Er wordt heel hard gewerkt in het eerste leerjaar van ' t Regenboogje; Deze week sluiten kern 7 van veilig leren lezen af . U hebt het misschien al geraden : piraten staan centraal in dit thema .
Het aanvankelijk lezen ( = het leren lezen ) is achter de rug . We leerden dit thema al de hoofdletters en de klanken sch in ng . Vorige week oefenden we woordjes die eindigen op d en b , maar die uitgesproken worden als t en p . Moeilijk hoor !
Volgende week komen de moeilijke kopjes aan de beurt ( vb fl en th ...) maar dat zal wel lukken ! Ook het tutorlezen blijft verder doorgaan , samen met de kinderen van het vijfde leerjaar . De kinderen lezen nu in boekjes volgens hun avi niveau .
Tijdens de rekenlessen zijn we druk bezig met de getallen tot en met 20 : - leren ordenen op de getallenas , rangschikken van klein naar groot , groeperen , ... het komt allemaal aan bod. - we leren ook al optellen en aftrekken met de getallen tot en met 20 . -> dit leren we naar analogie : 1 + 2 = 3 DUS 11+2 = 13 Hierdoor is het dus zeer belangrijk dat we onze splitsingen tot en met 10 dus zzeeerrrr goed kennen . Deze week gaan we verder met de cijfers 14 15 en 16.
Verder leren we ook de helft nemen van de getallen tot en met 20 . Dit moet zeker lukken .
Tijdens de lessen WO gaan we op schattentocht . We leren kaartlezen met kapitein Bleekscheet . We leren ook een legende maken . Vorige vrijdag moesten we zelf een schatkaart ontwerpen . Dit was een hele leuke opdracht ! Maar we mochten wel niet vergeten om de legende te tekenen , de vindplaats van de schat aan te duiden en onze windroos te tekenen.
Volgende week gaan we aan de slag met plattegronden ...
Als laatste zijn we vorige week aan het " bingelen " geslagen . Sommige kinderen hebben ook al thuis gebingeld ! We vinden dit allemaal zeer leuk . Momenteel mogen de kinderen nog vrij experimenteren , maar binnenkort zal hun circustent aangevuld worden met persoonlijke taken . Deze taken worden dan tijdens het hoekenwerk gemaakt .
En nu : Hijs de zeilen voor een nieuwe schoolweek !!!!!!
De tijd staat niet stil. Digitale apparaten zoals de computer krijgen een steeds prominentere plaats in het Vlaamse onderwijs. Ook in onze school.
De school heeft toegang gekregen tot bingel.be, de nieuwe online oefenmodule van uitgeverij Van In waarmee uw kind thuis leerstof kan oefenen die in de klas behandeld werd.
Hoe werkt bingel.be?
Op bingel.be maken de leerlingen oefeningen op een zwevend eiland. Elk element op het eiland bevat een link naar de oefeningen van een bepaalde boekenreeks van uitgeverij Van In. Door op de gewenste hoofdstukken en onderwerpen te klikken kan de leerling navigeren tussen de verschillende oefeningen. Meer info over de werking van de oefeningen vindt u op: www.bingelsite.be/demofilmpjes.
De leerkracht wordt via bingel.be op de hoogte gehouden over de vorderingen van de leerlingen. De dag nadat de leerlingen oefeningen gemaakt hebben op bingel.be kan de leerkracht het resultaat van de gemaakte oefeningen bekijken.
In de circustent kunnen de leerlingen taken zien die de leerkracht heeft klaargezet en als de leerling genoeg punten heeft verdiend door te oefenen, kan hij of zij kleurplaten afdrukken of korte spelletjes spelen. In de circustent kan uw kind ook zijn of haar avatar (online-vriendje) samenstellen die bij de oefeningen feedback en tips zal geven.
Hoe krijgt mijn kind toegang tot bingel.be?
Omdat bingel.be een online oefenmodule is, heeft u een computer met internettoegang nodig. Door naar www.bingel.be te gaan en op leerling te klikken, ziet u het inlogscherm van bingel.be. De gegevens die uw kind daar moet invullen, kleven vooraan in de schoolagenda.
De kinderen kunnen deze week nog eens vrij oefenen. Binnenkort krijgen ze oefeningen op hun niveau aangeboden .