Inhoud blog
  • Laatste keer bloggen vanuit Afrika
  • Eindelijk nog eens een teken van leven..
  • Laatste (stressy) stagedag in Dakar !
  • Maandag 29 okt: een speciaal dagje
  • Zondag 28 okt: bezoek van een psychologe
    Zoeken in blog

    toekomstige vroedvrouwen in Senegal

    30-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Tour de Dakar
    De eerste echte dag hebben we doorgebracht als toerist: veel foto's gemaakt, 'oh' en 'ah' geroepen, lekker gegeten en met de boot gevaren.

    Deze morgen om 8u15 werden we aan het ontbijt verwacht. Wij waren precies niet de enigen die honger hadden, de vliegen lusten ook wel wat.
    Na een half baguetteke moesten we ertegen kunnen tot deze middag (hoewel ze hier het middageten beter 4-uurtje kunnen noemen..).
    Daarna gingen we de bus op om de stageplaatsen te bezoeken. We gaan telkens per 4 op stage: 2 doen dagpost en 2 nachtpost. De eerste paar dagen gaan wij allemaal apart met een Waals meisje op stage, zodat zij ons nog wat kunnen helpen met ons Frans.
    De 'centre de santé' waar wij naartoe gaan zijn niet echt luxueus maar bieden wel het meeste werk ;) ! Het was er druk druk druk: gisteren zijn er 22 vrouwen bevallen. We gaan dus werk genoeg hebben!
    Na de tour zijn we nog even aan de 'Casino' gestopt, neen dit is niet om te gokken, maar wel een grote Westerse winkel. We hebben ons laten verleiden door de lekkere dingen van hier: pasta, boter, kaas, ham, chips, ... Helaas ook aan westerse prijzen ! De komende dagen wordt het dus fruit kopen langs de weg :) Maar hey, beginnersfoutjes horen erbij ! We hadden zoveel gekocht omdat we honger hadden, het was immers als 13u voorbij.. Waar bleef dat eten ?!
    Terug in de bus reden we verder naar het uiterste puntje van Dakar. Keek je links dan zag je zee, keek je rechts dan zag je ... ook zee :) ! Wat mooi ! Je merkte wel dat het hier wat chiquer was: mooie grote huizen, verharde weg en weinig vuil langs de weg.
    Terug in Ngor waren we blij dat we konden eten, maar helaas te snel gejuicht: we moesten nog met een bootje naar een eiland ! Dat was wel leuk, allemaal in een zwemvest en het bootje op !
    Daar stond een mooie tafel voor ons klaar en eenmaal de hapjes op tafel stonden was het aanvallen (je weet immers nooit wat je te eten krijgt :D) Gelukkig was alles lekker: gebakken vis, rijst, groentjes, spaghetti en zelfs frietjes (wel op z'n afrikaas maar dat nemen we er maar bij!)
    Na het eten waren we even vrij en hebben we ons aan het strand neergezet. Het was druk dus genoeg om rond te kijken ;) !
    Eenmaal terug aan het vaste land hebben we nog wat info gekregen over stage: wat je moet doen bij gebroken vliezen, bij niet-vorderende ontsluiting, bij een nabloeding, ... Bij het horen van die verhalen werden we toch wel wat zenuwachtig. Benieuwd wat die eerste dagen gaat geven !
    Daarna kregen we nog avondeten, met als hoogtepunt MANGO ! Hhhmmm wat smaakt die hier toch wel veeeeeel beter als thuis :)
    Uiteindelijk zijn we rond een uur of 9 toch op de kamer geraakt, eindelijk eens een momentje voor onszelf want het was druk vandaag ! Ook dat Frans is vermoeiend, dus we waren blij dat we eens konden lachen en gek doen in het Nederlands !

    Iedereen vloog op de computer, klaar om te facebooken en te skypen met de thuisblijvers. Enkel Jolien haar internet ging niet, maar dat was snel opgelost dankzij reddende engel Lynn :) ! Wat zijn we toch lief voor elkaar !

    Op dit moment is iedereen geradbraakt en klaar voor zijn bed. Morgen is onze laatste vrije dag voordat stage begint dus we gaan nog even de batterijen opladen. Hopelijk is het mooi weer (dat was vandaag gene vette: warm maar benauwd en bewolkt) dus zonnetje: begin maar te schijnen want wij willen nog even chillen aan het strand :) !
    Tot morgen allemaal !

     


    30-09-2012 om 10:42 geschreven door vroedvrouwen in spé  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    29-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Joepie we zijn er geraakt :D !
    Hier het eerste berichtje vanop Senegalese bodem !

    Na een vermoeiende vlucht van 6u zijn we er dan eindelijk geraakt :) ! Van zodra we uit het vliegtuig stapten kwam de hitte ons al tegenmoet. Op dit moment voelen we ons nog wel toeristen: avondwandeling langs het strand, onmiddellijk aan het Senegalese bier (Gazelle) en door de straatjes wandelen. Helaas is het wel vroeg donker waardoor de echte beelden pas voor morgen zijn.
    Morgen vertrekken we om 9u op rondrit door Dakar, dan bezoeken we samen met de Waalse meisjes alle stageplaatsen en leren we de plaatselijke winkeltjes kennen.
    Onze valiezen zijn bijna uitgepakt, alles is een beetje huiselijk gemaakt in ons 'appartementje', en wij zijn er helemaal klaar voor !
    Na een vermoeiende dag kruipen we nu ons bedje in (als dat lukt met deze hitte, de airco is wel voor morgen.. We mogen al blij zijn dat internet werkt ;) !)
    Verdere verhalen volgen nog, maar nu zijn jullie al gerust dat hier alles in orde is !
    Tot morgen ! xx

     

     

     

     

     

     

     


     

     

    29-09-2012 om 01:20 geschreven door vroedvrouwen in spé  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    25-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bijna vertrokken!

    Hey Iedereen!

    Vandaag zijn we samengekomen voor onze koffers te pakken. Al het materiaal verdelen over onze koffers, dat lukt niet, dacht ik. Uiteindelijk is alles vlotjes verlopen en zit al het medisch materiaal erin. Very Happy
    Nu is het enkel nog al ons persoonlijk materiaal dat in de koffers moet, hopelijk wordt dit niet meer dan het medische materiaal. Surprised

    Het is echt aftellen nu, nog 3 dagen en we zijn vertrokken!!! De laatste dagen nog genieten van al het leuks, zoals hobby's, tv, kapper en onze familie Very Happy

    Tot binnenkort!
    (waarschijnlijk al vanuit Senegal, spannend!)





    25-09-2012 om 18:41 geschreven door vroedvrouwen in spé  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    24-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Een dikke DANKJEWEL aan alle sponsors!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dag allemaal,

    hier nog eens een berichtje van 4 zenuwachtige studentjes :) !
    Zoals de meesten onder jullie wel weten zijn we volop aan het aftellen, valiezen aan het vullen en ook terug uitladen, de laatste aankopen aan het doen, ... .

    Morgen gaan we nog een laatste keer samenkomen om het medisch materiaal te verdelen (en hopen we dat we de 23 kg niet overschrijden..)

    Nadat de vaccinaties, de reis, onze persoonlijke spulletjes zijn betaald hadden we natuurlijk niet veel centjes meer over om zelf materiaal aan te kopen.

    Daarom hebben we een beroep gedaan op een aantal lieve sponsors :). Hieronder worden ze even vermeld om ze te bedanken !

    * BRAUN : bedankt voor de trousses
    * Heilig Hart ziekenhuis Leuven : bedankt voor jullie bijdrage in het materiaal
    * Ziekenhuis Maas en Kempen Bree: bedankt voor jullie bijdrage in het materiaal
    * AZ Vesalius Tongeren: bedankt voor julie bijdrage in het materiaal
    * Rotary Club Genk: bedankt voor jullie financiële bijdrage
    * Onze Lieve Vrouw kerk in Vlierbeek: bedankt aan alle mensen die kaarsjes, sleutelhangers en snoepzakjes hebben gekocht
    * VF Medicals: bedankt voor de korting bij de aankoop van het overige materiaal
    * Vermeulen Medical: bedankt voor de korting bij de aankoop van het overige materiaal
    * Be Medical: bedankt voor de handschoenen en doeken

    Danzij jullie kunnen wij een hele hoop zwangeren een goede begeleiding en verzorging geven, DANK JULLIE WEL !

                                                                 



    24-09-2012 om 00:00 geschreven door vroedvrouwen in spé  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    14-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De voorbereidingen zijn volop in gang
    Dag allemaal,
    over een goeie 6 weken is het zover: dan zitten we met z'n viertjes (Jolien, Melinda, Janice en Lynn) op het vliegtuig richting het warme Senegal.
    De voorbereidingen zijn volop bezig.. De Franse mails worden zorgvuldig ontcijferd, de angst voor spuitjes werd overwonnen en de valiezen worden in gedachten al steeds voller.
    Om jullie af en toe op de hoogte te houden van onze avonturen in Afrika, hebben we deze blog aangemaakt. We gaan proberen zo vaak mogelijk (lees: de paar momenten dat er internet is) berichtjes te posten. Om jullie dan niet te moeten teleurstellen, testen we nu al eens onze blog uit :)
    Snuffel gerust rond, post iets in het gastenboek.. Maar vooral: tel maar met ons mee af tot het zover is :) !
    Wij kijken er in ieder geval naar uit !

    Groetjes, de vroedvrouwen in spé !

     

     


     

     


     

     


    14-08-2012 om 22:42 geschreven door vroedvrouwen in spé  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (1 Stemmen)


    Archief per week
  • 12/11-18/11 2012
  • 05/11-11/11 2012
  • 29/10-04/11 2012
  • 22/10-28/10 2012
  • 15/10-21/10 2012
  • 08/10-14/10 2012
  • 01/10-07/10 2012
  • 24/09-30/09 2012
  • 13/08-19/08 2012

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek



    Welkom op onze blog, hier kunnen jullie onze avonturen volgen !
    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs