Als je te grote verwachtingen hebt, durft het wel eens tegen te vallen tijdens een safari. Dit is zeker zo wanneer je een vliegende start hebt gehad. Het kon niet op tijdens dag 1 in het Khagalgadi national park: hyena's, cheeta's, een luipaard, een leeuw, een familie van 15 giraffen, ... Het was een topdag. En dan sta je de volgende dag terug vroeg op en je ziet niets. En de dag erna ook niet. Één troost: al de mensen met wie we hebben gesproken waren ook van een kale reis teruggekomen. En wij mogen eigenlijk niet klagen. We hebben toch nog drie bruine hyena's gezien en die zijn heel zeldzaam. Maar ja... een verwende mens is iets raar, niet?
Maar we geven het niet snel op. Elke morgen trotseren we daarom opnieuw de koude voor dag en dauw om ons geluk te beproeven. We starten de motor om de auto op te warmen, plukken even later onze kindjes uit de tent en verhuizen hen -lekker in de warme slaapzak- naar de achterbank. En voor de eerste zonnestralen zijn we weer op pad.
Gelukkig vinden Mateo en Julie het allemaal ok. Die spelen gewoon hun spel en veren elke keer nieuwsgierig recht wanneer wij denken weer iets te hebben gezien. En we zien ook ongelooflijk veel: gemsbokken, springbokken, wildebeesten en struisvogels bij de vleet! Maar dus geen leeuwen, cheeta's of luipaarden. Jammer, want net daarvoor zijn we naar dit wildpark gekomen. Je hebt hier in principe het meeste kans om katachtigen te zien van alle natuurparken in Namibië. Maar ja... het is en blijft puur natuur. Het is geen zoo. Dus we leggen er ons bij neer en genieten van de mooie natuur.
|