Maandag was het eerste trainingsdag voor onze D1 en D2, woensdag hadden we de jongens en meisjes van de OVV en D1 en D2 trainden terug op donderdag en vrijdag. De batterijen waren bij de dames duidelijk opgeladen en ondanks de pijnlijke spieren van de maandagtraining konden we tevreden zijn over de inzet en het niveau. Morgen is er voor D1 nog een oefenpartij tegen Grivoc en volgende vrijdag is er een oefenmatch met D2 tegen Liedekerke. Volgende week besluiten we zaterdag met een driehoekstornooi voor D1 in Zuun.
31-07-2010
meer foto's M'eire Morough
M'eire Morough
Gisteren genoten van 2 vlaamse artiesten op het Dendermondse folkfestifal. Een perfecte mix van het aankomende talent en de grootmeester. Hannelore Bedert kreeg veel lof voor haar debuitplaat nu reeds 2 jaar terug, gisteren hadden ze hun laatste optreden vooraleer ze starten met de repetities en opnames voor een 2de CD. Enkele nieuwe nummers die reeds gemaakt zijn ( afsluiter au revoir ) werden reeds goed bevonden. Door het 2 jaar touren met vooral nummers van de eerste cd was er dus een geolied concert te verwachten en die verwachtingen werden ruimschoots ingevuld. De stem van Bedert is prachtig ( ze zit dan ook in een grote klankkast ) en haar 5 koppige begeleiding ( met ook strijkers ) vormen de perfecte ploeg om haar liedjes mee te helpen dragen. Bedert speelt zelf gitaar en piano en heeft perfecte bindteksten die verhaaltjes op zich vormen. hoogtepunten voor mij Helemaal, Janker( reeds in het begin van de set ) en met uw ogen toe. Willem Vermandere werd dit jaar 70 en ik ben blij dat ik hem zo vitaal en gedreven door zijn ouvre kon zien fietsen. Willem is met zijn driekoppige begeleiding rasmuzikanten meer dan 30 jaar samen, kwestie van perfect samen te spelen kon dit alvast niet stuk. Willem speelt zijn bekende meezingers - Blanche, laat mie maar lopen en andere bange blanke man zoals verwacht op het einde maar heeft deze nummers niet nodig om moeiteloos van bij de eerste noten het publiek mee te hebben. Het wordt een optreden dat iedereen meesleept van minuut 1 tot en met de 3de bisronde, een optreden dat geen hype van het moment nodig heeft om te boeien. Door de muziek, teksten en tussenverhalen doorspekt met anekdotes moet je meegaan in de belevenis. Ik zag jaren geleden Elvis Costello op Torhout solo op een zelfde manier iedereen boeien met kwaliteit. Leeftijd, muziekgenre, hit van het moment, randverhalen hebben geen vat op eenvoudige genialiteit.Was Willem Vermandere in een groter land geboren was hij wellicht een wereldster geweest, maar hijzelf heeft meer dan waarschijnlijk lak aan grote roem, het artiest zijn zit in de genen en we zijn blij mee te kunnen genieten.
30-07-2010
If you start me up I'll never stop
Volgende maandag worden we terug actief met onze eerste zaaltrainingen, een goed gevulde augustusmaand met in totaal 19 volleybal-activiteit-dagen. Nieuw samengestelde ploegen, vrienden en vriendinnen die elkaar na een hele tijd terug zullen zien, de fysieke inspanningen die al dan niet goed verwerkt zullen worden, het werken aan nieuwe doelen, de verwachtingen ivm. het nieuwe seizoen, kortom we starten op om heel lang niet meer te stoppen de woorden van M.J. indachtig.
10-07-2010
Koopjes !!
Gevonden in de koopjesbak, een all- time favoriet met zijn vroegere werk verzamelt in de prachtige DECADE, Neil young dus. Met oa : Heart of gold, The needle & the damage done, Like a hurricane, The old laughing lady, enz,enz. Let the melancholy rules voor enkele uren.
01-07-2010
Morgen huldiging door Gemeente in hof ten Hemelrijk
Morgen worden de sportievelingen van Opwijk die zich het voorbije seizoen in de kijker konden sporten gehuldigd. Volley Opwijk is daarbij uitgenodigd omwille van verschillende sterke resultaten met verschillende ploegen - miniemen meisjes - scholieren meisjes - dames 1 en Oldtimers.
Jaarlijkse zomerclinic van de VVB met Gouden medaille winnaar Olympische spelen Atlanta 96 Ron Zwerver. Onderwerp 1 : theoretisch gedeelte over Ron zijn practisch gebruik van de Q4 profiles een hulpmiddel om de karakter profielen van zijn spelers te analiseren. Vergelijkbaar systeem met Action type waarbij er doormiddel van een aantal parameters je mentale profiel wordt uitgewerkt. Bij Action type worden de parameters I(introvert) - E(extrovert), S( zintuiglijk) - N( intuitief), T(thinking) - F( feeling) en J(judging) - P( perceiving) tegenover elkaar geplaatst en gemixt in 16 types. dit is ook bekent onder het MBTI profiel , de Myers Brigss type indicator een tool die veel gebruikt wordt bij personeels selectieproeven. Hier bij het Q4 systeem heb je de 4 hoofdpijlers indirect( introvert), direct( extrovert), mensgericht( voelen ) en taakgericht ( denken ) en wordt het DISC model van ene zekere Moulton ( psycholoog ) gebruikt. Interessant hierbij is dat de voorafgestuurde vragenlijst je een persoonlijk profiel aflevert dat voor de meeste mensen heel goed in de buurt komt van de werkelijkheid. Wat ik hierbij een beetje mis is de link die Action type wel geeft met het pure sportieve functioneren ofwel bv. het verschil tussen S en N types die anders bewegen van nature en de gevolgen hiervan op trainingsvlak. 2. een practische training met het ideeengoed van Zwerver over de Q4 aan de praktijk getoetst. Opmerking hierbij : de VVB slaagt er niet in een team spelers samen te krijgen om de demotraining te verzorgen en moet beroep doen op enkele vrijwilligers ( met dank - ook voor enkele hilarische momenten ) die last minute worden bijeen gezocht. Zwerver doet de clinic in 2 weken over voor de NVVO ( de nederlandse trainersvereniging ) en hier is reeds lang de selectie jong Oranje voorzien.
Ron Zwerver , niet meer zo " scherp " als in zijn Olymische periode (vergelijkbaar )
De demogroep van de dag
11-06-2010
fitness
T'is fitness geworden. Volgens de mensen daar was het 3 jaar geleden dat ik nog de zaak had bezocht om te kunnen genieten van hun mooie toestellen en dito oefeningen Alle toestellen en oefeningen zitten nog min of meer in het geheugen, de spieren hebben blijkbaar niet dezelfde historiek en capaciteit, ze protesteerden zelfs wat tegen hun activatie. Afbeulen van't lijf op de latpuldowns, pectoralis, fietsen, ligfietsen,standing calfs( wat ne naam), roeitoestellen,press legs, steps, loopbanden, losse halters, enz, enz, ieder spiertje zal terug levend worden gemaakt.
07-06-2010
opstart fysieke activiteiten
Deze week gestart met de eigen fysieke activiteiten te verhogen dmv. de verlenging van de dagelijkse wandeling met de hond ( geen geklaag bij Zen ) en het zwemmen opnieuw op de kalender geplaatst. De volleyballoze avonden op een goede ( fysieke) manier invullen is het uitgangspunt en momenteel twijfel ik tussen fitness of zelf activiteiten samenstellen. Ik denk dat de structuur en de prijs van het fitness abonnement meer motiverend zullen werken. Verder zal mijn wandelmaat Marc al lang denken dat ik gestorven ben gezien mijn maandenlange afwezigheid op de langere wandeltochten. Komende zaterdag is het nog volleyclinic in Gent, maar nadien zijn de weekenden min of meer wat vrijer en dan hoop ik om vroeg uit mijn bed te geraken om terug wat km te stappen.
30-05-2010
Ros Beiaard
Uiteindelijk nog schitterend weer voor onze Ros Beiaard stoet. Veel volk en sfeer, t'was de moeite.
De gebroeders Van Damme
Nationale teams doen het goed
Gisteren wonnen zowel de dames als de heren hun match in het EK kwalificatietornooi. De dames zijn hiermee zeker van de 2de plaats en een bijkomende wedstrijd om deelname aan het EK af te dwingen. Bij de heren is de winnaar van de wedstrijd van vandaag tussen Belgie / Slovakije rechtstreeks geplaatst en de verliezer dient ook een barragematch te spelen &te winnen in september om alsnog naar het EK te kunnen.
Volleykwis
Meer foto's op de site van Volley Opwijk
23-05-2010
Volley clinic Roeselare
Gisteren naar clinic met in de voormiddag D.Baeyens met een uiteenzetting over zijn aanpak over de verschillende speltechnische onderdelen in een tactisch kader en nadien M.Walraevens over schouder impingement. Interessant; de accenten die Baeyens bij de verschillende technieken legt, zijn favorieten en de bevestiging dat op ieder niveau de aanpak steeds vertrekt van de doelstelling en dat nadien de uitwerking hiervan met een zekere creativiteit in een werkbare vorm gegoten wordt.
19-05-2010
INDELING PROVINCIALE REEKSEN 2010 - 2011
Dames 1ste Provinciale
Dames 3de provinciale
VC OPWIJK
BO WIJGMAAL 1
DAATMET LIEDEKERKE
GAVO GANSHOREN
K.MEISE 1
BEVOC BETEKOM
VC OPWIJK 2
TARCO ZOUTLEEUW
RUISBROEK 84
VBT DAMES
VC LENNIK DAMES
J.LONDERZEEL
SCHEPDAAL
BO WIJGMAAL 2
VC OPWIJK 3
GRIVOC GRIMBERGEN
VC ZUUN
VC ZUUN
K.MEISE 2
ZAVATH ZAVENTEM
DAVOC LOT1
VC BELLINGEN
KRUIKENBURG TERNAT
reeks met 13 ploegen voor dames 1, hierbij dan nog de provinciale beker en je weet meteen dat we onze kern nodig zullen hebben dit seizoen. Dames 2 en 3 spelen in dezelfde reeks en hier moeten in princiepe Lot1 en Meise 1 de sterkste tegenstanders worden.