Na de wedstrijden tegen de toppers van de laatste weken stond er gisteren een duel tegen een (op papier) gelijkwaardige tegenstander op het programma. Koksijde stond samen met ons op een zevende plaats in het klassement, weliswaar met een wedstrijd minder gespeeld.
De concentratie tijdens de opwarming was ver zoek, maar tot mijn verbazing begonnen we wel redelijk goed aan de eerste helft. Bij vlagen lagen we boven en we kregen zelfs enkele kleine kansjes. Zelf gaven we bijzonder weinig weg en dankzij een goeie inzet konden we ook de meeste duels winnen. Aan de rust had ik het gevoel dat er zeker een driepunter in zat.
In de tweede helft meer van hetzelfde. Veel middenveld-spel, harde duels en weinig kansen. Al vergaten we nu te voetballen en kregen we het moeilijk. We hanteerden te vaak de lange bal en zo kom je onder druk te staan. Ik had de indruk dat we er fysiek een beetje doorzaten, misschien zat de wedstrijd van woensdag nog wat in de benen. Koksijde kreeg een aantal corners na elkaar en daarbij was het telkens alle hens aan dek, maar dit keer hadden we wel wat geluk en blijf de nul op het bord. Na een kleine tactische aanpassing werd het evenwicht hersteld en staken we zelf af en toe eens de neus aan het venster. Rond de 23ste minuut kreeg Louis na geharrewar in de zestien de bal in de voeten. Hij kon met een mooi boogballetje T.Osteux vrijspelen die niet twijfelde en met een prachtige volley het leer voorbij de Koksijdse goalie binnentrapte. Het valt op (zeker de laatste weken) dat we telkens mooie doelpunten maken, ook deze mocht er zeker en vast zijn. Na de 0-1 zijn we eigenlijk nooit meer echt in de problemen gekomen en hebben we de wedstrijd op een heel volwassen manier uitgespeeld. Matthis kreeg zelfs nog de kans op de 0-2 na een mooie steekpass van Bijade, maar hij werd onterecht afgefloten voor buitenspel. Het bleef uiteindelijk bij de 0-1, een prachtig resultaat tegen een erg stugge tegenstander.
Na het moeilijke programma van de laatste weken is het ons met deze overwinning uiteindelijk toch maar mooi gelukt om ons te handhaven in de middenmoot. Dit is schitterend jongens, blijf zo verder werken op training en tijdens de wedstrijden! Er is al veel progressie gemaakt en ik zie ons nog mooie dingen doen tijdens de rest van het seizoen. Een dikke proficiat aan de ganse ploeg!
Deze week zullen we nog verder werken aan de stilstaande fases en ook de snelheid van uitvoering wordt verder aangepakt.
Gisteren was het zo ver, de langverwachte bekermatch in Wetteren. Voor het eerst konden we beschikken over een kern van 14 spelers, een luxe voor de coach. De sfeer zat er al goed in tijdens de heenreis, de jongens waren (zoals gewoonlijk) niet makkelijk stil te krijgen tijdens de tactische bespreking.
We begonnen (anders dan in de meeste competitiewedstrijden) dit keer wel degelijk aan de partij. In het veldspel moesten we niet echt onderdoen voor Wetteren. Toch beschikten zij over heel wat gestalte, waardoor ze op corner de 1-0 makkelijk konden binnenkoppen. We blijven toch erg kwetsbaar op stilstaande fases. Verder gaven we eigenlijk bijzonder weinig weg. Alles zat goed dicht, er werd zoals gevraagd goed doorgedekt, waardoor Wetteren moeilijk in z'n spel raakte. Dit is vooral de verdienste van onze verdediging, maar ook de spitsen en het middenveld hebben goed hoog druk gezet. In de slotfase van de eerste helft kon T.Lefief op aangeven van T.Osteux zelfs voor de 1-1 zorgen. Hij zag dat de keeper wat ver uit zijn doel stond en kon met een magistrale lob de gelijkmaker scoren. Schitterend doelpunt en de verdiende gelijkmaker net voor rust, een ideaal moment.
In de rust steeg alleen maar het vertrouwen in eigen kunnen. Toch hadden we al veel gegeven en vroegen enkele jongens dan ook om even te mogen rusten op de bank. Met een ruime kern heb je dan ook de mogelijkheid dit te doen. De tweede helft begon eigenlijk net zoals de eerste... we werden opnieuw koud gepakt op een stilstaande fase. Hun grote spits kon na, een (volgens mij) erg licht toegekende vrije trap aan de rand van de zestien, ongehinderd z'n tweede van de avond binnenkoppen. Enkele minuten later kon Wetteren een counter goed uitspelen en stond het plots 3-1. Toch had ik de indruk dat er "elektriciteit" in de lucht hing en dat er meer mogelijk was. De jongens bleven voetballen en waren gretig in de duels, dit resulteerde in veldoverwicht en zelfs een aantal kansen. Doordat Wetteren over enkele grote verdedigers beschikte koos ik er voor om alles of niets te spelen en wat meer gestalde vooraan te posteren. Dit wierp vrijwel meteen zijn vruchten af: na mooie aanval langs verschillende stations kon T.Osteux op aangeven van T.Lefief alleen op doel afgaan en hij twijfelde niet, 3-2. Dan denk je "we gaan erop en erover", maar opnieuw hadden we het geluk niet aan onze zijde en kregen we aan de overkant de 4-2 binnen. Na de 4-2 zijn we er blijven voor vechten en hebben we blijven druk naar voren zetten. We waren enkele keren nog héél dicht bij de 4-3, maar het mocht niet zijn.
Na z'on wedstrijd kan je als trainer uiteindelijk niet anders dan trots zijn op je ploeg, een prachtprestatie! Toch overheerste er vooral een gevoel van ontgoocheling, omdat je toch het gevoel had dat er misschien wel een stunt in zat. Die ontgoocheling spoelden we op de bus, waar de sfeer terug optimaal was, door met een pintje.
Een dikke proficiat aan de volledige équipe. Ook een welgemeende dankjewel aan alle meegereisde supporters die de jongens elke week opnieuw positief steunen en aanmoedigen. Het is fantastisch om z'on hechte groep ouders achter ons te hebben. Positieve commentaren, maar zeker ook opbouwende kritiek is altijd welkom. We kunnen er alleen maar van bijleren.
Zaterdag staat er een competitiewedstrijd in Koksijde op het programma. Het wordt tijd dat we ook in de competitie nog eens een goeie prestatie leveren en de 3 punten terug mee naar Diksmuide kunnen nemen. We vertrekken om 9u (stipt!) aan het terrein.
Woensdag (voorlopig) de match van het jaar! Een voorbeschouwing..
Woensdag spelen we opnieuw voor de Beker van België. Ons bekertoernooi heeft ons seizoen tot nu toe al wat extra glans gegeven. We konden reeds twee streekgenoten uitschakelen met ruime cijfers én goed voetbal. In de 16de finales mogen we het nu opnemen tegen een derdeklasser die bekend staat voor hun goede jeugd: ST Wetteren.
Het feit dat het op verplaatsing is maakt dit extra speciaal, want Wetteren beschikt over een prachtige accommodatie. Bovendien mogen we van het bestuur de verplaatsing met de bus maken. Sfeer gegarandeerd dus!
Onze tegenstander speelt een reeks hoger, namelijk in de nationale A1 reeks (een reeks met ploegen als Roeselare, Brussels, Aalst, Tubeke, Deinze, ...). Het zal dus nog een tikkeltje sneller gaan dan in onze competitie. Bovendien staan ze er mooi in de middenmoot geklasseerd met hun 9de plaats. Ze konden onder meer al punten pakken tegen ploegen als Moeskroen, Oudenaarde, Diegem, Harelbeke en Overijse. Het zal dus een erg sterke tegenstander zijn.
Aanstaande maandag wordt er specifiek in functie van deze wedstrijd getraind. Als jullie willen stunten in Wetteren begint dit dus met maandag goed geconcentreerd te trainen!
De selectie: T. Seynhaeve, T. Devos, Janklaas, Tristan, Louis, Bledar, T.Osteux, Bijade, T.Lefief, Matthis, Bjorgen, Sippe, Lukas en Robbe. Aan Sippe: normaal gezien zal je gewoon oplopen, maar neem zeker en vast ook je keepersspullen mee!
Het zal een unieke ervaring worden om dit op jullie leeftijd eens te mogen meemaken. Gebruik deze wedstrijd om bij te leren voor in de toekomst en vooral: geniet! Wie weet spelen we een superwedstrijd en kunnen we er iets rapen, we zijn er zeker toe in staat! De bus (met heel wat supporters) vertrekt om 15u45 aan de Pluimen. Iedereen stipt op tijd aanwezig! Jullie trainer zal jammergenoeg in de heenreis niet mee kunnen met de bus, door verplichtingen met school zal ik rechtstreeks naar Wetteren komen. In de terugreis kan ik wel mee om er (hopelijk) samen met jullie een feestje te bouwen.
Zaterdag moesten we opnieuw de wet van de sterkste ondergaan. 1-7 is een uitslag die kan tellen. Toch moeten hierbij enkele kanttekeningen gemaakt worden. Zo hebben we Torhout begin tweede helft serieus doen bibberen. Bijna konden we zelfs de 2-2 gelijkmaker binnentrappen. Als je dit weet is het dan dubbel jammer dat we (alweer) veel te slap aan de partij beginnen en 2 doelpunten gewoon weggeven. Gelukkig kon T. Osteux nog voor de rust de aansluitingstreffer binnenkoppen na een perfect getrapte corner van Louis.
We voelden dat er iets meer inzat en na de rust verhoogden we de druk en begonnen we zelf beter te voetballen. Even had ik het scenario van tegen Ieper in mijn hoofd, en ik voelde dat Torhout schrik begon te krijgen. Maar Torhout staat niet voor niks nog zonder nederlaag tweede in het klassement en de wedstrijd kantelde na een goed uitgespeelde counter. Wij missen de 2-2 en dit wordt meteen afgestraft aan de overkant. 1-3 en dan weet je dat het erg moeilijk wordt. Proficiat aan de jongens die dan het hoofd niet hebben laten hangen en blijven vechten hebben voor elke bal! Veel van jullie ploegmaats zouden hier beter een voorbeeld aan nemen, want teveel kopjes gingen naar beneden. Met enkele jongens die niet meer lopen ben je een vogel voor de kat, zeker tegen dit soort ploegen. Gevolg hiervan is een licht overdreven 1-7 nederlaag.
Toch mogen we met opgeheven hoofd het veld verlaten en verder werken aan de toekomst. Dit zijn niet de ploegen waar we punten tegen moeten pakken, want als we eerlijk zijn hebben zij gewoon veel meer kwaliteit. De twee spitsen van Torhout zitten bij de selectie, dat zegt genoeg. We hebben er weer heel wat uit geleerd en toch bij momenten redelijk goed meegevoetbald, dat is het belangrijkste.
Nu hebben we een drietal trainingen om toe te werken naar de bekerwedstrijd tegen Wetteren. De snelheid van uitvoering en verdedigend positiekiezen zal de komende trainingen op het programma staan.
Gemotiveerd blijven verder werken is de boodschap!
Vandaag stond er een bezoek bij leider KV Oostende op het programma. Dit zijn de leuke wedstrijden, er is geen druk op de ketel en alles mag, niks moet. We begonnen dan ook degelijk aan de partij, bij momenten konden we de bal vlot laten rondgaan. Toch moesten we vooral het spel ondergaan, want KVO heeft heel wat kwaliteit in huis. Dit resulteerde halfweg eerste helft in een eerste tegendoelpunt via een knappe flits van de sterke Oostende spits. Al moet ik hierbij wel vermelden dat wij wat slapjes stonden te verdedigen. Dubbel jammer dat we daarna twee doelpunten slikken op corner, ons pijnpunt. Toch kregen we via Matthis zelf ook nog een goeie kans, maar de bal ging nipt naast. De kustploeg dikte de score voor de rust nog verder verder aan tot 4-0.
Iedereen begon al te vrezen voor een afstraffing zoals in Oostkamp, maar de jongens kwamen met nieuwe moed de kleedkamer uit. Achterin was alles beter op slot en we konden af en toe zelf eens de bal goed laten rondgaan. Het laatste kwartier drukte KVO nog eens door en toen werd het terug lastig. Uiteindelijk liet de Oostendse nummer 10 nog twee doelpunten bijtekenen, wat hem met vier doelpunten de absolute man van de match maakte. Onze keeper Tibo stond opnieuw sterk te keepen, hij behoedde ons voor zwaardere cijfers. Doelpuntendief Matthis kon bijna nog de eerredder scoren, maar hij gleed uit op het zompige veld.
Een wedstrijd die aangeeft dat we op dit niveau nog veel moeten leren. Er werden heel wat pijnpunten blootgelegd, deze zullen de komende maanden aangepakt worden op training.
Deze week zal er vooral getraind worden op flankverandering. Ook de stilstaande fases zullen (nog maar eens) ingeoefend worden.
Na de overwinning op Zwevegem waren we klaar voor een nieuwe thuisoverwinning. Dit moest gebeuren tegen Varsenare. Ook al had de tegenstander "nog maar" 7 punten, van onderschatting was er geen sprake. Varsenare staat immers bekend voor hun sterke jeugd en kon in hun eerste 7 competitiewedstrijden toch al enkele sterke resultaten neerzetten. Anders dan de vorige wedstrijden begonnen we dit keer wél goed aan de wedstrijd. Met name Thibault Osteux kon een keer of twee na een mooie steekpass door de buitenspelval glippen. Even later kon ook Bjorgen zich mooi doorzetten maar ook zijn poging werd van de lijn gekeerd. Door wat pech met de afwerking konden we jammergenoeg niet profiteren van die kansen. Met enkele mooie individuele acties en goeie combinaties kwam Varsenare beter en beter in de wedstrijd. Ook zij konden enkele grote kansen versieren, maar onze verdediging en doelman zorgden voor een brilscore aan de rust. Mits wat meer greep op het middenveld konden we deze wedstrijd zeker naar ons toetrekken.
Dit werd ook duidelijk in de tweede helft, Louis werd doorgeschoven naar het middenveld en kreeg de opdracht om hun nummer 10 uit de wedstrijd te houden. Dit deed hij dan ook met verve. We eisten meer en meer het balbezit op en kwamen veel beter in ons spel. Net op het moment dat we dreigden de wedstrijd volledig naar ons toe te trekken werden we koud gepakt en stond het plots 0-1. Moest dit enkele weken geleden gebeurd zijn gingen de kopjes meteen naar beneden gegaan zijn. Maar op dat vlak zijn onze jongens veel volwassener geworden. In plaats van het hoofd te laten hangen gingen we resoluut voor de gelijkmaker. Even later werden we daar ook voor beloond, toen een speler van Varsenare genoodzaakt was een kopbal van Matthis met zijn hand van de lijn te halen. Louis klaarde de klus met een streep door het midden. Zelf had ik het gevoel dat, moest de wedstrijd nog 5 minuten langer geduurd hebben, we hem nog gingen winnen. Hierdoor was ik net zoals de jongens ook enigszins ontgoocheld na affluiten. Al bij al mogen we tevreden terugblikken op onze wedstrijd en moeten we toegeven dat een gelijkspel een terechte uitslag is.
Volgende week wordt er vooral getraind op het gebruik van de flanken, passing en vrijlopen. Ik zou over het algemeen iets meer aandacht, concentratie en medewerking willen op training. Alleen zo kunnen jullie snel vooruitgang maken en hoe beter er wordt meegewerkt hoe toffer de trainingen zullen zijn. Het is dus in jullie eigen belang!
We hebben nu twee trainingen om toe te werken naar de klepper van zaterdag: KV Oostende.
Na de 12-0 overwinning in de beker was het kwestie van die positieve lijn door te trekken naar de competitie. Zoals al vaker het geval was dit seizoen begonnen we erg slapjes aan de wedstrijd. Na tien minuten voetbal telde ik maarliefst 14 onnodig weggetrapte ballen, die telkens resulteerden in balverlies. Gelukkig voor ons miste Zwevegem twee open kansen. Dit was vooral de verdienste van onze keeper, die een ganse wedstrijd sterk stond te keepen. Op het kwartier kwamen we (mede door enkele wissels) eindelijk in ons spel. De bal ging vlotjes rond en dit resulteerde meteen in 2 doelpunten. Het eerste na een schitterende schot van Bijade, waarna de goed gevolgde Lefief makkelijk kon binnentikken. Het tweede kwam er na een mooie actie en pass van Tristan. Osteux kwam hierdoor alleen voor doel en trapte overtuigend binnen. 0-2 aan de rust, enigszins op een diefje.
Na het nodige oplapwerk en enkele tactische tips kwamen we sterk uit de kleedkamer. Er werd bij vlagen goed gecombineerd en dit resulteerde na 3 minuten al in een doelpunt. Osteux kon op prachtige wijze de al even mooie voorzet van bijade overhoeks binnenkoppen. 0-3 en boeken toe. De geruststellende voorsprong zorgde ervoor dat onze jongens vrank en vrij gingen voetballen. Ook kon er eens wat geëxperimenteerd worden en kon er iets meer gewisseld worden. We gingen door op ons elan, want niet veel later kon Louis met een mooi ver schot (intussen zijn handelsmerk) voor de 0-4 zorgen. Tenslotte kon Matthis nog een foutje in de thuisverdediging afstraffen en de forfaitcijfers op het bord zetten.
Proficiat aan onze jongens, ze hebben vandaag een sterke prestatie op de mat gelegd! Het bewijs is weer maar eens geleverd: zolang we voetbal spelen en het balletje goed laten rondgaan kunnen we elke ploeg aan.
Vanaf maandag werken we terug in functie van zaterdag, dan komt Varsenare op bezoek. We zullen vooral verder werken op het vrijlopen zonder bal.
Na twee nipte nederlagen en bijgevolg een nul op zes in de competitie was het kwestie om terug wat vertrouwen op te doen tegen Veurne. We wisten niet wat we konden verwachten van onze tegenstander, maar van onderschatting was duidelijk geen sprake. Onze jongens begonnen spetterend aan de wedstrijd, al na enkele minuten kon Bjorgen met een mooi schot de schitterende voorzet van Bleddie binnentrappen. Een wervelend begin en een voorbode voor de rest van de wedstrijd, want onze jongens waren duidelijk gelanceerd voor meer doelpunten. We zagen bij vlagen combinaties uit het boekje, er werd gevoetbald en we vonden telkens de vrije man. T.Osteux kon maarliefst vier keer na elkaar scoren, telkens na mooi combinatievoetbal en mooie assists. Voor rust dikten Louis en Matthis (2x) de score nog verder aan.
In de rust werd er de nadruk op gelegd om te blijven voetballen. Dat deden de jongens dan ook, met name Tristan, Bijade en Bleddie ontpopten zich tot ware spelmakers op het middenveld. Er werd ook niet egoïstisch gespeeld, waarvoor iedereen een dikke pluim verdiend! Er werd uiteindelijk nog vier keer gescoord in de tweede helft. Matthis, T.Lefief (2x) en T.Osteux zorgden voor de 12-0 eindscore. Ook een speciale vermelding voor onze verdediging en keeper, die de ganse wedstrijd goed geconcentreerd bleven en goed meevoetbalden. Proficiat jongens!
De motivatie ontbrak vandaag duidelijk niet, waarschijnlijk mede doordat er op het eerste veld mocht gespeeld worden en omdat de jeugdcoördinator onze jongens kwam bekijken. Het was het moment om hun te bewijzen en velen hebben dit dan ook gedaan. Uiteraard zijn we er nog lang niet en moeten we deze positieve lijn proberen door te trekken in de competitie. Er zou elke wedstrijd met z'on inzet gespeeld moeten worden! Te beginnen met nu zaterdag op Zwevegem.
Zaterdag vertrekken we om 8u45 in Diksmuide. De wedstrijd in Zwevegem is om 10u30.
Woensdag spelen we in de tweede ronde van de beker van België tegen Veurne. Een mooie affiche, want we kunnen hier spreken van een echte derby. Bovendien krijgen we de kans om eens ons talent te tonen op het eerste veld. Een buitenkans die we met beide handen moeten grijpen, dit kunnen we doen door inzet te tonen en mooi voetbal te spelen! Over de tegenstander is weinig bekend. We weten enkel dat ze in de provinciale reeksen spelen, we zullen dus op onze hoede moeten zijn.
Iedereen wordt om 17u30 verwacht in de kleedkamer, de wedstrijd start om 18u30.