Het boekje van de ANWB met fietsroutes hebben we vandaag gebruikt. De route staat er netjes in beschreven en ze was mooi. We gingen eerst met de auto naar Vaset (gelukkig met de auto, we zouden al een batterijtje leeggefietst hebben als we het met de fiets gedaan zouden hebben). De tocht rondomVaset - wat op een plateau ligt, was 52 km en zeer gematigd, heuvelachtig, voor Lieze simpel tochtje wellicht. We zagen voor de eerste keer een echte manège, met zeer veel bedrijvigheid in de morgen. Verder hadden we de mogelijkheid om in het centrum van het plateau, in Tyrisholt, nog echte melkboerderijen te gaan bezoeken, maar ik denk dat het idee aan verse warme melk als verwelkoming me heeft afgeschrikt, we hebben het dan maar links laten liggen. Stom eigenlijk, want later kwamen we best veel grote melkwagens van Tine (de noorse melkverwerker) tegen. Hoogstwaarschijnlijk was het toch de moeite waard geweest !
Verder hadden we zeer vaak zicht op Jotunheimen National Park, met een verzameling van meer dan 20 bergen met pieken boven 2000 m, natuurlijk is dat zeer indrukwekkend maar ook moeilijk te fotograferen !
's avonds op de camping vertelde een Noor ons dat hij elanden had gezien op het weiland tegenover de camping. Wel zeker 5 ! Wel, wij hebben er enkel koeien gezien !
|