Inhoud blog
  • Ian De Geyter
  • Bjorn Tombeur
  • Tim Verhulst
  • Bespreking Yorben Bogaert
    Uitdagingen

    Literaire uitdagingen

    * Schrijf een korte samenvatting en plaats dit op de blog (min. 20 regels)

    * S
    tel een 5-tal vragen op om de auteur te interviewen en beantwoord deze op basis van informatie die je over de auteur vindt. Plaats het interview op de blog (min. 5 vragen)

    * Noteer woorden die jij niet begrijpt en zoek ze op in het woordenboek. Maak er een lijstje van met de betekenis erbij of een zin waarin de betekenis duidelijk wordt.



    Artistieke uitdagingen

    * Maak een foto van jezelf als één van de personages en plaats deze op de blog (photoshop mag bv. zwart/wit foto's)

    * Z
    oek 5 foto's/voorwerpen die passen bij het boek + schrijf waarom ze erbij passen en plaats deze op de blog.


    Uitdaging voor iedereen

    * Schrijf kort neer wat je van het boek vond en plaats dit op de blog (min. 5 regels)

    Leesplezier in het vijfde leerjaar

    12-01-2015
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bespreking Yorben Bogaert
    Titel: Milans Groote Oorlog
    Bericht:
    Mijn boek gaat over Wereld Oorlog 1.Er was een gezin in een huis. en ze kregen bezoek het waren oma Miet en opa Miel en  ze vroegen of Milan mee wou naar Niewpoort . En ze waren vertrokken en ze hadden ook nog een hotel gehuurd voor een week en toen ze aan kwamen wou oma Miet direct naar een museum gaan onder weg vertelde opa Miet hem over zijn papa waar hij begraven lag. Toen ze buiten kwamen wilden ze naar het hotel. Het werd donker buiten en Milan moest gaan slapen maar hij kon niet slapen en hij voelde rillingen. Hij ging naar beneden en zag een deur met prive er op . En hij ging naar beneden en er lagen glasscherven maar hij zag klompen liggen. En hij ging naar boven en toen zag hij een uitgang. En toen ging hij naar de uitgang ging zat hij in de Oorlog hij zag een schuur en hij ging schuilen in de schuur hij had ook andere kleren nodig . En toen hij buiten kwam zag hij iemand op een motorfiets en hij vroeg of hij een lift nodig had en die jongen voerde hem naar een oude
     rwetse s
     chool. En hij zag twee jongens en een meester en die twee jongens vroegen aan de meester dat Milan langer school wou . Toen ze binnen waren vroeg Milan aan de meester weet jij meer over Emile Benaerts. ja ik weet zelf waar hij is, hij is hier binnen en eindelijk wist Milan hoe hij eruit zag . En toen hij Milan zag vroeg hij dat hij moest meehelpen in de Oorlog voor een inbraak in een hotel, hij moest wel ver varen om er te graken. Toen het donker was mocht hij begonen te varen. Ze hadden hem gezegd dat hij opzoek moest naar drie pilaren maar eerst zag hij er maar een toen hij naar beneden stortte door een waterval. En hij zag nu drie pilaren maar de duitsers schoten op hem maar ze zagen hem niet goed. En hij was aan gekomen er waren veel bewakers maar die zagen hem niet. En toen hij de kelder in ging kwam een duitse soldaat achter hem. Hij kon aan hem ontsnappen. En toen hij buiten kwam wist hij  waar Emile Benaerst begraven lag en hij maakte opa Miel oma Miel wakker en hij
     pakte he
     n mee naar waar hij begraven lag. Ze waren op de plaats waar hij begravenlag en begonnen te graven en ze hadden hem gevonden.    EINDE

    Yorben

    12-01-2015 om 21:17 geschreven door juf Evie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (4 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bespreking Bo Haegeman
    samenvatting van 'Milans Groote Oorlog', Lagrou Patrick


    Milan mag met zijn grootouders mee op vakantie. Opa Miel en oma Miet.
    Zijn zus Liza heeft een belangrijke toets en kan dus niet mee.
    De grootvader van opa Miel is geboren in 1885 en heet Emile Bernaerts.
    Opa Miel wil aan Milan de plaatsen tonen langs de Ijzer waar Emile is geweest en gestorven.
    Ze reizen met de auto vanuit Antwerpen via Gent en Brugge richting Westhoek.
    Ze overnachten in een vakantiehoeve in Stuivekenskerke.
    Milan slaapt er alleen op de kamer.
    Milan ziet in de kelder van de hoeve een deur waarop 'privé' staat. Hij hoort er vreemde stemmen in het Duits.

    Samen met oma en opa bezoekt Milan verschillenede musea. Milan vindt ze saai. Ze bezoeken ook Tervate, de bruggen over de Ijzer en Nieuwpoort.

    Milan krijgt een foto te zien van Emile.
    Opa leest ook een brief afkomstig van de beste vriend van Emile, Arthur Passchaert. In de brief staat er dat Emile gedood werd door neervallenede bussen op 24/10/1914. Emile werd nooit teruggevonden en zijn begraafplaats ook niet.

    Milan droomt maar beseft het zelf niet.
    Hij daalt af in de kelder van de vakantiehoeve via de deur waar 'privé' op staat.
    Milan stapt binnen in het verleden en beleeft er de oorlog.
    Hij ontmoet er Emile Bernaerts en Arthur Passchiers.
    Milan wordt aanzien als de jonge broer van Emile (Ivan).
    Milan en Arthur gaan samen op pad met de motorfiets van Arthur.
    Milan moet schuilen op verschillende plaatsen om te overleven. Milan ontmoet Emile en ze omhelzen elkaar.
    Emile toont Milan een gouden horloge met zijn naam erin (EMILIUS).
    Emile vraagt Milan om te vluchten.
    Emile zal sterven voor de ogen van Milan door een granaat.
    Milan kijkt toe hoe Emile begraven wordt.
    Milan krijgt het gouden horloge van Emile.

    Milan wordt wakker uit zijn droom op 10 november.
    Opa en oma geloven het verhaal van Milan niet.
    Volgens hen heeft hij gedroomd.

    Archeologen vinden later het naamplaatje van Emile (honderd jaar na W.O.1).





    Mening over het boek

    Ik vind het onderwerp van het boek interessant. Het is belangrijk dat de oorlog nooit vergeten wordt.
    Het boek is wel ingewikkeld doordat Milan terugkeert in het verleden.
    Er staan ook redelijk veel moeilijke woorden in het boek.
    Ik zou liever beelden of een film zien over de oorlog dan er een boek over te moeten lezen.

    12-01-2015 om 21:16 geschreven door juf Evie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bespreking Tim Verhulst
    Titel: Milans groote oorlog  blog door Tim Verhulst

    Bericht:
    Op een avond toen niemand meer verwacht werd bij de familie van Milan werd plots aangebeld,
    Wie zou dat nog kunnen zijn op dit uur van de dag. Het waren opa en oma Miel en Miet die kwamen vragen of Milan en zijn zus mee mochten gaan met hen naar de ijzer streek waar hun bedovergrootvader gevochten en gesneuveld was. Voor Milan was dit geen probleem maar voor zus die haar studies niet kon achter laten…iets wat onmogelijk was. Opa en oma hadden 2 kamers kunnen boeken die door een reden vrijgekomen waren en zo plaats hadden in een periode met de herdenking van 100 jaar eerste wereldoorlog  wat normaal onmogelijk is.
    Het was de bedoeling dat opa oma en Milan ongeveer de zelfde weg aflegden als Emiel 100 jaar terug, enkel zij doen het met de auto en hij… te voet en uiteindelijk een stuk met de trein.
    Eenmaal aangekomen in de westhoek begint opa aan de uitleg van wat er die dagen maar 100 jaar terug afspeelde bezoeken enkele monumenten waar heldhaftig gestreden is geweest toont waar de ijzer in plaats van kleine stroom opeens door de onderzetting  een uitzichtloze modder en waterpoel was. Uiteindelijk aangekomen in de vakantie hoeve en de instaleren van de kamers terplekke krijgt hij nog een beetje extra uitleg over het gebouw welk oorspronkelijk ook een kasteel was maar  vernietigt is geworden , heropgebouwd naast de oorspronkelijke plaats  maar waar nog enkele stukken bewaard zijn gebleven uit de tijd van toen.
    Na het passeren van de kelder van waaruit hij vreemde stemmen hoort komen besluit Milan een kijkje te nemen wat deze kon zijn,maar deze werd al snel gestopt door het personeel die hier werkte omdat dit verboden voor onbevoegden was.
    Na nog enkele uitstappen met opa en oma naar o a de ijzertoren, dodengang en de sluizen in Nieuwpoort met de nodige musea en uitleg van wat er toen allemaal is gebeurd , begon dit wel saai te worden voor kleine Milan die wel andere dingen had gedacht over het weekend .Na dit alles en de terug keer in de vakantie hoeve was het stilaan tijd om de drukke dag af te sluiten en te gaan slapen want morgen werd het weer een drukke dag.
    opa en oma heel snel in slaap, maar Milan niet. Milan voelde trillingen die vanuit de kelder kwamen. Hij was nieuwsgierig en ging kijken. Hij opende de deur van de kelder en ging de trappen af, verder was er een trap omhoog. Toen Milan boven kwam, stond hij plots midden in de oorlog, de slag om de Ijzer. Milan vluchtte naar een hutje in de buurt. Net op tijd binnen passeerden er troepen en hoorde hij roepen 'Dat kan beter Emiel!!' Dat moet zijn betovergrootvader zijn !! Milan volgde de troepen. Plots struikelde hij over iets zachts, een dode soldaat. Hij schrok, nam de verrekijker en trok verder. Door de verrekijker kon hij de soldaten vanop afstand volgen. Milan ontmoette Arthur, de vriend van Emiel. Arthur dacht dat Milan Ivan was, het kleine broertje van Emiel. Arthur zorgde voor de veiligheid van Milan en bracht hem ook regelmatig nieuws over Emiel. Op een gegeven moment besloot Milan een schooltje te bezoeken
     waar uitgeputte soldaten verbleven. Daar vond hij zijn betovergrootvader Emiel. Het was een emotionele ontmoeting omdat ook Emiel dacht dat hij Ivan was. Milan kreeg de gouden zakhorloge van Emiel als aandenken. Milan was dolgelukkig waar wilde heel graag nog weten waar Emiel gestorven was. Dus bleef hij de soldaten nog even volgen. Een paar dagen later zag hij met eigen ogen waar en hoe zijn betovergrootvader gestorven was in de oorlog. Nu kon hij terug naar onze tijd. De terugtocht was helemaal niet makkelijk. Maar Milan raakte toch zonder kleerscheuren terug in de kelder langs waar hij gekomen was, trap af en op, terug in de vakantiehoeve. Opa en oma zaten al aan de ontbijttafel op hem te wachten. Milan vertelde aan opa waar hij dacht dat Emiel begraven lag. Door het horloge aan opa te tonen, wist opa dat Milan niet loog. Archeologen onderzochten die plek en ja hoor, uiteindelijk werd het naamplaatje van Emiel Benaerts terug gevonden. Het graf van Emiel was er al die  tij
     d al gew
     eest, maar iedereen had op de verkeerde plaats gezocht !! De missie van opa Miel en Milan was geslaagd !!!!!

    12-01-2015 om 21:15 geschreven door juf Evie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Interview (Bjorn Tombeur)

    Titel:

    De vier in eigen huis

    Oorspronkelijke titel:

    The house at world's end

    Schrijfster:

    Monica Dickens

    Interview

    1)      Wanneer ben u geboren en waar?

    Ik ben geboren in London op 10 mei 1915.  Ik ben de achterkleindochter van de beroemde Charles Dickens.

    2)      Wat is de titel van u eerste boek?

    Mijn eerste boek heette ‘One Pair Of Hands’.  Dit boek heb ik uitgebracht in 1939.

    3)      Wie is u man?

    Zijn naam is Roy o. Stratton.  Hij is een amerikaanse officier.

    4)      Heeft u kinderen?

    Ja mijn twee adoptiedochters heten Pamela en Prudence.  Dit kan u uiteraard lezen in mijn autobibliografie ‘An Open Book’.  Deze heb ik gepubliceerd in 1978.

    5)      U schreef een 40-tal boeken.  Welke is de bekendste?

    Follyfoot!  Van deze reeks is zelfs een TV-serie gemaakt voor kinderen.

    12-01-2015 om 21:09 geschreven door juf Evie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bespreking Bjorn Tombeur

    Titel: De vier in eigen huis.

    Oorspronkelijke titel: The house at world’s end.

    Auteur: Monica Dickens.

    Vertaling: Drs. J. C. Torringa-Timmer.

    Illustraties: Vera Huizinga.

     

    De titel van dit boek maakte mij nieuwsgierig en het is  het allereerste jeugdboek van de bekende schrijfster Monica Dickens.

    Het gaat over vier arme kinderen die na een woningbrand bij hun oom en tante gaan inwonen.  Hun moeder ligt met brandwonden en een ernstig rugletsel in het ziekenhuis.  En hun vader is voorlopig onvindbaar na een zeiltocht rond de wereld. 

    Na een poosje gaan ze uiteindelijk alleen gaan wonen ergens op het platteland.  Het oude huis was vroeger een herberg genaamd ‘Het Eind van de Wereld’.

    Het boek gaat over actuele thema’s armoede, familie, vriendschap en liefde voor dieren. 

    Het is een heel realistisch verhaal en een leuk boek met een happy end.

     

    Geschreven door Bjorn Tombeur (dinsdag 23 december 2014).

    12-01-2015 om 21:08 geschreven door juf Evie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 08/06-14/06 2015
  • 12/01-18/01 2015
  • 03/11-09/11 2014
  • 11/08-17/08 2014

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    forum
  • Milans Groote Oorlog - Patrick Lagrou
  • Milans Groote Oorlog - Patrick Lagrou
  • Ufo's gespot - Thijs delrue
  • Ufo's gespot - Thijs delrue
  • De Robotridders

    Druk op onderstaande knop om te reageren in mijn forum


    E-mail mij

    Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen.


    Dropbox

    Druk op onderstaande knop om je bestand naar mij te verzenden.



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs