1. Meeruren
- De oude regel van -8/ +16 uren CVA of H wordt aangepast in -7,5/ +15 uren meeruren.
- Wat gebeurt met de meeruren wanneer een andere dag wordt gepunt op een collectieve rustdag (bijvoorbeeld een dag betaald verlof op een rustdag)? Dan stijgen de meeruren met 7,5 uren. Dit moet echter gemeld worden aan de loondienst, want het gebeurt niet automatisch, wel met de hand.
- De arbeiders in een continusysteem met occasionele postenpremies (centrale, ertsenplein, depanage) krijgen hun gepresteerde meeruren elke maand bijgepast met de hand, in de regel 7,5 uren per maand.
2. Halve dag prestaties
Een halve dag prestatie eindigt 3,75 uren na het begin van de post (of begint eventueel 3,75 uur voor het einde van de normale werkpost).
3. Postenpremie
- Bij een prestatie in dagploeg, wanneer dit over één of enkele dagen gaat, wordt de arbeider met een globale postenpremie doorbetaald wat zijn globale postenpremie betreft. Voor opleiding wordt de arbeider steeds betaald met postenpremie. Er zijn fouten gebeurd hierbij, omdat bepaalde arbeiders met globale postenpremie onterecht werden ingepunt in de dagploeg . Deze fouten zullen rechtgezet worden.
- Voor de arbeiders in twee ploegen (hamon) wordt gezocht naar een technische oplossing voor het betalen van de nachtpremie. Er komt een rechtzetting voor de periode oktober tot en met februari. Voor de volgende maanden wordt het maandelijks gecorrigeerd, tot er een systematische oplossing is.
- Wisselen van weekenddagen: we hebben gevraagd om tarieven te berekenen wanneer mensen weekenddagen supplementair van elkaar overnemen. De directie wil zich hiermee niet bezig houden.
4. Anciënniteit
- De anciënniteit wordt bij onderbroken contracten samengeteld voor alle periodes. Voor deze mensen wordt dan een fictieve datum voor de anciënniteitpremie. Een periode studentenarbeid telt niet mee.
- We hebben opnieuw gezegd dat bepaalde interim arbeiders een tijdelijk contract moeten krijgen. De directie verwijst dit punt naar de SD van de sites.
- De loonreparatie voor tijdelijke en interim arbeiders aangeworven voor 01/10/2011 zal in de eerste twee jaren gebeuren op basis van het jaarverschil. Nadien gebeurt de loonreparatie zoals bij iedereen, maar dan op basis van de 43 resterende jaren i.p.v. 45 jaar.
5. Loonwaarborg 25 jaar
De loonwaarborg 25 jaar zal geactualiseerd worden, zodat de arbeiders weten wat hun meest recente loonwaarborg 25 jaar is. In de toekomst gebeurt die actualisering éénmaal per jaar.
6. Overuren
- Bij overuren op zaterdag hebben we cumul gevraagd tussen overloonpremie en zaterdagpremie, zoals het vroeger in Overpelt was. De directie is hier niet mee akkoord.
- We hebben ook gevraagd om de globale postenpremie te hanteren bij overuren van ploegenarbeiders met een globale postenpremie. De directie wil alle overuren blijven betalen aan de occasionele ploegenpremie.
- Overuren bij occasionele ploegenpremie voor mensen in ploegensysteem Vorig jaar werden 28-dagen cycli overeengekomen. Omdat dit moeilijk werkbaar is voor iedereen, wordt overgeschakeld naar overuren bepaling op maandbasis.
Een maand bevat evenveel mogelijke overurendagen als de dagen boven het aantal uit de formule: aantal dagen van de betrokken maand, verminderd met het aantal weekenddagen van die maand, vermeerderd met 1. Voorbeeld: de maand januari bevatte 31 dagen, waarvan 10 weekenddagen. De formule is dan: 31 10 + 1 = 22. In dit geval was de drieëntwintigste dag de eerste overurendag. Ander voorbeeld: de maand maart bevat 31dagen, waarvan 8 weekenddagen. De formule is dan: 31 8 + 1 = 24. In dit geval is de vijfentwintigste dag de eerste overurendag. In februari was dat de tweeëntwintigste dag (28 8 + 1 = 21).
7. Maskerpremie
De directie wil niet terugkomen op haar éénzijdige beslissing om de maskerpremie te verlagen in vergelijking met de overeenkomst Janus. Ze beweert dat er toen een fout gemaakt werd door hen.
Wij zullen het probleem van éénzijdige veranderingen aankaarten en aanklagen bij de directie.
8. Loonbehoud
- Ploegenarbeiders met de occasionele ploegenpremie behouden het vroegere recht van ploegpremiebehoud (best betaalde ploeg binnen de zeven dagen).
- Het probleem van het loonbehoud bij ploegenwisseling logistiek is in beraad bij de directie.
- Hetzelfde geldt voor onze vraag om bij gevraagde wisseling van ploegen die weer teniet wordt gedaan, het uur storing of de best betaalde ploeg te behouden.
- De directie wil in ploegen en afdelingen met occasionele postenpremie, de storing van drie uur enkel behouden bij een verwittiging de dag zelf of de dag voorafgaand aan de rustdag of periode.
9. Betaling dienstdoende toezichter
De directie neemt onze vraag in overweging om de dienstdoende opzichters in te punten in het ploegbaasloon. Zij was ervan uitgegaan dat er geen combinatie mogelijk was tussen én ploegbaasloon én premie dienstdoende opzichter. We hebben hen er op gewezen dat dit in het verleden in alle afdelingen steeds zo betaald werd.
10. Normenpremie en functiegebonden premie
- Afspraken moeten verder gemaakt worden. De af te spreken premies zullen in ieder geval aangepast worden aan de index- en procentuele loonsverhogingen.
- Er is wel een afspraak dat er tweemaal een premie betaald zal worden, en wel met de afrekening van januari (begin februari dus) en van juli (begin augustus dus). Voor het jaar 2011 zal bij de afrekening van juli 7/12 van de nog verder overeen te komen jaarpremie betaald worden. Vanaf dan gaat het telkens om de halve jaarpremie per betaling.
- De opname van de jaarpremie in het brugpensioen wordt verder besproken wanneer de jaarpremie wordt onderhandeld.
11. Vast voorschot
Het vast voorschot bedraagt per gewerkte (of betaalde gelijkgestelde) dag 70 voor een dagarbeider en 90 voor een ploegenarbeider. Het maximum is opgetrokken tot 1050 voor een dagarbeider en 1350 voor een ploegenarbeider, wat neerkomt op het dagbedrag vermenigvuldigd met maximaal 15 kalenderdagen.
12. Verhoging maaltijdcheques
Van zo gauw de wettelijke grens van de maaltijdcheques door indexverhogingen overschreden wordt, zal de volledige, niet afgekapte indexverhoging in een alternatief gestoken worden.
13. Veiligheidspremie
We eisen dat de veiligheidspremie met terugwerkende kracht betaald wordt. De directie verwijst dit punt naar het CPBW.
14. Loonreparatie
- We hebben gevraagd om een overzicht te krijgen op naam wie recht heeft op hoeveel loonreparatie. De directie zal ons die lijst bezorgen.
- De loonreparatie zal meegenomen worden in de berekening van het referteloon voor de berekening van het brugpensioen.
15. Chauffeur-basculeur
De directie geeft toe dat ze de functienaam en -loongroep van deze arbeiders onterecht heeft veranderd. Dit wordt rechtgezet.