Foto
Foto
Zoeken in blog

E-mail mij

Druk op onderstaande knop om te e-mailen.

Gastenboek
  • Knap
  • amai...
  • Hallo
  • Aan alles komt spijtig genoeg een einde
  • Stoere binken

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in het gastenboek

    Blog als favoriet !
    Barbara & Serge en Mateo & Julie

    Op deze blog vind je 1.) het dagboek van onze reis in Colombia, Guatemala, Costa Rica de Malediven, Sri Lanka, Maleisië, Zuid-Afrika en Namibië (zie rechts: Inhoud blog & Archief per jaar); 2.) het (oude) dagboek van ons jaar werken en reizen in Senegal in 2006 -2007 (zie rechts: Archief per maand); 3.) een link naar een (primitieve) website met de reisverslagen van onze vroegere reizen 1999-2000 en 2001-2002 (zie rechtsonder: oude reisverslagen Barbara & Serge); 4.) een link naar ons fotoalbum van Zuid-Afrika, Namibië, Maleisië, Sri Lanka, de Malediven, Costa Rica, Guatemala en Colombia (zie rechtsonder).
    21-03-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.DE VERWONDERING VAN REIZEN DOOR KINDEROGEN

    Waarom, in godsnaam?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

     

    De reacties op onze geplande reis zijn heel uiteenlopend. Niet iedereen begrijpt dat we met 2 jonge kinderen van 3 en 4 jaar (binnen een aantal maanden 4 en 5 jaar) meer dan vier maanden gaan reizen in Afrika. Maar blijkbaar hebben andere ouders die ons zijn voorgegaan dezelfde reacties gehad. En het heeft hen ook niet tegengehouden.

     

    In Weekend Knack lezen we een interessant en typerend artikel. Enerzijds wordt weerwerk geboden aan kritische opmerkingen: De kinderen zijn “nog te jong om het zich later te herinneren, zeggen velen vooraf. Ook jong genoeg om je van thuisonderwijs niks te moeten aantrekken, riposteren we.” <Jan Sagers – Weekend Knack van 6 tot 12 februari 2013, bladzijde 39>. Anderzijds wordt reizen met kinderen heel eerlijk beschreven: De reis is nog niet begonnen of de kinderen vragen al “Zijn we er bijna, mama? [Mechelen], jongen, we zijn op weg naar de luchthaven.” <idem, bladzijde 38> De vlucht wordt als “afmattend, horror soms.” <idem, bladzijde 39> omschreven. En er worden geen doekjes om gewonden: tijdens een lange reis “zijn er geen grootouders of school […]. Dat kan verstikkend zijn, ook voor kinderen.” <idem, bladzijde 42>

     

    Ja. We weten dat het niet altijd eenvoudig zal zijn. Mateo en Julie zullen zich inderdaad niet al te veel in detail herinneren. De kids zullen hun ‘thuis’ (grootouders, neven en nichten, vriendjes van school, …) missen. We zullen soms zot worden van het gezeur en gezaag. Maar “met of zonder kinderen: reizen betekent avontuur en dus meeval en tegenslag.” <idem, bladzijde 40> Op dat vlak zal het niet anders zijn dan anders.

     

    Bovendien beseffen we maar al te goed dat we –meer dan thuis- zullen leven op het ritme van de kinderen. “Ze dwingen tot traagheid, we go with the flow.” <idem, bladzijde 40>  Maar “in de plaats krijgen we DE VERWONDERING VAN REIZEN DOOR KINDEROGEN.” <idem, bladzijde 40>  En hier kijken we écht naar uit.

     

    Daarom, dus.

     

    En tot slot. Dit geldt ook voor ons: “De reis kost ons zoveel als een nieuwe auto. Maar wat we terugkrijgen is onbetaalbaar dichtbij.” <idem, bladzijde 44>



    Geef hier uw reactie door
    Uw naam *
    Uw e-mail
    URL
    Titel *
    Reactie * Very Happy Smile Sad Surprised Shocked Confused Cool Laughing Mad Razz Embarassed Crying or Very sad Evil or Very Mad Twisted Evil Rolling Eyes Wink Exclamation Question Idea Arrow
      Persoonlijke gegevens onthouden?
    (* = verplicht!)
    Reacties op bericht (8)

    22-04-2013
    geniet ervan
    Jullie eerste weekje zit erop. Hopelijk valt alles goed mee, zodat dat je ten volle kan genieten van alles.
    Veel groetjes van ons. Gonda en Raymond

    22-04-2013 om 21:43 geschreven door Gonda De Koninck


    19-04-2013
    Geniet ervan

    19-04-2013 om 20:11 geschreven door Birgitte


    17-04-2013
    favorieten!
    Jullie blog is toegevoegd aan onze favorieten, goed, he!

    Veel plezier ginder en we kijken al uit naar de eerste verhalen en foto's.

    Karel, Sigrid, Victor en Roos

    17-04-2013 om 21:02 geschreven door Sigrid en co


    15-04-2013
    Groot gelijk/geluk
    Hey Barbara en Serge

    Groot gelijk/geluk dat jullie deze stap zetten. Natuurlijk zijn er nadelen aan verbonden (maar die zijn er ook als je in je luie zetel hangt). 

    Wij denken dat het vooral voor het hele gezin een verrijking zal zijn, door ieder lid anders geïnterpreteerd. 

    Amuseer jullie en geniet er van, dan kunnen wij dat via deze blog ook doen vanuit onze luie zetel.

    Groeten
    Gina en Chris, die met Rik soms naar Wenduine gaan maar zeker niet altijd.

    15-04-2013 om 22:17 geschreven door Gina & Chris


    Groot gelijk/geluk

    15-04-2013 om 22:08 geschreven door Gina & Chris


    Goei reis!
    Geniet van jullie tocht doorheen Afrika! Go with the flow :)

    15-04-2013 om 09:26 geschreven door Jelle


    14-04-2013
    groot gelijk
    He Barbara en Serge,

    Super!  Jullie hebben een blog. Wij behoren tot de believers...  Geniet van alle nieuwe indrukken, geniet van het nieuwe tempo en van de 2 gastjes.  Onbetaalbaar, lijkt me!

    Tot later, Inge en Hans (en co)

    14-04-2013 om 20:12 geschreven door Inge en Hans


    Behouden reis!!
    Hallo,

    Groot gelijk om dit te doen, voor mensen die niet (of nooit) reizen zijn er 99 redenen om thuis te blijven voor echte reizigers zijn er evenveel redenen om te vertrekken!!
    De kinderen leren nu op 4 maanden meer wat ze anders op school leren. En ja ik ben er zeker van dat het ook voor jullie een iets andere ervaring zal worden Maar zoals jullie al zelf zeggen het zal reizen op een ander tempo worden en ook zullen er deuren opengaan die anders zonder kinderen gesloten blijven..
    Ingrid en ik wensen jullie in ieder geval een superfantastischeboeiende reis toe, en zien er naar uit naar jullie verhalen!!
    Geniet ervan!!
    vele reisgroeten van Ingrid en Patrick


    14-04-2013 om 08:07 geschreven door Patrick De Saegher




    Inhoud blog
  • HET NOORDEN KWIJT

    Archief per jaar
  • 2019
  • 2018
  • 2017
  • 2016
  • 2015
  • 2014
  • 2013
  • 2007
  • 2006
  • 2005

  • oude reisverslagen Barbara&Serge
  • fotoalbum Zuid-Afrika
  • fotoalbum Namibië
  • fotoalbum Maleisië
  • fotoalbum Sri Lanka
  • fotoalbum Malediven
  • fotoalbum Costa Rica
  • fotoalbum Senegal
  • fotoalbum Senegal en Gambia
  • fotoalbum Guinee Bissau en Mali


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs