Inhoud blog
  • Laatste blog
  • Examens
  • Woensdag - zondag
  • weekend - woensdag
  • Maandag - vrijdag
    Zoeken in blog

    Lille II
    Sanne in Lille
    23-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vakantie !
    Hallo,

    Vandaag is de vakantie begonnen dus nu een weekje 'rust'. In Frankrijk valt de herfstvakantie een week vroeger dan in België. Vakantie wil dus ook zeggen dat de examens gedaan zijn, gisteren (donderdag) hadden we 3 examens. 's Morgens hadden we 'le salarié et l'entreprise' (= arbeidsrecht) om 8.30 tot 9.30 uur en daarna hadden we geen examen tot 14.00 uur dus konden we ondertussen onze andere vakken nog wat bekijken. Om 14.00 tot 15.00 uur hadden we dan 'Principes de droit bancaire' (= een soort van financieel recht) en van 15.30 tot 16.30 uur hadden we 'Droit commercial'. Ik ben eens benieuwd naar de punten van 3 examens op een dag is echt geen lachtertje (zeker in de namiddag was het druk) want je zit nog heel veel met de andere vakken in je hoofd terwijl je een examen doet, ik had het moeilijk met uit te zoeken wat bij wat hoorde.

    Het examensysteem in Frankrijk is wel nogal eigenaardig ... buiten het feit dat je alle examens op 1 of 2 dagen hebt en dat je per examen maar een uur tijd krijgt, krijg je daar ook gewoon je examenvragen en kladpapier me naar huis, enkel de antwoorden moeten worden afgegeven. Het papier waarop de antwoorden moeten geschreven worden is weeral iets speciaal. Je krijgt een A3 blad (dubbel gevouwen zodat het 2 A4 bladen worden) en daarop moet je dan in de rechterbovenhoek je gegevens invullen, daarna eraan likken en dichtplakken! De allereerste keer dacht ik dat het om te lachen was dat je er aan moet likken, maar het is dus echt. Het moet worden dichtgevouwen zodat het anoniem verbeterd kan worden. Als je extra bladen krijgt en die mee moet afgeven, mag je ook daar je naam niet op schrijven (wat wel heel grappig zou zijn als die eens uit elkaar vallen denk ik ...).

    De moeilijkheidsgraad van de examens in Frankrijk valt uiteindelijk wel mee (zeker omdat het unif is) maar er is zo weinig controle op spieken enzo. Alle examens worden in een aula gegeven en bijna overal zitten ze gewoon te overleggen over de juiste antwoorden. Ook de toezichthouders gaan gewoon rustig ergens iets zitten lezen of draaien zich met de rug naar de studenten zodat ze ons niet kunnen zien (en zodat er heel veel overlegd kan worden). Voor Fransen zijn de examens echt niet zooo moeilijk denk ik. Bij 1 van onze examens kregen we 2 echt franse teksten en we verstonden wel alles maar het was wel nodig om ze meerdere keren te lezen om alles goed te begrijpen, waardoor we dus veel te weinig tijd hadden. Maar we zullen wel zien wat men punten zijn! Ik vraag me wel af hoe we onze punten gaan te weten komen, want dat hebben ze niet gezegd.

    Nu ben ik 4 dagen in België, en ik heb al direct 5 belgische klasgenoten gezien, was wel heel toevallig maar ik kwam ze tegen toen ik op de trein naar Bouwe ging stappen, en ze moesten dezelfde nemen. Dinsdag ga ik terug naar Lille om woensdag en donderdag naar Parijs te gaan. Vrijdag is men verjaardag en krijg ik bezoek en dan is de vakantie al weer om, net zoals Erasmus dan al half is. Vanaf maandag dan zijn echt al onze vakken bezig (13!) en zal het nog wel drukker worden als ervoor.

    Onze vakken nu definitief:
    - le salarié et l'entreprise: 2 uur per week
    - engels 5: 4 uur per week
    - frans: 4 uur per week
    - droit commercial: 2 uur per week
    - principes de droit d'assurances: 2 uur per week
    - ethics in business: 2 uur per week
    - english business law: 2 uur per week
    - international marketing: 2 of 3 uur per week
    - marketing: 6 uur per week (duurt wel maar 3 weken denk ik)
    - techniques d'achat: 3 uur per week
    - la vente et l'entreprise: 3 uur per week
    - mathématiques financières: 2 of 3 uur per week
    - sport: 1 uur per week

    Van bijna al deze vakken zullen we dan midden december examen hebben (ook op 2 dagen) en daarna is het al afgelopen, ik zit dan normaal nog wel 2 weekjes in Frankrijk.

    Groetjes,

    Sanne

    23-10-2009 om 19:27 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 02/11-08/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs