Inhoud blog
  • Allé mep
  • Perspectief
  • tijd
  • energetische connecties
  • losse handjes
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Van der Auwera Heidi

    12-03-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ooit begon het nieuwe jaar op ....1 maart!!!
    nog even een antwoord op de start van het nieuwe jaar:

    Eeuwenlang hadden de Romeinen de lente als nieuwe start genomen, waarbij afgesproken was dat de lente op 1 maart begon. Als je vanaf 1 maart telt, kloppen de namen van de maanden september (7), oktober (8), november (9) en december (10), die afgeleid zijn van Latijnse telwoorden. Kort voor de geboorte van Christus liet Julius Caesar de vijfde en de zesde maand naar zichzelf noemen: juli (van Julius) en augustus (“de schitterende”), en besloot hij dat Nieuwjaar voortaan op 1 januari moest vallen. En zo is het in heel Europa gebleven, eerst op gezag van de Romeinse Keizers, nadien op dat van de Paus.

    Julius Caesar is altijd een eigenwijze man geweest, ongelooflijk dat veel van zijn ideëen nu nog steeds gevolgd worden. Waren ze zo goed of is en blijft de mens een gewoontedier?

    12-03-2012 om 08:36 geschreven door Heidi  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.een mooie lentedag
    Niets mooier dan de zon die 's morgens tracht binnen te komen via de spleten van het rolluik. Een mens springt dan eens zo snel uit zijn bed.
    Een dag waar mijn terras al lang op wachtte...Het wit van de stenen was ver te zoeken na een winter met veel regen en weinig zon.
    Gewapend met de hogedrukreiniger, ging ik ertegen aan. Ongelooflijk wat zo'n ding kan, als het oppervlak vuil genoeg is kan je heler teksten schrijven....80% van het terras is terug mooi wit, 20% heeft nog nood aan een goede schuur en schrobbeurt. Javel, bruine zeep,....??? Hopelijk weet ons Mia raad.
    Twee viegen in één klap: bleek dat de tuinslang toch niet zo goed op de kraan zat , het ding had de hele tijd gedrupt, resultaat een garage die half blank stond. Gelukkig heeft dochterlief me geholpen en was het water snel opgekuist.  Opgeruimd staat netjes.

    Wat een lentezonnetje toch kan doen, het geeft je kriebels. een mens ontwaakt uit zijn winterslaap en maakt alles klaar om er weer tegenaan te gaan met frisse moed. Waarom het jaar begint op 1 januari als de dagen kort en koud zijn? Voor mij mag het gerust starten wanneer de lente begint.
    .

    12-03-2012 om 08:29 geschreven door Heidi  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)

    Archief per week
  • 27/05-02/06 2013
  • 19/11-25/11 2012
  • 21/05-27/05 2012
  • 30/04-06/05 2012
  • 16/04-22/04 2012
  • 02/04-08/04 2012
  • 26/03-01/04 2012
  • 19/03-25/03 2012
  • 12/03-18/03 2012
  • 05/03-11/03 2012

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs