het gevecht van een gewone man tegen de kilometers
28-06-2009
Nog vier keer slapen
Bedankt lieve schat . Bedankt voor het feestje gisteren dat jij bijna op je eentje op poten zette om mijn nakend vertrek wat meer luister bij te zetten . Vrijwel iedereen die je had uitgenodigd was er en heeft zich goed geamuseerd (denk ik) . Goed gegeten en gedronken (dat voel ik nog een beetje aan mijn hoofd) en het was laat , héél laat . Na zoveel jaren met jou getrouwd te zijn denk ik dat ik je redelijk goed ken . Het was goed te zien dat je het erg fijn vond om nog eens zoveel volk op een feestje te hebben . Ik trouwens ook .
En daar sta je dan te praten of te lachen of een vraag te beantwoorden waar je het antwoord eigenlijk niet kent . Of weer maar eens een geschenkje uit te pakken (mensen , dat hoefde echt niet hoor maar toch heel hartelijk bedankt) . Of je laat vol trots je fiets mét volle bepakking door je gasten keuren en geniet van hun bewonderende blikken (door sommigen gewogen en véél te zwaar bevonden ) . En dan realiseer je je plots dat datgene waar je al een jaar of langer mee bezig bent ineens wel akelig dichtbij komt . Je begint te tellen en komt tot de vaststelling dat je nog maar vier keer moet slapen voor het grote vertrek , vier keer .
Vier keer slapen nog maar voor je je veilige thuis en je dierbaren achterlaat en begint aan je lange weg naar Compostella . Gaan ze me missen ? Ik hen wel , zeker weten .
En je bent nog met deze gedachte bezig terwijl er al een volgende opduikt : Jij kan niet meer terug kereltje . Wat er de komende dagen ook nog mag gebeuren , jij bent het moreel verplicht om die tocht niet alleen aan te vatten maar ook nog eens tot een goed einde te brengen . Doe je dit niet dan is eeuwige schande en hoongelach het enige wat jouw verdere leven nog rest , zelfs als je alle attenties terug geeft .
Shit man , wie komt er nu op het onzalige idee om zoiets te doen . Neem toch gewoon het vliegtuig en ga ergens op een ver en goedkoop strand in de zon liggen bakken en naar de blote wijven kijken zoals bijna iedereen dat doet . Maar nee , altijd speciaal willen doen hé , zoals altijd .
Maar ja , mij is altijd geleerd :"wie zijn gat verbrand moet op de blaren zitten " , we gaan dus door zoals gepland .
Nog vier keer slapen dus of ... helemaal niet meer slapen .