Dinsdag hebben we een rit gedaan van zo een 87 km,Merelbeke-Kluisbergen maar het was een echte pechdag ,met vallen en opstaan hebben we toch van een leuke dag mogen genieten.
hebben gereden.Freddy,Wim en Kevin
hier onder wat sfeer fotos
19-08-2011
Agenda 2012
VELOFOLLIES Het fietsevenement voor de échte wielerfanaat
Op zondag 24 juli was er een tourrit in Zwijnaarde,De Gentsebuitenband.
De gordel rond Gent van 80 km met vertrekpunt De hoeve Broché te Zwijnaarde is de perfecte uitvalbasis voor een divers aanbod aan routes zowel tot in hartje Gent zelf als tot in het diepe zuiden van Oost- Vlaanderen.
Solutia Cycling Team Gent/Eric Van de Wiele Classic
24 mei was een mooie dag met veel zon, die dag hebben we de Eric Van de Wiele Classic gereden met het Solutia Cycling Team Gent. Freddy,Wim en Wouter het was een mooie rit,2012 zijn we er zeker weer bij Meer foto's kan je zien via deze link
"Als je het hoofd van een intellectueel afsnijdt, sterft hij", zo schrijft de Franse satyrische auteur Francois Cavanna treffend. En een wielrenner die op zijn hoofd valt, wat riskeert die zoa
Dat een helm doeltreffend is, staat vandaag als een paal boven water. Uit de statistieken blijkt namelijk dat de helm het risico op letsels met 70 tot 80 % vermindert. Die zijn vaak bijzonder ernstig. De hoofdhuid is rijkelijk voorzien van bloedvaten en bloedt dan ook hevig bij de minste snijwonde. Erger nog: als de schedelpan zware schokken krijgt te verduren, veroorzaken die algauw hersenschuddingen, met min of meer langdurig bewustzijnsverlies en al dan niet gepaard gaand met botbreuken, oedemen of hersenbloedingen.
Dit type ongeval komt zo frequent voor dat de IWU (Internationale Wielerunie) in 2003 het dragen van de helm verplicht maakte op alle competitieniveaus, zelfs bij de beroepsrenners. Het is dan ook uitgesloten om voortaan nog deel te nemen aan een wedstrijd zonder een helm te dragen die voldoet aan de Europese normen. Op training zijn de meeste renners echter niet geneigd om een helm op te zetten. Sommigen gaan ervan uit dat ze behendig genoeg zijn om valpartijen te vermijden. Anderen denken dan weer dat een helm onder een snelheid van 30 km/u. overbodig is. Welnu, dat is fout!
Het hoofd van een wielrenner die over zijn stuur gebogen zit, bevindt zich op meer dan 1,60 m van de grond, hoger dus dan op om het even welke motorfiets. Bij een val duurt het geen halve seconde vóór het hoofd op de grond terechtkomt. De wielrenner heeft dus niet veel tijd om de schok te vermijden, temeer omdat zijn voeten vastzitten in de pedalen en ze meestal aarzelen om hun stuur los te laten. Dat betekent dat hun hoofd tegen een harde ondergrond (asfalt, trottoir) botst met een snelheid van 18 km/u., wat precies de limiet is voor onherstelbare hersenletsels. Bovendien houdt deze macabere berekening geen rekening met de snelheid van de wielrenner en evenmin met de obstakels die hij tijdens zijn val dreigt te ontmoeten en die de schok aanzienlijk heviger maken.
Een helm vangt de schok op, waardoor de schade beperkt wordt. De belangrijkste kwaliteit van een helm moet dan ook niet de stevigheid is, maar zijn vervormingscapaciteit. Over het algemeen bestaat hij uit een dikke laag uitgezet polystyreen, bedekt met een beschermende laag harde kunststof. De helmen zijn ook zeer comfortabel en licht: ze wegen nauwelijks een paar honderd gram, zodat je ze algauw niet meer voelt. Alle voorwaarden zijn dus verenigd om hun gebruik bij wielrenners te veralgemenen, zelfs bij stijfkoppen. Een helm is heus geen overbodige luxe!
07-07-2011
Doe we zeker aan mee in groep van Solutia Team
De Gentse Gordel
wanneer: Zaterdag 10 september 2011
waar: Gemeenteschool Centrum, Koning Boudewijnlaan, 9080 Lochristi
start:
120
8u - 11u
Bokaal
90
8u - 11u
Bokaal
70
8u - 14u
Bokaal
35
8u - 15u
Bokaal
sterrit
8u - 17u
Bokaal
Wie doet mee vertrek van uit Zwijnaarde
Op 24 juli wordt het opnieuw fietsen en feesten in het landelijk groen rond Gent.
Dé fietsmanifestatie, in het Gentse en tot ver daar buiten is voor velen een sportieve afsluiter geworden van de Gentse feesten.
Op 24 juli, de laatste zondag van de Gentse feesten, fietsen we terug van boerderij tot boerderij, om volop te genieten van het groen rond Gent en te feesten op de verschillende boerderijen. Dé manier om in een gezellige gemoedelijke sfeer tot rust te komen met een echt vakantiegevoel.
Op de vier startplaatsen te Drongen, Wondelgem, Desteldonk of Zwijnaarde kan je ook dit jaar kiezen tussen 8 routes van 25 en 45 km, of de grote lus van 80 km. Nieuw dit jaar is de route voor wielertoeristen van 90 km vanuit Zwijnaarde. Met de Gentse Buitenband proberen we een grote waaier aan fiets- en wielerliefhebbers te bereiken, zowel de recreatieve fietsers, gezinnen en vriendengroepen en wielertoeristen.
Je kunt kiezen wat je past: De gordel rond Gent van 80 km met vertrekpunt op alle startplaatsen blijft de absolute topper. Ontdek vanuit het Landgoed de Campagne te Drongen de Oude Kalevallei en proef de fruitige streekproducten. Op de Dries in Wondelgem, op de hoeve Lootens, wordt uniek landelijk erfgoed, gekoesterd en toekomst gegeven, de gekende ambiance blijft gegarandeerd. Vanuit de boomgaard bij de familie Polfliet in Desteldonk vertrekt het nieuwe educatieve Sierteeltpad van 45 km met een verkorte versie van 25 km. De hoeve Broché te Zwijnaarde is de perfecte uitvalbasis voor een divers aanbod aan routes zowel tot in hartje Gent zelf als tot in het diepe zuiden van Oost- Vlaanderen, met de Tiegembergroute van 90 km, een nieuwe route voor wielertoeristen als smaakmaker.
Land- en tuinbouw essentieel bij het invullen van landschappelijk waardevol landelijk groen/ Je kunt te velde ervaren dat ook het Gentse platteland nog heel wat te bieden heeft en wij er alles moeten aan doen om die laatste open ruimtes rond Gent open te houden.en het landbouwgroen een plaats te geven. We stellen vast dat de actieve en leefbare land- en tuinbouw meer en meer uit de rand van Gent gedreven wordt. Niet alleen via inname door bewoning en industrie, maar ook door strakke doelstellingen voor bos en natuur, zeker als alle plannen op langere termijn gerealiseerd worden. Wanneer we de startplaatsen en hun omgeving bekijken dan zien we dat in Zwijnaarde de leefbaarheid bedreigd wordt door het parkbos, in Desteldonk door de natuurcompensatie voor de havenuitbreiding, in de omgeving van de Campagne blijft op termijn enkel nog 1 bedrijf en een uitgebreide kinderboerderij over. In Wondelgem zijn we reeds toe aan het beschermen van het landelijk erfgoed met de hoeve Lootens en is quasi alle leefbare landbouw verdwenen. Dit op een moment dat gezonde lokale voedselvoorziening volop in de belangstelling staat en stadslandbouw en belevingslandbouw in wereldsteden zoals New York, Toronto, Amsterdam en in nieuwe stadsdelen bv in Almere heel trendy is. Om even bij stil te blijven staan. De Gentse Buitenband wil zeker zijn inbreng doen in de discussie. Dat een breed overleg met begrip voor ieders situatie tot oplossingen kan leiden blijkt uit de afspraken in het kader van de uitbouw van het parkbos in De Pinte en Zwijnaarde.
We willen het Gentse als bloemenregio promoten. Ook de Gentse bloemenproductie is steeds verder opgeschoven tot buiten de Gentse stadsrand. Gent, de Gentse Buitenband en bloemen: blijven echter een perfect trio. Met het project Gent bloemenregio: proberen we de band tussen de sierteeltsector, Oost-Vlaanderen en specifiek ook Gent permanent onder de aandacht te houden.
De uitnodiging om samen met Soepapke letterlijk en figuurlijk in de bloemetjes gezet te worden, kan je zeker dit jaar niet afslaan. Als deelnemer van de Buitenband ontvang je op deze editie een milieuvriendelijk en bebloemd aandenken. Samen met je familie en vrienden verwachten we ook jou om mee deze editie extra fleur te geven.
Luc Vanacker Voorzitter Gentse Buitenband
Klik hier voor de flyer met informatie over de startplaatsen
Outfit voor het Solutia Cycling Team Gent zit nu in de rechte lijn,het ziet er Super uit nog een paar dagen geduld aub en je kan het zien.met dank aan Solutia
25-06-2011
De Ronde van Vlaanderen 2012
De Ronde van Vlaanderen voor wielertoeristen in zal doorgaan op 31 Maart 2012 waar???