Vorig weekend hadden Sis2 en Bil2 eindelijk eens dezelfde dagen vrij en boekten een studio in Bourscheid-Luxemburg.
We namen vrijdag de scenic route (vijf uur) want Sis houdt niet zo van autosnelwegen. Nu ja , scenic, mist van start tot aankomst. Dan boek je al eens op de bovenste verdieping voor het panorama en het zonneterras. Zo hoog mogelijk had ik gevraagd, wij maar lachen dat we waarschijnlijk niet eens de grond zouden kunnen zien.
Na een korte verkenning van Bourscheid, een gat waar niets te beleven valt, maar ideale uitvalsbasis voor vele wandelingen, rijden we naar Diekirch en Ettelbrück. Diekirch is een gezellig stadje met enkele verkeersvrije winkelstraatjes en een mooi klooster, in het letzenbergs kluuster. We zien daar ook een spuerkeess (spaarkas), nu weten we het. Crabtree uit "Allo Allo" is een Luxemburger.
Ettelbrück is iets kleiner maar best gezellig, terwijl we ons Letzenbergs oefenen, een mengeling van Gents, Brugs, Limburgs, Frans, en Duits, een dieventaaltje dus, maar voor ons goed verstaanbaar, wandelen we van de Haapstrooss naar de Duerfstrooss waar Hanz Wurtz een metzlerei (slagerij) openhoudt. Grappig taaltje dat Letzenbergs.
Het gebouw "Les Laurentides" , waar we logeren, doet ons denken aan de verblijven tijdens de bosklassen uit onze kinderjaren of de kartonnen dozenreizen van de mutualiteit. De studio is ruim, heeft een groot zonnig terras. Het interieur is sinds de sixties niet veel veranderd, leuk dus.
We werden er goed ontvangen door een Hasselaar op leeftijd.
Op de tweede dag was de lucht volledig opgeklaard. We combineerden enkele aangeduide wandelingen door bos en veld. In de namiddag was het warm genoeg om in t-shirt te lopen.
s Avonds gingen we uit eten in café-restaurant "Le Grange", van de zelfde eigenaars als "Les Laurentides" in het nabijgelegen Dirbach. Héél lekker en veel, voor Sis een immens bord vol-au-vent en voor Bil een steak van goed 300 gram. De daarbij geserveerde zelfgemaakte frieten zijn overheerlijk.
De laatste dag cruisden we richting Gent met hier en daar een tussenstop zoals Dasburg (op de grens met Duitsland), Houffalize, Achouffe (waar we er inderdaad eentje dronken) en Yvoir.
Het weekend sloten we af met een grillmix in de Mezzebar.
Moe maar tevreden
.J
Fotos :klik op het fotootje voor de diashow
15-10-2007, 00:00
Geschreven door bil2 
|