Dag 12: vrijdag tot BURGOS 18/4 = 16 km Eerst een aanvulling van gisterenavond. We zaten met 9 rond de pelgrimstafel waarvan 5 nieuwe gezichten. Een heel vriendelijke jongen van Kroatië die 5 talen sprak, een Indische vrouw die hindoe is en gewoon als gezelschap met haar vriendin meestapt tot Burgos. Ook zij heeft een aparte ervaring op deze camino, hoewel ze hindoe is. Hier zijn we allen "mensen" ondereen Er komt een verhaal van een Afghaanse vrouw die uitgeweken was naar Australië. Na 9-11 werd ze er bespot op straat... te lang om hier uit de doeken te doen maar weer een kippenvelmoment. Later begon de Kroaat plots met luide en heel goede stem te zingen. Beppie liet ook haar kunsten horen. Tenslowerd t een gezellig koor met wat valse noten waar niemand zich aan stoorde. Eenmaal in bed kregen we weldra een ander koor te horen.. de een al luider dan de ander maar meerderen zetten weer serieus hun beste beentje voor maar we hebben t overleefd.
Even tussendoor een dikke MERCI aan het thuisfront die ons n reactie of mailtje stuurt: tof dat jullie op die manier een beetje met ons "meestappen". Mijn schrijfsels vallen heel wat langer uit dan gepland (zei ik dat al?) maar het is voor ons een soort dagboek gezien het onmogelijk is alles in onze beperkte hersencellen op te slaadaarnaat is er nog zoveel. Niemand is tenslotte verplicht tot lezen.
Nu eindelijk over naar vrijdag: we kregen n lekker ontbijtje met n mini vers fruitsapje en vers brood (wat niet overal zo is) en dat voor slechts 2 euro. Normaal is het traject naar Burgos een heel eind door een industriegebied maar de Kroaat wist ons een alternatieve route te wijzen door de velden. Gelukkig maar. Na een kleine 4 uur stappen kwamen we in het heel mooi oud centrum. De oorspronkelijke planning was de kleine albergue Emaüs maar doordat de grote, totaal vernieuwde municipal eerst op onze route ligt,schrijven we ons daar in - pal in het centrum. Er zijn 140 bedden in n soort chambrettes per 4 met elk n eigen wastafel en n kastje. Na de installatie gaan we n lunchadresje zoeken en horen al meteen luid tromgeroffel. Die richting trekt ons natuurlijk. Aan de kathedraal valt een en ander te gebeuren (Goede Vrijdag): een mooi muziekkorps speelt stemmige muziek. Het beeld van Jezus ligt aan de ingang van de kathedraal en de mensen staan in lange rijen om er zn voeten te kussen. Ook Beppie sluit in de rij aan. Wij blijven op afstand. Daarna gaan we iets eten (met lekkere wijn Olivier¡ De pelgrims doen zich niets tekort) en doen we samen n wandeling door de stad: heel mooie hoge huizen met balkons voorzien van glas, smalle straatjes, pleintjes, herenhuizen... en natuurlijk de immense kathedraal. We gaan vroeg avondeten want we willen de processie hier wel eens zien waar massaal veel volk op afkomt. Willy trekt zich terug en ontmoet daardoor nog eens Nicola, de Schotse. De stoet duurt wel heel lang maar Beppie geniet ervan. We houden t toch niet helemaal vol tot t eind want we moeten op tijd binnen zijn en hebben t wel gehad voor vandaag