Herfstwandeling Stropersbos Stekene 5 november 2011
Dagtrip Antwerpen Augustus 2011
FORT Breendonk Deel 2 April 2011
FORT Breendonk Deel 1 April 2011
OUDENAARDE Centrum RVV LIEFMANS 19 december 2010
KERSTONTBIJT HLN 19 december 2010
DE PERSGROEP HLN 1 oktober 2010
DAGTRIP BRUSSEL juni 2010
Brouwerij KARMELIET 24 april 2010
WINTER- WANDELING 24 januari 2010
1e VerkennersBBQ September 2009
Diksmuide deel 1 ,JUNI 2009
Diksmuide deel 2 JUNI 2009
Diksmuide deel 3 JUNI 2009
Diksmuide deel 4 JUNI 2009
Diksmuide deel 5 JUNI 2009
Diksmuide deel 6 JUNI 2009
Bedrijfsbezoek DUVEL ,maart 2009
Kerstmarkt AKEN December 2008
ZAVENTEM achter de schermen November 2008
DEN TEUGEL-STEKENE HUIFKARTOCHTEN
{TITEL_VRIJE_ZONE}
Beoordeel dit blog
Hoofdpunten blog marc1964
DE VERKENNERS
25-09-2009
activiteit
Nu Zondag 27 september is er onze volgende activiteit ,de eerste VERKENNERSBARBECUE ,er schreven 42 mensen in voor deze activiteit van onze vriendenkring. Volgende week melden we U hoe het geweest is.
Zondag 27 september organiseren we met de verkenners de 1e VERKENNERSBARBECUE in zaal GILDENHUIS te STEKENE om 12.30,inschrijven kan nog tot 19/9 . Het inschrijvingsformulier vindt U HIER
Het word een superdruk weekend in onze regio,en vooral in de hoofdstad van het WAASLAND ,nl SINT-NIKLAAS *Vrijdag,zaterdag en zondag 4-5 en 6 september is er VILLA PACE ,en VREDESFEESTEN op het grootste marktplein van BELGIE nl DE GROTE MARKT in SINT-NIKLAAS met als hoogtepunt het LIVE CONCERT van CLOUSEAU op zaterdagavond . Het volledige programma en alle info kunt U HIER BEKIJKEN
*Dit weekend (vrijdag en zaterdag) is er ook CRAMMEROCK in Stekene ,het gaat er ook weer behoorlijk druk worden daar met een TOPAFFICHE ,alle details en info vindt U op DEZE SITE
Op zaterdag 23 en zondag 24 augustus is het opnieuw tijd voor het jaarlijkse Ambachtelijk Weekend. Oude Ambachten komen weer tot leven en ook landelijke ambachten trekken heel bezoekers. Twee dagen is veel te kort om de 147 adressen met ruim 500 deelnemers in het Waasland en Zeeuws-Vlaanderen te bezoeken. Aan het Panneweel aan de Krekeldijk 2 in Meerdonk zijn er niet minder dan 15 ambachten te bewonderen. Naast de traditionele ambachten als rietsnijden, zeeldraaien, manden vlechten, kalligrafie, glasramen maken, zijdeschilderen,imker, bereiden geitenkaas, maken van etherische olieën, oude beelden kopiëren,.. is er ook Brigitte die de bezoeker laat kennismaken met kantklossen, Annelies die kaligrafie demonstreert en er komt ook een aquarelliste. Bezoekers kunnen er zelf, onder begeleiding, een vlinder kantklossen. Bij goed weer richt het panneweel een terras in in de hoogstamboomgaard. Natuurliefhebbers kunnen er genieten van boekweit-pannenkoeken of een bio-boterham met ambachtelijke geitenkaas.
In Lokeren zet geitenboerderij ;t Eikenhof in de Eekstraat 218 de deuren open. Van 10 tot 18 uur is iedereen welkom die graag eens wil zien hoe het er aan toe gaat op de geitenboerderij. t Eikenhof serveert de eigen geitenkaasjes op een culineaire wijze onder de bomen
In Beveren zijn er in de Lesseliersdreef 51B demostraties van een kunstschilder, een pottenbakker, het timmeren van nestkastjes en thuiscomposteren. De bezoeker leert hoe advocaat wordt bereid en hoe wenskaartjes gemaakt kunnen worden. De opbrengst van de ambachtelijke wafel en de drankjes gaat naar BOKS vzw, een organisatie voor mensen met een stofwisselingsziekte.
In Belsele is keramiekatelier t BeKLEIft in de Nauwstraat 136 een adres waar heel wat te beleven zal zijn.Tussen 10 en 18 uur zijn er demonstraties van kappen in steen (Walter De Bock), aquarel (Marc De Vos), weven (AgnesVan Damme), vilten en vertellen (Koen Venken), Arabische kalligrafie (Mohamed Rharrabhi), porseleinen juwelen (Domi Gruszecka), potten draaien en raku stoken (Leo Van der heyden). Astrid zorgt met haar harmonica voor een muzikale noot.
Wie wil weten hoe bier wordt gebrouwen kan terecht op het terrein van de Reynaert Wijnmakers en Bierbrouwersgilde aan het Veldeken 2 te Doorslaar. Er zijn doorlopend demo's van bierbrouwen voor de amateur.
Net over de grens met Nederland zet glasblazer Henk Meppelink de deur van zijn atelier in de Magdalenastraat 35 in Heikant open. Speciaal voor de gelegenheid maakt de kunstenaar een paar siergalswerkjes.
Het Mennershof aan de Kruisstraat 70 in Moerbeke biedt een hele resem ambachten als mandenvlechten, potten draaien, poppen in klei, spinnen met hondenhaar, zadelmaker, old timers tractoren, vlegeldorsen en nog veel meer. Er is een tentoonstelling met oud boerenmateriaal, koetsen en karren. De menukaart bevat zelfgemaakte gerechten als koffie met zelfgemaakt gebak, rijstpap, vlaaien en pannenkoeken.
Het volledige programma met bijhorende kaart is af te halen bij Toerisme Waasland aan de Grote Markt 45 in Sint- Niklaas of is HIER te downloaden
Wie niet weet waarheen vandaag: Vandaag 16 augustus organiseert het Stoomcentrum Maldegem de tweede editie van Bier opt Spoor. Dit evenement wil met een fris elan een unieke mix tussen de rijke spoorweghistoriek en het Belgisch bier brengen. Brouwerij Van Steenberge zal met een groot gamma bieren aanwezig zijn, zowel op het terrein als aan boord van de treinen. De brouwerij maakt van de gelegenheid gebruik om de nieuwe Augustijn Donker aan te bieden. De Bierloods uit Adegem is eveneens van de partij met oa haar Koantjesbier en een ambachtelijk gebrouwen Stoombier. Het eigen STOOMBIER zal voor deze gelegenheid van t vat verkrijgbaar zijn. Degusteren van deze bieren kan aan democratische prijzen en u krijgt eveneens de gelegenheid om te proeven van streekproducten zoals droge worst, beenhesp en Augustijnpaté! De diverse bieren zijn in geschenkpakketten te koop aan de bierstands.
Uiteraard kunt U de sfeer opsnuiven van de tijd toen reizen per spoor nog een belevenis was. Op de spoorlijn tussen Maldegem en Eeklo kan de bezoeker treinritten maken in historische rijtuigen gesleept door échte stoomlocomotieven of in een oude dieselmotorwagen uit de jaren vijftig. Stoomloc General Maczek wordt bijgestaan door Fred, net afgewerkt na een zeven jaar durende restauratie
Het evenement wordt aangevuld met treinritten op het smalspoor, voor kinderen een ideale gelegenheid gezeten in open wagentjes. In het station van Maldegem gooit het museum haar deuren open, aangevuld met modelstoomlocomotieven, modelspoor, shop en diverse randactiviteiten.
Het evenement is open van 10 tot 18u, inkom 10 pp, kinderen van 6 tot 12 jaar 6, all-ingezinsformule (2V+3K) 25, kinderen onder de 6 jaar gratis.
ZONDAG 27 SEPTEMBER organiseert vriendenkring DE VERKENNERS de 1e VERKENNERSBARBECUE in zaal GILDENHUIS te STEKENE Het inschrijvingsformulier kan je HIER DOWNLOADEN
Langzaam vordert de grote vakantie verder en af en toe geef ik een paar handige tips mee om ook eens uit te proberen.
Eropuit in het Meetjesland
In augustus en september valt er weer heel wat te beleven in het Meetjesland. Een handig overzicht van alle evenementen vind je in de folder Uit in het Meetjesland (PDF). Een beperkte greep uit het uitgebreide aanbod:
Zet jezelf aan het krulbollen of zeskampen, volg een demonstratie capoeira, of maak een tocht met de huifkar.
* Bier op 't spoor in de stations Maldegem & Eeklo - 15 en 16 augustus
Proef in de stations de bieren (o.a. het stoombier) van Brouwerij Van Steenbergen, bezoek het Stoomcentrum, of maak een treinrit in historische rijtuigen.
Meer dan 50 folkgroepen uit binnen- en buitenland geven het beste van zichzelf op 4 podia. Met onder meer Hannelore Bedert, Jackobond en Johan Verminnen.
SINT-NIKLAAS. Komend weekend (zaterdag 1 augustus)is het tijd voor de jaarlijkse Sterfeesten op het recreatiedomein De Ster in Sint-Niklaas. Het muziekprogramma start om 15 uur met concerten Piet Piraat en Sylver. s Avonds om 21 uur verwacht De Ster de wereldberoemde Toots Thielemans. Wie Belgisch bekendste jazzmuzikant aan het werk wil zien, doet er goed aan om nu al een plaats te reserveren.
Tickets voor het concert van Toots Thielemans kost 5 euro, de toegang tot De Ster inbegrepen. Tickets zijn verkrijgbaar aan de infobalie van het stadhuis of aan de kassa van recreatiepark De Ster aan de Lange Rekstraat 30 in Sint-Niklaas.
Naast de optredens zijn er verschillende shows, zoals Zumba fitness (17u30), waterskishow om 22u30 en vuurwerk om 22u45. De hele middag door zijn er doorlopend initiaties waterski en duiken, een ambachtenmarkt, circusacts, straatanimatie en een 4x4-testcircuit.
Tijdje geleden dat we nog eens een berichtje geplaatst hebben....we waren immers op vakantie afgelopen week. Daar we gewoonlijk steeds naar OOSTENRIJK trekken bleven we deze keer in eigen land.nl in HEUVELLAND in de WESTHOEK ,WESTVLAANDEREN ,dichtbij IEPER en POPERINGE op een 2-tal km van de KEMMELBERG . Een vakantie die we trouwens boekten via de site van PLATTELANDSTOERISME in VLAANDEREN en met de kinderen een leuke optie was ,want we logeerden op een boerderij ,nl een melkveebedrijf waar we een aantal activiteiten mochten meemaken op de boerderij,oa het melken en voederen van de koeien. Info over plattelandstoerisme of hoevetoerisme in VLAANDEREN vindt U HIER. Info over de streek waar wij logeerden ,HEUVELLAND vindt U HIER
*Graag nog even aandacht voor onze 1e VERKENNERS BARBECUE op ZONDAG 27 SEPTEMBER In schrijven kan door onderstaand formuliertje in te vullen en ons terug te bezorgen. KLIK HIER voor het inschrijvingsformulier.
2009 is in VLAANDEREN uitgeroepen tot het JAAR VAN HET BIER !
In Vlaanderen alleen al zijn er meer dan 100 brouwerijen die bijdragen tot ons uitgebreid pallet van Belgische streekbieren. Het loont de moeite om een brouwproces van dichtbij te aanschouwen en achteraf het brouwsel te degusteren. In de meeste van de Vlaamse brouwerijen kan je een begeleid brouwerijbezoek doen en van hun specifiek bier proeven. Alle info kan U HIER LEZEN
*Regelmatig stemmen jullie op onze poll aan de rechterkant van deze site ,deze week word er een nieuwe verfijnde poll geplaatst omdat we graag weten wat we kunnen organiseren met onze vriendenkring en waar uiteraard voldoende interesse voor is. Ondertussen mag U uiteraard nog steeds Uw voorkeur aanduiden.
Welkom iedereen op onze site. Van onze dagtrip naar DIKSMUIDE is nu een DVD (foto en film) verkrijgbaar ,deze kost 7 eurotjes. Meer info daarover KLIK HIER
*Onze volgende activiteit die we organiseren dit jaar is DE VERKENNERSBARBECUE op ZONDAG 27 SEPTEMBER in zaal GILDENHUIS te STEKENE Het inschrijvingsformulier en de details kan je HIER downloaden
Goed nieuws voor de treinreizigers die vaak gebruik maken van de trein om bv naar de KUST te sporen. Langer weekendbiljet en extra treinen naar kust en Ardennen in zomervakantie
De NMBS legt deze zomervakantie nog meer extra treinen naar de kust en de Ardennen in dan in 2008. Het weekendbiljet is in juli en augustus geldig vanaf vrijdagochtend tot en met maandagavond, zo heeft de spoorwegmaatschappij maandag meegedeeld.
Vorige zomer bood de NMBS 42.000 zitplaatsen per dag aan op toeristische treinen. Deze zomer zijn er dat elke dag 68.000. Speciale aandacht werd besteed aan de rechtstreekse verbindingen tussen Wallonië en de kust omdat dit aanbod in het verleden wat beperkt was.
Meer treinen tijdens weekend In totaal rijden van nu tot zondag 30 augustus elke dag 63 toeristische treinen (ICT) naar Blankenberge, Knokke, De Panne, Oostende en Zeebrugge-strand. In de weekends en op feestdagen zal het aantal ICT's stijgen tot 89. Ook nieuw, zowel in de week als tijdens het weekend, zijn de twee ICH-treinen tussen Moeskroen en Schaarbeek die verlengd worden tot Oostende via de lijn Kortrijk-Brugge.
Dubbeldekkers De capaciteit van het basisaanbod tussen de grote steden en de kuststations - in de week rijden 213 treinen naar zee, in het weekend 183 - wordt eveneens versterkt, onder meer met dubbeldekkers.
Van onze dagtrip vorige week zondag 21 juni heb ik nog 2 reeksen fotos's die je hieronder kan bekijken ,nl de eerste die onze zoon Arno maakte en de 2e daaronder zijn de fotos die Patrick en Nayantara maakten.U merkt op sommige fotos dat het vooral in de voormiddag niet al te best weer was ,het was een beetje tussen "bewolkt of regen" Binnnenkort post ik ook de "bewegende beelden" maw een filmpje van ongeveer 25 minuten. Alvast veel kijkplezier!
*De volgende activiteit die we organiseren met DE VERKENNERS is op ZONDAG 27 SEPTEMBER DE VERKENNERSBARBECUE die zal doorgaan te STEKENE ,meer details volgen later ,wil je er zeker bij zijn geef ons dan al een seintje.
*Met het goede weer en de zomer en vakantie op komst zie je ze meer en meer in het straatbeeld verschijnen DE HUIFKARREN ,in onze regio zijn er aantal waaronder deze: HUIFKARTOCHTEN DEN TEUGEL uit STEKENE. Alle details kan U lezen door HIER TE KLIKKEN
Langzaam maar zeker komen ze allemaal te voorschijn de fotos van de dagtrip die we maakten met onze vriendengroep ,hieronder vindt U al DEEL 4 van de foto reeks. Volgende week kan U ook een film bekijken van onze uitstap.
Hallo iedereen ,hieronder vindt U deel 2 en deel 3 van de fotos die gemaakt werden tijdens onze dagtrip vorige zondag naar DIKSMUIDE via NIEUWPOORT deel 2:
Dag iedereen ,welkom op de site van onze vriendenkring. Gisteren zondag 21/6 waren we nogmaals op stap met onze vriendenkring naar NIEUWPOORT en DIKSMUIDE. Om 7.30u stapten we op ons busje dat vertrok vanop Stekene Markt en via Sinaai en St.Niklaas zodanig dat we met 23 mensen richting NIEUWPOORT aan onze kust reden.Onderweg leek het erop dat we geen geluk zouden hebben met het weer want bij momenten regende het pijpestelen ,maar dat zou later wel goed komen .Om 9.15u ,ruim op tijd kwamen we daar aan ,de sluizen van NIEUWPOORT daar moesten we zijn. Onze boot "de YSERSTAR" lag daar op ons te wachten en er kwamen ons nog 2 mensen vergezellen die ook ingeschreven hadden voor onze trip en die met vakantie daar waren. Om precies 10u vaarden we af via de kronkelende IJZER en de WESTVLAAMSE polders naar onze eerste stop,DE DODENGANG ,waar we aanmeerden,een uniek overblijfsel van de EERSTE WERELDOORLOG waar TIENDUIZENDEN soldaten het leven lieten. Onze gids begeleidde ons door de grotendeels gerestaureerde loopgraven naast DE IJZER. Om 12.30u dan namen we de lunch aan boord van de YSERSTAR en ging de boottocht verder naar de aanlegsteiger van DIKSMUIDE. Het volgende item op ons programma was het bezoek aan de IJZERTOREN waar we helemaal tot boven konden (22 verdiepingen)het vergezicht was adembenemend. Na dit bezoek van de toren gingen we met zijn allen nog een terrasje doen op de mooie Markt van Diksmuide waarna we rond 16.20u ons bezoek beindigden en rustig huiswaarts keerden. Bedankt aan allen die erbij was!!! Het was een toffe dag. Deze week ontdek je regelmatig foto's van deze dagtrip. Hieronder alvast DEEL 1 van de FOTOREEKS....deze omvat het vertrek,het onderweg naar en de eerste beelden op de YSERSTAR.
Dag iedereen ,komende zondag 21 juni trekken we er alweer op uit met onze vriendenkring. Zoals U elders al waarschijnlijk las op deze site trekken we naar een bijzonder mooie streek van Vlaanderen namelijk de IJZERVLAKTE tussen NIEUWPOORT en DIKSMUIDE waar vroeger geschiedenis is geschreven . Ons programma ziet er uit als volgt:
*VERTREK STEKENE MARKT 7.30u *Halte WIJNVELD Sinaai 7.45u *Waasland Shoppingcenter 7.55u *Aankomst NIEUWPOORT ts 9.30u en 9.45u *Inschepen op de WESTSTAR voor IJZERBOOTTOCHT om 10.00u *Aankomst DODENGANG nabij DIKSMUIDE + bezoek met gids 11.30-12.30u *Met boot verder naar IJZERTOREN .lunch aan boord (broodjes of eigen lunchpakket) *Bezoek IJZERTOREN zonder gids 13.30u tot 15.00u *Van 15.00u tot 17.00u eventueel nog bezoek aan de MARKT (terrasje)van DIKSMUIDE STAD *Rond 17u vertrek HUISWAARTS Laten we hopen op een geslaagde dag !!!
-Het foto-resultaat kan U uiteraard volgende week hier ontdekken!!!!
Over fotos gesproken,hieronder DEEL 2 van de "DUVEL-FOTOS "
Deze week ging ik foto's nemen omtrent de SUIKERFABRIEK in MOERBEKE-Waas,deze is sinds januari 2008 dicht en tegen eind 2010 moet daar alles opgeruimd zijn,een reden te meer om nog een paar fotos te nemen van het bedrijf dat het symbool is geweest van MOERBEKE de SUIKERGEMEENTE
Volgende week de details over onze uitstap naar NIEUWPOORT-DIKSMUIDE en nieuws over toerisme in het WAASLAND