Inhoud blog
  • Bouwdroger 24
  • speelkamer - opvang
  • badkamer
  • na de oplevering
    Zoeken in blog

    www.bouwdroger24.be
    Foto
    Bouwen met Hyboma
    in Oedelem
    27-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.badkamer
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    27-06-2012 om 16:55 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (3 Stemmen)
    04-06-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.na de oplevering
    We wonen nu een tweetal maand in Oedelem en het bevat ons goed. Bij de oplevering werden nog enkele puntjes besproken die niet in orde waren. Sinds deze dag hebben wij van de bewuste aannemers helaas niets meer gehoord, behalve van de elektricien. Het grootste openstaande probleem is het toilet op de verdieping dat het water meetrekt en veel lawaai maakt (ontbrekende verluchting). De aannemer probeerde ons wijs te maken dat zoiets op een verdieping normaal is :). Bij alle overige huizen in de wijk is echter een verluchtingsafvoer te zien, dus dit hebben ze gewoon aan hun laars gelapt. We wachten nu af tot deze aannemer zich meldt. Indien dit binnen de twee weken niet gebeurt, zullen we zelf weer moeten bellen.

    Met een privé-aannemer (Luma) hebben we onze badkamer laten afwerken met steentapijt en hierover zijn we heel tevreden. De afwerking is degelijk en alles werd mooi volgens afspraak uitgevoerd. Echt een aanrader.

    wordt vervolgd...

    04-06-2012 om 19:31 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (3 Stemmen)
    30-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.voorlop. oplevering
    Klik op de afbeelding om de link te volgen
    Woensdag was het voorlopige oplevering met werfleider, verkoper en architect. De laatste puntjes werden genoteerd (bv. barsten in eiken trap beneden, borstels onder deuren nog niet geplaatst, toilet spoelt niet door, slot dat nog vervangen moest worden ...) en documenten en sleutels werden uitgewisseld. Alles verliep in een goede sfeer (misschien zat het stralende weer er voor iets tussen?). Op persoonlijk vlak kon ik met de werfleider eigenlijk goed overweg (altijd in voor een grapje), maar in probleemsituatie's verliep het soms wat minder. Een mogelijke oorzaak is misschien een te hoge werkdruk, waardoor werfleiders te weinig tijd hebben om te communiceren en om met alles grondig bezig te zijn (planning, feedback naar klant, controle van de werken). Hiervan krijgt de bouwheer het op zijn heupen, begint die zelf aannemers te contacteren waardoor de werfleider zich gepasseerd voelt en er wederzijds wantrouwen ontstaat. Ik had ook gedacht dat de bouwfirma nauwgezetter controles zou uitvoeren: "is de trap in orde, ligt er overal chape, zijn de lichtschakelaars ok, zijn aansluitingen voor de keuken juist, wordt het protocol voor de vloerverwarming goed uitgevoerd?", maar wij moesten hier eigenlijk zelf voor instaan (niet evident als je op 50 km van de werf woont en kleine kinderen hebt). Ook aanvragen ivm water/gas/internet moesten we zelf regelen (soms lastig qua timing), en in putje winter moesten er nog putten gegraven worden ("ah nee, dat is voor de bouwheer") voor allerhande aansluitingen. Maar al bij al hadden we goeie aannemers - weliswaar mannen die zelden hun voeten vegen - en mag het resultaat gezien worden. 

    De verhuis is voor zaterdag voorzien (hopelijk geen regen), maar daarna hebben we nog bergen werk (plinten plaatsen, vloerbekleding in kinderopvang, badkamer laten afwerken, tuinhuis opbouwen, oprit met stabilisé egaliseren, hoop aarde wegscheppen...).


    30-03-2012 om 08:13 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (7 Stemmen)
    24-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.keuken
    Klik op de afbeelding om de link te volgen en de kraan 

    24-03-2012 om 17:47 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (5 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.keuken
    Klik op de afbeelding om de link te volgen nog ene

    24-03-2012 om 17:46 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.keuken
    Klik op de afbeelding om de link te volgen nog wat foto´s

    24-03-2012 om 17:46 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    23-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.keuken
    Klik op de afbeelding om de link te volgen vandaag werd de keuken ingebouwd ... morgen eens gaan kijken naar het resultaat :)
    volgende week woensdag voorlopige oplevering

    23-03-2012 om 20:50 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (1 Stemmen)
    13-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen zolder

    13-03-2012 om 12:28 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen badkamer

    13-03-2012 om 12:27 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (2 Stemmen)
    02-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Klik op de afbeelding om de link te volgen zoldertrap

    02-03-2012 om 21:59 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.trappen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Deze week werden o.a. de trappen ingebouwd. Zoals op de foto te zien moeten we nog vrij veel cementsluier verwijderen, maar dat doen we morgen. We zijn tevreden met de vooruitgang en ook met de resultaten. Hier en daar nog wat schoonheidsfoutjes ontdekt, maar dat komt wel in orde.

    02-03-2012 om 21:55 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    01-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.voorlop. oplevering
    Aangezien de werken de laatste tijd heel goed opschieten, kregen we van Hyboma een datum voor voorlopige oplevering. Wij hadden dit graag eind maart gehad, en dit is in orde gekomen. We zijn heel tevreden dat Hyboma alles in het werk heeft gesteld deze datum te halen. Morgen nemen we wat foto's van de nieuwste ontwikkelingen.

    01-03-2012 om 15:26 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    27-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.deuren
    Vandaag werden de binnendeuren geplaatst, en in de komende dagen worden volgens Hyboma ook nog de rolluikomkastingen geïnstalleerd. Als ik het goed begrepen heb wordt deze week ook nog het sanitair geplaatst. We kijken ernaar uit .

    27-02-2012 om 20:21 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    22-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.voegen
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Gisteren hebben we alle vloeren gevoegd. In de wijk was het een af- en aanrijden van werkvolk. Het was dan ook mooi weer en het was eigenlijk vrij aangenaam werken, zeker in vergelijking met de voorbije weken. De plakker kwam de laatste restjes afwerken, en ook de mensen van het sanitair kwamen langs om de ketel te plaatsen. Aangezien ik nog aan het voegen was, kon dit niet doorgaan, dus zal dit wellicht in de loop van de week gebeuren. We hopen dat het verwarmingsprotocol zorgvuldig uitgevoerd wordt.

    22-02-2012 om 08:20 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    19-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vloeren voegen is niet leuk
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag hebben we wat gevoegd, wat een redelijk tegenvallend werkje bleek. Vooral het vele kuiswerk stak al gauw enorm tegen. Dinsdag ga ik nog eens terug om de rest te doen, en vrijdag komen ze dan de deuren installeren. Verder wachten wij nog op verder nieuws omtrent de planning. Naar alle waarschijnlijkheid wordt het verwarmingsprotocol kort na het voegwerk opgestart.

    19-02-2012 om 23:43 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (2 Stemmen)
    06-02-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.chape
    Na het nodige aandringen en 'zagen' kwamen de chappers uiteindelijk toch nog langs om de vergeten plekken bij te vullen. Zo konden wij vorig weekend gelukkig toch beginnen vloeren. Tot in den treure bellen, mailen en zagen werpt bij Hyboma gelukkig steeds vruchten af. 
    Nu nog wat tijd vinden om te voegen en om de plinten te plaatsen. 

    06-02-2012 om 20:21 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (5 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.-15,5 graden brrrr....
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Dit weekend waren we bezig met vloeren. Gelukkig hadden wij binnen aangename 10 graden!

    06-02-2012 om 08:42 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 2/5 - (3 Stemmen)
    31-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.bouwinspectie - bouwdroger
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    In het weekend was er weer tijd voor een grondige bouwinspectie. Er is ook heel wat gebeurd: we hebben rolluiken, een bad en douchebak en de chape werd eindelijk overal gegoten, met een enorme vertraging maar nog net op tijd want begin februari wordt gevloerd. Omdat er nog veel vocht in het huis hangt verluchten wij steeds goed en huurden wij ook een bouwdroger ( www.bouwdroger24.be ).


    We merkten ook dat onder twee deuropeningen niet tot aan de deur gechaped werd. Er zijn gewoon 5 cm overgelaten waar we nog tot op de fundering kunnen kijken. Maandag hebben we dit onmiddellijk aan onze werfleider gemeld. Hij bekeek het en zei dat we daar maar gewoon over moesten vloeren...

    Dit vonden wij geen goed idee, want een tegel die in de lucht hangt, komt sowieso los of breekt. Dus hebben wij nog eens nagevraagd en hij heeft het bij de chappers nagevraagd. Deze wisten te vertellen dat de deur niet te openen was, dus hebben ze zo ver gechapped hoe ze maar konden. (Er zit op alle deuren een Hybomaslot en de betreffende deur gaat perfect open). In plaats van zoiets na te vragen: luiheid troef. 

     

    Wij hebben dan maar de chappers gebeld en deze zeiden dat het deze week te koud is om te chappen en dat ze niet in Oedelem moeten zijn. Zij lossen het voorlopig dus niet op. Wij weer met de werfleider gebeld, hij ging het zeker oplossen. Vanmorgen belden wij om na te vragen of dit vandaag nog in orde komt. De werfleider was niet te bereiken maar had ons wel al een mail gestuurd over iets anders, dus belden wij opnieuw tot we hem uitermate boos aan de lijn kregen: “zoiets heeft hij nog nooit meegemaakt, zoveel bellen om zo’n details. De aannemers hebben ook beters te doen dan voor zo'n prullen af te komen. En dat we hem niet vertrouwen en nu komt het, "dat we blij mogen zijn dat de chape schoon recht ligt." Had hij gewoon even gebeld en uitgelegd hoe het zat, had ik nooit moeten bellen. In plaats daarvan stuurt hij onduidelijke, inhoudsloze mails. Een goeie communicatie zou al veel doen.

     

    Hadden de aannemers hun werk goed gedaan hebben, moesten ze ook niet terugkomen. Onze werfleider weet al van in oktober/ november dat wij begin februari willen vloeren. De laatste maanden moesten wij al enorm veel zelf regelen ivm de bouw (ik herinner graag aan het verhaal met de dakpannen). 

     

    Het is mij totaal onduidelijk waarom wij een werfleider hebben als wij altijd zelf moeten rondbellen en mailen.

     

    Wordt vervolgd...

    31-01-2012 om 00:00 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (2 Stemmen)
    11-01-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.verwarmingsprotocol
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We zitten met wat zorgen ivm de vloerverwarming. Het verwarmingsprotocol wordt namelijk pas ná het vloeren opgestart. Bijna iedereen die we gevraagd hebben raadt aan om dit vóór het vloeren te doen om zo de spanning uit de chape te nemen. Anders zouden er barsten in de tegel en/of voeg kunnen ontstaan. We hebben dit nu zeker al 4 maal nagevraagd bij Hyboma maar ze blijven bij hun standpunt, dat dit dus ook nog na het vloeren kan. 

     

    Het is nu ook nog winter, dus de chape heeft maximaal 10 graden gekend  . Hoeveel zal deze dus bij 30 graden nog uitzetten?

     

    11-01-2012 om 14:20 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (1 Stemmen)
    16-12-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vloerverwarming
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Deze week werd de vloerverwarming gelegd. Hier een foto van de badkamer. Volgende week, net voor het bouwverlof, wordt nog gechaped. We hebben nu twee sorten chape. Anhydriet- en cementchape. De cementchape is al in januari droog de andere pas in februari. Maar zo kunnen we toch al op tijd beginnen met vloeren.

    16-12-2011 om 10:03 geschreven door bouwheer  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Laatste commentaren
  • firma is onbetrouwbaar (Ramaekers)
        op samenvatting van de laatste maanden
  • Niet bouwen met hyboma (NS)
        op aannemers
  • hyboma = hobbbyma be warned (handige henrietta)
        op samenvatting van de laatste maanden
  • Zagen (Frank)
        op bouwinspectie - bouwdroger
  • vloer (tim)
        op vloerverwarming
  • afzetters (inderdaad)
        op min- en meerprijzen
  • bouw nooit met hyboma (van der Poorten )
        op min- en meerprijzen
  • 15% (Peter)
        op samenvatting van de laatste maanden
  • Contract op kantoor (Frank)
        op min- en meerprijzen
  • Contract op kantoor (Frank)
        op min- en meerprijzen
  • Archief per maand
  • 09-2013
  • 06-2012
  • 03-2012
  • 02-2012
  • 01-2012
  • 12-2011
  • 11-2011
  • 10-2011
  • 09-2011
  • 08-2011
  • 07-2011
  • 06-2011


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs