Druk op onderstaande knop om een persoonlijke e-mail te verzenden.
Basisschool Sint-Paulus Rerum Novarumplein
22-04-2009
Lessen en taken
Lessen : geen Taken : Morgen geen schooltas meebrengen. Als het kan een aardappelmesje en plankje. rekenen blz. 10-11-12 taal : 4 grafschriften netjes in werkboek !!
Morgen zullen we werken in 5 workshops met gemengde groepen rond de jaarlijkse Zuidactie. De titel van de campagne 2009 is SMILE SIMALIA Voor bijkomende informatie over de Zuidactie kan je surfen op http://www.zuidactie.be/Start/index.php?ActieID=5
Lessen : geen Taken : boek 4 lezen en boekbespreking maken.
Ik wens iedereen een fijne en zonnige paasvakantie !
We bedanken Macy voor de hele lekkere en gezonde fruitsatés die ze voor ons klaarmaakte voor haar verjaardag. Binnenkort (dinsdag) wordt ze reeds 14 jaar !! Maar ze trakteerde vandaag de hele derde graad met een drankje en gezond snoepje ! Nog een fijne "echte" verjaardag hé Macy !!
Lessen : toepassingen leren : alle lessen 6 : GROTE TOETS woensdag ! Frans : U 33 : blz. 64-65-66 leren : vooral de werkwoorden : toets ! Taken : 2 toetsen ondertekenen
Lessen : toets godsdienst : twee thema's hoofdrekenen leren : alle lessen 2 herhalen : GROTE TOETS maandag !!
P.S. Vrijdagnamiddag sloten we de boekenweek af met een toonmoment in de gymzaal. Een verslag van Rümeysa :
Beste mensen , Vandaag kwamen we weer samen met onze school in de turnzaal . Elke klas had iets voorbereid . We konden dat zien aan de activiteiten die ze maakten . Allerlei tekeningen , ontwerpen, ...over fantasie . Het grappigste was dat de kleuters monsters maakten en die konden vertellen wat ze deden . In het begin hebben wij weer het filmpje van de fantasiewereld van enkele leerkrachten bekeken . Dat was echt grappig hoor. Jullie kunnen dat filmpje nog altijd zien op de blog . Wij mochten eerst beginnen met ons poppensel . Het ging redelijk goed, het was niet zo goed vond ik ! Deze boekenweek ging over fantasie maar bij ons was dat niet zo . Dat werd niet zo erg bekeken maar ja het lukte ons toch . Het vijfde leerjaar mocht naar voor komen . Ze mochten zeggen wat ze maakten. Het waren allemaal machines . Op het einde zongen we ons boekenlied, dat lukte ons echt super goed ! Het was een speciale dag voor me (namiddag ). Ik amuseerde me echt ...ik zag het ook en de anderen .
Lessen : spelling blz. 35-36-37 invullen en oefenen (zoveel als nodig) Taken : luisterspel deel 5 voorbereiden zwemmen laatste keer poppenspel herhalen
Lessen : landen Europa herhalen poppenspel teksten blijven inoefenen ! Taken : briefje oudercontact niet vergeten af te geven !
P.S. Vandaag bezochten we de ASO-afdeling van Sint-Paulus De Deynestraat. Een verslag van Hümeyra Vandaag was het een heel leuke dag op school . We bezochten vandaag de secundair school Sint-Paulus . Die school is een ASO school . We mochten in de school 4 nieuwe vakken bestuderen dat we volgend jaar zullen krijgen . We werden in groepjes verdeeld . Niet alleen wij waren daar, de leerlingen van de andere Sint - Paulusscholen en Zwijnaarde waren er ook aanwezig . Mijn groep begon eerst met wetenschappen . Bij wetenschappen mochten we twee dingen doen . We mochten in de microscoop kijken en een scheikundige proef uitvoeren . Onder de microscoop was er bij mij een stuk haar en ik moest dat tekenen . Bij scheikunde mochten we een rode vloeistof in water (met dreft) doen en dan verkleurde dat . Bij ons was het eerst groen, daarna rood en daarna paars. Dan gingen we naar het lokaal van Latijn . We leerden daar tot tien tellen in het Latijns . Daarna moesten we paar zinnen van het Latijns naar nederlands vertalen . Dan kregen we pauze . In de pauze kregen we een croissant en chocomelk of een sinaasappelsap . Daarna gingen we naar het lokaal van Nederlands . Daar speelden we spelletjes . We speelden "Tien voor taal" tegen de andere groep . We verloren nipt. Maar ik vond het niet zo erg . Om te eindigen gingen we naar het lokaal van Frans . Daar mochten we op de computer Franse oefeningen maken . Dan keerden we terug naar school . We hadden nog wat tijd over en verbeterden onze wiskundetaak . In de namiddag kregen alweer de hele namiddag godsdienstles . Kort en bondig zal ik zeggen : vandaag was het leuke dag op school .
Lessen : Europese landen leren + hoofdsteden (27) : één week de tijd ! teksten van het poppenspel leren Taken : rekenen blz. 80 oplossen
P.S. Vandaag vierden we de verjaardag van Hümeyra. Ze is een lentekind want ze verjaart eigenlijk op 21 maart zoals mijn mama ! Toch trakteerde ze reeds vandaag iedereen op een lekker gebakje. Het zesde werd dan nog eens verwend met een zakje snoep een een mooi kunstwerkje waaraan ze per stuk ongeveer een half uur werkte !! Dank je wel Hümeyra voor al die inspanningen !
Verslag van Hümeyra Vandaag begonnen we eerst met spelling. We kregen een toets van spelling. Hopelijk heeft iedereen goede punten . Daarna ging het vijfde gaan zwemmen . We verbeterden onze wiskunde . Na wiskunde werkten we op de computer . Meester legde uit hoe we met powerpoint moeten werken . Dan kwam het vijfde van het zwemmen . Dan deden we een klein beetje mooi en vaardig . Dan gingen we gaan en daarna vierden we mijn verjaardag. Het was heel leuk . Ik trakteerde het vijfde en het zesde met een cake en drank . Maar ik had nog iets extra voor het zesde. Die kregen nog een zakje snoep en een ster . Jullie vragen je zeker af wat die ster is? Ik heb een ster gemaakt met kralen en daarna heb ik dat met het strijkijzer verwarmd zodat alle kralen in elkaar smolten. In de ster staat de eerste letter van hun naam en familienaam en ook hun lievelingskleur . Hopelijk vonden ze het mooi! Daarna werkten we nog een beetje aan mooi en vaardig . In de namiddag was het leesmoment . Ik moest voor twee kinderen van het eerste leerjaar lezen . De titel van mijn boek was " De nieuwe hond " . De kinderen vonden dat boek heel leuk . Juf Rita zei ook dat ik heel goed was en ook de anderen die in het eerste moesten lezen . Ze was met ons content . Dan waren we klaar en moesten terug naar de klas gaan . Dan deden we een beetje wero . Dit was het wat we vandaag deden . Kort en bondig zal ik zeggen : vandaag was het een superleuke dag op school !
Deze namiddag vierden we de opening van de boekenweek in de gymzaal met de hele school! Enkele juffen maakten een heel origineel filmpje waarvan wij konden genieten !
Daarna zongen we samen het boekenbeestenlied.
Een verslag van Hümeyra
Vandaag was het een heel leuke dag op school . We hebben twee toetsen van begrijpend lezen gedaan . Eigenlijk hadden we de eerste toets begrijpend lezen al eens eerder gedaan . Dus de eerste toets begrijpend lezen telt niet mee, zei meester . De tweede toets begrijpend lezen was leuk . Maar spijtig genoeg ben ik niet goed in begrijpend lezen . Maar toch heb ik maar 1 foutje . Hopelijk zal iedereen goede punten hebben . Daarna kregen we wiskunde les over cirkels . Dan was het Franse les , het was heel leuk . Dan mochten een paar kinderen hun gedicht voordragen . In de namiddag gingen we naar de turnzaal en vierden we de boekenweek . Meester Ward toonde ons een filmpje van drie juffen . De juffen droomden elk over iets anders . Juf Nathalie droomde over robots en had in het filmpje een robotkleed aan . Juf Annie droomde over auto's. In het filmpje reed ze op met een klein autootje . Juf Heidi droomde over snoep en pipi langkous . Ze deed haar haar als pipi langkous Het was heel grappig maar wel leuk . Na het filmpje zongen we het boekenbeestlied . Dan gingen alle klassen terug naar de klas . Als we naar de klas gekwamen waren deden we godsdienst . Kort en bondig zal ik zeggen : vandaag was het een heel leuke dag .
Lessen : geen Taken : boekje CLB invullen tegen maandag met ouders !!! Maak een voorlopige keuze.
De belevenissen van Hümeyra ! Vandaag was het een heel leuke dag op school . We begonnen eerst met spelling. We lazen een paar zinnen en we kregen uitleg van meester wat we niet begrepen . Dan ging het zesde zwemmen . Zwemmen was ook heel leuk maar spijtig genoeg is er een ongelukje gebeurd . Mijn voet zat tussen de bank en ik was heel bang . Dankzij Rumeysa en Rana heb ik mijn voet los gekregen. Als we naar school kwamen heeft Macy ijs op mijn voet gelegd . Meester was een beetje verschoten dat dit ongeluk gebeurd was . Maar ja, vandaag was het vrijdag de dertiende...een ongeluksdag . Dan hebben we mooi en vaardig gedaan . We hebben de landen van de Europese Unie geschreven met de hoofdsteden erbij . In de namiddag moesten we onze figuur voor het poppenspel ontwerpen. De pop is voor onze poppenkast die we zullen voordragen tijdens de boekenweek . Ik heb een egel en een robot getekend . Mijn egel is klaar maar mijn robot moet ik alleen nog kleuren . Kort en bondig zal ik zeggen : vandaag was het een heel leuke dag op school, behalve het zwemmen . Iedereen nog een prettig en zonnig weekend .
Lessen : gedicht volledig kennen ! Taken : stappenboekje met ouders invullen (tegen 16/03) 2 toetsen Frans ondertekenen zwemmen
P.S. Deze voormiddag hielden we een infomoment voor de leerlingen en ouders rond de verschillende studierichtingen in het voortgezet onderwijs. Deze namiddag organiseerden we voor de eerste keer peer tutoring !!! Een verslagje van Rümeysa !
Hallo iedereen ,
Deze week zijn we echt volop bezig ! Vandaag was het infomoment . Het ging redelijk goed . De namiddag was iets helemaal speciaals . We kregen een boek van Juf Greet . Toen moesten we uit een klas een kind gaan halen . Dat kind moest dan voor mij eigenlijk een boek voorlezen . Als ze een fout las moesten we op de bank kloppen ! Toen moesten ze zichzelf verbeteren. Ging dat niet, dan moesten wij het doen . Als we klaar waren met ons boek dan hadden we opdrachten gekregen op een kaartje . Als we het boek uitgelezen hadden moesten we die vragen beantwoorden . Als ze het niet kon dat mochten we helpen . Wij konden het boek uitlezen . Elke donderdag mogen die kinderen bij ons komen om een boekje voor te lezen . Dat klinkt een beetje grappig maar het is zo . Zo leren we tenminste verantwoordelijkheid nemen en leren we ook omgaan met kinderen ! Dat deden we allemaal met heel veel plezier !