Kevin brengt alle nieuws over het internationale vrouwenvoetbal
26-04-2009
Bayern Munchen met gemak voorbij Bad Neuenahr
Tegen SC 07 Bad Neuenahr kwam een zege van Bayern Munchen op geen enkel moment in gevaar. Het werd niet minder dan 8-1 (3-0) en 4 speelsters van Bayern verdeelden de doelpunten netjes onder elkaar.
Zweden laat zich meer en meer gelden als een kandidaat Europees kampioen. Na de ophefmakende Algarve Cup zege. Versloeg het vandaag in een vriendschapelijke interland Brazilie met 3-1. Christiane maakte er dan wel 0-1. Sara Thunebro maakte 1-1. en Good old Victoria Svensson maakte 2-1. Toen Lotta Schelin 6 minuten voor tijd voor 3-1 tekende twijfelde niemand nog.
In de voorbereiding op het EK in Finland blijft Oranje A hoge ogen goiien. Deze keer ging het gelijk spelen in Ijsland. Na een vroege tegengoal maakte Sylvia Smit gelijk. Weer een hoopvol resultaat dus voor Vera Pauw.
Net als Belgie werd ook voor Nederland de tweede speeldag er een van ontnuchtering. Bij Nederland was het zwarte beest thuisland Zwtserland dat Oranje u19 met 7-3 klopte. in dezelfde groep knokte Italie zich terug in de race na een 4-0 tegen Roemenie.
1. Zwitserland 6p 2 Nederland 3p 3Italie 3p 4 Nederland 0p
Na de euforie van de winst tegen Oostenrijk is België vandaag met beide voetjes weer op de begane grond gezet na een 0-4 pandoering tegen Noorwegen. Oostenrijk op haar beurt klopte met 6-1 Oekraine. De tweede plaats blijkt haalbaar. Maar of België de beste tweede zal zijn en het EK haal. dat valt nog af te wachten
In een vriendschapelijke wedstrijd heeft Engeland met toch wel zware 3-0 cijfers gewonnen tegen Noorwegen. Sara Williams maakte de 1-0 dan scoorde Lindsay Johnson en dan opniew Sarah Williams. Noorwegen zit dan wel in een overgansfase doodat een aantal speelsters een tijd terug bekend maakten niet meer onder coach Bengtsten te willen spelen. Het bewijst toch ook de kracht van Engeland
België is net als groepsfavoriet Noorwegen met een zege kunnen starten. Daardoor doet het wat het het moest doen. Will het haar kansen op kwalificatie gaaf houden. Belgie won met 0-1 tegen Oostenrijk. Terwijl Noorwegen met 5-1 tegen Oekraine won. Als we er van uit gaan dat Noorwegen groepswinnar zal worden zou de match tussen België en Oekraine wel eens heel belangrijk kunnen worden.
Nederland als een pletwals over Roemenië, Zwitserland stunt tegen Italië.
Nederland speelde als een echte Europese kampoioen die het misschien binnenkort wel zal zijn. het verpletterde Roemenië met 8-0. Het is niet meteen d egrootste tegenstander. Maar je blijft er 8 moeten maken. In beide helten wisten de Nederlandse vrouwen u19 4 goals te maken.
Dat ging zo:
Lisanne Grimberg 1-0
Suzanne De Kort 2-0
Renate Jansen 3-0
Suzanne De Kort 4-0
Vanity Lewerissa 5-0
Renate Jansen 6-0
Carmen Manduapeny 7-0
Lisanne Grimberg 8-0
In dezelfde groep versloeg thuisland Zwitserland dus titelverdediger Italië die daardoor nu wel op rand van uitschakeling balanceerd met 3-0.
Nederland moet in staat zijn om net als de grote oranje vrouwen het eind tornooi te halen.
De toekomst van het Nederlandse vrouwenvoetbal begint er mooier en mooier uit te zien.
Birgit Prinz voor de rest van het seizoen langs de kant
De ribbreuk gisteren opgelopen in de wedstrijden tegen Brazilie zal Birgit Prinz 6 tot 8 weken aan de kant houden. Hierdoor mist ze dus het seizoens einde met FFC Frankfurt. Het EK dat over 12 weken begin zou geen probleem mogen vormen.
De wedstrijd tussen Duitseland en Brazilië is op ee,n 1-1 gelijkspel afeglopen. ondanks het feit dat Duitsland in de tweede helft de betere kansen kreeg.
Anja Mittag bracht de thuisploeg 1-0 voor waarna Maurine gelijk maakte. Voor deze match kwamen 44 825 toeschouwers op. Een Europees record.
Birgit Prinz viel tijdens deze match uit met een zware rib blessure