zo, ik had gisteren al een tekstje geschreven, maar toen het af was en ik wilde uploaden,viel het internet uit... en toen had ik geen in meer om een nieuw te schrijven !
Zo, hier beneden zien jullie de boosdoener van al de drukte, een cruisebootje ! Mega groot! Hele busladingen worden aan en af gevoerd en er is precies voor elk wat wils ... nu, ik denk dat ik het toch niet zo leuk zou vinden. We reden eerst met de auto tot Loen en vandaaruit fietsten we naar Kjenndalsbreen, langs een mooie weg, niet te steil .... de gletsjer zelf was de minst mooie (ja, we zijn verwend, Nigardsbreen is veruit de mooiste en die zagen we vorig jaar).
We dronken een koffieke en aten een stukje appeltaart (veel te klein voor limburgers trouwens) en gingen daarna naar het bodalsbreen. Heel steile klim en onderweg stopten we even aan een reusachtige waterval. Er stopte toen nog een belg (met de auto) en ze hadden niet verwacht tot we het tot helemaal boven zouden redden.. Nu ja, we duwen op het knopje, he! De Bodalseter is een unieke nederzetting, naar 't schijnt, omdat de huisjes allemaal naast mekaar staan. Meestal staan ze kriskras door mekaar. Er grazen koeien en schapen en we fietsen zo ver mogelijk verder, proberend de koeievlaaien te vermijden of toch op zijn minst proberend niet te dicht achter mekaar te rijden, kwestie van de 'vlaai-spetters' ... ;-)
Uiteindelijk wandelen we totbij de gletjer, of tenminste toch tot daar waar we mogen komen en trekken onze regenjas aan, het giet hard!Het is de eerste echte degelijke regenbui die we meemaken, dus ons hoor je niet mopperen.
|