Herfstwandeling Stropersbos Stekene 5 november 2011
Dagtrip Antwerpen Augustus 2011
FORT Breendonk Deel 2 April 2011
FORT Breendonk Deel 1 April 2011
OUDENAARDE Centrum RVV LIEFMANS 19 december 2010
KERSTONTBIJT HLN 19 december 2010
DE PERSGROEP HLN 1 oktober 2010
DAGTRIP BRUSSEL juni 2010
Brouwerij KARMELIET 24 april 2010
WINTER- WANDELING 24 januari 2010
1e VerkennersBBQ September 2009
Diksmuide deel 1 ,JUNI 2009
Diksmuide deel 2 JUNI 2009
Diksmuide deel 3 JUNI 2009
Diksmuide deel 4 JUNI 2009
Diksmuide deel 5 JUNI 2009
Diksmuide deel 6 JUNI 2009
Bedrijfsbezoek DUVEL ,maart 2009
Kerstmarkt AKEN December 2008
ZAVENTEM achter de schermen November 2008
DEN TEUGEL-STEKENE HUIFKARTOCHTEN
{TITEL_VRIJE_ZONE}
Beoordeel dit blog
Hoofdpunten blog marc1964
DE VERKENNERS
08-05-2009
stekene
Extra: STEKENE-Veertig verenigingen op dertien cultuurlocaties
De Cultuursteek 2009 in Stekene wordt een levendige bijenkorf. 'De dorpskom wordt verkeersvrij gemaakt', kondigt schepen Nicole Van Duyse (CD&V) aan. Een gemeenschapscentrum waar alle verenigingen terecht kunnen is er voorlopig nog niet. In afwachting is er de tweejaarlijkse Cultuursteek op zondag 10 mei. 'Wij zien dat evenement als een soort aanloop naar de tijd dat we over het gemeenschapscentrum kunnen beschikken. De eerste werken zien we hopelijk al over een goed jaar', zegt schepen Van Duyse. 'De Cultuursteek houdt in dat de veertig deelnemende verenigingen op dertien verschillende locaties in de dorpskom promotie voeren voor hun activiteiten. Ze leren ook met andere verenigingen samen te werken om er een succes van te maken. Bovendien verlaagt het gemeentebestuur dankzij de Cultuursteek de drempel van bibliotheek, Academies en OCMW die in het bezoekerstraject zijn opgenomen.' De Cultuursteek 2009 is een mengeling van een hapje en een drankje, sport, cultuur, straattheater, reuzen, natuur, muziek en ga zo maar door. De belangstelling vanuit diverse hoeken is groot. Gezinsbond Stekene, Volkstuinen en Volksdans Reintje Vos behoren tot de vele deelnemende verenigingen.
'Tussen 14 en 17 uur kunnen bezoekers langsheen het wandeltraject overal terecht. Vorige keer vonden zij het frustrerend dat ze niet overal een bezoekje aan konden brengen, maar met zoveel variatie moet je nu eenmaal een keuze maken', vertelt Marc Boon van de Broederschool waar bij regenweer de buitenactiviteiten onderdak vinden.
'De centrumzone is beschikbaar als parkeerplaats, dichtbij de cultuurlocaties. Wij voorzien allerlei randanimatie zoals de Wase reuzen die langskomen en een verkleedpartij waarmee prijzen te winnen zijn tijdens de apotheose op de catwalk van het Stekense marktplein.' (sl)
Cultuursteek 2009 in Stekene op zondag 10 mei van 14 tot 17 uur. Apotheose op het marktplein.
*Van alles te doen komend weekend in onze regio: -De Cultuursteek te STEKENE is toe aan zijn 2e editie. Deze cultuurmarkt is één grote wervelende sensibiliseringscampagne van wat er reilt en zeilt op socio-cultureel en sportief vlak in onze gemeente naar de verenigingen èn de individuele burger toe. De cultuurmarkt vindt plaats op zondag 10 mei 2009 tussen 14u en 17u, waarna een attractieve slotmanifestatie doorgaat op het centrale marktplein. Net zoals vorige editie is dit geen markt waarbij enkel foldertjes worden uitgedeeld, maar wel één waarop de actiefste en creatiefste kant van de vereniging wordt getoond met tal van doe-momenten. Alle activiteiten worden gratis aangeboden. Praktisch en geografisch gezien zal de cultuurmarkt het gebied bestrijken van het OCMW, via sporthal tot de Statie, met als belangrijkste halte de markt. Parkeren is mogelijk op parking centrumzone. -SINT NIKLAAS Zondag 10 mei sluit de meikermis op de Grote Markt af met de derde editie van de auto "Tuning Day". Zoals vorig jaar zullen een 300-tal wagens aanwezig zijn die getuned zijn als een kunstwerk en een streling voor het oog zijn. De Tuning Day wil laten zien dat er veel meer schuilt achter het uitbouwen van wagens: het uiterlijk is zeer belangrijk, maar het binnenwerk evenzeer. Binnenin wordt zowat alles veranderd en bewerkt. Ook het geluid Een jury oordeelt zondag ok over de toekenning van niet minder dan 73 bekers. Dit jaar komt ook de wereldkampioen sound naar de Grote Markt afgezakt. Iedereen met vragen kan bij hem terecht. De organisatoren spreken van een echte familiedag: de kinderen kunnen op de kermis en de ouders kunnen gezellig op de markt vertoeven. Kuieren tussen de getunde auto's is gratis -SINT-NIKLAAS De komende tien dagen krijgen de Sint-Niklazenaars en inwoners van de deelgemeenten de gelegenheid een bloemetje voor de zomer in te slaan. Van vrijdag 8 tot en met zondag 17 mei vinden niet minder dan vijf bloemen- en lentemarkten plaats. Bij aankoop van bloemen of planten zorgt de stad voor gratis potaarde. Nieuwkerken is het eerst aan de beurt met een bloemenmarkt vrijdag 8 mei van 16 tot 19 uur op Ten Bos. Zaterdag 9 mei volgt Sinaai. Daar kan men terecht van 13 tot 16 uur op de Dries. In de Kemzekestraat in de wijk Puivelde vindt dinsdag 12 mei van 10 tot 12 uur de derde markt plaats. In Belsele vindt de bloemenmarkt plaats vrijdag 15 mei van 16 tot 19 uur, traditioneel op Belseledorp aan het gemeentehuis. Afsluiter is Sint-Niklaas zelf, met de lentemarkt zondag 17 mei van 10 tot 16 uur.