss België 2016 uit.
Categorie:TV-Zenders
05-11-2015
Nieuwe zender Evenaar start op 30 november
De Buren, de overkoepelende exploitatiemaatschappij boven de regionale tv-zenders ATV, TV Limburg en TV Oost, lanceert op 30 november een nieuwe nationale zender: Evenaar. Dat heeft De Buren vandaag bekendgemaakt. De nieuwe zender wil een mix "tussen Vlaanderen Vakantieland en National Geographic" zijn en richt zich op stad, streek en land. Er zullen zowel regionale als internationale reportages te zien zijn op Evenaar. Op 30 november zal Evenaar te zien zijn bij Telenet (kanaal 51) en TV Vlaanderen (kanaal 13). Later zal Evenaar ook bij Proximus TV komen.