Langs de N-36 vanaf het kruispunt met de Pontstraat tot aan het oprittencomplex van de E-17 was er een oliespoor veroorzaakt door een defect aan een hydrolische leiding van de laadbrug van een vrachtwagen, dit defect zorgde voor een kettingreactie op de andere leidingen die er ook de brui aan gaven met een totaal van drie die opensprongen, de olie op de rijweg liep waardoor de laadklep, zij het zeer traag naar beneden kwam en zo op de rijweg bleef liggen. Brandweer Deerlijk werd er bij gehaald met signalisatiewagen en tankwagen om het goedje op te ruimen en waar de vrachtwagen stond absorberende korrels te strooien.
Bij een blikseminslag langs de Trompestraat te St Lodewijk raakte de schoorsteen, het dak van een woning, een garagedak, zonnepanelen en twee wagens beschadigd. De bliksem sloeg in tijdens het hevig onweder in de vooravond op een schoorsteen die gedeeltelijk naar beneden kwam, brokstukken vielen bij de buren door een dak met zonnepanelen die beschadigd raakten en waarin een wagen gestald stond die ook in de brokken deelde. Daarnaast raakte een tweede voertuig licht beschadigd door brokstenen. Brandweer Deerlijk kwam met elevator ter plaatse om de schoorsteen te stabiliseren en het puin op te ruimen.
Bij een maneuver kwamen twee wagens in aanrijding op het kruispunt van de Waregemstraat en de Beekstraat. Er vielen geen gewonden maar de schade aan een van de voertuigen was wel groot. De bestuurders die de Waregemstraat volgden moesten in beide richtingen omrijden. De wagens werden beide getakeld door de diensten Eggermont en Arslijder. Brandweer Deerlijk kwam gter plaatse om het wegdek te reinigen met de tankwagen de signalisatiewagen werd opgesteld ter hoogte van de Weverijstraat. Pz Gavers deed de vaststellingen.
Woensdagavond iets voor 23uur was er oproep voor brand gebouw langs de Hazewindstraat te Deerlijk. Buren sloegen alarm omdat er indringende brandgeur en rook uit een loods kwam. Bij aankomst van de brandweer moest de ruimte geventileerd worden en bleek er een plantage te zijn geinstalleerd in de verhuurde ruimte. Brandweer Deerlijk kwam ter plaatse met eerste en tweede autopomp, elevator en tankwagen. De politiediensten deden het nodige.
Zelfs op de dag van de troonswissel kregen kippen het te warm, daarom werd de hulp ingeroepen van de brandweer die voor verkoeling zorgde in een kippenboerderij langs de Kerkstraat te Deerlijk. Autopomp begon de werken maar de tankwagen moest versterking bieden wegens te weinig druk op het waterleidingsnet.
Op de nationale feestdag was er oproep voor brand langs de pladijsstraat te Deerlijk. Het betrof een opslagplaats voor brandhout die vuur vatte. Bw Deerlijk (BNS) kwam met autopomp en commandowagen ter plaatse. Ook bw Anzegem (NBS) kwam ter plaatse. De schade bleef beperkt tot de opslagplaats een deel van de haag en de afsluiting.
Op het kruispunt van de Stationsstraat met de Ring N36 kwam door de hitte het wegdek omhoog. Een voertuig die er gelukkig met lage snelheid overreed kwam klem te staan en werd door takeldienst Demunster ontzet. Brandweer Deerlijk kwam er op de plaats signalisatie aanbrengen. De dienst wegen en verkeer werd erbij geroepen die zorgde voor de gepaste signalisatie zodat de manschappen konden beschikken. Op het kruispunt dat met verkeerslichten wordt geregeld was er verwarring daar enkel de rijstrook om links af te slaan in gebruik was.
Op woensdag 17/07 was er tweemaal brandalarm in een bedrijf langs de Nieuwenhovestraat te Deerlijk. Even na elf uur ging het alarm een eerste keer af, bw Anzegem snelde ter plaatse. In de avond omstreeks 21uur20 was er terug alarm. Na lang zoeken konden de manschappen van bw Deerlijk het defect lokaliseren en werd de bevoegde firma gecontracteerd.