Kevin brengt alle nieuws over het internationale vrouwenvoetbal
16-10-2009
De nieuwe man van de vrouwen van sc Heerenveen
Rick Mulder wil hogerop in de eredivisie
Heerenveen - Het vrouwenvoetbal in de eredivisie heeft voor sc Heerenveen de eerste twee jaar nog weinig succes opgeleverd. Dat moet vanaf vandaag gaan veranderen, want vanavond begint Heerenveen het nieuwe seizoen met een thuisduel tegen FC Utrecht. Aan de Friese zijlijn staat dit jaar een nieuw gezicht. De 37-jarige Rick Mulder mag proberen om Heerenveen op weg te helpen naar de top.
Mulder is de opvolger van Harry Sinkgraven, die naar FC Emmen vertrok. ,,Ik ben via via bij Heerenveen terechtgekomen. Simone Hof (teammanager, red.) kende ik van de talentenklas van de KNVB, dus op die manier is het balletje gaan rollen, vertelt Mulder, die vorig jaar werkzaam was bij de B- en C-jeugd van FC Groningen. ,,Bij de mannen is het natuurlijk wat sneller en fysieker, maar ik heb heel bewust voor de dames van Heerenveen gekozen. Je staat zes keer per week op het trainingsveld en bent met een heel proces bezig. Dat spreekt me heel erg aan.
Dat FC Groningen en Heerenveen elkaars rivalen zijn, maakte voor de nieuwe coach niet uit. ,,Daar heb ik geen moment bij stilgestaan, want ik heb ook slechts één jaar bij Groningen gewerkt. Zowel Heerenveen als Groningen zijn prachtige clubs, aldus Mulder, die in het dagelijks leven ook docent is op een VMBO-school. ,,Beide banen zijn goed met elkaar te combineren. Ik heb aangegeven dat ik alleen s ochtends kan lesgeven, en dat gaat tot nu toe prima.
Voor sc Heerenveen wacht vandaag de eerste testcase van het nieuwe seizoen. Tegenstander FC Utrecht komt naar Sportpark Skoatterwâld om de tweede wedstrijd van deze competitie af te werken. De ploeg uit de Domstad verloor vorige week op eigen veld met 1-2 van Willem II. Heerenveen kwam nog niet in actie, omdat de uitwedstrijd tegen AZ werd verzet vanwege Europese verplichtingen voor de Alkmaarse kampioen. ,,Utrecht heeft een sterke selectie, met een aantal internationals erbij, zegt Mulder over de komende wedstrijd.
De nieuwe coach van de Heerenveense vrouwen omschrijft zijn team als een jonge en technisch vaardige ploeg. ,,De meiden hebben veel doorzettingsvermogen, want ondanks de teleurstellende resultaten in de eerste twee jaar waait er een frisse wind in de groep. Heerenveen eindigde in het eerste seizoen als laatste en vorig jaar behaalden de Friezinnen de voorlaatste plaats.
Opvallend was wel dat Heerenveen afgelopen seizoen de topscorer in huis had. Oranje-international Sylvia Smit was met veertien goals de meest trefzekere speelster van de eredivisie. Trainer Mulder verwacht dat zijn team vanaf nu minder afhankelijk is van de goals van Smit. ,,We hebben bewust een aantal aanvalsters erbij gehaald, zodat we meer speelsters hebben die veel goals kunnen maken.
De damesploeg van Heerenveen kent naast Smit nog twee andere internationals; Marije Brummel en Sherida Spitse. Zij behaalden afgelopen zomer de A-status van het NOC*NSF door een plaats in de halve finale op het EK in Finland. ,,Het is nog even afwachten hoe dat gaat uitpakken, vertelt Mulder hierover. ,, Sommige meiden werken tot half vier en gaan dan snel naar het trainingsveld. Door die A-status kunnen ze in de toekomst meer trainen en ook meer rust pakken.
Eén ding is in ieder geval wel duidelijk; Rick Mulder is blij dat het seizoen eindelijk gaat beginnen. ,,We hebben een goede voorbereiding achter de rug, waarin we alle speelsters fit wilden houden voor de competitiestart. Dat is aardig gelukt, we hebben twee kleine blessuregevallen, zegt hij. ,,De 22 speelsters behoren tot de beste 120 van Nederland. Het is fantastisch om met ze te werken.
Over doelstellingen wil de trainer nog geen uitspraken doen.
,,Het is lastig om dat vast te stellen als je twee jaar ergens onderaan bent geëindigd. Je kunt nu natuurlijk niet gaan zeggen dat je kampioen wil worden. De wedstrijd tegen Utrecht is in elk geval een mooi duel om eens te kijken waar we nu staan.
Ondanks de teleurstellende resultaten in de eerste twee seizoenen, waait er een frisse wind in de groep
DFB pokal 1/16 finals: Nieuwkomer TB Berlin laat zich verassen
Nieuwkomer in de Bundesliga Tennis Borissia Berlin ligt al uit de beker. Tweedeklasser Holstein Kiel was sterker na 0-0 en het het nemen van strafschoppen. TB Berlin kan zich op het behoud concentreren.
Magnusdottir scoort belangrijk doelpunt in laatste minuut
Door een doelunpt van de IJslandse international Holmfridur Magnusdottir in de laatste minuut won Kristianstad tegen Sunnana SK en doet zo een goede zaal in het gevacht om het behoud.
Bardolino Verona Fiamonza 5-0 Brescia Femminile Venezia 1984 0-4 UPC Tavagnacco - CS Roma CF 5-0 Lazio Calcio - AC Chiasiellis 3-0 AC Regiana Femminile - AFC Torino 6-0
Petra Dugardein heeft een overeenkomst getekent met ADO Den Haag. De 32 jarige Dugardein speelde de voorbije twee jaar voor Willem II en was op het afgelopen EK nog reserve doelvrouw. Na vorigg seizoen besloot ze aanvankelijk te stoppen maar ADO Den haag en een gesprek met trainster Sarina Wiegman deed haar dan toch anders besluiten.