Inhoud blog
  • El fin llegó
  • La vida como debería ser, panama
  • que paso viejo
  • La vida panameña
  • Carnaval en Costa Rica
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Wouter in Panama

    02-04-2013
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.La vida panameña
    Hola, aqui estoy devuelta!

    Na mijn afgelopen blog heb ik veel tijd doorgebracht met de gastfamilie. Het geld voor maart was zo goed als op, dus ik had ook weinig optie. Het pakketje van mijn ouders was aangekomen, wat bestond uit: wafels, drop, speculaas, borrelnootjes, colaflesjes en belgisch bier. Dit pakketje hebben we uitgebreid opgegeten en opgedronken met de gastfamilie. Mijn gastneef had het idee om ieder bier te keuren, naargelang de smaak. Zo waren we met 5 en ieder kreeg een blad papier waar hij de bieren kon keuren op een cijfer van 10. Zo had kriek, gevolgd door jupiler gewonnen. Gekke panamezen haha. De zoetigheden waren ook een succes, alleen de drop vonden ze niet te eten.

    Het weekend erna was er een groot familiefeest, wat bestond uit een grote matanza. Een matanza is een slachterij; zo werd er dat weekend een koe geslacht in de rivier, en later kon de hele familie hiervan eten. Raar idee voor in Belgie, maar hier wordt het wel zo gedaan. We hadden het goed naar onze zin, en het werd een feestelijke avond met veel bier, whisky, gedans en gezang. Een groot gedeelte van de avond heb ik me bezig gehouden met het bespelen van een tamboerijn (soort trommel), en nog een raar instrument wat ik niet kan beschrijven.

    Maandag was het dan eindelijk zover. Mijn 2e eerste schooldag in Panama. Na 4,5 maanden vakantie kon de school eindelijk beginnen. Deze keer heb ik gekozen voor empresas de turisticas (toerisme in het bedrijfsleven). Ondertussen hebben we al 2,5 week les, maar zoals het panamese ritme, hebben we nog maar slechts 2 lessen gehad. 9 op 10 kom ik de school binnen en is er niemand in het klaslokaal.. Typisch panama :D. Ondertussen ben ik ook terug met de gym begonnen, gevolgd door een frisse duik in het plaatselijk zwembad.

    Vorig weekend heb ik voor de eerste keer in mijn leven baseball gespeeld op het grote veldje bij ons in de buurt. Baseball is de sport in Panama, waar iedereen in opgaat, zoals dat bij ons voetbal is. Baseball is een beetje te vergelijken met honkbal, maar dan ingewikkelder. Vorig weekend zijn we ook gaan biljarten in de plaatselijke biljartbar. Die panamezen kunnen er wat van !

    Afgelopen weekend heb ik nieuwe belgische jongen leren kennen. Hiermee ben ik donderdag naar de playa geweest. Vrijdag zijn we een nederlandse familie gaan bezoeken, die toevallig ook in Las Tablas woonde. We hebben een beetje contacten gelegd en ik ben van plan om vaker naar hun thuis te gaan. Zo kan ik immers ook gebruik maken van hun groot zwembad. Sinds enkele dagen is het immers extreem warm in Panama, wegens een reden die ik niet ken. Vorige week steeg het kwik tot boven de 40 graden, dus een zwembad is wel noodzakelijk.

    Op dit moment begin ik me wel een beetje te vestigen in dit panamese leven. Het is heel anders als Belgie, maar alles is zo relaxt, en iedereen is zo vriendelijk.

    Vanwege dat er geen klassen zijn in de universiteit zal ik vanaf morgen weer terug gaan naar playa venao voor een paar weken om een beetje te surfen en te chillen.

    Zo, ik wens iedereen een super paasvakantie en hoop dat het weer snel mag veranderen in Belgie, zodat jullie ook een beetje een warm gevoel mogen evenaren.

    Veel groeten. Ciaaaaaaaaao

    02-04-2013 om 00:36 geschreven door Wouter Kwanten  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)


    Archief per week
  • 10/06-16/06 2013
  • 13/05-19/05 2013
  • 22/04-28/04 2013
  • 01/04-07/04 2013
  • 11/03-17/03 2013
  • 04/02-10/02 2013
  • 14/01-20/01 2013
  • 24/12-30/12 2012
  • 26/11-02/12 2012
  • 12/11-18/11 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 10/09-16/09 2012
  • 27/08-02/09 2012
  • 13/08-19/08 2012
  • 06/08-12/08 2012
  • 30/07-05/08 2012
  • 23/07-29/07 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Gastenboek
  • Avontuur is voorbij
  • mrs
  • ...
  • wensen
  • Grote avontuur

    Hier kunnen jullie je reacties achterlaten over mijn blog. Ik kan jullie wel niet garanderen dat ik terugstuur.



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs