Op deze blog vind je
1.) het dagboek van onze reis in Colombia, Guatemala, Costa Rica de Malediven, Sri Lanka, Maleisië, Zuid-Afrika en Namibië (zie rechts: Inhoud blog & Archief per jaar);
2.) het (oude) dagboek van ons jaar werken en reizen in Senegal in 2006 -2007 (zie rechts: Archief per maand);
3.) een link naar een (primitieve) website met de reisverslagen van onze vroegere reizen 1999-2000 en 2001-2002 (zie rechtsonder: oude reisverslagen Barbara & Serge);
4.) een link naar ons fotoalbum van Zuid-Afrika, Namibië, Maleisië, Sri Lanka, de Malediven, Costa Rica, Guatemala en Colombia (zie rechtsonder).
04-08-2018
GEHAKTBALLEKES IN TOMATENSAUS
Diana en haar familie kijken af en toe een beetje verwonderd naar ons. We zijn te gast in een prachtig modern huis met zwembad en zicht op de bergen. We zijn een van de eerste bezoekers in de airbnb. Het is duidelijk een vermogende familie. Ze zijn dus niet wereldvreemd en kijken niet verwonderd naar ons, omdat we 'extranjeros' zijn, maar wel omdat we totaal andere dingen doen. Wie gaat er nu 5 dagen wandelen in de bergen tot op 4.200 meter hoogte met 2 jonge kinderen?
Ook op andere vlakken zijn we heel verschillend. Terwijl wij als ontbijt muesli met fruit en yoghurt eten, bakken zij vettige worstjes. En 's avonds eten wij pasta met groenten en spelen zij op hun beurt muesli naar binnen. Bizar. We kijken dus met grote ogen naar elkaar en geven de nodige commentaar. We spreken onze verwondering echter ook uit en moeten er om lachen. En voor we het weten plannen we een culinaire 'exchange': de mama zal haar typische ontbijtsoep 'morcilla' maken op zondag en wij zullen gehaktballekes met selder en tomatensaus koken als avondeten. Het smaakt enorm. En tijdens de gesprekken aan tafel blijkt uiteindelijk dat we helemaal niet zo verschillend zijn. We delen dezelfde waarden en normen. Het klikt dus echt wel.
Mateo en Julie spelen tot laat in de nacht met Jacobo de zoon. Tot veel te laat, want de dag erna moet iedereen er vroeg uit. Gustavo vertrekt voor dag en dauw naar zijn job op een 6-tal uren rijden. De grootouders vertrekken naar Bogota. En wij reizen door naar Popayan. Het afscheid is heel hartelijk en er wordt afgesproken dat we elkaar nog eens zullen terugzien.