TRAVELWOMAN
Inhoud blog
  • I made my dream come true
  • Vandaag en morgen
  • Make your dreams come true...
  • Halong Bay!!!
  • Tam Coc en Hoa Lu : karstgebergte
    Zoeken in blog

    15-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Langs het Wisdom Path










    15-12-2009, 13:44 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Gevraagd of ik en fotootje mocht maken van hen...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    15-12-2009, 13:35 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Enkele vergezichten...










    15-12-2009, 13:22 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Boeddha














    15-12-2009, 13:09 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Lantau Island, Giant Buddha, Po Lin Monastery
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vandaag met metro en bus 23 naar Lantau Island.
    's Werelds grootste bronzen zittende Boeddha bevindt zich hier op de top van het Ngong Ping plateau tussen heuvels en bergen.
    200 trappen leiden er naar toe.
    Prachtige busrit!
    Je kan er ook met een kabelbaan naar toe, maar als ik kan kiezen zit ik liever tussen autochtonen dan tussen toeristen.
    Ik was inderdaad de enige toerist...

    Ook hier weer verschillende trails mogelijk, echt wel de moeite om naar hier te komen - eindelijk adem en natuur!

    Een pad van zo'n 15 minuten (Wisdom Path) leidt naar een replica van de eeuwenoude Hart Sutra, een van 's werelds best gekende gereciteerde sutra's door zowel Boeddhisten als Taoisten.
    De metershoge houten pilaren zijn opgesteld in de vorm van het teken omega (die ik niet op mijn pc vindt)

    In het Po Lin Monastery serveren ze heerlijke vegetarische schotels.
    Wie geen volledige maaltijd wil kan ook terecht in het vegetarisch café.

    Het metronet in Hong Kong is zéér goed uitgebouwd, zeer goed georganiseerd en alles staat biezonder goed aangeduid.
    Zowel in het Engels als in het Chinees.
    Ik vind het echt biezonder knap dat ze erin slagen niemand verloren te laten lopen.
    Dit geldt even zeer voor de aanduidingen in de straten als je iets wilt bezoeken.
    Geen kans om je te vergissen.
    De trails om te stappen zijn een ander verhaal, die zijn niet altijd even duidelijk welke richting je uit moet, dus best een kaart mee. 
    De Hong Kong Tourism Board (op verschillende locaties in de stad, onder meer aan de Star Ferry) zijn zeer efficiënt met hun hulp.
    Ik kreeg onder meer een lijst mee van alle bussen die door Hong Kong en aanverwanten rijden, met daarop, alweer gedetailleerd, waar je voorbij komt en wat je er kunt zien.

    Hong Kong is méér dan de stad alleen.
    Het strekt zich uit over 206 eilanden, de bekendste zijn Lamma en Lantau.
    Binnen de Chinese Volksrepubliek heeft HK het statuut van "Special Administrative Region" of afgekort "SAR".
    Je hebt naar het noorden toe, ik geloof op zo'n 40km de eigenlijke grens met China, het "mainland".
    Tussen Hong Kong en China heb je ook nog de New Territories.
    Deze behoren eveneens bij Hong Kong.

    Opvallend is dat er in Hong Kong toch wel gewezen wordt op de gevaren van dengue en van ongedierte in het algemeen.
    Ik zie het ze in Den Haag, waar net als in alle grote steden regelmatig muizenplagen zijn, nog niet zo snel doen...
    Over de rattenplaag die de Gentse Sint-Pietersstation buurt teistert, hoor je toch ook nauwelijks iets?  (door de grote werken die daar aan de gang zijn werden verschillende gangen blootgelegd en zijn de beestjes op de vlucht geslagen - alle kanten uit natuurlijk).

     

    15-12-2009, 12:34 geschreven door travelwoman  
    14-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chinese heelmiddelen en sapjes








    14-12-2009, 13:54 geschreven door travelwoman  
    13-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In de reeks sfeerbeelden: allemaal schijfjes
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    13-12-2009, 14:29 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In de reeks sfeerbeelden: hier zijn er duizenden van...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    13-12-2009, 14:26 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Geboden
    Het valt mij als vrije democraat toch op dat er hier verschillende dingen die voor ons vanzelfsprekend zijn, niet mogen.
    In een park mag je noch eten noch drinken.
    Toen ik vandaag geïnterviewd werd door 2 HK-meisjes vroeg ik hen naar het waarom.
    Hun verklaring: als mensen mogen eten en drinken in het park dan laten ze hun vuil achter en wordt het park vuil.

    Met de nodige heimwee denk ik aan onze Brusselse "Boterhammetjes in het Park" met muziekoptredens en alles erop en eraan.
    Toch verteld dat het in onze cultuur helemaal anders is...

    En nog even over verschil in culturen:
    Chinezen smakken.
    Niet één keer, maar continu: smak smak smak smak.
    Het went niet.
    Chinezen laten luidruchtig boeren.
    Niet één keer maar...
    Het went niet.
    Chinezen spuwen.
    Niet één keer, maar...
    het went niet.
    Dan moet je weten dat het hier in HK eigenlijk nog meevalt.
    Ik heb onze Chinese medemens vooral bezig gezien in Cambodja, Vietnam én er zat er eentje achter me in het vliegtuig van Saigon naar HK die de hele vlucht gesmakt heeft.
    Zou wel graag van hen eens horen wat zij vinden van onze vieze gewoonte om onze neus in onze zakdoek te snuiten en die dan terug op te bergen.
    Dat doen zij namelijk ook niet...






    13-12-2009, 14:24 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Nan Lian garden
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Deze tuin/park stond ook op mijn verlanglijstje. Veel stenen, veel bonsaïs... en water.



    13-12-2009, 14:15 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Chi Lin Nunnery

    Wou ik absoluut zien: grote boeddhistische tempel in Diamond Hill, Kowloon, HK. Er zijn prachtige beelden van Sakyamuni Boeddha, de godin van mededogen Guanyin en andere bodhisattvas. Deze prachtige beelden (die helaas niet mogen gefotografeerd worden zijn gemaakt van goud, klei, hout en steen. Práchtig!
    Verder werd de constructie opgetrokken zonder één nagel te gebruiken, de traditionele Chinese architectuur volgend van de Tangdynastie.
    De nunnery is het enige gebouw dat zo opgetrokken werd in het moderne Hong Kong.









    13-12-2009, 14:12 geschreven door travelwoman  
    11-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ook op de peak...
    De ficus elastica (indian rubbertree) en mosjes op algen.





    11-12-2009, 14:29 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen."The Peak" van Hong Kong
    398 meter hoog.
    Een weg slingert zich langs de hellingen omhoog.
    The Peak vooral bekend om de tram die er naar toe gaat (kabeltram).
    Zelf koos ik voor een doodgewone bus nr.15 die ook omhoog gaat, waar veel minder toeristen op zitten en die veel minder duur is.
    Een zitje vooraan én bovenaan op deze dubbeldekbus maakte het spektakel compleet!

    Vanaf the Peak vertrekken ook enkele trails die je kunt stappen.
    Heb er eentje gedaan (diegene die gewoon rond de Peak gaat en - als je de weg niet kwijtraakt - een uur duurt).
    The Peak is een oase van rust vergeleken met het opgefokte, onrustige Hong Kong waar alles rond geld draait.





    11-12-2009, 14:27 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Te koop...
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    11-12-2009, 14:16 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hong Kong heeft zijn walk of fame "Avenue of Stars"
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    11-12-2009, 14:15 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Enkele weetjes over Saigon en Cambodja

    Het is ongeveer 1 uur vliegen van Siem Reap naar Saigon.
    In Siem Reap moet je een departure tax betalen van 25 USD.
    In Cambodja zijn alle prijzen aangeduid in USD.

    Je kunt vanuit Saigon ook rechtstreeks met de bus naar Phnom Penh, deze toch duurt ongeveer 12 uur.
    Er wordt onderweg enkele keren gestopt.
    Deze reis kost ongeveer 12 USD.

    Ik koos om met Sinhbalo Adventure en met boot de Mekongdelta te zien en onderweg naar Phnom Penh 2x te overnachten.
    Ik verwijs naar de website van www.sinhbalo.com voor meer info - ik kan hen zeker aanbevelen, ze zijn zéér professioneel (ze zijn ook een van de weinigen die bvb de killing fields in Phnom Penh NIET standaard aanbieden, wat ik ten zeerste waardeerde).
    Naast mezelf deden er nog twee Duitsers de tocht mee tot in Phnom Penh.
    We waren dus een groepje van drie die een gids en chauffeur ter beschikking hadden.
    Ik was de enige die doorreisde naar Siem Reap en had eenmaal daar aangekomen een chauffeur en gids voor mij alleen...
    Met Sinhbalo kun je zelf kiezen waar je wilt overnachten. Ze hebben standaard een aantal hotels waar ze mee werken, maar zullen je zeker adviseren als je iets anders wilt.
    De Victoria-hotels waar ik tijdens het Vietnamese gedeelte van de tocht overnachtte zijn Frans en koloniaal geïnspireerd.
    Daar waar je op veel plaatsen in Vietnam hotels hebt die geen ramen hebben die open kunnen kan in de Victoria hotels alles.
    Dit heeft wel tot gevolg dat er muggen en gekko's zitten.
    In de kamers is een apparaat tegen muggen ter beschikking.
    In de tropen moet je met Gekkootjes leren leven.
    Ze eten spinnen en muggen op, zijn dus heel nuttige beestjes en op deze manier behoeden ze je.

    Het is ongeveer 2u vliegen van Saigon naar Hong Kong.



    11-12-2009, 13:31 geschreven door travelwoman  
    10-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.En neen, je zult er niet aan ontsnappen!!!
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Zowel in Vietnam, Cambodja, Hong Kong...
    Allemaal voor de toeristen hé!!!



    10-12-2009, 14:55 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.mystiek Hong Kong ???
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    10-12-2009, 14:51 geschreven door travelwoman  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hong Kong van uit de lucht
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    10-12-2009, 14:50 geschreven door travelwoman  
    08-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Misschien?
    Toch nog even vermelden dat ik eigenlijk geen flauw benul heb of ik vanuit Hong Kong zal kunnen bloggen.
    In het verleden deden er regelmatig (al dan niet "wilde") verhalen de ronde over websites die niet meer toegankelijk waren...
    Ik weet dat google sommige websites soms moest blokkeren, maar ik kan me niet voorstellen dat "bloggen" daar bij zou horen
    Afwachten dus...

    08-12-2009, 16:17 geschreven door travelwoman  
    Archief per week
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 11/05-17/05 2009
  • 07/07-13/07 2008
  • 30/06-06/07 2008
  • 23/06-29/06 2008
  • 16/06-22/06 2008
  • 09/06-15/06 2008
  • 28/04-04/05 2008
  • 26/09-02/10 2005
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs