EN DIT IS DE ACHTERKANT VAN HET PANEEL....... NOG VEEL WERK DUS.......MOET NOG ALLEMAAL AANGESLOTEN WORDEN......
EEN PAAR FOTO'S VAN ZIDANE
Hier wat foto's aan het werk in de logeerhut
Alle naden worden afgekit!! Voor tocht...hahahaha en tegen gepiep en gekraak van het hout.
FOTO'S 21 JANUARI
FEBRUARI 2009
ISOLEREN BOVEN MIJN HOOFD......PFFFFFFF MAAR MOTET OOK GEBEUREN
Iemand vertelde dat er een fout gegeven word bij het aanklikken van de foto's. Ik zet in het midden de link naar de foto's van de laatste maand
05-01-2009
10
Afgelopen maandag zijn we naar Gent gegaan bij de neuroloog. Was 2 en een half geleden. Weer onder de scan en wat we verwachtten was ook zo. Er is veel meer slijtage. Tussen wervel L3 en L4 en er helemaal geen ruimte meer. Wervels staan ook niet meer in 1 lijn. 3 januari gaan we naar een neurochirurg in Brugge. Opereren is de laatste optie denken we.
Ik wil toch iedereen een Gelukkig en Gezond Jaar 2008 wensen....
Weer een tijdje geleden. Henk heeft de kast in de keuken veranderd om de koelkast erin te krijgen. Deze staat op een andere plaats dan gepland. Is wat groter. We zijn ondertussen met de vloer bezig na het afstapje. Slapeloze nachten gehad hoe dat precies moest. De vloerplaat loopt niet door tot een spant. Was wat makkelijker geweest. We zijn eindelijk klaar en nu blijkt de vloer 1 centimeter te hoog zijn . We gaan aan stuurboord dan de vloer wat ophogen. Voor bakboord is het niet erg. Is maar een kleinigheid aan te passen. Ben ook steeds alle schroeven aan het vervangen in RVS.
Weer een tijdje geleden, weet ik, heb in de statistieken gekeken van mijn Blog en ik zie dat er nogal wat mensen elke dag kijken. Ik schaam me zo dat ik dus alweer andere halve maand niets geschreven heb.
Er is weinig gewerkt moet ik zeggen: Henk is in mei een week gaan canoën in Midden-Frankrijk. Dit was de 16de keer en dat moet natuurlijk ook blijven. Met 6 man, geen vrouwen.
Daarna gewerkt en we zijn net terug uit Frankrijk. Zijn anderhalve week in Bretagne geweest saamen met Bounty natuurlijk met de camper havens gaan verkennen voor onze toekomstige
reis. De laatste keer dat we daar waren was 14 jaar geleden en schrokken hevig hoe alles daar veranderd is. De havens zijn 3 keer groter geworden en de huizen groeien er als paddestoelen. De jonge mensen zijn schijnbaar de stad beu en gaan terug buiten de stad.
Dat was het, geen verhalen over de boot, maar volgende week is Henk 3 weken vrij en dan gaan
we er weer tegenaan.In mei zijn we in het dagblad de Waterkampioen verschenen met een leuk stukje. Heb ook leuke reacties over gehad.
Eindelijk klaar met een stukje. Tenminste straks moet het er toch weer uit. Maar dan is het alleen nog op zijn plaats en vastschroeven want alles is nu goed. Wat we wel heel erg vinden van ons timmerbedrijf is dat ze gewone ijzeren schroeven hebben gebruikt ipv RVS. Hoe is het toch mogelijk. Ijzeren schroeven op een boot. Ze zijn verroest voor we zelf in het water gaan !!!! DOM! Dus dezevervangen we allemaal. De antenne is binnen maar nog geen tijd gehad om uit te proberen. Moest dus nog de btw en inklaringskosten nog betalen. Rond de 40€ kwam erbij.
Morgen is Henk weer thuis en is 3 weken vrij. Dus kunnen we er flink tegenaan gaan. Ik heb intussen de aangepaste stukken weer helemaal in de lak en is dus klaar om aan boord te zetten. Ik wacht ook ongeduldig naar mijn nieuwe aanwinst. Een wifi-antenne uit de States. Dit is een antenne met een wifi-kaart geintegreerd met usb-aansluiting. Bij Radiolabs.com gekocht. Is nog niet in Europa te koop en veel zeilers hebben er goede ervaringen mee. Je moet nog wel de btw betalen bij aankomst. Tot later weer.
Zo de Pasen zijn voorbij. Wij hebben er zelf niets aan gedaan. Gewoon doorgewerkt al ging dat niet hoe wij het zelf willen. Er zijn toch voor de zoveelste keer heel veel fouten gemaakt en nu is het met de betimmering. Henk is tientallen keren de trap op en af gegaan om het kaartentafelbankje aan te passen en het eerste stuk in de keuken. Afin, nu is het goed en zijn we ook klaar met het eerste schot tegen de ingang. Waarom kan er NOOOIIT iets gelijk goed zijn?? Nu heb ik van alles uitgeprobeerd om te propjes in het schot mooi te krijgen zonder te veel van de lak te beschadigen en heb een goed tip gehad op internet van iemand en is goed gelukt. Gelukkig is Henk echt heel handig. Maar als het goed is moet de rest van de meubels toch passen. Tenminste?? We zien weer wel. Door het veel aanpassen moet ik weer de potten vernis en de eiglans tevoorschijn halen. De kopse kanten moeten gedaan worden door het afzagen en een laastste afwerkingslaagje is ook niet weg! We zijn met het grondhout begonnen en dit valt niet tegen. We boren gaatjes en bouten het hout vast met hele goede lijm achter het hout op de spanten. Mag geen condens komen later. Gisteren is Henk weer aan boord gegaan en volgende week gaat het echt gebeuren: stuurboord en bakboord het eerste stuk uitzetten.
Gisterenavond was Henk nog eventjes bezig, nou ja, tot 22.30u om het schot van spant 8 te passen.
Ja, 't was te verwachten dat het niet zou passen. Maar wat nu? Onderaan kan natuurlijk niets weggehaald worden. Dan klopt de betimmering niet meer . Het is een bouwpakket maar moet natuurlijk nog wel aangepast worden. Het is natuurlijk niet zo dat alles zomaar past. Ik zal nog wat foto's op het Blog zetten van de betimmering die uitgestald was in Leeuwaarden op een beurs.
Het liefst bewerken aan de bovenkant want de kastjes etc.. zitten lager. Op de vloer dus. Dus even kijken aan de bovenkant. Moet zo'n 8cm weggehaald worden. Dat zien we morgen wel.
Vanmorgen naar boven (ook niet vergeten dat ik verschrikkelijk veel hoogtevreeeeeeess heb). Het is al 4 jaar een ellende om op die trap naar boven te gaan). Jammer, want dan zou ik ook wel eens verder kunnen wanneer Henk aan het werk is. Maar dat kan toch niet, je kan moeilijk iemand bellen om te vragen mij te helpen op die ladder naar boven te gaan en later mij weer helpen om naar beneden te komen. Die iemand heb ik nog niet gevonden.
Mijn plakkertjes zitten vast. Dus nu de isolering. En wel goed isoleren zei Henk, want ik wil geen condensvorming hebben. Dan gaat de boot roesten Fabi. Dus.... Ok, doen we.
Moest plakkers voor de isolatie plakken. Gisteren ging het goed hoor. Tot....... Vanmorgen bij het isoleren kwamen ze allemaal los!!!!!!! Leuk hoor! De kit was niets meer waard. Dus herbeginnen. Schiet lekker op zeg. Late middag even gekeken hoe het was en nneeeeeee , weer .......
Ik werd er zot van. Potverdorie de hele romp en plafond geplakt en niets aan de hand. Slechte lijm. OK. Daar gaan we dan weer maar deze keer met de goede lijm.
Morgen moet het vast zitten en kan ik eindelijk dat spant isoleren en gaan betimmeren. En anders boor ik ze erin!?!?
Gisteren zondag was echt een dag waar niets goed ging. We waren misschien beter een dagje weggeweest want alles liep dus verkeerd. Henk zijn balkjes tegen spant 8 hadden echt geen zin om te blijven zitten. Heeft zo'n beetje de hele dag aan het .... geweest. Dat is het waterdicht schot aan de ingang. Met van alles klem zetten en weer los schieten. Klemmen, stukken hout etcccccccccc....... En maar vloeken.
Weet niet precies hoe hier te beginnen, het is alweer zolang geleden. Er is van alles gebeurd maar eigenlijk niets aan de boot. Henk is in Rotterdam weer eens op cursus geweest. Daarna moest zijn moeder voor de derde keer onder het mes in Gent. Openhart operatie. Nu gaat het goed met haar na alle problemen. Daarvoor hebben we de ouders ook nog verhuist. Ook een hoop werk aan gehad. We zijn een paar weken geleden ook nog een hele goede vriend verloren. Bram was maar 56 jaar. Ongelooflijk! Hij had een hersenbloeding gehad en is 3 weken in kunstmatige coma gebleven maar hij heeft het niet gehaald. Heel triest! We hopen dat Marga zonder hem in het leven verder kan . Na al die hectische maanden hopen we begin januari weer aan de slag te kunnen. De feestdagen zit Henk aan boord.
De laatste weken zijn we bezig geweest om allerlei stukken van de betimmering te passen en te meten. Het valt allemaal niet mee.
De ingang zit er eindelijk voor vast in , alles is mooi afgekit. Nu hopen dat deze niet te veel beschadigd wordt met het binnen halen van de betimmering. Iemand een TIP voor mij?? Ik dacht aan dat spul dat ze gebruiken om buizen te isoleren, maar of dat blijft zitten is wat anders, misschien met DuckTape. We beginnen bij de ingang in te timmeren en zoverder naar voren. Ja, misschien vreemd, maar als we iets moeten aanpassen kunnen we dat beter in de werkkamer doen ipv bij de ingang.
Henk heeft een 2de dynamo bij de motor ingebouwd. Ook zo'n lekker klusje. Kan er heel moeilijk bij. We willen 3 accugroepen creëeren nl. 2 groepen voor licht/evt start 400Amp. elk ;en 1 groep voor boegschroef ca.300 Amp. Nu is 24V20Amp.wel heel minimaal, dus heb ik nog met extra poelies nog een 2e dynamo geplaatst nl.24V120Amp.
Morgen is Henk weer thuis en kunnen we weer verder werken. We gaan 's avonds ook werken om een beetje op te schieten.
HIEP PIEP HOERA, ONS OUDE MEID IS VANDAAG 13 JAAR!
WAT EEN LEEFTIJD. Ze begint wel een beetje last te krijgen van haar pootjes. Maar op die lijftijd is dat wel normaal om rheuma te hebben. Voor de rest is nog wel gezond. Hopelijk kan ze mee aan boord.
Het is best wel laat maar heb beloofd te schrijven. Dus...............:-We zijn KLAAR met het eerste stuk onder de vloer aan bakboord. De waterleidingen zijn ook getrokken. Morgen is het zondag en hebben we een dagje vrij genomen. De vloeren moesten nog op maat gemaakt worden. Dit valt niet mee. Vloer naar boven en passen en weer naar beneden om te zagen. Weer naar boven, passen en weer en weer... Maar op een zeker moment passen ze wel. Gaten boren voor electro, water, ontluchting van de motor, vulleidingen voor 2 watertanks en 3 gasolietanks en afvoeren van gootsteen, douchebak,vuilwater van de WC, gootsteen en douche en wasbakken etc.............. Meer dan een mens kan verwachten. Staan er eigenlijk niet bij stil in een huis. Het licht er namelijk al. Voor de foto's moet u maar aan de zijkanten scrollen. Krijg het niet voor mekaar om alles op hetzelfde rijtje te krijgen. Nu maar hopen dat we de vloeren er niet meer uit moeten halen. Maar wie weet....
Ik wil maandag onder de bakboord vloer isoleren en dan kan deze vast. Dat wordt wel jeuken en jeuken dat gedoe. Knippen en meten en knippen. De vloeren gaan we niet lijmen maar schroeven. We willen alles kunnen losmaken om overal bij te kunnen. Natuurlijk wel met RVS schroeven want we willen geen roest. En dit zal dan gelden voor de hele betimmering.
Met Henk gaat het gelukkig beter na al zijn lichaamsproblemen. In de afgelopen late zomer een knieoperatie en in december een fietsongeluk. Valt niet mee. Nog steeds 3 x per week naar therapie en 3 x per week zwemmen. Dokters zeggen dat hij toch slechte botten heeft (maar ook slechte gewrichten etc.....) daarvoor slikt hij ook al jaren vitaminesupplementen . + nog hernia in de rug. Gelukkig zijn de zware werkzaamheden al een tijd voorbij en kunnen we als versleten mensjes weer verder. En het mooie wek werk komt ons tegemoet.
Maar goed, we kunnen niet blijven treuren en hopen weer volgende week verder te gaan. Tot later,
We zijn enige tijd begonnen met de vloer. Dat is passen en meten.
In de midden aan de ingang moet de vloer 10 cm opgehoogd worden in verband met de hoogte van de motor.
Dit duurt ook weer allemaal langer dan verwacht. Alle balkjes die gebruikt zijn moeten weer in verf. Daar gebruiken we weer Amercoat voor. Een dubbele component.
Een roestvrij staal stuurwiel is wel heel mooi maar ook koud aan de handjes, dus hebben suedeleder gekocht om er rond te doen. We dachten, Oh dat is zo gebeurt.
Ja Hoor! Het is een verschrikkelijk werk.
Eerst het leder een paar dagen in het water gedompeld. Dan geeft het wat mee, niet zo stug.
Dit hebben we met een marlsteek gedaan en waren na 9 uur klaar.
We hebben heel veel tijd gestoken in het aanleggen van electro-kabels.
We bleven maar lijsten maken over wat allemaal nodig is. Ik weet echt niet hoeveel meters kabels maar wel honderden.
Daar zijn we eindelijk mee klaar.
De leidingen zijn ook getrokken voor water, brandstof, afvoer etc.... Voor warm water gebruiken we het systeem van Hep2O. Dit is kunstof en er is 50 jaar garantie.