De eerste 2 dagen terug in Baltimore was het friskes ('s morgens -1°C ofzo, in de dag niet veel erboven). Maar zoals we al gewoon zijn, schommelde de temperatuur van dag tot dag. Vanaf woensdag was het weer rond de 10 graden en zaterdag was het zelfs 18graden! Nu is het weer rond de 10 graden, dus een beetje vergelijkbaar als in België.
Vorige week vrijdag ben ik bij Kathy en Tiu iets gaan drinken en mocht ik ook mee-eten. Eigenlijk is hun manier van koken heel simpel :p. Meestal vertrekken ze van een of andere currypasta, of van een andere saus die ze gekocht hebben. Dan nog rijst of noodles koken, wat groenten en vlees eronder roeren en klaar is kees... Maar het is wel lekker! Het curry gerecht hadden ze op een andere dag gemaakt (ze wisten dus niet dat ik er van ging mee eten). Gelukkig hadden ze mij op voorhand gewaarschuwd dat het 'heeeel pikant' was. Ik nam maar 2 lepels en mengde dat met veel rijst en dan nog stond mijn mond in brand... Het was wel grappig :p. Gelukkig was er ook nog een niet pikant gerecht :) (waar Tiu aan toevoegde 'als ik het alleen voor mezelf zou maken dan zou ik nog wat chili toevoegen, maar nu niet hoor :)).
Zondag weer gaan squashen met Tiu. We hebben gezien in de gym dat er binnenkort ook aqua-aerobic en aqua party (zou een soort zumba in het water zijn) gegeven gaat worden. Aqua aerobic kan je zondags volgen van 16-16.45u dus dat is wel een ideaal tijdstip denk ik. Ik vertelde Tiu dat ik de komende week 1 nacht in het labo ga slapen (kheb slaapmatje en slaapzak), omdat ik om 12u snachts en om 6u smorgens iets moet doen (en de gratis shuttle dienst van de universiteit naar huis kan je ten laatste nemen om 11.45u... Dus is het beter om gewoon in het labo te blijven). Ze vond dat ik een vriendje nodig had en gaat dus mee in het labo blijven slapen :). Dit staat dus op de planning voor morgennacht (en dan volgende week of de week erna moet ik dat nog eens herhalen).
Ik heb me ingeschreven voor een yoga to destress klas. Vandaag was het de eerste les, we zijn maar met 5 deelnemers. Ik voelde me echt relaxed erna. Het zijn 4 lessen (nu dus nog 3 te gaan) van 1u 15min en het begint pas om 18.30u savonds dus we moeten al niet gestressed zijn om er op tijd te geraken :). Toen ik net naar huis aan het wandelen was kreeg ik een sms van Joshua dat hij eten voor ons had. Hij had een grote pizza gekocht een Harris Teeter (blijkbaar een goede amerikaanse supermarkt, die recent een vestiging heeft geopend in Baltimore).
Het weekje verlof is voorbij gevolgen, maar het was wel heel
leuk om even terug in België te zijn! Natuurlijk was het een drukke week, veel
rondgereden en overal op bezoek geweest. Maar ook goed uitgerust, dus nu kan ik
er weer tegenaan!
Ondertussen kan ik ook al de vergelijking maken tussen
british airways en US airways. British airways is dus 1000x beter: veel meer
beenruimte, beter en meer eten, vaker drinken, een persoonlijk tvtje en muziek
met gratis hoofdtelefoon daarvoor En ik maar denken dat je dus in elke vlieger
die naar Amerika vliegt zo een persoonlijk tvtje krijgt, niet dus! Bij US
airways speelt er 1 film op een grote tv in het midden en als je zelf geen
hoofdtelefoon/oortjes bijhebt moet je 4 euro betalen om er een te mogen
gebruiken. Het eten was niet echt lekker, maar ik had al bijgeleerd uit de
vlucht van vorige week en aangezien ze nu exact dezelfde keuze aanboden ging ik
nu voor de andere optie (die toch net iets beter was :)). De vlucht van
Brussel naar Philadelphia duurde 8u50min (omgekeerde richting vorige week
duurde slechts 6u 30min), volgens vake kon zien op de kaart maakten we een
grote omweg en deden we meer kms dan oorspronkelijk gepland (waarschijnlijk om het onweer dat vandaag in België aankwam en dat vanuit oostelijke richting kwam te omzeilen). Maar ik moest
anders toch 4 uur wachten in Philadelphia en dus heb ik daar een uurtje
rondgewandeld, iets gegeten, winkeltjes bekeken, deze blog geschreven en dan was het al tijd om te vertrekken :).
Als je ooit weinig tijd hebt voor een overstap in de VS en
je wilt snel langs de controle passeren, dan steek je gewoon een stuk fruit in
je rugzak, je moet dat dan aangeven (eigenlijk moet je het gewoon afgeven) en
zo steek je heel de rij mensen die niets moeten aangeven voor (omdat je
verderop mag invoegen). Ik was dus mn appel in mn rugzak vergeten en een
politiehondje had dat geroken.
Een chinees meisje van op het labo (ze was hier 2 jaar, maar oktober en november was ze terug naar huis omdat haar visum was afgelopen, maar nu is ze hier dus terug nog tot maart) gaat morgen snowboarden. Het zou maar 1,5u rijden zijn van hier in Baltimore, ik ga de website van het gebied eens bekijken, als het er goed uitziet ga ik binnenkort ook eens een dagje (ik mag een broek lenen van haar en snowboard enzo huur ik dan wel voor een dagje).
Gisterenavond ben ik in het onverwacht met Joshua, Phill en Kelley naar een Vietnamees restaurant geweest. Waardoor ik me dus vandaag realiseerde dat ik vergeten bloggen ben :) (meestal een relaxte zondag avondse bezigheid).
Moeke en vake gingen normaal woensdag met de lighrail (~ tram) naar de luchthaven gaan (want ze moesten daar om 11u al zijn), maar natuurlijk viel de regen net die dag met bakken uit de lucht (voor de rest denk ik dat het maar 1 dag geregend heeft tijdens hun verblijf en ook nu is het hier nog steeds droog). Ik heb dan in de plaats een taxi gebeld, want als je al zo'n lange dag voor de boeg hebt heb je zeker geen zin om met natte/vuile kleren te reizen.
In de namiddag was het Joshua zijn doctoraatsverdediging. Moeke en vake misten die net, ze waren er graag bij geweest, maar ja de vlucht was al in september ofzo geboekt, lang voordat joshua zn datum wist. Joshua zijn zus was ook van New York (ze is beginnende actrice) naar Baltimore gekomen, en echte babbelkont. Nu heb ik dus heel de familie ontmoet :). Het was een gezellige afterparty!
Nu mn bezoekperiode voorbij is ben ik terug begonnen met flink te sporten :). Het plan is om de ene dag te gaan joggen en de andere dag te gaan zwemmen. Dankuwel Lien voor de zwemtrainingen, ik denk dat mn crawl er al op vooruit gaat :).
Zaterdagavond ging Joshua bij zn ouders eten en ik was ook uitgenodigd. Het was precies een 2de thanksgiving, maar zn mama vertelde er voor de duidelijkheid bij dat ze niet altijd zo uitgebreid koken. Hoogstwaarschijnlijk was dit om Joshua zn doctors titel te vieren :).
Zondag was zeker geen luie dag. 's morgens ben ik eerst een uur gaan lopen met Joshua (10km) en een half uurtje later had ik met Tiu afgesproken om te gaan squashen. Ik was redelijk kapot :). Daarna heb ik dan toch maar wat rust genomen!
Vandaag heeft Joshua me meegenomen nr Little havana, een cubaans restaurant. Hij had een hele lijst opgenoemd van plaatsen waar ik zeker naartoe moest en hij wil die dus afwerken voor januari, want dan begint zijn geneeskunde stage en heeft hij geen tijd meer... Ze hebben daar heerlijke sweet potato fries (ik zal volgende keer mn frietjes ook wat dunner snijden, gaat beter zijn denk ik) en een zwarte bonen burger (ja zenne dat was heel lekker :)).
Mja, behalve allemaal verschillende plaatsen waar ik ben gaan eten is er vorige week eigenlijk niet veel gebeurd (buiten werken natuurlijk maar dat is niet interessant om over te schrijven :p). Nog 10 dagjes en ik ben voor 10 dagen thuis :) Ik kijk er naar uit!
Vorige week zondag waren we in New York, en in de week ben
ik s avonds meestal te moe/heb ik geen zin om te bloggen Dus een update van
de voorbije 2 weken.
Vorige week dinsdag avond ben ik voor de 2de keer
gaan squashen met Tiu. Het ging gelijk op, dus was het voor allebei leuk. 45min
vlogen voorbij. Van 19december tot 15 januari is de gym gratis. Ik denk niet
dat veel mensen daar iets aan hebben, aangezien studenten gratis mogen (ze
betalen mega veel inschrijvingsgeld en dat is dan inbegrepen). Maar ik heb
alleszins geluk, want mijn 3 maanden abonnement loopt af op 20 december en dan
kan ik dus een maandje gratis J (ben ondertussen ook wel voor kerst in België, maar
dan toch na Nieuwjaar nog 2 weken gratis).
Woensdag 23november kwam ik aan in het gebouw van het labo,
er was geen electriciteit. Iedereen moest naar huis Het bleek de dag van het
ongeluk, want moeke en vake hun vlucht naar New York werd afgelast. Ze werden
omgeboekt langs Amsterdam, maar die vlucht kreeg dan ook nog eens 30min
vertraging. Daardoor ging het heel nipt worden om de aansluiting te halen. Vake
had om een rolstoel gevraagd om moeke zo snel mogelijk naar de andere vlieger
te kunnen brengen. De rolstoel was er echter niet. Ze waren 5 min te laat,
zagen het vliegtuig nog maar het was al afgesloten en ze mochten er niet meer
in . Ze hebben dus een nacht op hotel in Amsterdam moeten doorbrengen. Daardoor
kwamen ze 1 dag later aan dan gepland. Joshua en ik zijn ze gaan afhalen op de
luchthaven en dan zijn we rechtstreeks doorgereden naar zijn ouders om
thanksgiving te vieren. Het was een gezellige avond en we hebben heerlijk
gegeten. Moeke en vake hadden Belgische chocolade mee als cadeautjes en daar
waren Joshua, zijn ouders en zijn grootvader heel blij mee. We bleven niet zo
laat, want het was natuurlijk een heel lange dag voor moeke en vake
Zaterdag zijn we dan voor 3 dagen naar New York vertrokken.
We hadden tickets voor de hop on hop off bus, zo konden we toch veel van de
stad zien in 3 dagen en zag ik veel andere dingen dan de vorige keer. Hier een aantal foto's:
Moeke en vake op de bus. Het was uitzonderlijk goed weer voor de tijd van het jaar. Af en toe was er wel wat wind, maar daar konden we ons wel tegen kleden :).
Moeke en ik op de rondvaart boot, bij het vrijheidsbeeld.
Skyline van New York vanop de boot.
Brooklyn bridge
Moeke en vake voor het Metropolitan museum of art, prachtig museum!
In het Metropolitan museum of art.
Weer terug buiten :).
Uitzicht vanop The Empire state building, met in de verte rechts het vrijheidsbeeld.
Moeke en vake op the empire state building
uitzicht aan de kant van Central Park
Dinsdag dan terug aan het werk (dat moet ook nog eens
gebeuren he : )). s Middags ging ik steeds bij moeke en vake lunchen en s
avonds moest ik nooit koken want zij kookten, heel leuk! Donderdag ging ik s
middags naar een seminarie (een spreker waar we met heel het labo naartoe
gingen), en moeke en vake gingen dan naar Washington. Ik had alles
opgeschreven, dus ze geraakten er probleemloos.
Dit weekend was het maar 1 dollar voor verschillende musea,
het aquarium, hier in Baltimore. Daarom dachten we dus om op zaterdag naar het
aquarium te gaan ipv vrijdagavond (dan is het 10dollar en normaal is het
25dollar). Maar we waren toch beter vrijdagavond geweest, want zaterdag bleek
er zooooooooo gigantisch veel volk dat we besloten om toch niet te gaan We
zijn dan in het World trade center in Baltimore geweest en hadden daar een heel
mooi overzicht over Baltimore (niet te vergelijk met het uitzicht van the
empire state building in new york natuurlijk). We gingen dan nog naar het
science center (ook 1 dollar) maar daar waren we ook redelijk rap buiten, het
deed ons denken aan technopolis in Mechelen, het was dus allemaal meer voor
kinderen en er waren dus ook heel veel kinderen (+ veel lawaai ). Het zonnetje
scheen, dus buiten wat rondwandelen was veel leuker dan binnen in de drukte
zitten. We zijn dan lekker iets gaan eten in the cheesecake factory. s
Avonds was er een lasershow en een verlichte boat parade. Die Amerikanen zijn
echt wel een beetje zot De mensen die aanwezig waren op die boten waren
allemaal kerstliedjes aan het zingen en riepen gelukkig Nieuwjaar Ze gaan hier
dus blijkbaar heel de maand december holidays vieren, dat is nog erger dan
bij ons!
Uitzicht vanuit het world trade center
Uitzicht op de Inner harbor en aan het einde van de straat rechts op de foto woon ik.
Uitzicht op Inner harbor en federal hill park (die groene berg linksachter op de foto)
Het beige gebouw= het world trade center in Baltimore. Daar herdenken ze de mensen afkomstig van Maryland die gestorven zijn op 9-11-01
Vake in federal hill park
Ik in federal hill park met uitzicht op het Visionary art museum (zie hieronder)
Vandaag (zondag) zijn we naar de farmers market geweest.
Moeke kocht een hele mooie keramieken pot (die zullen we voorzichtig in de
handbagage steken). Verse mini kaneel donutjes vielen goed in de smaak J
en een pannekoek met verse mango, banaan, perzik en kaneel ook! Voor de rest
kocht ik mijn wekelijkse verse yoghurt en vers fruitsap. Nog 2 weekjes en dan
is het tijd voor de winterstop (op 1 april begint het terug). In de namiddag
ben ik met vake naar het visionary art museum geweest. Moeke bleef thuis en
breide wat, want de wandeling er naar toe was een beetje te ver en ze rustte
liever thuis wat uit. We mochten geen fotos nemen in het museum, maar hebben
er wel een paar van buiten (dit geeft je al direct een indruk van het museum,
het was wel nogal excentriek, maar ook veel mooie dingen gezien).
Ik had zondagavond/maandagvoormiddag wat voor. Ik was met m'n hoofd
(ik denk op de slaapregio) tegen seppe zijn hoofd gebotst zondag in de vroege avond (paar uurtjes voordat hij vertrok)
en voelde mij erna als ik bruusk beweegde wat duizelig. Het was niet zo
erg. Maar toen ik ging slapen draaide ineens heel de kamer snel in het
rond. Ik heb me dan wat meer rechtop gezet en dan stopte het en kon ik
toch slapen. Ik dacht dus, morgenvroeg zal het wel over zijn... Niet
dus. Ik wou gaan zwemmen om 6u, maar zelfs bij de minste beweging met mn
hoofd (zelfs als ik het heel voorzichtig deed) was ik al duizelig. Dan
maar besloten niet te gaan zwemmen. Onderweg naar het labo was het wel
al wat beter, maar bij het rondkijken naar het verkeer toch regelmatig
duizelig. Hier op het labo vonden ze dat ik toch naar de dokter moest,
ook al was het aan het beteren (ook omdat ik maandag pas van 13-17u les
had en de rest van de week heel de dag dus eigenlijk geen tijd meer had om naar de dokter te gaan indien het de volgende dag niet beter was).
Ik heb dus kennisgemaakt met het op niets trekkende Amerikaans
ziektesysteem. De studentendokter kon ik niet te zien krijgen als ik
geen papier wou tekenen dat ik direct uit eigen zak 85dollar ging
betalen (omdat ze mijn verzekering niet konden verifiëren omdat het geen Amerikaanse was). Als ze mij dan zouden doorsturen naar ergens anders,
zou ook dat allemaal er nog bovenop komen en allemaal eerst zelf betalen
(en dat is hier allemaal super duur). Aangezien het al beter was zei ik
tegen Valerie (een collega van op het labo, die heel de tijd bij mij gebleven is, dat was echt super vriendelijk!) om eerst terug naar het labo te gaan zodat ik naar de
verzekering kon bellen. Daar hebben ze me
dan gezegd dat ik naar het ziekenhuis hier moest gaan en hij gaf me de
initialen van hun contactpersoon hier (ik moest die daar dan maar
vermelden en die persoon zou de rekeningen afhandelen, ik zou niets
moeten betalen). Maar natuurlijk niemand in het ziekenhuis kende die
initalen... Op de spoedgevallen hebben ze dan na 3 a 4 u wachten toch
naar mij gekeken (ze gingen de rekening opsturen, dus ik ging dan nog
wel terug met de verzekeringen bellen om het verder te regelen). Ge kunt
het u niet voorstellen, ik heb zeker 6 verschillende personen gezien, aan
allemaal opnieuw hetzelfde verhaal mogen doen (iedereen begon op een
nieuw blad te schrijven, goede samenwerking dus he), waarvan geen enkele
echte
dokter... (wel mensen in opleiding enzo en al vergevorderde mensen,
maar dat geneeskunde systeem is hier echt raar). De laatste
hoofdverpleegster zei dan dat ze dacht dat alles
wel in orde was, maar om zeker te zijn dat er geen bloeding was raadde
ze een CT scan van mn hoofd aan. Ik heb toch vriendelijk bedankt
(ik voelde me al beter,
kvond dat toch wel overdrijven en hard op geldklopperij trekken). Ze zei
dat ik goed genoeg was om het ziekenhuis te verlaten en als ik me
slechter voelde dat ik dan direct moest terugkomen voor die scan... Maar
ik heb het niet meer terug gekregen, gelukkig :). Ben dus weer helemaal
in orde.
De verzekering heeft me nog teruggebeld en de Amerikaanse
contactpersoon heeft het toch in orde gekregen dat de rekening direct
naar hem gaat (dat is toch wat ze mij gezegd hebben). Mijn prof hier was
echt super vriendelijk. Hij was echt kwaad op het rotsysteem hier en
was bezig van 'ge zijt wel nu ziek he, wat is dat hier voor een
apenland...'. Soit, ik ben weer oke :). Nu weet ik toch hoe ik te werk
moet gaan als ik nog eens iets voor zou hebben (nu had ik al geluk dat
ik me beter voelde zodat ik met de verzekering kon bellen enzo).
Ik heb dit nog niet op mijn blog geschreven, maar ik denk dat iedereen het via een of andere weg wel al vernomen heeft dat ik 2 weken langer ga blijven. Deze week heb ik mijn motivatiebrief geschreven voor het FWO (zij betalen voor mijn verblijf hier en om nog 2 maanden langer geld van hun te krijgen moet ik dus een motivatiebrief schrijven). Joshua zag dat ik aan het schrijven was (ik zat beneden in de
living) en hij zei 'als je wil, ik wil dat heel graag editten he'. Ik
had dus zelf nog niets eens iets gevraagd... Ik heb het hem dan gestuurd
ergens op een avond, en de volgende ochtend om half 10 had ik het al
helemaal verbeterd terug... Mijn tekst er
ineens zoveel beter uit... Mijn prof. vond het perfect en ik moest er niks meer aan veranderen :), handig zo een persoonlijke edittor.
De cursus die ik gevolgd heb was interessant, maar vaak heel moeilijk... Woensdag en donderdagavond ben ik met 8 andere cursisten gaan eten. Zij zaten allemaal op hotel en velen moesten anders alleen gaan eten... Voor iedereen dus leuk om samen te gaan eten. Ik was de 'plaatstelijke gids'. Een prof uit Duitsland bedankte mij voor de keuze van het restaurant van woensdag, ze zei dat het de eerste keer was dat ze lekker gegeten had in Baltimore (blijkbaar steeds de verkeerde restaurants uitgepikt...).
Vandaag ben ik gaan squashen met Tiu, niet simpel! We hebben nog
niet voor punten gespeeld, maar gewoon allebei gewend aan het spel :).
Als het niet echt correct was bleven we toch nog voortspelen (anders zou
er niet veel spel aan geweest zijn). Kga ze nu moeten proberen
overtuigen om elke zondag te gaan! Ze wil misschien als haar 3maand
abonnement op is (20december) een abonnement nemen op een beperktere
fitness (ook van de univ, in een ander gebouw). Zij gaat meestal toch
alleen maar in de fitness (niet zwemmen of groepslessen ofzo) en dat
ander gebouw is dichter bij haar huis... Maar ze kan dan niet meer
squashen, kmoet dus zorgen dat ze het leuk vindt, zodat ze toch nog een
abonnement op de grote gym wilt nemen :).
Deze week is maar een korte werkweek, donderdag is het thanksgiving en vrijdag brugdag (beste Gentse collega's, in de plaats heb ik wel 14 en 15 november cursus gevolgd, dus jammer genoeg geen extra verlof voor mij :)). Woensdagavond komen moeke en vake aan :). Donderdag gaan we dan thanksgiving vieren bij Joshua z'n ouders, ben al benieuwd :). En in het weekend gaan we naar New York, volgende week zal de blog dus een paar dagen later komen...
De 2 weekjes verlof zijn voorbij gevlogen... Daarnet Seppe afgezet op de luchthaven. Het zal wel even raar zijn om hier terug alleen te zijn... Maar Joshua dient morgen zijn doctoraat in bij z'n leescommissie, dus hij gaat weer veel meer thuis zijn, waardoor we ook samen kunnen koken/eten. Dus gelukkig ben ik niet helemaal alleen. Ik zal het leventje hier wel snel weer gewoon zijn. Vanavond op tijd in bed, want ik wil terug om 6u opstaan om te gaan zwemmen. Het zal een vermoeiende week worden, want ik heb heel de week cursus van 9u-17u en een prof. heeft me gezegd dat het een heel intensieve cursus is en dat ik er moe van zal zijn... Zou wel eens kunnen kloppen, ik ben niet bepaald meer gewoon om 1) les te volgen en 2) al zeker niet om een hele dag les te volgen, maar het is maar 1 week he :).
Het was echt stralend weer. Enkel donderdag was het slecht weer en dan hebben we een lui film/serie dagje gehouden. Woensdag zijn we naar Patapsco geweest. Het park waar ik eerder al geweest was, maar toen we het adres opzochten om het in de gps te steken (ik mocht er een lenen van een collega, gelukkig want anders zou ik het echt niet zien zitten om hier te rijden...) bleek dat het park heeeel groot is. Deze keer was ik dus op een totaal andere plaats dan vorige keer en we hebben veel reetjes gezien. Ze waren niet echt mensenschuw, als je stilletjes was gingen ze niet lopen. Natuurlijk ook veel eekhoorntjes, maar die vind je hier zelfs in de stad. Dit was dus mijn eerste keer dat ik hier gereden heb (we mochten joshua zijn auto lenen). Alles goed verlopen, Seppe was ook een goede co-chauffeur.
seppe in patapsco park
een ree
Vrijdagochtend zijn we met Joshua en zijn papa gaan brunchen in een diner (typisch vanuit de film). Lekker omelet en pannekoeken gegeten :). Daarna was het plan om te gaan zeilen, maar toen we daar aankwamen bleek dat er teveel wind was... Dan maar een wandeling gemaakt. Rond 15u waren we terug in Baltimore en bleek dat we Fedex net gemist hadden. Ik had hen nog niet verwacht, want de levering van de mac was gepland voor maandag 14november. We zijn dan naar het 'lokale' (was toch buiten de stad, dus moest met de auto gebeuren) fedex punt gereden om hem op te pikken. Ik was blij dat hij vrijdag dus nog geleverd was, want in mijn eentje rijd ik niet (de gps heeft geen omhooghang steuntje, dus alleen er mee rijden is niet echt mogelijk en ik ga hem morgen ook teruggeven). 's Avonds zijn we naar het aquarium hier in Baltimore geweest. Het was echt de moeite, veel mooier dan sea life in blankenberge (of toch hoe ik mij dat herinner van jaren geleden). We gingen op vrijdagavond omdat je dan maar 10dollar toegang moet betalen ipv 25. Natuurlijk was het wel veel drukker, maar het heeft ons niet gestoord.
Enkele foto's van coole vissen en kwallen:
en en en en
Zaterdag zijn we nog eens terug naar het shoppingcenter in Towson geweest, op zoek naar schoenen voor ons allebei. Maar geen naar ons goesting gevonden. In het algemeen is onze conclusie dat amerikanen geen mooie schoenen dragen... :). 's avonds zijn we gezellig gaan dineren in Brewer's Art. Gelukkig had ik mijn groene trui nog gewisseld voor een grijze, want zelfs nu waren we de minst shik geklede mensen daar denk ik :p. Maar we vielen niet té hard uit de toon :). Het was super lekker en ook hun zelfgebrouwen bier viel goed in de smaak.
Vandaag zijn we nog naar de markt geweest. Ze stopt op 18december en begint terug op 1 april, dus dan kan ik er nog een maandje terug naar toe. Ik denk niet dat ik echt elke week ga blijven gaan, eerder zo af en toe eens.
Zondag = blogdag. Maar aangezien Seppe en Lien vorige week
zondag toekwamen was er geen tijd om te bloggen. Nu dus een update, want we
hebben al veel gedaan.
Het examen van de zelfverdediging is goed verlopen. Ik heb
er een filmpje van en seppe en lien vonden het echt zot wat ik geleerd heb.
Waarschijnlijk gaat er ook nog een gevorderde cursus gegeven worden terwijl ik
hier ben, dus als dat in mn planning past ga ik die ook nog wel volgen.
De vrijdagavond voordat Seppe en Lien toekwamen ben ik op
restaurant geweest met Joshua en zn ouders. Ze hebben moeke vake en mij
uitgenodigd om met thanksgiving bij hun te komen eten. De mama zei dat de papa
gaat koken en ze was heel onbescheiden als je graag thanksgiving wil vieren
bij iemand die heel goed kan koken, dan ben je welkom bij ons. We waren al
ergens anders uitgenodigd en volgens de mensen van mn labo gaat waarschijnlijk
mijn prof ons ook nog uitnodigen, maar we gaan dus naar Joshua zn ouders gaan.
Moeke kent Joshua ook al en het is toch leuker om ergens te gaan waar je de
mensen kent dan bij redelijk onbekende mensen Op de andere plaats dat we
mochten gaan heb ik trouwens vernomen dat die mama niet kan koken en dat de
dochter gaat koken/ traiteur, dus ik denk dat we een goede keuze gemaakt
hebben.
Ik had een lekkere pecantaart besteld om mijn bezoek te
verwelkomen. Ze viel in de smaak. Maandagavond zijn we met de taxi naar de
uitgangsbuurt gegaan om Halloween te vieren. Volgens Seppe was het
vergelijkbaar met Aalst carnaval, maar hier is dat dan in alle steden zo. Leuk
om te zien. We zijn niet te laat naar huis gegaan, want de volgende dak moesten
we op tijd op om naar Towson shopping center te gaan. Iedereen heeft daar zijn
slag geslagen. Een geslaagde shoppingtrip dus.
Woensdag zijn we met de trein naar Washington gegaan. In
Washington is alles groots, net zoals in de andere steden, maar het is daar ook
echt mooi en relatief veel groen. Hier enkele fotos:
aankomst aan het station
Aan het capitool, waar er zeer veel politie aanwezig was...
het capitool
ze waren zelfs aanwezig op brommers
seppe en lien in het zomerverblijf van het capitool
seppe en ik met het washington monument op de achtergrond
lien riep Obama, maar hij kwam niet.
Het WOII monument. Echt mooi! En er waren veel veteranen op bezoek. en
seppe in het J.F. Kennedy monument
Donderdag t.e.m zaterdag zijn we op citytrip naar New York
geweest. We hadden op voorhand een citypass gekocht, waardoor we wachtrijen
vermeden en ook veel geld uitspaarden. The empire state building, een boottocht
langs het Vrijheidsbeeld enBrooklyn
bridge, wandelen over the Brooklyn bridge, veel musea (we zijn niet echt musea
fans, maar er waren er toch enkele bij die echt de moeite waard waren! En ze
waren allemaal inbegrepen in de citypass dus ). Enkele fotos:
Bovenop the empire state building uitzicht vanop the empire state building the main reading room in the new york public library chrysler building, volgens onze reisgids de mooiste wolkenkrabber in new york times square, zeer druk zoals je kan zien. Natuurlijk zijn we langsgeweest in de M&M shop, in alle kleurtjes mmmmm :) In central park Een heel mooi museum.
Om een of andere reden waren de volgende foto's niet geupload, dus daarom in een nieuwe post (je kan geen foto's meer toevoegen eens de blog geplaatst is). Vergeet dus niet om de volgende blog ook te lezen.
De weken vliegen echt voorbij! Hier een update van de voorbije week :).
Deze week waren het normaal de laatste lessen zelfverdediging. Dinsdag was echt een toffe les, we hebben leren stampen... Nu blijkt dat er komende dinsdag eigenlijk ook nog een les is, waar we alles nog eens gaan herhalen zodat we goed voorbereid zijn voor de finale proef van donderdag. Ik keek er eigenlijk naar uit om mij savonds niet meer te hoeven haasten om er op tijd te geraken, maar ik 2 keer meer zal ik nog wel aankunnen :). Veel mensen hebben eigenlijk afgehaakt, we waren gestart met 17 en nu zijn we nog maar met een 7tal. Maar zo kunnen we meer oefenen, dus niet echt een probleem :).
Vrijdagavond was het een meteorietenregen. Joshua stelde voor om er naar te gaan kijken bij zn ouders thuis en hij had nog andere vrienden uitgenodigd. Ik was eerst van plan om zaterdag naar Philadelphia (een uurtje rijden van Baltimore) te gaan en twijfelde of ik wel naar de meteorietenregen zou gaan kijken, maar toen zei Joshua dat er hij een lift voor mij terug had geregeld, dus gingen we dan toch maar (ook al ging ik pas rond 2u 'snachts ofzo terug thuis zijn en moest ik om half 8 'smorgens al naar Philadelphia vertrekken).
MAAR toen ik aankwam bij Joshua z'n ouders hun huis (zij waren op vakantie in Turkije) bleek dus dat zij uitkijken op een kreek (het is als het ware gewoon hun tuin!), die uitmondt in de Chesapeake bay (Chesapeake beach was op het nieuws toen de orkaan hier passeerde in augustus). Nog belangrijker is dat ze hun eigen zeilboot hebben. Joshua zei dus 'ja als ge tot morgen zou blijven dan zouden we gaan zeilen, maar ja gij gaat naar Philadelphia'. Waarna de beslissing om niet naar Philadelphia te gaan dus snel gemaakt was :).
De meteorieten regen op zich vond ik niet zoooooooooooooo bijzonder (zie dat ze dit niet lezen :p al de anderen aanwezigen vonden het echt fantastisch), ik heb een 6tal vallende sterren (het zijn niet echt vallende sterren denk ik maar het leek er op) gezien. Maar de zeiltocht en het uitzicht was geld waard :). Hier enkele foto's:
hun terras, de loopbrug naar de zeilboot die je ziet is privaat het uitzicht vanop het balkon, je kan 3 lege 'boothouders' zien, dit zijn kleiner zeilbootjes die al binnen staan voor de winter. De grotere boot waar wij mee gingen zeilen zal binnen 2 weken helemaal ingepakt worden in plastiek om hem te beschermen tegen de koude. Het was dus de laatste zeiltocht van het jaar.
de zeilboot uitzicht vanop de loopplank
achterkant van het huis
sorry voor de gaas :) maar ik wou het uitzicht vanuit m'n kamer trekken. Het huis heeft 4 slaapkamers en 4 badkamers... Aangezien ik er als eerste was (samen met Joshua) zei hij 'neem snel die kamer nu je nog kan'. De logeerkamer met het mooiste uitzicht :).
en
zonsopgang... Echt prachtig, uw ogen open doen en zo'n prachtig uitzicht zien... Ik ben direct opgestaan en een ochtendwandeling gaan maken! Erna nog wel even terug in bed gegaan, al de rest sliep nog... Greg, ook een vriend van Joshua, heeft een zeilboot gekocht en gaat er binnen 2 weken op gaan wonen. Hij gaat ons uitnodiging om te komen kijken (ben benieuwd). De boot zou zo'n 10m lang zijn (als zijn omrekening van feet naar meter correct is :)).
en
Joshua en Adam maken de boot klaar voor vertrek :). Al de rest was al naar huis, we gingen dus met 3zeilen. z
en
Goed voorzien tegen de wind (die er toch wel was op het open water). en Joshua onze stuurman :) Vanop de Chesapeak bay kon je in de verte Baltimore zien :).
Zaterdagavond ben ik met Joshua in zijn favoriet Thais restaurant gaan eten, daarmee maak je hem dus super gelukkig :). Het was heeeel lekker, maar wel veel minder pikant dan in het ander Thais restaurant waar we 2 weken geleden geweest waren (dus misschien vind ik dat ander wel beter, dit was zelfs voor mij niet pikant en dan is het dus echt wel niet pikant...).
Op zondag ben ik in de ochtend naar een farmers market geweest, maar een veeeeel grotere dan degene waar ik dinsdagmiddag naar de mexicaan ga. Hier waren heel veel groenten en fruit kramen, maar ook veel plaatselijke specialiteiten. Super kleine donutjes die vers gebakken werden terwijl je er stond (met een kaneelsmaak), mijn reactie was 'dit zijn geen donuts want daar zijn ze veel te lekker voor'. Voor de rest kocht ik verse drink frambozenyoghurt (ze hebben veel verschillende smaken, bessen, mango, ... de markt staat er nog tot rond kerstmis, dus nog veel weken om verschillende smaken te proberen), zoete wasabi augurken (dit kraam verkocht augurken in wel 10 verschillende smaken, als je wil kan je proefen om te testen welke je wil) en appel en druivencider. Echt een super leuke markt, vanaf nu dus ook een wekelijkse activiteit :).
Ik ging naar de markt met Michael, Meg, nog een vriend van Michael wiens naam ik niet meer weet en mn thaise vrienden (die nog andere thaise vrienden uitgenodigd hadden). Michael en Meg hebben we dus hun favoriete kramen getoond :), heel handig want anders zou ik niet weten waar te beginnen (vandaar dus de yoghurt, augurken en mini donutjes). Ze gingen in de namiddag naar het Patapsco park en vroegen of ik mee wou. Onverwacht dus een uitstap :). Het was een heel mooie omgeving en maar 20 minuutjes rijden van Baltimore (itt de 'hike tocht' van vorige week...).
Deze week was ik ongeveer heel de tijd alleen thuis. Joshua misschien een half uurke gezien. Ook volgende week zal hij er enkel op donderdag zijn voor het avondeten (hij gaat koken dus dat is positief :)), want hij gaat bij zijn ouders thuis gaan schrijven (dus het huis voor mij alleen). Hij heeft mij gevraagd om de katten eten en drinken te geven, geen probleem.
Dinsdagmiddag was het 'farmers market'. Dat is een super klein marktje
met een 5tal kraampjes. Allemaal eten. Waaronder 1 kraam met mexicaans
eten. Burrito, tamales, escelades (ofzoiets) en nog veeeeel verschillende
pannekoeken (zijn geen zoete denk ik en dan met super veel verschillende
vullingen). Kheb nu dus vernomen dat dat elke week op dinsdag is, dus
kga wel verschillende dingen daarvan uitproberen denk ik. Dinsdag had ik
een burrito gekozen. Ze bakken eerst het deeg en voor de vulling kan je
kiezen kip, rund, vegetarisch,... en dan doen ze daar bonen, rijst,
tomaat enzo bij en rondom rond heb je deeg. Het was echt super lekker
:). Nog tot eind november ofzo zou die markt doorgaan. Hoogstwaarschijnlijk wordt dit dus een vaste gewoonte op dinsdag :).
Woensdag ben ik mijn stapschoenen gaan inwandelen. Te voet naar de supermarkt
gegaan ipv met de bus (30 min heen en 30 min terug ongeveer). Zodat ze
toch al beetje ingewandeld waren voor de trektocht van zaterdag (in het Shenandoah natuurpark, Appalachian gebergte, West Virginia). De trip viel eigenlijk een beetje tegen, ik had er veel meer van verwacht. In totaal zo'n 6tal uur in de auto gezeten en misschien 1uur echt gewandeld... We parkeerden, wandelden naar de top, namen wat foto's, terug naar beneden. Dan opnieuw de auto genomen, naar een andere plaats gereden en daar opnieuw naar de top gewandeld, foto's genomen en terug naar beneden. Ik had echt het gevoel 'is dit alles?'. Voor mij was het dus amper wandelen... In de mail die de begeleiders gestuurd hadden stond vermeld 'neem veeeel snacks mee, 2liter water,...'. Dus dan denk je toch dat het een pittige tocht wordt... niet dus. Maar het was wel eens leuk om uit de stad weg te zijn en ik heb ook wel leuke nieuwe mensen leren kennen, dus dat is dan toch een positief punt :).
Enkele foto's van de 'trektocht': er was heel veel wind, dus je haar goed leggen was onmogelijk :) en Met Max, een Braziliaan die voor 4 maand in Baltimore is (ook voor z'n doctoraat). Eind november vertrekt hij. Een groepsfoto (de begeleiders staan er niet op). We waren allemaal internationale studenten. Naast mij 2 meisjes van Singapore, dan Kathy, daarnaast An (een Indisch meisje dat hier net haar master gestart is, ze blijft hier dus 2 a 3 jaar, maar veel tantes en nonkels van haar wonen ook in Amerika), Tiu en dan 2 personen uit Libanon (de jongen doet hier zn doctoraat en het meisje is zijn verloofde, ze was hier voor een cursus van 8 weken en hoopt nadat ze haar master afgerond heeft in libanon ook haar doctoraat te starten in Amerika). Zoals je ziet loopt er dus een autoweg doorheen het gebergte en dan kon je op verschillende plaatsen parkeren en een wandelingetje maken (je kan er ook langere tochten maken natuurlijk, wij deden dat gewoon niet). Je kan bv van helemaal noord naar zuid van dit gebergte trekken, die trektocht noemt de Appalachian trail (duurt een 5tal maanden...). en en
Woensdag ben ik smiddags met Kathy en Tiu naar het ziekenhuis gegaan voor
onze lunch. Er is daar een super grote food corner. Er is daar een
subway, pizza, maar ook 'gewone' warme gerechten (zoals de resto van de univ in gent maar wel lekkerder dan daar, het is een resto voor het ziekenhuispersoneel, patiënten,...), frietjes, chicken wings, mozarella sticks, salades, sushi,
grill,... Je kan er dus echt zowizo iets naar je zin vinden. Tiu had dat
daar zelf toevallig gevonden, super handig dus dat ik dat nu weet zijn
(aangezien joshua de komende weken niet veel thuis zal zijn, dus af en toe zal ik wel 's middags warm eten en dan 's avonds gewoon een boterham eten).
Vrijdag zijn Kathy en Tiu 's avonds bij mij komen eten. Ik had gevulde paprika's gemaakt en zij een thaïs gerecht (fried rice). Ik heb ze ook dark and stormy leren drinken :). Ook op de trektocht hadden ze thaïse noodle gerechten mee (en ik mocht mee-eten, heel lekker :)). Tiu is mijn pikant verdraagheidsgraad aan het opkrikken. De fried rice had ze speciaal niet te pikant gemaakt en de noodle gerechten waren al wat pikanter (maar volgens haar nog maar niveau 1 :)).
Vandaag ben ik 's morgens gaan joggen. Joshua had zin om mee te gaan en het is natuurlijk altijd leuker om met 2 te gaan lopen dan alleen. Bovendien moet ik me harder inspannen als ik met hem ga lopen (toch wel wat sneller dan als ik alleen ga en ook verder gelopen). Dus het was een goede looptraining :).
Het wordt trouwens niets met Joshua en Aparna. Ze is niet enthousiast zegt hij, dus het wordt niks... Maar geen getreur zenne, hij heeft al een ander opt oog... Dinsdag hebben ze een date (ongeveer heel de namiddag en avond volgens zijn vertelsels, en dat terwijl hij dus plant van deze week 150 pagina's van zn doctoraat te schrijven?!).
Vrijdag is er een meteor shower en dan gaan we met een hele hoop bij Joshua z'n ouders thuis daar naar kijken. Weer dus een feestje dat hij organiseert (wanneer hij gaat schrijven is mij toch een vraagteken maarja :)). Het wordt dus weer een drukke week :). Deze week zijn het ook de laatste lessen zelfverdediging. De week erna kan je een 'finale proef' doen als je wil (niet verplicht) waarbij de lesgever een aanvaller gaat spelen en je moet proberen te ontsnappen uit het lokaal (je moet hem dus kunnen passeren). Hij gaat een beschermingspak aandoen en dan moet je dus echt de technieken hard uitvoeren (ipv altijd voorzichtig te zijn met je partner). Ik denk wel dat ik die finale test ga doen.
Moeke gaat morgen verkleedkleren kopen voor halloween (een kostuum voor Seppe, Lien en mij). Want hier verkleed echt iedereen zich, belangrijk dus om ook een kostuum te hebben :).
Eerst nog de foto's van vorige week vrijdagavond, die mijn thaïse vriendinnen genomen hadden.
en en en Op het fells point festival vorige week zondag en en en foto's op een super groot zeilschip dat in de baai lag, waar je gratis op mocht.
Deze week was het hier stralend weer (22 graden in de week en in het weekend 25-28°C, maar om jullie ook een beetje gelukkig te maken, toen het zo'n goed weer was bij jullie was het hier maar 14 graden).
Dinsdag en donderdag waren het de eerste lessen praktijk van de verdedigingscursus. Ik heb al veel bijgeleerd en het is echt een leuke groep. Nu nog 4 lessen te gaan (2weken). Donderdag
kwamen er 10 mensen eten... Joshua wou super graag Belgische frietjes, dus ik
heb verse frietjes gemaakt en ze vielen goed in de smaak J. Nu zijn
friteuse gevuld is met vet ziet het er naar uit dat hij regelmatig frietjes
wil. Ik ga toch proberen hem te beperken tot max 1x/week. Hij is echt helemaal
in de ban van de frietjes, als hij erover praat blinken zijn ogen :p. Hij kan
al zeggen ' ik wil frietjes vandaag/morgen' super grappig. Hij heeft me ook
verteld dat hij me dus als roommate gevraagd heeft omdat ik Belg ben. Hij heeft
ooit eens samengewerkt in een labo met een meisje van walonië en dat was toen
zo goed meegevallen dat hij ervan uit ging dat ik ook wel tof ging zijn, dus
als ik een andere nationaliteit had gehad was ik zijn roommate niet geweest
(chancke dus :) ).
Vrijdag hebben we frietjes gemaakt van sweet
potatoe, echt super lekker (uitzonderlijk dus 2x na elkaar frietjes). Die aardappel heeft iets weg van pompoen (qua smaak
en qua kleur). Het zijn ook echt gigantische aardappelen. Het was een heel
gezellige avond, volgende week zaterdag organiseren Kelly en Phill een avond in
hun huis. Ik heb die dag (15 oktober) een trektocht van 8u tot 20u, maar ze
zullen pas starten rond 19u ofzo dus ik kan perfect nog gaan (als ik niet té
moe ben).
Woensdagavond
en zaterdagmiddag ben ik in het zonneke gaan joggen aan het water, echt
prachtig :). Ik heb mijn favoriete route gevonden, nl. naar het park dat op een
berg ligt, dan heb je prachtig uitzicht. Zie de foto.
en
dit is een foto in het
park waar ik naartoe jog en dan kan je rondom rond het park joggen op 2 verschillende hoogtes (in het midden van de berg = het pad dat je hier op deze foto ziet en op de top, waarop ik me op de vorige foto bevind).
Vrijdag was
er een jobbeurs, waarop er allemaal mensen met een doctoraat Microbiologie
kwamen spreken. Een paar interessante bedrijven gezien en ze hebben ook een
vestiging in België. Is natuurlijk nog veel te vroeg maarja, was toch een leuke
ervaring.
Zaterdag
grotendeels in het labo doorgebracht, maar tussendoor ook gaan joggen, naar de
supermarkt geweest en in de late namiddag nog gaan genieten in mn favoriet park
(met het mooie uitzicht) op een
bankje met een boek. Daar kwam ik een meisje van de zelfverdediging tegen, die
ook gewoon eens op wandel was. Tof dat ik nu toch wel al wat meer mensen ken en
op straat als eens iemand tegenkom die ik ken.
Zondag
ben ik met Patricia van mn labo en haar vriend en Beth (van een ander labo)
naar het renaissance festival in Annapolis. Annapolis is de hoofdstad van de
staat Maryland (de staat waarin ik ben).Ik heb trouwens op wikipedia gevonden dat Maryland even groot is als België (super grappig). Normaal is het een uurtje rijden van Baltimore, maar
doordat het zon stralend weer was bleek iedereen naar het festival te gaan. De
vriend van patricia gaat al sinds 1997 elk jaar naar dat festival en hij heeft
het nog nooit zo druk geweten. Om er te geraken deden we er 2u over en om terug
te komen duurde het 2u vooraleer we van de parking waren Los van de verkeersproblemen was het wel een
hele leuke dag. Al de mensen daar waren verkleed
in ridders en er waren veel optredens. Ook veel bezoekers zijn verkleed (als je
elk jaar gaat investeer je dus eens in een kostuum), maar ook mensen die niet
verkleed waren hoor (gelukkig maar want ik had geen verkleedkleren).
en
het renaissance festival
patricia en haar vriend
Ik heb me
hier ingeschreven voor een genomics workshop van 14-18 november (net de week
nadat seppe terug naar belgië is en de week voordat moeke en vake komen, dus
ideaal). En ik moet me inschrijven voor een cursus die ergens volgend jaar zal
plaatsvinden (ook een week, dus ik keer nog eens een weekje terug voor die
cursus).
Ondertussen zijn we hier al een maand, naar mijn gevoel vliegt de tijd (wat een goed teken is natuurlijk).
Maandagochtend heb ik direct na het zwemmen gereserveerd voor de spinningles. Blijkbaar is het belangrijk om op tijd in te schrijven, want toen mn 2 thaise vriendinnen zich wouden inschrijven om 9u was de les al volzet. 'savonds heb ik spinaziepurree met hamburger gemaakt. Joshua was pas laat thuis en ik at dus al alleen. Het grappige was dat hij die hamburger tussen 2 sneden brood stak met een schijfje tomaat en blad sla. Een hamburger zonder brood eten kennen ze hier dus blijkbaar niet...
Dinsdag was het de eerste zelfverdedigingsles. Deze week was het theorie (ook op donderdag). Deze week beginnen we met de praktijk, het zal er wel hard aan toegaan denk ik (de coach gaat zo een beschermingspak aandoen en wij moeten o.a. leren trappen...).
Donderdag zijn de buren komen eten, Greg en Donna, ze rond de 35 volgens Joshua. Echt toffe mensen, ze hebben een wii en willen een band avond houden, waarop we samen op guitar hero gaan spelen (een spel op de wii waarbij je moet drummen, zingen, guitaar spelen,...). Ze houden ook van 3D films en vinden dat ik zeker eens moet meegaan (ik ben nog nooit naar een 3D film gaan kijken...) dus ik zal joshua moeten overtuigen om mee te gaan (hij is ook niet echt zo een cinema fan) want alleen met de buren lijkt ook zo raar :). Het was woensdag joods nieuwjaar en joshua is dan bij zn ouders en grootvader gaan eten. Donderdag hebben we dan appels met honing gegeten (best lekker), een joodse traditie om het nieuwe jaar goed in te zetten.
Ondertussen heb ik hier al regelmatig Dark & Stormies gedronken. Dat is rum met gingerbeer. Joshua is er zot van en hij houdt er dus van om het regelmatig te maken... Hij heeft net een gigantisch grote nieuwe fles rum gekocht (de vorige is wel 2j meegegaan zei hij, maar als hij evenveel dark & stormies gaat blijven drinken dan gaat deze sneller op zijn denk ik).
Vrijdagavond ben ik met mn 2 thaise vriendinnen gaan wandelen aan het water. Er is daar vlakbij een park dat in de vorm van een heuvel is. Echt een prachtig uitzicht als je daar boven bent (foto's komen nog, khad mijn fototoestel niet mee en kmoet de foto's nog krijgen van Kathy en Tiu). Daarna zijn we op restaurant iets gaan eten. Ik denk dat we dat nog vaak gaan doen op vrijdagavond :), gezellig niks doen en genieten. Ik heb ook een simkaart aangeschaft, nu heb ik dus ook een amerikaans nummer (+14438507615). Toch wel handig om beter te kunnen afspreken met kathy, tiu, joshua en mensen van het labo. Ik mag patricia (van mn labo) haar vorige gsm lenen, zodat ik zowel mn belgisch nummer als mn amerikaanse nummer steeds kan aanlaten (en niet steeds simkaarten hoef te verwisselen). Ik ben blij dat ik dus geen nieuwe gsm hoef te kopen :).
Zaterdag was het Fells point (een hele leuke wijk hier in baltimore) fun festival. Veel eetstandjes, muziek, marktkraampjes,... Tegen 18u ging ik terug naar huis, want om 19u moesten we ergens zijn voor een verrassingsfeestje voor Aparna (een vriendin van joshua, die hier regelmatig over de vloer komt en ook dark & stormies komt drinken :) ) haar verjaardag. Joshua had gevraagd of ik mee wou en ik ben heel blij dat hij me uitgenodigd heeft. Veel mensen op het feestje waren collega doctoraatstudenten van Joshua, allemaal heel vriendelijk. Joshua had heeeeeel lekkere taart gekocht, van de bakker hier bij ons om de hoek (eigenlijk is het een pattisseriezaak, want als je brood wil moet je dat de dag voordien bestellen...). Ik ga dus meestal ergens anders brood kopen, waar ik het direct kan meenemen. Aparna, Tenessee en ik
rechts op de foto, Joshua :)
Vandaag (zondag) wou joshua graag Thais gaan eten. Hij nodigde Aparna en haar ex-vriend (die voor dit weekend op bezoek was bij haar) uit om mee te gaan. Weeeral heel lekker gegeten :). Het was football match vanavond, waardoor er geen parkeerplaats te vinden was in de buurt van het eerste thais restaurant waar ze naartoe wilden, dan uiteindelijk maar naar de andere kant van de stad gereden om daar naar een ander thais restaurant te gaan. Het is hier blijkbaar nog veel erger om parkeerplaats te vinden dan bij ons (en zeker als het baseball of football wedstrijden zijn...). Het loopt dan echt vol op straat met al de supporters en iedereen draagt een t-shirt van het team.
Morgenavond zal het geen spinningles zijn, het wordt een lange dag op het werk. Maar 's morgens gaan we wel zwemmen natuurlijk :).
Van zodra ik de foto's heb van Kathy en Tiu zal ik ze posten!
Zaterdagochtend ben ik voor de eerste keer naar de spinningles geweest van 8.30u tot 9.30u. Het was echt tof, goed gezweet! Ik ga er elke zaterdag naartoe gaan denk ik. Het was er niet zo druk en kheb al iemand leren kennen die ook elke week naar die les gaat, ze noemt ook Sarah :).
In de namiddag ben ik met Kathy en Tiu naar het Baltimore book festival geweest. Alle boeken (2de hands en nieuw) waren er heel goedkoop. Kheb 4 leesboeken gekocht voor 4,75euro en een kookboek voor 7,5 euro. Het kookboek is echt handig omdat de recepten met plaatselijke producten zijn, dus dan weet ik ook wat ik kan maken met de groenten die ik niet ken van thuis.
Tiu, Kathy en ik op het book festival
en book festival
book festival
Aan het genieten van de muziek en de sfeer.
Nadien ben ik met Kathy en Tiu meegegaan naar de chinese supermarkt. Ook
veel onbekende dingen natuurlijk. Ik heb verschillende soorten noodles
gekocht, altijd lekker!
Komende week gaat Joshua meer op tijd
thuis zijn (hij moet beginnen schrijven aan z'n doctoraat, dus geen
experimenten meer) en ik heb geregeld dat ik maandag en woensdag kook en
hij dinsdag en donderdag. Ik heb me namelijk ingeschreven voor een
zelfverdedigingscursus (met de grappige naam Rape Attack Defense course)
en dat is op dinsdag en donderdag van half 6 tot 7. Na 4 weken is de
cursus afgelopen en ze starten deze week. Op maandagavond ga ik naar de
spinningles, maar dat is al van 17.15u tot 18.15u dus dan kan ik erna
wel eten maken. Als ik soms niet kan doordat ik later moet werken is dat
geen probleem, je moet toch altijd op de dag zelf reserveren voor de
groepslessen, dus dan reserveer ik die week gewoon niet.
Dinsdagavond
ben ik voor de eerste keer naar de gym geweest. Eerst heeft een meneer ons een
rondleiding gegeven en het is er echt groot. Je hebt dus het zwembad, een
fitness, een spinningzaal (die ook vrij te gebruiken is als er geen spinning
les wordt gegeven), een basketbalveld, badminton, 2 squash boxen, gewichthef
ruimte, looppiste (1/10 mijl lang) en aan de kant van de piste ook 10tal
spinningfietsen die altijd vrij zijn (ze worden niet gebruikt voor les).Tiu
houdt niet van zwemmen, dus zij ging lopen op de piste (1 toerke is slechts 160
meter, dus ik ben daar niet zon fan van, ik loop liever buiten ). Het was wel
verbazingwekkend dat Kathy en ik de enige 2 in het zwembad waren Je mag hier
wel enkel baantjes trekken in het zwembad, dus waarschijnlijk is dat de
verklaring, maar dus ideaal als je effectief baantjes wil zwemmen.
Ik denk niet dat Kathy veel zal zwemmen, ze vond het water te koud Maar ik
vind het niet erg om af en toe alleen te zwemmen.
Alles
is inbegrepen in het inschrijvingsgeld, ook de groepslessen. Je moet zelfs geen
handdoeken meenemen, kan je daar altijd gewoon nemen. Ook shampoo en douchegel
is aanwezig in de douches. Na het zwemmen gingen we gratis in de sauna. Ik ben
deze week elke morgen naar de fitness geweest (van 6.30u-7.30u) en dan neem ik
daar een douche, ik wandel naar huis en ontbijt en dan tegen ongeveer 8.30u
naar het labo.
Voor
de rest heb ik deze week een supermarkt gevonden waar ik met de bus naartoe kan
(ipv met afhankelijk te zijn van joshua die naar de supermarkt rijdt). Het is
wel geen goedkope (delhaize achtig,ze hebben er nl ook de 365 producten van
delhaize, maar een lekker brood kost bv. meer dan 4 dollar = ongeveer 3 euro),
maar het de producten zijn wel super goed (ik heb hier EINDELIJK appels
gevonden die ik lekker vind, dus kan me niet schelen dat ze duur zijn eerlijk
gezegd). Doordat ik na de fitness naar die winkel was gegaan was ik pas om
20.50u thuis. Joshua zei dat het raar was om eens de eerste thuis te zijn en om
iemand te verwachten (die later naar huis kwam dan verwacht maar ik had mn gsm
niet mee naar de fitness dus kon hem niets laten weten). Hij is dan nog
beginnen koken voor ons 2 en het was heel lekker. Wraps, met cheddar
kaas erop geraspt, dat ff in de toaster en dan een mengsel voor derin me
aardappelen, paprika, zwarte bonen en ja super veel kruiden enzo (hij maakt
zelf zn eigen kruidenmengsels, hij is nogal excentriek in zn kookkunsten).
Woensdagavond
was het hier dinner party, er kwamen 3 vrienden van Joshua eten. Ik heb een
voorgerecht gemaakt (ik was van plan om quiche te maken, maar ik kon geen
bladerdeeg vinden en ook mascarpone blijkt hier onvindbaar (zelfs niet in
italiaanse winkels, echt raar), dus werd het een variant, waarbij ik ipv
bladerdeeg gebruik maakte van een soort loempia velletjes. Zo werd het ipv 1
grote quiche voor iedereen een afzonderlijk quiche bolletje. Ik was blij dat ze
het lekker vonden. Joshua maakte het hoofdgerecht, wederom echt heel
lekker! Het was echt een super leuke avond, veel gelachen! Kheb er bijna geen
speld tussen gekregen :p (er waren 2 babbeltantes aanwezig, meestal ben ik dat
ook wel maar hier kreeg ik echt geen speld tussen en het was leuk om gewoon te
volgen). Het raarste (qua eetgewoontes) was dat ze maïskolven (gestoomd) gewoon
van de kolf eten en velen doen er boter op (ik deed het zonder boter). Ik
vond de mais zoet maar Obarna (een indische vriendin van Joshua) vond ze
zetmelerig en niet zoet (dus geen idee hoe zoet ze normaal wel zijn). Karolina
had een super lekkere fruitsla (met vooral veel watermeloen) gemaakt en op
voorhand zei ze 'ik ben niet zo voor zoet, dus als je er extra suiker in wil
moet je het maar zeggen'. Ik vond die fruitsla dus echt zoet (ze had er een
beetje honing in gedaan en kokosnoot). De definities komen dus niet echt
overeen. Maar dat hadden we wel verwacht natuurlijk. Ze eten bv. ook nooit
gewoon boterhammen smiddags met een schelleke kaas of kippenwit... Ze eten bv.
pakje zoute chips als middageten... met daar dan chicken nuggets bij ofzo.
Maar
thuis hier koken we dus wel gezond, dus als ik gewoon smiddags mijn boterhammen
meeneem dan is alles perfect (soms neem ik ook de overschot van de dag voordien
mee als lunch, aangezien dat toch ook een gezonde maaltijd is (joshua maakt
meestal vegetarisch eten, maar kheb dus al gemerkt dat hij smiddags altijd een
burger ofzo ergens koopt, dus hij heeft zijn portie vlees tegen s avonds gewoon
al binnen)). Wat ook raar is dat je hier nooit iets kan bestellen zonder dat ze
je vragen stellen bv: ik bestelde woensdag middag een broodje met ham en kaas
(of alez de amerikaanse versie ervan, niet ons lekker stokbrood natuurlijk,
maar het was wel lekker). Dan krijg je dus eerst al de vraag welk brood dat
moet zijn (ik antwoord gewoon yes oke, weet ik veel welke andere broden er
zijn...), moet het getoast zijn of niet, dan moet je zeggen welke groenten je
erop wilt (dus niet standaard altijd hetzelfde voor iedereen). Voor mij was er
echt een grappige mevrouw, die 3x herhaalde dat ze MEEER mayonaise wou (de
mevrouw die ze maakte keek toen wel raar na de 3de keer, maar ze deed het
erop). Blijkbaar is het hier dus echt de gewoonte dat je echt besteld wat JIJ
wil. Op restaurant bv. kan je uit 10 gerechten alles samensmijten totdat je uw
gerecht hebt ofzoiets (ksnap dat allemaal niet goed zenne en ik zal altijd wel
gewoon nemen wat er op de kaart staat :p).
Ook op
het werk gaat het goed. Vanaf maandag kan ik echt in het labo beginnen (de
voorbije 3 weken heb ik steeds computerwerk gedaan). Tussendoor zal ik dan ook
wel nog verder dingen moeten voorbereiden op de computer, maar grotendeels zal
ik dus in het labo bezig zijn, goede vooruitzichten. Verder zal ik er niet
over uitweiden, maar zo weten jullie dan toch dat het hier wat lukt.
Vandaag de eerste avond zonder moeke. Joshua was van plan te koken, maar zijn experimenten zijn wat uitgelopen... Hij gaat dus pas tegen 20u thuis zijn en dan heb ik om 18u toch maar zelf eten gemaakt. Een improvisatie was het alleszins, maar er bleek nog meer in huis dan ik dacht (normaal gingen we vanavond naar de supermarkt, maar ja dat zal dan misschien voor morgen zijn). Een lekkere wrap met paprika, een of andere groente die ik niet ken, maar twas lekker, en salsa tomatensaus. Vanmiddag ben ik gaan lunchen bij de 2 thaise meisjes thuis. Ze gaan vanaf nu altijd thuis lunchen, want ze houden niet van het Amerikaans eten. Logisch, aangezien zij gewoon van zijn zowel 'smorgens als 'smiddags en 'savonds rijst te eten... Vanmorgen heb ik mijn eerste ochtendjogging gedaan :), om 6.30u opgestaan en om 7u gaan joggen. Morgen opnieuw en 's avonds zwemmen. Een roommate van de twee thaïse meisjes gaat ook mee zwemmen. Hij is een Amerikaan en hij is tandarts en doet nu nog een specialisatiejaar. Woensdag is het hier thuis een dinner party, georganiseerd door Joshua :p. Hij gaat een curry gerecht maken en ik zal een quiche met zalm en broccoli maken (als ik de ingrediënten vind, mascarpone is hier niet zo goed te vinden), perziken gevuld met een zelfgemaakte tonijnsalade en en koude pastasalade. Er zijn hier namelijk niet zoveel kookpotten, dus aangezien hij er al nodig heeft heb ik gerechten bedacht waarvoor ik het vuur niet echt nodig heb. We zullen met 8 zijn denk ik om te eten (als iedereen die hij uitgenodigd heeft komt).
De voorbije week hebben we een aantal keer gekookt voor ons 3 (moeke, joshua en ik) en we zijn ook twee keer op restaurant geweest. Joshua vond onze Belgische gerechten heel lekker, dus gewone kost zal hier goed gesmaakt worden! Hij kookt ook graag, dus we zullen wel wat afwisselen. Dinsdag zijn we gaan eten in the cheesecake factory, vooral bekend voor hun overheerlijke cheesecake! Maar ook ons hoofdgerecht was echt super lekker (de cheesecake namen we trouwens in een doos mee naar huis, want die kregen we niet meer op!). Wie op bezoek komt zal ik er zeker mee naartoe nemen :). Woensdag zijn we tapas gaan eten met Mike en Michelle. Mike is een Belg en hij woont hier in Baltimore (zijn vrouw is een Amerikaanse). We kennen hem via moeke haar kinesiste en we hadden al wat ge-emailed voor we naar hier kwamen. Het was een hele leuke avond en tof om eens Nederlands te praten :). Zaterdag zijn we stapschoenen gaan kopen voor mij, aangezien het hier naar het schijnt toch wel hard kan sneeuwen (niet alle jaren, maar 2 jaar geleden was er toch veel sneeuw gevallen). Bovendien ga ik op 15 oktober 1 dag op trektocht in de apalachian trail (het gebergte) in Virginia. Dit wordt georganiseerd door de sportclub van de universiteit. Het is geen moeilijke trektocht, en het zou ook gaan met sportschoenen, maar ik moest toch zowizo nog eens waterdichte stapschoenen kopen (degene die ik thuis heb bleken na onze vakantie deze zomer in de pyreneeën niet waterdicht), dus bij deze :). En als het dan zou sneeuwen, dan heb ik zeker droge voeten :). Ik heb zo'n 2 uur geleden moeke afgezet op de luchthaven. Het was heel leuk dat we hier 2 weken samen waren. Nu weet ik de belangrijkste zaken allemaal zijn (een bakker, een lokale supermarkt, het postkantoor,...) en ook de buslijnen ken ik al goed. Het zal wel wat raar zijn dat er nu niet meer altijd iemand is om tegen te praten wanneer ik thuis kom... Maar gelukkig hebben we skype (die jammer genoeg wel niet altijd even goed werkt, doordat het internet hier soms te traag is, maar ik heb nu ook skype op mijn pc op het werk en zal dan proberen van daar te bellen voordat ik naar huis kom). Morgenvroeg zal ik starten met mijn ochtendjogging. Dinsdagavond ga ik met Kathy zwemmen, we mogen 1 keer gratis naar de gym (daar is dus het zwembad, ook een fitness en squash terreinen enz.) om te proberen voordat we ons lid maken (ik ga me zowiezo lid maken, maar ze willen percé dat je eerst 1 keer gratis komt, ook al maakt dat niet echt verschil aangezien ik daarna een abonnement heb voor 6 maanden want het is niet dat je per keer kan betalen). Joshua zei dat hij een vriendin heeft die even snel (of traag :p) loopt als mij (denkt hij), dus misschien kunnen we wel eens afspreken om 's morgens/'s avonds te gaan lopen.
Gisteren (zaterdag 10 september) hebben we gewinkeld in Baltimore. Het hoogtepunt was de Barnes en Nobles boekenwinkel. De boekenwinkel, met daarnaast het hardrock café.
In Barnes en Nobles kan je echt uren vertoeven en ter plaatse in de boeken lezen. Ik kocht twee reisgidsen voor New York en een reisgids voor Philadelphia. Nu kan ik dus trips naar Washington DC (waar ik eerder al wandelkaarten voor kocht) NY en Philadelphia beginnen voorbereiden. Verder heb ik ook een armhouder voor mijn ipod touch gekocht, zeer handig om te gaan lopen. Voorlopig heb ik echter nog niets op de ipod touch kunnen zetten, want de firewall blokkeert de verbinding van i tunes met het internet (eens aan Joshua vragen of hij dat kan oplossen). Verder heb ik ook topjes gekocht (verkrijgbaar in alle mogelijke kleurtjes) die maar 2euro kosten (den H&M is er duur tegen :p). Smiddags hebben we lekker gegeten met uitzicht op het water. Het dessert was zeer lekker (een brownie, met oreo koekjes en ijs), maar vooral ook groot (gelukkig raadde de serveuze ons aan om slechts 1 dessert voor ons 2 te nemen). Moeke met ons dessert :)
moeke aan het water Ik aan het water
De voorbije week heb ik ook de treinreis en het hotel in New York gereserveerd (2x zelfs, 1x voor met Seppe en Lien en 1x voor met moeke en vake). Dus de praktische kant is al in orde, nu lezen en bekijken wat we allemaal gaan doen :).
Vandaag zijn we naar een naburige grote stad geweest, Towson. Met de bus 55min (kostprijs: 1,6 dollar per persoon (= 1.2 euro)). Echt een gigantisch shopping center. 4 verdiepen hoog, voor ieders wat wils. Ik heb mijn favoriete winkel alleszins al gevonden :). Een lekker warme trui voor de koude winter die gaat komen gekocht en een zijzak. In veel winkels was er solden. Ik ga zeker nog eens terug :) Want na 2 verdiepen waren we eigenlijk al moe geshopt en had ik ook geen zin meer om nog geld uit te geven.
Deze week was het hier heel slecht weer. Het water stroomde echt over de straten en ik moest een droge broek meenemen naar het werk om daar te kunnen verwisselen. Deze regenvloed blijkt een gevolg te zijn van de stormen die hier gepasseerd zijn aan de oostkust. Vanaf deze avond is het hier terug opgeklaard en het ziet er naar uit dat het weer nu weer beter wordt. Ideaal dus om het weekend in te zetten.
Deze week nog niet veel nuttigs kunnen doen op het labo. Vandaag wel de eerste vorderingen gemaakt, dus nu zijn we gestart.
Vandaag heb ik ook kennisgemaakt met 2 thaise doctoraatstudenten (Kathy en Tiu) die hier een jaar zullen zijn (en ze hopen langer, ze zouden graag heel hun doctoraat hier uitdoen). Ze wouden al graag mee gaan zwemmen, dus dat is leuk nieuws :). Bovendien wonen ze hier maar 5min stappen vandaan. Ze wonen in een huis met allemaal buitenlanders (ethiopiër, chinees,...), dus daar zal ik misschien nog mensen leren kennen.
Sinds gisteren heb ik mijn persoonlijke toegangskaart voor de universiteit en kan ik mijn fitness abonnement in orde brengen (zal ik ergens volgende week doen). Ik heb ook al gevonden waar je warm kan eten op de universiteit, dus misschien zal ik dat dan ook af en toe eens doen als ik geen tijd/zin heb om te koken.
Om half 9 was ik op het labo. Normaal zou ik direct de prof zien, maar die had onverwacht een vergadering. Zijn vrouw, die de microscopie afdeling hier runt, leidde me rond. Ze heeft me een bureau gegeven, maar weet niet of ik hier zal blijven zitten. Voorlopig heb ik hier dus een pc en internet. Het gebouw is echt overbeveiligd, je moet niet enkel badgen om in de labo's te komen, maar ook om in het gebouw te kunnen en om weer buiten te geraken. Aangezien ik nog geen kaart heb, moest ik langs de security, mijn paspoort tonen en zeggen naar welk verdiep ik ging. Ik ben al bij de administratie geweest en in de loop van de week zal ik mijn badge krijgen, voorlopg kreeg ik de bagde van de dochter van de prof. en zolang die van de security de foto erop niet zien is er geen probleem (ik hou die dus goed verborgen :)). Het labo is vlakbij de bureau's en het is niet zo'n groot labo. Alles is dicht bij elkaar, dus verloren lopen doe ik hier niet :). Nu is het bijna 11u en ik heb gehoord dat de prof binnen een half uurtje hier zal zijn.
Ondertussen ben ik ook bezig om me lid te maken van de gym. Voor 25 euro per maand ben ik lid en kan ik zwemmen, fitnessen en groepslessen volgen (spinning, zumba,.....). De fitness gaat open om 6u smorgens en sluit om half 11 savonds, het zwembad om half 10 savonds. Ik ben van plan (van zodra moeke naar huis is, want nu doen we natuurlijk zoveel mogelijk samen) om smorgens te gaan joggen rond 7u en dan tegen half 9 naar het labo te gaan. Savonds zou ik dan naar de fitness gaan of groepslessen volgen of zwemmen. Het is hier namelijk vroeg donker (nu al om 19.45u), dus dan doe ik savonds liever een sport binnen. Misschien niet alle avonden sport, maar alleszins over andere dag. Ook in het weekend is de gym heel de dag open.
Gisteren hebben we Washington DC verkend. Met de auto zou het maar 30min zijn, maar met het openbaar vervoer (wat wij deden) ben je toch wel wat langer onderweg... We hadden geen reisgids of plan van Washington, dus in het begin was het wat zoeken. Het eerste museum dat we tegenkwamen gingen we binnen en het was echt de moeite (al de musea zijn gratis in Washington). We hebben veel afgewandeld en ook de metro genomen. Zo hebben we het witte huis, het pentagon, het monument van Washington DC een bezoekje gebracht. Een dag is natuurlijk veel te kort en al zeker als het niet voorbereid was en zonder kaart :). Ondertussen hebben we een kaart gekocht en de volgende keer dat ik ga zal het beter voorbereid zijn.
ps: die foto hier linksboven van moeke hoort eigenlijk bij de uitstap in Baltimore, hij staat daar verkeerd maar ik krijg hem er niet meer weg.
en en
Het museum dat we bezochten en een mooie tekst en een werk dat eromhoog hing.
en Het witte huis
Vandaag besloten we om de drukte van de race te trotseren en om toch Baltimore te verkennen. Op het internet kon ik vinden welke haltes van de gratis bussen gesloten waren en waar we wel konden geraken. Eens daar zagen we dat we een watertaxi konden nemen en zo kon je over het water naar verschillende wijken. We zijn ongeveer naar al de wijken geweest met de watertaxi. Zo heb ik meer een zicht op hoe de stad in elkaar zit en kan ik beter volgen als de mensen van hier over die regio's bezig zijn. Het was een hele mooie dag en ik ben wel een beetje verbrand (de vorige dagen was het wel warm, maar scheen de zon niet zo hard, vandaag dus wel en heel de dag weg zonder zonnecreme).