Vrijdagnamiddag dreigde een boom omver te vallen langs de Schragenstraat te Deerlijk. De fietsers en voetgangers die het pad die naar de N-36 loopt gebruiken liepen daarbij gevaar. Brandweer Deerlijk kwam ter plaatse met E11 en S04 om de boom af te zagen en de veiligheid te garanderen.
Het was voor sommige van de mannen een evenwichtsoefening om door de takken heen de zwaardere stukken aan de kant te krijgen.
Woensdagavond was er oproep voor brand gebouw te Ooigem, brandweer Deerlijk snelde bw Waregem ter hulp met T08, A01 en E11. Verdere info ontbreekt mij.
Een rondleiding in de manège Gavergoed te Deerlijk moest de mensen van bw Deerlijk tonen hoe het best dieren in geval van nood en onheil worden behandeld en kunnen gered worden moest er brand uitbreken, wat niet denkbeeldig is waar er veel hooi en stro ligt gestapeld.
Uit de uitleg kon worden opgemaakt dat de dieren, eenmaal de poorten en de boxen geopend zijn, zij perfect hun weg kennen naar de weide waar ze in veiligheid zijn. Op het Gavergoed zijn een 70 tal dieren gehuisvest op twee locaties op ruime afstand van elkaar gelegen.
Tevens werd nog gedemonstreerd hoe je een paard een halster omdoet en hoe je best het dier toont waar je heen wilt ermee, kwestie dat het dier niet met u op wandel gaat.......
Foto 's met flitslicht zijn voor deze gelegenheid niet gemaakt, om de dieren niet te laten schrikken werden enkele video beelden gemaakt waarvan de link hier spoedig wordt bijgeplaatst.
Op het drukke kruispunt Waregemstraat, Desselgemsesteenweg en de Breestraat te Deerlijk gebeurde een verkeersongeval. De verkeerslichten stonden reeds van voor het weekend op knipperstand door een defect en een van de bestuurders negeerde de dan geldende verkeers en voorrangsregels met de crash tot gevolg waarbij één van de bestuurders moest worden bevrijd uit zijn voertuig. De beide voertuigen waren voorzien van Franse nummerplaten. De Desselgemsesteenweg en de Breestraat werden gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer. Brandweer Deerlijk snelde ter hulp met A01, Z03, R01 en L23. De MUG Kortrijk kwam eveneens hulp bieden. Een officier van bw Waregem kwam ter plaatse. Politie zone Gavers deed de vaststellingen en leidde het verkeer in goede banen. Takeldienst Eggermont kwam een van de voertuigen takelen, het andere werd door een Franse takeldienst opgehaald.
In tegenstelling tot andere dingen waarvoor een brandweerwagen moet uitrukken was het voor de kinderen van de Molenhoek een wel héél aparte belevenis toen ze een oldtimer zagen naderen met de kindervriend......
Vergezeld van zijn pieten deed de Sint zijn blijde intrede met de "International van de Deerlijkse Brandweer" en niet met de traditionele huifkar.
In de Wieke konden de kinderen rekenen op een geschenk en smullen van een lekkere wafel.
Vrijdag in de vooravond gebeurde een verkeersongeval op het kruispunt van de N-36 met de Pontstraat. Een drietal voertuigen werd er betrokken in een aanrijding, er viel één gewonde te betreuren. De stoffelijke schade was groot en brokstukken lagen over de volledige breedte van de rijweg.
Er stond gezien het spitsuur een aanzienlijke file, bestuurders uit de tegengestelde richting zorgden bij momenten voor een kijkfile waardoor de aandacht wel eens zoek was tot ergernis van de bevoegde diensten. Brandweer Deerlijk kwam met T08 en L23 ter plaatse om de vele olie met absorberende korrels te lijf te gaan en de rijweg met detergent proper te maken, politie zone Gavers deed de vaststellingen. De rijweg richting op en afrittencomplex aan de E-17 werd een tijdlang afgesloten voor alle verkeer. De takeldiensten Eggermont, Arslijder en Devriese zorgden ervoor dat de beschadigde voertuigen van de rijweg verwijderd werden.
De toekomst van brandweer Deerlijk werd beslecht in een vergadering in de Rembrandt te Vichte. Daar hadden de burgemeesters van de gemeenten Deerlijk en Anzegem samen met enkele vertegenwoordigers van de zone en de manschappen van beide brandweerkorpsen een informele vergadering belegd. Een "denkpiste" zou zijn om een nieuwe kazerne te bouwen op een perseel tussen de Oude Vichtestraat en de Olekenbosstraat, tegen de grens met Vichte......Het knooppunt Belgiek, de ring N-36 en de talrijke lichten aan het op en afrittencomplex van de E-17 maken dat dit niet een droomscenario is, eerder een nachtmerrie voor wie vanuit het centrum naar de nieuwe locatie zal moeten om dringende hulp te bieden.
Oproep voor voertuigbrand langs de Paarderstraat te Beveren Leie, werd opgeshaald naar brand gebouw. Een bergplaats met daarin een motorfiets brandde met gevaar voor overslaan naar de woning. wellicht had de motor om niet gekende reden vuur gevat. De schade aan het bijgebouw en de motor zijn aanzienlijk. Brandweer Deerlijk kwam met A01, T08, E11, L23 en C12 ter plaatse, bw Waregem met autopomp. Politie zone Mira kwam ter plaatse.
Wil je perfect op de hoogte blijven van hetgeen vanacht en morgenvroeg er verwacht wordt, klik dan in de rechter kolom onder de foto van Wouter op het logo van Weerstation Waregem.
Vrijdagavond rond 17u30 was misschien wel het startsein van wat een natte avond/nacht zou kunnen worden met oproepen voor wateroverlast.
Gelukkig stopte de hevige regen een uur later en zou alles wellicht de tijd krijgen om wat te bezinken. Langs de Klijtstraat evenwel was het bang afwachten voor de bewoners van een paar huizen, het water kwam gevaarlijk dicht bij de woningen, de bw zorgde met S04 en L66 voor zandzakjes om erger te voorkomen. De bewolking rond 18uur voorspelde niet veel goeds al bleef de regen voorlopig uit.
Donderdag omstreeks 16h40 kreeg bw Deerlijk oproep voor reinigen wegdek langs de Vichtestraat, daar was een oliespoor vastgesteld.
Over een afstand van een paar honderd meter werd brandstof verdund met detergenten daarbij werd T08 ingezet.
Eerder die dag was er ook een brandstofspoor opgemerkt van 1m breed vanaf de Hoogstraat via de Comm. E Ameyestraat naar de Harelbekestraat en de Schoolstraat daar beslisten de ordediensten dat er geen enkel gevaar was voor de (zwakke) weggebruikers, waarbij de brandstof met het regenwater verdween in de riolen. ( laatste 3 foto 's ).
Woensdagnamiddag omstreeks 13h45 kwam er een oproep binnen voor brand langs de Stationsstraat te Deerlijk.
Bij aankomst van de hulpdiensten was het niet meteen duidelijk wat er aan de hand was, een buur werd opgetrommeld voor een inspectie in de woning, en aanpalende appartementen werden onderzocht. Er werd echter niets verdachts gevonden en de hulpdiensten konden terug naar de kazerne. Bw Deerlijk kwam ter plaatse met E11 en A01, bw Anzegem kwam met autopomp ter plaatse. De politie van de zone Gavers leidde het verkeer in goede banen, de Stationsstraat was tussen de Harelbeke en de De Casinastraat volledig afgesloten voor alle verkeer.
Maandagavond rond 20 uur kreeg bw Deerlijk de melding voor reinigen wegdek langs de N-36 tussen de Harelbekestraat en de Stationsstraat.
Bij aankomst met A01 en L23 werd het spoedig duidelijk dat het goedje niet weg te krijgen was zonder gespecialiseerde hulp, het bleek om een soort vet te gaan die door de civiele werd te lijf gegaan met hogedruk en water met detergent verwarmd tot 80°. Na reinigen werden nog absorberende korrels gestrooid wat er voor moest zorgen dat voertuigen veilig konden remmen zonder slipgevaar aan het drukke kruispunt met de Kortrijkse Heerweg. Brandweer en politie zone Gavers zorgden voor aangepaste signalisatie.
Bij een zwaar verkeersongeval op de E-17 te Deerlijk in de richting van Antwerpen even voor de uitrit nr 4 viel er een zwaar gewonde te betreuren.
De bestuurder van een vrachtwagen zat een tijd lang gekneld en werd zwaar gewond aan de onderste ledematen. Er waren drie vrachtwagens en een personenwagen betrokken bij het ongeval die zorgde voor een kilometers lange file en chaos op de rijweg die een tijdlang volledig werd belemmerd.
De hulpdiensten uit Kortrijk kwamen ter plaatse, bw Deerlijk zorgde voor signalisatie met L23. Op de onderste twee foto s is te zien hoe bestuurders van vrachtwagens de pechstrook gebruiken om deze vlak voor het ongeval te blokkeren en zo de hulpdiensten hinderen die met moeite ter plaatse kunnen komen.
Zondag even voor de middag werd een ramp op het nippertje vermeden in een restaurant te Deerlijk. Een droogautomaat vatte er vuur, de alerte eigenaar en de snelle tussenkomst van bw Deerlijk konden véél erger voorkomen. De schade bleef beperkt tot de droogkast en waterschade. Bw Deerlijk bood hulp met A01, politie zone Gavers deed de vaststellingen.