Kevin brengt alle nieuws over het internationale vrouwenvoetbal
08-09-2009
Anouk Hoogendijk, nieuwe prinses van Oranje
Sinds ze het Nederlands team met een koele penalty naar de halve finale van het EK schoot is Anouk Hoogendijk een nieuwe prinses van Oranje. Twijfels kende ze geenszins. 'Ik wist zeker dat hij erin zou gaan.'
In het Nederlands team van bondscoach Vera Pauw is Hoogendijk een verhaal apart. Ster in een collectief. Niet eens zozeer voetballend, wel qua uitstraling. De Doutzen Kroes van Oranje, wordt ze niet voor niets wel genoemd. Fotomodel op kicksen. Lange paardenstaart, dito wimpers. She has the looks.
De afgelopen maanden dook ze bijna even vaak op in allerlei magazines als op het voetbalveld. 'Leuk hoor, al die aandacht', aldus de speelster van FC Utrecht, 'maar ik wil toch vooral op mijn spel beoordeeld worden. Anders had ik toch wel voor een carrière als fotomodel gekozen?'
'Laatst zag ik een meisje lopen in het shirt van het Nederlands elftal met mijn naam achterop. Toen moest ik toch even in mijn armen knijpen om het te kunnen geloven. Ik wil helpen het vrouwenvoetbal op de kaart te zetten. Maar dat doe ik toch het liefst op het veld.'
Dat laatste lukt Hoogendijk en haar collega's momenteel aardig tijdens het EK in Finland. Na het elimineren van Frankrijk in de kwartfinale wacht zondag de halve eindstrijd tegen Engeland.
Lees meer over Anouk Hoogendijk en de andere Oranje-leeuwinnen in Voetbal International 36 die sinds woensdag in de winkel ligt.
Ook op Eurosport werd halve finale Nederland goed bekeken
Ook op eurosport werd de match van Oranje tegen Engeland goed bekeken. 1,9 miljoen kijkers stemnden zondag af op Eurosport benelux. samen met de 1,6 miljoen kijkers op de NOS hebben dus zo maar ven 3,5 miljoen kijkers (minstens) in Nederland. De wdstrijd gezien!
TAMPERE - Het EK-sprookje van de Oranje Leeuwinnen zit erop. In de halve finale gingen de dames van bondscoach Vera Pauw ten onder tegen de Engelsen: 2-1. Daar was wel een verlenging voor nodig.
Vooraf waren de Nederlandse voetbalsters al gelukkig dat ze mee mochten doen aan het Europees kampioenschap in Finland. Naarmate de titelstrijd vorderde, groeiden ook de ambities van de Nederlandse vrouwen.
Oranje kwam in het Finse Tampere na ruim een uur spelen op achterstand. Knullig uitverdedigen van Dyanne Bito leidde de openingstreffer van Kelly Smith in. Slechts drie minuten later kwam Oranje alweer langszij door een mooie treffer van Pieëte.
In de kwartfinale wist Oranje in de strafschoppenserie nog af te rekenen met Frankrijk. Eenzelfde scenario leek tegen de Engelsen ook lange tijd haalbaar. Maar in de 116e minuut torende invalster Jill Scott hoog boven de Nederlandse defensie uit. Doelverdedigster Loes Geurts liet de kopbal onder zich door glippen. Het sprookje was over voor de voetbalsters. Tranen bij aanvoerster Daphne Koster waren symbool voor de teleurstelling bij Oranje http://www.telegraaf.nl/telesport/voetbal/4772187/__Sprookje_van_Leeuwinnen_is_uit__.html?p=27,1
De Leeuwinnen zijn helaas niet door in finale van het EK. Maar ver gekomen zijn ze wel! Eigenlijk lette niemand echt goed op en pas toen het Nederlandse damesteam de kwartfinale bereikte werden de media wakker. Zonder dat we het door hadden lieten de voetbalsters uitstekend spel zien in Finland.
Sportjournaliste Barbara Barend is in de studio om ons helemaal op de hoogte te brengen van de ins en outs van het vrouwenvoetbal in Nederland.
(Novum) - Wie nog volhoudt dat vrouwenvoetbal niet interessant is heeft waarschijnlijk niet opgelet de afgelopen weken. Afgelopen zondag keek tijdens de halve finale van het EK Voetbal voor vrouwen een op de tien Nederlanders naar de uitzending. Tijdens de verlenging, toen Engeland de winnende 2-1 scoorde, zaten er zelfs 2,4 miljoen kijkers voor de buis.
Tijdens de gehele wedstrijd had de NOS met de live-uitzending een marktaandeel van 34 procent. Dat betekent dat een op de drie televisiekijkers in Nederland naar het duel keek.
De verhouding tussen mannen en vrouwen die de wedstrijd zagen was ongeveer twee tegen een. Dat verschilt niet van de cijfers bij andere voetbalwedstrijden op tv.
Eurosport, dat alle EK-wedstrijden live uitzond, meldt dat tijdens de kwartfinale van Oranje afgelopen donderdag tegen Frankrijk gemiddeld 334 duizend kijkers op de sportzender afstemden. Tijdens de penalty's was dat aantal opgelopen tot tegen de achthonderdduizend. Op dat moment trok alleen RTL 4 meer kijkers.
Geplaatst op: 07-09-2009 | 15:47 Auteur: J. van den Berg Bron: AjaxCafe.nl
Ik heb de afgelopen tijd zitten genieten van de Nederlandse voetbalvrouwen. Voetbalsters waarbij het teambelang nog voorop staat, het ego niet belangrijk is en die stuk voor stuk willen vechten voor elke bal. Dit was prachtig om te zien, helemaal in vergelijking met het mannenvoetbal.
Bij het mannenvoetbal draait het allemaal om de egos van de voetballers. Waarom die bal afspelen, als ik het zelf uit een veel moeilijkere hoek ook kan proberen? Dit lijkt wel door al die koppies heen te gaan bij de mannen.
Net als die onsmakelijke smerige overtredingen en swalbes bij de mannen Dit zie je niet bij de vrouwen. Dus eigenlijk is mijn vraag na dit EK; waarom doet Ajax (nog) niet mee aan het vrouwen voetbal?
Ajax (en Feyenoord en PSV) is een begrip in Nederland. Als Ajax mee gaat doen aan de Eredivisie voor vrouwen kan het heel snel gaan met het vrouwenvoetbal. Ajax kan de vrouwen Eredivisie meer aanzicht geven, waardoor deze takt van sport nog meer geaccepteerd zal gaan worden. Nederland kan dan wel eens heel erg goed gaan worden in het vrouwen voetbal!
Dan viel me in deze interland week nog iets op Al die mannen egos kan je het best geen oefenwedstrijden meer laten spelen. Ze zijn stuk voor stuk ongemotiveerd. Dit maakt het voetbal totaal niet leuk om naar te kijken en nog erger het kan hele nare blessures als gevolg hebben.
Zo zag je bij Oranje smerige overtredingen van bijvoorbeeld Sneijder en De Jong. Gelukkig liep het hier twee keer goed af, maar dit hoort niet op het voetbal veld thuis! Misschien is het volgende keer Van der Wiel of De Zeeuw, dan zijn wij als Ajacieden niet blij. En vorlopig hebben we ook een groot gapend gat in de verdediging door de blessure van Vertonghen.
Mijn conclusie; Ajax laat je zien in het vrouwenvoetbal en geef deze sport een bust. Deze week is het vrouwenvoetbal duidelijk HOT en het mannenvoetbal NOT.
Vera Pauw heeft volop ambitie met de Nederlandse vrouwenploeg. Na het bereiken van de halve finale op het EK is het vrouwenvoetbal in Nederland een stuk populairder geworden. De KNVB hoopt met het binnenhalen van het EK 2013 de populariteit nog verder te doen toenemen.
De voetbalbond gaat bekijken wat de mogelijkheden zijn om het EK naar Nederland te halen. Pauw ziet een eindronde in eigen land wel zitten.
Bij terugkomst in Nederland keek ze wel even op van alle (media)aandacht op het vliegveld. "We zijn uitgeschakeld, maar we hebben wel wat teweeg gebracht", zegt ze tegenover RTVNH. "Fantastisch, een debutant op het EK en dan deze prestatie neerzetten. Het Nederlandse volk heeft ze in de armen
Dat oranje het vrouwenvoetbal in Nederland op de kaar heeft gezet is te zien aan het feit dat 1,7 miljoen kijkers gisteren afstemden op de wedstrijd Nederland-Engeland.
Noorwegen kwam na 9 minuten op voorsprong toen een coner van Ingvild Stensland niet weggewerkt kon worden. angerer raakte niet bij de bal die uiteindelijk door Herlovesen over de lijn gewerkt werd. 0-1 De volgende 10 minuten wou Duitsland wel maar kwam niet echt tot kansen. Dan was het zelfs bijna 0-2 toen Storlokken de paal trof. Het spel ging gelijk op Prinz dreigde even maar Hjemseth liet zich niet verontrusten. Ook Grings rukste op maar haar poging werd afgeblokt/ Bij het begin van de tweede helft werd Biçanca Schmidt Vervangen Door Celia Okayino Da Mbabi. Een schot van Prinz werd gepakt door Hjemseth en Grings mikte net naast maar danw as het toch 1-1 via Simone Laudehr. Duitsland onder stoom want even later Okayno da Mbabi en 2-1. Duitsland nam geen risco. wedstrijd op slot en in de slotfase Maakte Lira Bayramay het helemaal af 3-1. Donderdag finale. Duitsland-Engeland.
Sprookje Oranje Leeuwinen stopt in de halve finale
Engeland-Nederland 2-1 (NV)
Nederland heeft gisteren met opgeheven hoofd het EK verlaten nadat men in de halve finale pas na verlenging het hoofd moest buigen voor Engeland. De eerste 10 minuten van de wedstrijd was er stevige druk van Engeland. Zo was er een goede redding van Loes Geurts nodig om Kelly Smith van een goal te houden. Namens Nederland ging een schot van Karin Stevens op een diepe bal van Petra Hogewoning hoog over. Het evenwicht begon zich ook wat te herstellen. Daphne Koster moest wel een dreigende voorzet van Jessica Clarke opruimen. Voor Nederland was er Manon Melis met een kans maar Rachel Brown kwam goed haar doel uit. 0-0 was de stand bij de rust. Na felle Engelse druk in de beginfase waarna het evnwicht in de partij zich herstelde. In de tweede helft was er een dribbel van Manon Melis maar Jessica Clarke kon haar het scoren verhinderen met een goede tackle. Aan de andre kant Voorzet Kelly Smith die zich voorbij Annemieke Kiesel had gewerkt maar niemand aan de tweede paal. Op het half uur was er dan dribbelwonder Aluko met het voorbeidende werk en Kelly smith scoorde aan de penalystip de 1-0. Nederland bleef echter niet bij de pakken zitten en minuten later Manon Melis met een enorme inspanning. pasje op Marlous Pieete en 1-1. Voor de verlenging nog 1 pogin van Alex Scott van ver over. In de verlenging gebeurde eigenlijk weinig ploegen namen weinig risico maar 4 minten voor tijd dan toch Jill Scott en 2-1 Engeland finalist.
Voor Ariane Hingst (DUI) en Faye White 5eng) zit het EK er op. beide moeten gekwets het tornooi verlaten. Hingst heeft problemen aan de knie Faye White liep in de kwartfinale tegen Finland een gebroken kaak op.
de Rode Duivelinnen hebben met ruime cijfers hun eerste interland in Roemenie gewonnen. 2-7 werd het. Dit zonder sterhouders zoals Maud Cautereels, Janice Cayman, Gave Van Poucke en Audrey Demoustier. Doelpunten van België: Kristel Verelst Marijke Callebaut Aline Zeler (3) Hanne Van De Goor Lenie Onzia
Maandag staat er nog een tweede interland tegen Roemenie op het programma
EURO 2009: 1/4 Finales: Noorwegen stunt tegen Zweden en zit in halve
Zweden - Noorwegen 1-3
Niet de verwachte titanen clash tussen Duitsland en Zweden. Wel een nieuw duel tussen Duitsland en Noorwegen waarin de laatste ploeg dus op zoek kan naar de overdreven 4-0 van in de de groepsfase staat maandag in de halve finale op het programma. Noorwegen zorgde namelijk voor een zo mogelijk nog grotere stunt dan Nederland door Zweden met 1-3 te wippen. Het Begin van de wedstrijd was gelijkopgaanden voor Zweden waren er schoten van Sjogran (gepakt door Hjelmseth) en Asslani die zelfs de lat trof.In de 38ste minuut gebeurde het dan voorzet Lene Storlokken en Elise Thorsnes 0-1. Zweden aangeslagen en het zou voor de rust nog een goal incasseren. Anneli Giske was de naam. 0-2 bij de rust. Zweden probeerde na rust en de ingevallen Jessica Landstrom kwam het dichtste bij met een schot op de paal. Maar op het uur dan Cecilie Pederssen met haar tweede van het tonooi en 0-3. Match beslist ondaks een schot op de lat van Louise Fors en de 1-3 van Victoria Svensson die vandaag dus afscheid nam van het interland voetbal. 2 wedstrijden vroeger dan ze zelf wou. Pech voor Zweden. met 3 ballen op het kader. Benieuwd op de Noren deze keer meer weerwerk kunne bieden tegen de Duitsers.
EURO 2009: 1/4 Finales: Duitsland met kleinste verschil
Duitsland-Italië 2-1
Duitsland ging zonder echt te overtuigen toch door naar de halve finales. Al na 3 minuten was er de vrijstaande Inka Grings met de 1-0 In de eerste helft waren er verder nog schoten van Krahn, Kullig en Piccarelli maar deze misten het doel of werden door Piccarelli gered. Nog sneller dan in de eerste helft scoorde Grings in de tweede. Voorzet Simone Laudehr en Inka Grings dus met haar tweede van de dag nummer 4 van het tonooi. 2-0 Pleit beslist dacht men maar in minuut 63 was er Patrizia Panico. 2-1. Italie had op dat moment nog 27 minuten. Duitsland wou zich in veilige haven spelen en Picarelle moest 2 sschoten van Grings "player of the match" redden. In de allerlaatste kopbal was het nog bijna zover kopbal Panico en was daar niet Angerer dan had het 2-2 geweest en het mag gezegd. Stond Angerer op dat moment 20 cm meer naar rechts was deze bal niet te pakken en gingen we verlengen. maar nu niet 2-1 en de Duitsers zoals verwacht halve finalist en misschien wel op weg naar hun vijfde opeenvolgden titel.
Nederland speelt halve finales tegen Engeland na nieuwe stunt!
Waar eindigt dit????
Nederland- Frankrijk 0-0 Strafschoppen 5-4
Nederland heeft zich donderdag nog meer de voetbalhistorie ingespeelt na de kwalificatie voor de halve finales van het EK! Het was nochtans 120 biberen en nog een spannendere straschoppenserie er boven op. Maar de uitkomst was goed. Een nieuw Oranje feest kon worden ingezet. Frankrijk kreeg in de wedstrijd kansen via Abily, Le Sommer en Bomapstor maar achterin hielden Loes Geurts eb Daphne Koster de boel goed hgesloten 120 minuten lang. Tot aan de strafschopen serie die verliep zo:
Penalty's:
Sandrine Soubreyand 0-1 Karin Stevens 1-1 Camille Abilly 1-2 Manon Melis 2-2 Amandine Henry 2-3 Anemieke Kiesel Grifeoen 3-3 Egenie Le Sommer 3-4 Sylvia Smit 4-4 Corine Franco paal Daphne Koster naast Ophélie Meilleroux paal Dyanne Bito save Deville Candie Herbert over Anouk Hoogendijk 5-4
Anouk Hoogendijk met de trap van haar leven brengt Nederland in het delirium. Wie weet wat volgt nog...