Inhoud blog
  • Laatste blog
  • Examens
  • Woensdag - zondag
  • weekend - woensdag
  • Maandag - vrijdag
    Zoeken in blog

    Lille II
    Sanne in Lille
    18-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Examens

    Woensdag 16 december 2009,

     

    Vandaag 1e examen, van het vak waarvan we normaal in januari examen zouden hebben. Het was mondeling, waarbij je zelf oplossingen moest zoeken (geen theorie opsommen), dus een test voor ons Frans. We waren maar met 4 studenten die vandaag examen deden, wij 3 + iemand die in januari op Erasmus naar Finland vertrekt. Om 10.00 begon het en er waren nog geen uren verdeeld toen. Toen de prof er aan kwam, had hij de fiches voor het mondeling nog niet bij, door een probleem met de printer. Toen was hij weg voor een kwartier en toen hij terug kwam had hij ze nog altijd niet afgeprint. Hij had dan maar aan ieder een nummer gegeven. Ik was 4, dus ik moest laatst komen. Veerle was eerst en omdat ze 10 minuten voorbereidtijd kreeg, moesten wij alle drie nog buiten, maar ook de prof ging naar buiten. Hij is 10 minuten weg geweest, dus ze kon gemakkelijk naar haar nota’s kijken, weer goede regeling ze. Het onderwerp kregen we dus ook pas als we binnen gingen, en ik was pas een half uur later.

     

    Toen ik binnen ging, kreeg ik het onderwerp ‘vrije keuze’ dus ik moest alles zelf verzinnen (bij alle anderen gaf hij een situatieschets is, wat gemakkelijk is want je kan je daaraan aanpassen). In het begin had hij gevraagd of iemand graag vrije keuze van onderwerp had maar er was geen kandidaat, dan was het vrije onderwerp maar voor de laatste. De 10 minuten voorbereiding die ik kreeg, gingen dus eigenlijk integraal naar het kiezen van een situatie en een product dat ik moest verkopen (vak over verkoopstechnieken). Blijkbaar vond hij dat ik geen goede situatie en goed product had gekozen want na het examen was hij heel positief over mijn keuze en mijn manier van verkopen. Het was ‘prettig met mij zaken te doen’ zei hij, omdat ik alle technieken juist toepaste en niet alleen het beste zocht voor het bedrijf dat ik moest verdedigen. Hij zei er ook nog bij dat ik zeker en vast een goed cijfer zal hebben, wat goed is natuurlijk (achteraf bleek dat hij dit alleen bij mij had gezegd :-p).

     

    In de namiddag heb ik 5 examens te leren, welke ik eigenlijk allemaal enkel nog goed te herhalen heb: Le salarié et l’entreprise, Techniques d’achats, mathématiques financières, English 5, droit commercial).

     

    Donderdag 17 december 2009,

     

    Examens van 08.30 uur tot 18.00 uur.

     

    Ik stond op, ging naar school en ineens zag ik sneeuw, totaal onverwacht eigenlijk.

     

    Examens:

     

    Le salarié et l’entreprise: redelijk slecht begin vind ik zelf, het was een meerkeuze-examen maar met puntenaftrekking voor fouten dus je zit al snel onder 10/20. Ik vond het nogal een moeilijk examen en de tijd om het te maken was ook redelijk kort.

     

    Techniques d’achats: had ik opgegeven om te leren omdat ik het echt niet zag zitten. Uiteindelijk viel het examen echt nog wel mee, had erger verwacht! Het was wel een examen dat voorzien was tussen 1h30 en 2 uur, en we kregen maar een uurtje, wat natuurlijk tijdsdruk gaf.

     

    Mathématiques financières : prof had ons verwittigd dat we te weinig tijd gingen hebben, heel veel oefeningen, heel moeilijk, … het leek makkelijker dan verwacht (maar weet wel da ik verschillende dingen fout heb, ik kan echt geen wiskunde)

     

    Anglais 5 : grote vraag wat voor vragen we gingen krijgen om het examen want in de klas hebben we altijd naar video’s gekeken waarover we dan vragen moesten beantwoorden, maar dat gaat natuurlijk niet tijdens een examen. We krijgen het examen en eerst vroeg ze 10 zinnetjes om anders te zeggen (over vergaderingen) en daarna intonaties, wat natuurlijk niet simpel is als je alles moet schrijven (doel was te ‘horen’ waar de intonatie moet liggen). Daarna kwam er nog een brief, waarover ze nochtans had gezegd dat we dat niet moesten leren.

     

    Droit commercial : ongeveer gelijk aan het 1e examen van droit commercial (case-study) en toen was het gemiddelde maar iets rond de 10.

     

    ’s Avonds heb ik nog 3 vakken te leren: Principes de droit d’assurances, English Business Law, International Marketing.

     

    Vrijdag 18 december 2009,

     

    Nog veel meer sneeuw dan gisteren, toen ik mijn rolluik open deed zag ik al een heel sneeuwtapijt liggen op het dak hiernaast.

     

    Principes de droit d’assurance: een case waarbij een ongeval was gebeurd maar de ‘verzekerde’ was foutief verzekerd, en dan allerlei vragen daarover.

     

    English Business Law: 40 meerkeuzevragen (niet mijn ding) waarbij 1, 2 of 3 antwoorden mogelijk zijn (stond niet bij hoeveel antwoorden per vraag). Probleem is ook dat er per fout antwoord 0,5 af gaat dus punten gaan ook snel naar beneden natuurlijk. Ook vroeg hij dan nog is vergelijkingen met Franse bedrijven, waarvan wij natuurlijk niets kennen! Dus zeker al een paar vragen die redelijk onmogelijk waren voor ons.

     

    International marketing: uitleg van 2 onderwerpen (verschillende dingen toegepast op elkaar). Gewoon alles schrijven dat je erover weet dus.

     

    En nu … is Eramus gedaan.

    18-12-2009 om 16:38 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    14-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Woensdag - zondag

    Woensdag 9 december 2009,

     

    Van 10 tot 12 uur was het examen Marketing. Iedereen had verwacht dat de theorie gevraagd zou worden die we hadden gezien in de lessen … nee, hij vroeg toepassingen die hij nooit heeft uitgelegd. Bij de laatste toepassing moesten we zelfs iets analyseren, maar omdat ik niet wist hoe heb ik maar bijna alle theorie opgeschreven die we gezien hebben, ik zag geen andere oplossing :D. Iedereen was dus unaniem over hoe slecht het examen ging (behalve de Chinezen, bij hun ging het blijkbaar goed).

     

    ’s Middags ben ik een nieuwe lamp gaan kopen voor het licht dat ’s ochtends gesprongen was. Met alle gegevens opgeschreven naar de winkel en uiteindelijk was het nog altijd niet de juiste. Om 18 uur, na de les dan maar terug naar de winkel en deze keer had ik de kapotte lamp meegenomen. Gelukkige was het toen de juiste.

     

    Donderdag 10 december,

     

    Vandaag presentatie groepswerk van ‘Techniques d’achats’. Omdat we allemaal andere uren hadden, zijn we maar om beurten naar ‘International Marketing’ gegaan (normaal voor 2 verschillende klassen, maar wij volgen beide vakken).

     

    Na de les ‘International Marketing’ zei de prof ineens wat we allemaal niet moesten kennen … ik ben maar 2,5 les kunnen gaan en daarvan moeten we er dus 1,5 niet kennen. Dan maar leren met notities van iemand anders.

     

    Vrijdag 11 december,

     

    Vandaag slechts 2 uurtjes les, Engels. We kregen onze 2 testen terug waarop ik 2 keer 10/10 had. Omdat sommige echt slecht zijn in Engels, heeft de prof besloten 50/50 te doen voor dagelijks werk en examen. Voor het examen heb ik nog maar 0,57/20 nodig (68/70 op alle testen samen). Zal dus geen probleem zijn, ookal vind ik 50/50 echt een weggever, voor iedereen want ze heeft bewust niemand gebuisd op het dagelijks werk.

     

    In de namiddag stonden de punten van het eindexamen van ‘Ethics in Business’ op internet en hierop heb ik exact hetzelfde cijfer als vorig examen: 18/20.

     

    Nog 4 uur les maandag en dan zijn het weeral examens! Dinsdag een dagje blok (normaal inhaalles maar we hebben er geen op dinsdag). Woensdag hebben we het examen dat de anderen in januari krijgen, dus die dag blok valt al half weg eigenlijk. Donderdag hebben we dan 5 examens:

    8h30 – 9h30: Le salarié et l’entreprise

    11h30 – 12h30: Techniques d’achats

    14h – 15h: Mathématiques financières

    15h30 – 16h30 : Engels 5

    17h – 18h : Droit commercial

     

    Vrijdag hebben we er ook nog 3:

    8h30 – 9h30: Principes de droit d’assurances

    10h – 11h: English Business Law

    11h30 – 12h30: International marketing

     

    En daarna … zit het Franse studentenleven er op. Hopelijk zijn de komende 9 examens nog goed!

     

    Weekend,

     

    Leren, leren, leren …

    14-12-2009 om 15:29 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.weekend - woensdag

    Weekend: 4 – 6 december 2009,

     

    Vrijdag heel goed en laat feestje gehad! Zondag zijn we eindelijk is Franse frieten gaan uittesten en ik moet toegeven dat ze niet zo slecht zijn. Ook al een beetje begonnen te studeren voor de examens die voor de deur staan.

     

    Maandag 7 december 2009,

     

    Enkel in de voormiddag les maar wel inclusief test Engels. In de namiddag een afspraak gaan maken voor plaatsbeschrijving wanneer ik hier vertrek. Gelukkig werken ze op 31 december dus om 11.30 heb ik een afspraak, en dan moet ik dus uit mijn kot.

     

    In de late namiddag stonden de punten van het examen van ‘Mathématiques Financières’ op de ‘campus virtuel’ en mijn punten vallen nog heel goed mee, 15/20. Evenveel als ‘financiële technieken’ in het 2e jaar op KDG dus, ookal waren te oefeningen toch wel een stuk moeilijk.

     

    Dinsdag 8 december 2009,

     

    Voor de allereerste keer geen les! Ookal stond op internet dat het wel was maar aangezien de prof vorige week al ‘afscheid’ heeft genomen van ons, is het vrij duidelijk dat het geen les is.

     

    Morgen examen ‘Marketing’ dus deze vrije dag kunnen we goed gebruiken om te leren.

     

    Woensdag 9 december 2009,

     

    De dag is begonnen met mijn lamp die gesprongen is, gevolgd door 2 uur saaie les en om half 11 hebben we een examen.

    09-12-2009 om 08:27 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    04-12-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maandag - vrijdag

    Maandag 30 november 2009,

    Vandaag het zelfde als vorige week maandag, ook weer een test van Engels. Tot hiertoe heb ik altijd 10/10 gehad van die wekelijkse testen van Engels, hopelijk blijft het zo.

     

    Tijdens ‘Marketing’ werd ons ineens gezegd dat we volgende week woensdag een examen zullen hebben, weeral leren dus.

     

    Dinsdag 1 december 2009,

     

    Vandaag 2 examens waarvan 1 in de voormiddag en 1 in de namiddag. Van half 11 tot half 12 hadden we examen ‘Ethics in Business’ waarvan ik vorige keer 18/20 had dus erdoor zijn zal wel geen enkel probleem zijn.

     

    Omdat we van 18.00 tot 20.00 uur examen Frans hadden, moesten we vroeger vertrekken bij ‘Marketing’. Gelukkig dat we inderdaad vroeger vertrokken waren want diegene die later toekwamen kregen minder tijd. We kregen eerst een blad met een opdracht en na 10 minuten moesten we afgeven. Daarna kregen we een ander blad dus iedereen vroeg zich al af hoeveel we er zouden kregen, maar daar wou de leerkracht niet op antwoorden. Achteraf bleken het er 7 te zijn, voor elk 10 minuten (wat voor de meesten iets te weinig was).

     

    Op de ‘campus virtuel’ staat dat we op vrijdag 4/12 examen hebben van ‘la vente et l’entreprise’ maar in het bestand met de uren van het mondeling staat 7/12. Niemand weet dus ook of het vrijdag of maandag is dat het examen zal zijn. Ook natuurlijk wel goed op tijd dat ze ons laten weten dat we vrijdag examen hebben.

     

    Woensdag 2 december 2009,

     

    Vandaag 8 uur les, van 08.00 tot 17.15 uur. Om 10.00 uur kwamen we te weten dat het examen van 4 of 7 december verplaatst was naar 8 december. Tot 18.00 uur ’s avonds … toen bleek het ineens 8 januari te zijn (wat wel een probleem is aangezien onze Erasmusperiode hier maar tot eind december loopt!). Een probleem dat we morgen eerst moeten gaan melden en proberen op te lossen dus. Ook voor ‘Marketing’ moeten er in januari nog taken gemaakt worden en mondelinge presentaties, die we dus ook niet kunnen meedoen.

     

    Donderdag 3 december 2009,

     

    ’s Middags na sport zijn we het onmogelijke examen van 8 januari gaan melden en de secretaresse ging de prof contacteren en vragen of hij ons zo snel mogelijk een examen wou geven. Dat zal ook 1 van de enige oplossingen zijn denk ik. Nu kunnen we alleen maar wachten tot wanneer ze ons op de hoogte brengt van de nieuwe datum.

     

    Vandaag laatste les van ‘Techinques d’achats’ dus het groepswerk zou ongeveer af moeten zijn omdat het volgende weekmoet voortgebracht worden. De 2 jongens van onze groep zijn al 2 volledige lessen ( = 5 uur ) aan hetzelfde bezig geweest en ze hebben het nog altijd niet gevonden, echt tijd verliezen dus. Vandaag zat weer iedereen te wachten tot ze het vonden maar ik vond het wat belachelijk dus heb ik maar voorgesteld om al aan het volgende te beginnen en gelukkig wouden er 2 mee doen.

     

    ’s Avonds was het een kleine receptie van Frans maar we zijn niet geweest omdat we toch minstens een half uur te laat zouden zijn. Dan zijn we maar Chinees gaan eten met 4 (2 van KMO, Gregg en ik).

     

    Vrijdag 4 december 2009,

     

    Vandaag slechts 2 uurtjes les en Engels dan nog. We gingen vandaag cijfers herhalen dus eigenlijk heel saaie les want voor ons was dat niet echt nodig. Onze testen van maandag hebben we niet terug gekregen dus ik weet men punten nog niet.

     

    Vandaag ook bericht gekregen dat we het examen van 8 januari op 16 december mogen doen, de dag voor de 5 examens dus, wat ik niet zo positief vind. Maar niets aan te doen natuurlijk.

     

    En straks is het een feestje van de 2 jongens van KMO voor het einde van Erasmus. Een Internationaal feestje dus met Belgen, Fransen en andere Erasmusstudenten. Dus dan ga ik daar met Gregg nog naartoe gaan.

     

    04-12-2009 om 19:45 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    29-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maandag - zondag

    Maandag 23 november 2009,

     

    Vandaag om half 9 les omdat we marketing hadden en dus niet naar de normale vakken konden gaan. Om half 1 was de les gedaan (12 blz. getypte theorie in 1 les!) en de prof zei altijd dat het woensdagvoormiddag terug les was. Wij konden helemaal niet volgen omdat we er zeker van waren dat we dinsdagnamiddag ook 4 uur marketing hadden. Daarna zijn we naar de lessenroosters gaan kijken die uithangen op de 1e verdieping en de lessen zijn blijkbaar (weer) veranderd. In plaats van 4 uur op dinsdagnamiddag hebben we nu 2 uur op woensdagvoormiddag, 4 uur op woensdag namiddag en 2 uur op donderdagvoormiddag Marketing. Probleem is dat we (Veerle, iemand van Gent en ik) donderdagvoormiddag (op hetzelfde uur) examen van Sport hebben en dat Marketing echt verplicht is om aanwezig te zijn, omdat we gaan een soort van spel doen. Nu moeten we dus nog uitzoeken hoe we dit gaan oplossen.

     

    Dinsdag 24 november 2009,

     

    Vandaag hadden we dus de namiddag vrij dankzij de wijziging in de lessenrooster. Zo konden we op tijd in de Franse les komen want deze begon vandaag om 17.45. Ook zo’n raar verhaal waarom de les een kwartier vroeger begon. Ongeveer 2 weken terug was de leerkracht een half uurtje later en daarna moet ze echt een uur les inhalen, anders hebben we maar 59,5 uur ‘les’ gehad in plaats van 60. Toen zei iedereen dat we meestal les hebben tot half 6 en dus onmogelijk om kwart voor 6 in de Franse les kunnen geraken. De leerkracht zei toen dat het dan jammer is, en we maar 59,5 uur les zullen hebben (wat niemand erg vond!). Nu heeft ze ineens toch de uren veranderd en ze wist dat het moeilijk voor iedereen is. We waren daar dus als enige om kwart voor 6, en normaal hadden we tot half 6 les dus dan kunnen we er nooit voor 18.10 ongeveer zijn. Ook was het normaal de laatste les, maar ze gaat donderdag ook nog les geven en het ‘feestje’ is een week later gezet. Wij 3 moesten ook lezen omdat we wel op tijd in de les waren en achteraf zei ze dat het voor het examen was om tijd te sparen op de dag van het examen.

     

    Woensdag 25 november 2009,

     

    Vandaag 8 uur les waarvan 2 uur ‘droit commercial’ en 6 uur ‘Marketing’. We hebben ook de examenrooster gezien, 5 examens op donderdag 17 december en 3 examens op vrijdag 18 december. Het probleem is wel dat zowel donderdag als vrijdag 2 examens samenvallen, zullen we dus nog moeten oplossen.

     

    Donderdag 26 november 2009,

     

    Vandaag examen van sport en ik had nooit verwacht dat het zo zwaar ging zijn! We moesten gokken wat we konden en op basis daarvan krijgen we dan punten. Als je niet aan dat aantal kwam, kreeg je geen punten. Ik had bij alles het maximum van de punten genomen, maar ik wist niet dat dat werk gekoppeld aan het gewicht dat er op de toestellen werd gezet! Ik had al een vermoeden dat er iets niet klopte toen anderen maar heel weinig hadden opgeschreven dat ze konden doen. Maar ik heb het wel allemaal kunnen doen.

     

    Tijdens ‘Techniques d’achat’ ging de leerkracht is de flauwe plezante uithangen. Er was een meisje dat aan het slapen was en hij had dat gezien. Hij zit zo gewoon zijn les te geven en als hij het ziet zegt hij ineens dat hij nog even voort gaat praten omdat er iemand ligt te slapen en als hij zwijgt dat we allemaal heel stil moeten zijn om te zien of het meisje wakker wordt, wat dat is toch ook zo als je TV kijkt en het programma is gedaan dat je wakker wordt. Hij wou dat dus ook testen. Na nog een paar minuten te praten zwijgt hij en iedereen kijkt naar dat meisje. Haar hoofd viel nog een paar keer naar beneden en ineens schiet ze wakker. Iedereen kei hard lachen natuurlijk, zij had geen idee wat er gebeurde. Het was blijkbaar helemaal niet erg dat ze lag te slapen want de prof zei ook dat ze waarschijnlijk nu een dutje deed om daarna meer energie te hebben voor de rest van de les etc.

     

    ’s Avonds was het de laatste les Frans om 17.45 maar we konden er pas zijn om 18.10 en dan zijn we zelfs nog een half uur vroeger uit de vorige les vertrokken. De leerkracht riep ons met 3 bij haar en we hadden natuurlijk geen idee waarom, toen zei ze dat we vroeger mochten vertrekken omdat we toch al alles gezien hadden en ze vindt dat we geen herhaling nodig hebben (de anderen, die wel moesten blijven, vonden dat niet zo tof).

     

    Vrijdag 27 november 2009,

     

    Internet werkt niet meer op school, ik weet niet hoe het komt en of het bij anderen ook is. Vandaag de laatste les van ‘English Business Law’, gelukkig want het zijn al 34 blz. volle tekst (bijna in boekvorm) theorie. Hij zei ook dat het gemiddelde vaak rond 5/20 is … niet zo goed dus.

     

    Nu is het weekend maar dat zal leren worden want dinsdag hebben we 2 examens: Ethics in business en Frans. Ethics zal wel meevallen want daarvan had ik vorige keer 18/20 dus 2/20 zou nu voldoende zijn, maar ik hoop natuurlijk op meer. Frans is pas ’s avonds, van 18h tot 20h en daarvan weten we eigenlijk niet goed wat we moeten verwachten, de leerkracht wil het niet echt zeggen.

     

    Voor de rest hebben we nog 2 weken les, 2 inhaaldagen, 1 dag blok en 2 dagen examen. Dus nog maar 12 dagen les in Frankrijk (en daarna ook 12 dagen in België normaal (2 keer per week in blok 4)), dus het begint echt al af te korten!

     

    Examenrooster:

    Donderdag 17 december:

    8h30 – 9h30: Le salarié et l’entreprise

    11h30 – 12h30 : Techniques d’achat

    14h – 15h : Mathématiques financières

    15h30 – 16h30 : Droit commercial & English 5 (1e probleem dus)

     

    Vrijdag 18 december :

    10h – 11h : Principes de droit des assurances & English business law (2e probleem dus)

    11h30 – 12h30 : International marketing 

     

    En daarna … zijn we geen Franse studenten meer! Het zal echt snel voorbij zijn!


    Over internet op school, zondag bleek dat iedereen er een mail van had gehad dat het niet meer werkte en dat je opnieuw certificaat moest downloaden etc. Maar dat kon ik natuurlijk niet weten zonder internet!

    29-11-2009 om 17:07 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    19-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maandag - donderdag
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Maandag, 16 november 2009,

     

    Vandaag de laatste keer maar een halve dag les want vanaf volgende week komt er 12 uur marketing per week bij (waarvan 4 uur op maandag). Ookal hadden we maar een halve dag les, toch moesten we voor school werken omdat we donderdag een examen hebben (en woensdag van 8 uur tot 18 uur les).

     

    Lessen volgende week:

    Maandag:

    8 – 10: le salarié et l’entreprise

    10.15 – 12.15: English 5

    8.30 – 12.30: Marketing

     

    Dit gaat dus al niet, dus verplaatsen we Engels (van 13.30 tot 15.30 denk ik) en we hebben dan ook test Engels (zoals elke maandag). Het vak ‘le salarié et l’entreprise’ kunnen we dus niet volgen omdat ook dat wordt overlapt met ‘Marketing’.

     

    Dinsdag:

    10 – 12: Principes de droit bancaire

    10.15 – 12.15: Ethics in business

    13.30 – 17.30 : Marketing

    18 – 20 : Frans

     

    Dit probleem hebben we altijd op dinsdag, maar dat is al min of meer opgelost (door ons op te splitsen en notities te vragen wanneer we examen hebben van Ethics tijdens de les).

     

    Woensdag :

    8 – 10 : Droit commercial

    14 – 18 : Marketing

     

    Donderdag :

    10.30 – 11.30 : Sport

    13.30 – 15.30 : Mathématiques Financières

    13.30 – 17.30 : International Marketing

    13.30 – 17.30 : Techniques d’achat

    18 – 20 : Frans

     

    3 vakken op hetzelfde moment, zal ook notities vragen worden!

     

    Vrijdag :

    10.15 – 12.15 : English 5

     

    Eindelijk een rustige dag, gelukkig want tot deze week hebben we nog van 15.00 tot 17.00 uur English Business Law (maar dat stopt dus nu vrijdag).

     

    Als we dus alle vakken zouden volgen hebben we 43 uur les per week vanaf nu, maar dat is natuurlijk onmogelijk.

     

    Ook de EDF-facturen blijven duren aangezien ze mij altijd maar laten wachten aan de telefoon ga ik gewoon mijn rekening betalen (het is een schatting maar die van mij is gewoon heel fout, maar zal wel in orde komen met de eindafrekening). Ik wou dus mijn factuur betalen maar het is onmogelijk om u een 2e keer in te loggen op de site van EDF om een factuur te vragen. En als je een nieuw account wil aanmaken zeggen ze dat ze jou al kennen maar wanneer je je wachtwoord op vraagt kennen ze jou niet. Er was nog een andere site waarmee het kon betaald worden en daar moest je een wachtwoord kiezen tussen vijf en zeven letters, maar het moeten minder dan vier letters zijn … onmogelijk dus! Die dingen spreken elkaar echt tegen, ‘gelukkig’ ben ik niet de enige waarbij het niet werkt. Na anderhalf uur (!) zoeken, heb ik het toch op een manier gevonden maar dan moest ik iets afprinten en naar de bank brengen. Volgend probleem … de bank is twee maanden gesloten voor verbouwingen en wij hebben constant les tijdens de openingsuren van de andere banken. Ik heb dat dan maar doorgemaild naar iemand van die bank die nu toe is, hopelijk komt het snel in orde.

     

    Dinsdag 17 november 2009,

     

    Vandaag weer in de namiddag geleerd voor ‘Mathématiques’ want het is echt wel nodig. Ik dacht dat dat een vrij gemakkelijk vak ging zijn omdat we in het 2e jaar in KDG al ‘Financiële Technieken’ hebben gehad, en ik daar toch 15 van had. Nu we de lessen hier volgen valt het echt wel tegen eigenlijk, de oefeningen zijn veel moeilijker dan in KDG en er zijn grote verschillen in hoe je een oefening moet oplossen (wat in KDG mocht / moest mag hier niet etc.).

     

    Tijdens Frans zei de leerkracht ineens dat we een half uur les moesten inhalen omdat ze 1 keer te laat was, was ze alle mogelijkheden aan het zeggen (maar er is wel altijd iemand die nog les heeft tot 18.00 uur). Dan verontschuldigde ze zicht dat we maar 59,5 uur les zullen hebben in plaats van 60 (alsof iemand dat erg vindt?!). We hebben nog 2 lessen Frans + examen + pot (kleine receptie).

     

    Woensdag 18 november 2009,

     

    Vandaag 8 uur les, van 8 tot 18 uur, vermoeiende dag dus omdat we ’s avonds ook nog ‘Mathématiques’ moesten leren voor het examen van morgen.

     

    Donderdag 19 november 2009,

     

    Vandaag de test van ‘Mathfi’ en ik heb geen idee wat mijn punten zullen zijn, hopelijk er nog door.


    We hebben ook onze klasfoto, ik zal hem proberen toe te voegen hier.

    19-11-2009 om 15:18 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maandag - vrijdag

    Maandagnamiddag zijn we naar Euralille en het centrum geweest om wat te gaan shoppen want we hadden toch geen les.

     

    Dinsdag 10 november 2009,

    Vandaag hadden we weer 2 lessen tegelijkertijd en daarom ging ik deze keer naar ‘Principes de l’assurance’. Veerle had me gezegd dat de les om half 11 begon dus ik kwam 5 voor half 11 die klas binnen … was die les al een half uur bezig. Gelukkig was het wel een vriendelijke prof want hij vroeg regelmatig of ik kon volgen. Natuurlijk kon ik volgen want hij ging nogal traag.

     

    In de namiddag hadden we de laatste les van ‘la vente et l’entreprise’, nochtans staan de lessen nog altijd op de lessenrooster (maar de prof zegt dat ze gedaan zijn, dus dat zal zo wel zijn).

     

    Vanaf vandaag stonden de 1e punten op de ‘campus virtuel’ maar we stonden er niet bij (ookal hadden we het examen mee gedaan). Toen we de punten bekeken waren we wel verbaasd want die waren helemaal niet goed!

     

    ’s Avonds was het Frans en moest ik mijn éxposé die we hadden moeten maken voorbrengen, ik moest over de Antwerpse diamanthandel doen (we mochten niet kiezen omdat we met 3 van België zijn).

     

    Donderdag 12 november 2009,

     

    Na een dagje verlof hadden we pas in de namiddag les. We hadden 4 uur ‘techniques d’achat’ achter elkaar in een lokaal voor 20 mensen waar we met bijna 40 zaten. We hadden dus nogal veel stoelen en banken moeten bijhalen, sommigen zaten zelfs met 2 aan 1 bank. Ook de 2e deur van het lokaal was geblokkeerd door een overvloed aan banken.

     

    In de pauze zijn we onze punten gaan vragen van ‘le salarié et l’entreprise’ omdat alle anderen die al hadden gekregen. Ik hoopte dat ik erdoor was, want veel van de Franse studenten waren gebuisd en het is een Frans vak. Wij met 3 hadden 12,5; 12,5 en 11. Dus alle drie erdoor (ik had 12,5/20).

     

    ’s Avonds hadden we ook nog Frans maar die begon een half uur later, en dat waren we compleet vergeten. Omdat de vorige les tot half 6 duurde, gingen we snel onze spullen afzetten en vertrekken tot ik ineens zei dat we pas om half 7 Frans hadden vandaag, gelukkig want we waren het alle drie eerst vergeten!

     

    Vrijdag 13 november 2009,

     

    Vandaag een redelijk drukke dag want we hadden les van 10.15 tot 17.00 uur met maar 3 kwartier pauze (’s middags). We hadden dus 3 vakken van 2 uur waaronder ‘TD MathFi’. Volgende week is het examen van MathFi (vak waarvan we alles zelf moesten inhalen) en ik hoop dat het wat gaat meevallen want die oefeningen die we moeten doen zijn echt niet normaal. Tijdens de les is de elektriciteit in school ook nog eens uitgevallen. En ook de klokken in alle lokalen staan nog altijd op winteruur, benieuwd wanneer ze die is gaan veranderen want dat is soms verwarrend.

     

     

    13-11-2009 om 17:16 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    09-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weekend

    Weekend

     

    Het is weekend dus hebben we niet zoveel te doen. Tegen 18.00 ging ik nog even naar de winkel hier beneden maar dat bleek achteraf een heel slecht idee te zijn. Het was er heel druk en er was niet zoveel meer. Daarna keek ik in mijn brievenbus en zag ik mijn elektriciteitsrekening. Toen ik die opendeed schrok ik wel even want die bedroeg € 111. Natuurlijk keek ik ze na want de anderen hadden maar iets van een € 35. Mijn rekening is helemaal fout, in plaats van ongeveer 200 kWh hebben ze mij 917 kWh aangereed, weer typisch Franse, zal zeker niet aan de slechte administratie liggen.

     

    ’s Avonds zijn we nog weggeweest en toen we ’s nachts terugkwamen was er al een volgend probleem … geen elektriciteit in het gebouw. We komen dus binnen en het automatische licht springt niet aan maar toen hadden we het nog niet helemaal door want er kwam licht van de straatlichten binnen door de glazen deuren. Toen we het licht van de trap wouden aandoen werkte dit niet, ook zoals de lift niet werkte. Wij dan maar met de trap naar boven door lichte van onze GSM’s. Op onze gang was er ook geen licht, gelukkig in de kamers wel omdat die op een ander circuit zitten.

     

    Zondagmiddag heb ik dan naar de elektriciteit gebeld. Ja, als die mij de last bezorgen van een foute factuur, bezorg ik hen de last van zondagmiddag te bellen (er is wel permanentie op het callcenter). Daar lagen de computers dan weer plat, waardoor ik maandag of dinsdag moet terugbellen. Hopelijk is het nu volgende week in orde want er is nog bijna nooit iets goed gegaan van administratie in Frankrijk en het wordt heel vervelend (en we zijn er zeker nog niet vanaf).

     

    Voor de rest was het een rustige zondag (maar nog altijd zonder elektriciteit in het gebouw).

     

    Maandag was er ook nog geen elektriciteit in het gebouw, hopelijk is het snel opgelost.

     

    Van Engels hebben we ook punten teruggekregen van brief die we voor test hebbe moeten schrijven en daar was de leerkracht niet tevreden over want ze is er 3 kwartier over bezig geweest over hoe slecht sommige het hadden gedaan en over domme fouten die iedereen gemaakt heeft. Ik had van deze test 18/20 dus ze zal het wel niet over mij gehad hebben.

     

    In de namiddag hebben we meestal geen les meer op maandag.

    09-11-2009 om 12:29 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    06-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Donderdag en vrijdag

     Donderdag 5 november 2009,

     

    Vandaag hadden we een nieuw vak, ‘International Marketing’ van 13.30 tot 17.30. Daarvoor hadden we geen les, behalve sport van 10.30 tot 11.30, dus was het vrij rustig. ‘International Marketing’ is ook een Engels vak (gewone Franse studenten hebben het ook) dus niet zo moeilijk om te volgen. De prof is dezelfde als van ‘English 5’ dus we kenden haar al, maar Engels is natuurlijk niet echt een theorievak. Ik vind dat ze beter gewoon Engels kan geven dan iets theoretisch want uiteindelijk las ze gewoon op een onhandige manier een boek voor. Gelukkig mochten we na 2,5 uur theorie in groepjes oefeningen gaan maken. Die prof is echt voor ‘multicultureel’ dus had ze een hele theorie bedacht over hoe de groepen verdeeld moesten zijn. Elke groep mocht 1 Belg OF 1 Portugees EN 1 chinees OF 1 turk (12 Fransen, 6 Chinezen, 5 Belgen, 2 Portugezen, 1 turk en normaal 1 Finse maar die was al vertrokken in de pauze). Dit had ze bedacht nadat ze een vreugdedansje had gedaan omdat er meer buitenlandse studenten in haar les zaten dan Fransen (ookal is het enkel voor de fransen en chinezen een verplichte les). De Fransen mochten zich dan verspreiden onder de groepjes.

     

    Als er in China een ‘casual clothing day’ bestaat, dan was die zeker vandaag want alle chinezen waren grappig en vooral casual gekleed. Sommige hadden gewoon een sportbroek aan, waaraan geen twijfel bestaat of het wel een sportbroek is (ook zo’n typisch stofke). Anderen hadden enkel broekkousen aan als vroeg, geen nylonkousen maar echte broekkousen (wat ik heel raar vind om enkel dat aan te doen).

     

    Gelukkig is de prof een kwartier vroeger gestopt met haar les want om 18 uur hadden we Franse les en het is niet zo heel dicht bij elkaar. We wisten ondertussen dat de Franse lessen vandaag opnieuw begonnen, omdat we het aan een Italiaanse hadden gevraagd die bij ons in de groep zit. We mochten daar al direct een test toen omdat we tijdens de week van de examens niet geweest waren en de anderen die test toen hadden gedaan, en die bleek heel slecht te zijn bij hen. Ze dacht wel dat de test voor ons niet zo moeilijk ging zijn (we mochten ze vandaag toen omdat de leerstof over ‘ç’ ging, en ze dacht / vindt dat dat voor ons te gemakkelijk is). In die test moesten we onder andere werkwoorden in de passé simple vervoegen, en die hebben wij in België helemaal niet geleerd, gelukkig dat ik wel wist hoe dat moest (mede dankzij een kleine hulp die me snel zei hoe het moest).

     

    In de Franse les krijgen we altijd een kwartier pauze, maar pas om 19.30 dus dan is het nog maar zo’n 10 minuten les, rare methode wel. Nog iets raar was dat de aanwezigheidslijst in verschillende periodes moest worden ingevuld. 1e rij mocht ze in het begin van de les invullen, middelste rij mocht ze in het midden van de les invullen en laatste rij pas op het einde (geen idee waarom ze het zo wou). Ook had ze het alfabet opgeschreven en mee met de lijst rond gegeven, nog zo iets raar van haar (alsof we niet weten hoe het alfabet gaat of hoe onze naam geschreven wordt). Ineens ging ze ook rond met spekjes met chocolade rond, zonder enige uitleg te geven waarom ze dat deed; die leerkracht is echt een mysterie.

     

    We hebben ook de punten van de schriftelijke éxposé van Frans gekregen. Het maximum dat ik gezien heb is een 7 en het minste een 5, ik had zoals de meeste een 7 (op 10 vermoed ik).

     

    Ondertussen weet ik ook dat de meeste examenpunten waarschijnlijk op de ‘campus virtuel’ zullen komen maar daar hebben ze hier blijkbaar geen haast mij, dat zei toch iemand van onze klas toen ik het vroeg. De punten van vorig jaar (1e semester) staan er nog altijd op en de datum van publicatie is … 10 februari 2009! Ik hoop dat ze ons toch al onze punten vroeger gaan meedelen.

     

    Vrijdag 6 november 2009,

     

    Vandaag begonnen we pas om 15 uur dus was het vrij rustig. Ookal hadden we maar 1 vak, toch waren maar 9 mensen komen opdagen in de les ‘English Business Law’. Gelukkig zijn er nog de Erasmusstudenten want wij waren met 3 + 4 chinezen en enkel 2 Fransen waren er. We zaten dus met 10 (prof erbij) in een gigantische aula.

    06-11-2009 om 17:28 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    04-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.dinsdag & woensdag

    Dinsdag 3 november 2009,

     

    Vandaag hadden we pas les vanaf 10 uur (vorige periode altijd om 8 uur) omdat de lessen van 8 tot 20 zijn verplaatst naar 10 tot 12 uur. Vorige periode hadden we ook al les van 10 tot 12 en die lessen gaan nu gewoon door, gevolg: 2 lessen op hetzelfde uur. Voorlopig splitsen we ons dan maar op (we gaan proberen nota’s te vragen aan een student die wel altijd in de les aanwezig is waar het enkel noteren is = principes de droit bancaire) en vandaag is Veerle dan naar principes de droit bancaire gegaan.

     

    De les ‘ethics in business’ (waar ik zat) begon met de punten van de test / deeltijds examen te geven. Nu werd het ook duidelijk waarom wij examens altijd moeten dichtplakken: toen de testen werden teruggegeven werden ze pas geopend, dus de prof had nog geen idee welke punten van wie waren. Eerst begon hij met wat cijfergegevens over de testen: 27 personen hebben de test gedaan waarvan 6 de case study en 21 de theorie. Volgens zijn theorie waren de mensen die de case study (die eigenlijk moeilijker was zei hij omdat we zelf moesten nadenken) hadden gemaakt, ervan ‘overtuigd’ dat hun Engels voldoende was om alles in eigen woorden te zeggen. Slechts bij enkele bleek dat ze de case study hadden gedaan omdat ze waarschijnlijk hun theorie niet kenden (zelf had ik ook de case study gedaan, maar gewoon om de simpele reden dat theorie opschrijven die je vanbuiten geleerd hebt weinig nut heeft (ik kende de theorie wel). Van de case study was het gemiddelde ongeveer 11/20 en het minste een 8/20 en het meeste een 18/20.  Van de theorietest was het gemiddelde ongeveer 10/12 zei hij. Pas toen hij dat allemaal had verteld begon hij met de testen terug te geven (eindelijk!), eerst van de mensen die de case study hadden gemaakt. Mijn test bleef als laatste over, maar wat ik toen nog niet wist was dat hij altijd begon met de slechtste punten eerst. Nadat hij de vorige 5 had teruggeven zei hij ‘and top of the class is…’ toen opende hij de test (en toen besefte ik ineens dat dat mijn test moest zijn) ‘… Sanne: 18/20’. Had ik helemaal niet verwacht, maar ik was wel heel blij natuurlijk! Bij elke vraag had ik 9/10 en bij elke vraag had hij erbij geschreven dat het heel goed was van zo duidelijk en volledig te zijn. Onder mijn punten had hij dan ‘excellent work’ geschreven, was natuurlijk wel tof =). Daarna gaf hij ook de andere testen terug en begon hij alles 1 voor 1 te verbeteren (waardoor er dus veel van de les was weggevallen).

     

    Om 15.45 hadden we dan ‘la vente et l’entreprise’ en vanaf nu is het nog maar 2 uur in plaats van 3 uur zoals vorige periode. Die prof begon eerst een hele uitleg over dat hij dacht dat we in totaal 30 uren les hadden en dan bleek het maar 20 uur te zijn, dus bleven er nog maar 4 uur over. We hadden vorige periode wel 2 lessen gemist omdat hij ziek was (dus 6 uur, en die wil hij dan blijkbaar niet inhalen dus zullen we eigenlijk maar 13 uur les hebben en 20 uur les vond hij al te weinig). Tegen 17.45 was de les normaal gedaan, maar de leerkracht was het uur totaal uit het oog verloren en Franse studenten vinden langer les blijkbaar niet zo erg. Tegen 17.55 vroeg hij dan om hoe laat de les eindigde en was er toch iemand dat melde dat ze normaal al 10 minuten gedaan was, dus mochten we vertrekken.

     

    We zijn dan rechtstreeks naar Frans gegaan want dat begon om 18 uur (we zouden dus sowieso te laat komen want we moesten nog 5 minuten wandelen en 10 minuten à een kwartier de bus nemen). Toen we aan het gebouw aankwamen (door de gietende regen heel de tijd!) was dat gewoon gesloten, dus om de 1 of andere reden was er geen Franse les, maar dat wisten we dus niet. We hebben dan maar de bus terug naar huis genomen, ik weet dus ook niet of het donderdag les is, maar dat zullen we tegen dan wel aan iemand vragen.

     

    Morgen is het ‘Cours Magistraux’ van ‘Mathématiques Financières’ = theorielessen van financiële wiskunde. Mathématiques Financières is een vak dat al een hele periode bezig is maar dat we pas vanaf morgen gaan volgen omdat er problemen waren met onze learning agreement (we moeten dus 3 of 4 ‘cours magistraux’ inhalen en 2 ‘TD’s’ (TD is les waarin oefeningen worden gedaan). Een ‘cour magistral’ duurt altijd 3 uur en TD 2 uur dus we moeten op ons eentje 13 of 16 uur inhalen. We zullen morgen wel zien hoe het verloopt.

     

    Morgen hebben we dus ‘Mathématiques Financières’ dat ook overlapt met een ander vak ‘Droit Commercial’ maar daarvan zullen we wel nota’s vragen aan andere studenten want de leerkracht van ‘Mathématiques Financières’ verwacht ons aangezien we hebben moeten vragen dat we haar lessen nog mochten volgen omdat we al zoveel gemist hadden. Ze was er dus mee akkoord op voorwaarde dat we alles zelf inhaalden en de test op 19 november meededen (waardoor onze sport dus wegvalt, wat hier ook verplicht is). Alles overlapt hier met elkaar bij ons, het zal nog een gepuzzel worden de volgende weken!

     

    Voor de rest hoop ik dat het hier wat beter weer wordt want vandaag heeft het bijna de hele dag geregend en was het vrij koud (vorige dagen ook, maar vandaag was het nog erger), ookal zitten er hier nog altijd muggen, nu bijvoorbeeld !

     

    Als het morgen 12 uur is (mathématiques is van 9 tot 12 uur) dan is onze schoolweek weer al bijna om want we hebben enkel donderdagnamiddag en vrijdagnamiddag les deze week (en donderdagvoormiddag sport).

     

    Woensdag 4 november 2009,

     

    Vanochtend zijn we begonnen met 3 uur ‘Mathématiques Financières’, wat wel een vrij intensieve les was aangezien de prof gewoon alle leerstof overschrijft van haar papieren (in een vrij snel tempo). Ze schreef wel echt alles op, sommige formules zelfs 5 keer enzo. De les volgen was niet zo moeilijk, aangezien we het thuis al eens bekeken hadden en er geen letter was die niet op het bord geschreven werd. Ook alle tussenstappen schreef ze op, ookal veranderde er 1 klein ding.

     

    Vanmiddag zijn we naar Euralille geweest om een rekenmachine te gaan kopen want hier zijn slechts 2 types van rekenmachines toegestaan op het examen. Ik dacht dat het makkelijker zou zijn om een rekenmachine te vinden, maar niet dus. We zijn een uur en 3 kwartier weggeweest en Euralille is slechts zo’n 5 minuten met de metro verder! Uiteindelijk hebben we dan toch een rekenmachine gevonden (gelukkig!).

    04-11-2009 om 17:26 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-11-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Herfstvakantie is voorbij
    Hallo,

    eerst even iets melden: op verschillende verzoeken zal ik proberen mijn blog wat meer aan te vullen

    Vanaf vandaag is het school terug begonnen en we begonnen al met 4 uur pure theorie wat gelijk is aan 8 blz. pure theorie (getypt, en zonder al te veel witregels). Weer naar school wil dus zeggen, weer puzzelen met de lessenrooster en het begint morgenvroeg al (2 vakken op hetzelfde uur).

    De vakantie was eigenlijk ook wel druk, eerst van vrijdag tot dinsdag naar huis geweest. Dinsdag wou ik de trein van 15.12 in Bouwel nemen, werd die afgeschaft; gevolg ook de trein naar Frankrijk gemist. Maar we zijn er natuurlijk toch nog geraakt. Woensdag en donderdag ben ik dan naar Parijs geweest. Vrijdag was ik jarig, dus had ik bezoek en zijn we gaan shoppen in Euralille en 's avonds nog met enkele erasmussers cocktails gaan drinken in Stand-Up. Zaterdag en zondag heb ik niet veel gedaan, enkel Mathématiques Financières een beetje bekeken, moesten we nog zo'n 20 uur les van inhalen.

    Nu de lessen terug bezig zijn, had ik wel gedacht dat we examenpunten zouden krijgen ... fout gedacht blijkbaar want over de examens wordt er hier niets meer gezegd. Ik ben wel eens benieuwd.

    Rest volgt later, en ik zal proberen dat 'dat later' niet zo lang duurt.

    Groetjes,

    Sanne

    02-11-2009 om 17:17 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    23-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vakantie !
    Hallo,

    Vandaag is de vakantie begonnen dus nu een weekje 'rust'. In Frankrijk valt de herfstvakantie een week vroeger dan in België. Vakantie wil dus ook zeggen dat de examens gedaan zijn, gisteren (donderdag) hadden we 3 examens. 's Morgens hadden we 'le salarié et l'entreprise' (= arbeidsrecht) om 8.30 tot 9.30 uur en daarna hadden we geen examen tot 14.00 uur dus konden we ondertussen onze andere vakken nog wat bekijken. Om 14.00 tot 15.00 uur hadden we dan 'Principes de droit bancaire' (= een soort van financieel recht) en van 15.30 tot 16.30 uur hadden we 'Droit commercial'. Ik ben eens benieuwd naar de punten van 3 examens op een dag is echt geen lachtertje (zeker in de namiddag was het druk) want je zit nog heel veel met de andere vakken in je hoofd terwijl je een examen doet, ik had het moeilijk met uit te zoeken wat bij wat hoorde.

    Het examensysteem in Frankrijk is wel nogal eigenaardig ... buiten het feit dat je alle examens op 1 of 2 dagen hebt en dat je per examen maar een uur tijd krijgt, krijg je daar ook gewoon je examenvragen en kladpapier me naar huis, enkel de antwoorden moeten worden afgegeven. Het papier waarop de antwoorden moeten geschreven worden is weeral iets speciaal. Je krijgt een A3 blad (dubbel gevouwen zodat het 2 A4 bladen worden) en daarop moet je dan in de rechterbovenhoek je gegevens invullen, daarna eraan likken en dichtplakken! De allereerste keer dacht ik dat het om te lachen was dat je er aan moet likken, maar het is dus echt. Het moet worden dichtgevouwen zodat het anoniem verbeterd kan worden. Als je extra bladen krijgt en die mee moet afgeven, mag je ook daar je naam niet op schrijven (wat wel heel grappig zou zijn als die eens uit elkaar vallen denk ik ...).

    De moeilijkheidsgraad van de examens in Frankrijk valt uiteindelijk wel mee (zeker omdat het unif is) maar er is zo weinig controle op spieken enzo. Alle examens worden in een aula gegeven en bijna overal zitten ze gewoon te overleggen over de juiste antwoorden. Ook de toezichthouders gaan gewoon rustig ergens iets zitten lezen of draaien zich met de rug naar de studenten zodat ze ons niet kunnen zien (en zodat er heel veel overlegd kan worden). Voor Fransen zijn de examens echt niet zooo moeilijk denk ik. Bij 1 van onze examens kregen we 2 echt franse teksten en we verstonden wel alles maar het was wel nodig om ze meerdere keren te lezen om alles goed te begrijpen, waardoor we dus veel te weinig tijd hadden. Maar we zullen wel zien wat men punten zijn! Ik vraag me wel af hoe we onze punten gaan te weten komen, want dat hebben ze niet gezegd.

    Nu ben ik 4 dagen in België, en ik heb al direct 5 belgische klasgenoten gezien, was wel heel toevallig maar ik kwam ze tegen toen ik op de trein naar Bouwe ging stappen, en ze moesten dezelfde nemen. Dinsdag ga ik terug naar Lille om woensdag en donderdag naar Parijs te gaan. Vrijdag is men verjaardag en krijg ik bezoek en dan is de vakantie al weer om, net zoals Erasmus dan al half is. Vanaf maandag dan zijn echt al onze vakken bezig (13!) en zal het nog wel drukker worden als ervoor.

    Onze vakken nu definitief:
    - le salarié et l'entreprise: 2 uur per week
    - engels 5: 4 uur per week
    - frans: 4 uur per week
    - droit commercial: 2 uur per week
    - principes de droit d'assurances: 2 uur per week
    - ethics in business: 2 uur per week
    - english business law: 2 uur per week
    - international marketing: 2 of 3 uur per week
    - marketing: 6 uur per week (duurt wel maar 3 weken denk ik)
    - techniques d'achat: 3 uur per week
    - la vente et l'entreprise: 3 uur per week
    - mathématiques financières: 2 of 3 uur per week
    - sport: 1 uur per week

    Van bijna al deze vakken zullen we dan midden december examen hebben (ook op 2 dagen) en daarna is het al afgelopen, ik zit dan normaal nog wel 2 weekjes in Frankrijk.

    Groetjes,

    Sanne

    23-10-2009 om 19:27 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    16-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bijna examens
    Hallo,

    het is al even geleden dat ik nog een berichtje op mijn blog heb gezet maar dat komt omdat we zoveel te doen hebben.

    Volgende week donderdag is het examen: we hebben 3 examens (op donderdag) waarvan 2 eigenlijk op hetzelfde uur, gelukkig hebben we 1 kunnen verzetten naar een uurtje later (een examen duurt hier maar 1 uur). Vandaag is de laatste officiële lesdag en volgende week zijn maandag, dinsdag en woensdag nog inhaallessen.Vanaf vrijdag is het dan herfstvakantie, die valt hier 1 week vroeger dan in België en dus zal ik van Vrijdagnamiddag tot dinsdagmiddag in België te vinden zijn.

    Vandaag was de deadline in Frankrijk voor onze Learning Agreement en dankzij de fantastische samenwerking hier was die dus vanmiddag binnen. We hebben nu 13 vakken, wat wel druk wordt vanaf november als ze allemaal bezig zijn (nu hebben we er ongeveer 10 gehad, maar ze lopen allemaal door). Ook worden sommige vakken op 2 weken tijd gegeven, vb. 3 dagen per week aan 4 uur per les. Ook sommige uren worden nu veranderd zodat vakken die we al hadden ineens samenvallen en aangezien je hier in de les aanwezig moet zijn, vormt dat ook weer een probleem. Gelukkig gaan ze voor de vakken die nu gaan samenvallen niet te strict zijn met de aanwezigheden voor ons, want we kunnen onmogelijk in 2 lessen tegelijk zitten nauturlijk.(En hopelijk wordt onze Learning Agreement door KDG aanvaard!)

    Ondertussen hebben we natuurlijk ook nog andere dingen gedaan dan de hele tijd met school bezig geweest zoveel weg geweest en een paar dingen met een aantal mensen van de klas gedaan.

    Groetjes,

    Sanne

    16-10-2009 om 14:31 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    02-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De balans na 1 maand
    Salut,

    Il y a un mois que nous habitons en France, néanmoins nous pouvons dire que l’administration n’est toujours pas améliorer qu’avant mais petit à petit on essaie de régler tous. Nous avons les cartes d’étudiantes mais c’est seulement parce nous les avons demandé à l’univ car ils veuillent les nous envoyer (après qu’ils étaient au bureau pour une semaine ou plus). Aussi certaines profs ne nous aident pas beaucoup comme hier, il était un changement des cours et personne ne nous avait dit (ni au campus virtuel, ni dans à la boîte électronique), donc nous n’étions pas dans ce cours.

     

    La carte bancaire n’est toujours pas arrivée (après 3 semaines!). L’internet est impossible parce que nous n’avons pas encore une carte bancaire et donc il n’y a rien à faire.

     

    Notre français est peut-être un peu plus bien qu’au début mais c’est encore pas si facile pour nous nous exprimer (mais c’est probablement assez normale). Dès mardi nous allons au groupe avancé dans les cours de français parce que maintenant nous n’y apprenons rien !

     

    Les cours en anglais sont assez faciles de suivre et les profs disent que notre anglais est plus bien que l’anglais des françaises, mais c’est un peu logique.

     

    Je pense qu’en 2 semaines, ils sont des examens mais nous n’avons pas encore vu un calendrier d’examen, même nous ne savons pas encore quels serions les examens que nous doivent faire …

     

    Mais mise à part l’administration, c’est vraiment chouette ici.

     


    02-10-2009 om 18:08 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    29-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Begin week 4
    Zaterdag 26 september 2009

    niet veel gedaan, even gaan shoppen in Euralille maar het was er vrij druk dus na en 2-tal uurtjes al terug. Alleen Veerle en ik zaten dit weekend in Frankrijk, de rest was naar huis

    Zondag 27 september 2009

    vandaag even weinig gedaan als gisteren eigenlijk

    Maandag 28 september 2009

    vandaag terug school en om 10 uur al een test van engels (hopelijk was ze goed!). Voor de rest de normale vakken gehad. We zijn ook nog langs de post geweest want we hadden een aangetekend brief (papiertje dat je er niet bent wordt gewoon in de brievenbus gestopt, ze doen niet de moeite om aan te bellen) maar daar waren ze mijn brief weeral kwijt .... 's Avonds zijn we nog weg geweest want Veerle en Bert waren jarig.

    Dinsdag 29 september 2009

    weer om 8 uur les (as usual). Om 10 uur kregen we een taak terug die we hadden moeten maken en die werd dus in 2 groepen uitgedeeld: de slechte (grootste groep) en de goede groep. Gelukkig zat ik bij de goede groep! Tegen de andere Erasmusstudenten werd gezegd dat ze misschien beter konden stoppen met het vak te volgen omdat het taak niet goed was, zodat ze hun ECTS niet gingen verliezen maar tegen mij zei hij dat er geen enkel probleem was. Over diegene die de taak hadden gemaakt had hij nog een betere verklaring / uitleg:
    - ze wisten dat ze het niet gingen kunnen dus hebben het niet geprobeerd
    - hun engels is zo slecht dat ze het niet wouden tonen
    - ze hadden niet veel over het onderwerp te zeggen

    Na de middag zijn we nog eens naar de post gegaan want ze zeiden dat ik vandaag maar eens terug moest komen, misschien dat ze hem dan wel vonden. Na 5 minuten zoeken hadden ze hem dan eindelijk gevonden (degene die na mij was, ook voor een aangetekende brief was zelf al weg). Toen wij die brief open ... zit er gewoon een naamkaartje in van de man die onze rekeningen heeft geopend, effciënt hoe ze werken hier in Frankrijk ze... Toen naar de bank want dan konden we onze bankkaarten gaan halen ... ze zijn nog altijd niet terecht. Nu zitten we dan maar in school op internet want onze leerkracht is ziek en straks weer naar de Franse les.

    29-09-2009 om 14:51 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    25-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bijna weekend
    Donderdag hadden we geen les (dachten we) want om 15.30 ontdekten we dat we om 15.45 TD hadden van droit des sociétés tot 17.45 en daarna zoals elke dinsdag en donderdag Frans van 18.00 tot 20.00 maar dat we al minstens 5 à 10 minuten onderweg zijn naar de bus + nog een 10 minuten à een kwartier op de bus. Wij snel naar huis gegaan om onze spullen te gaan halen etc. Die leerkracht was een apart geval, ook hele tijd spotten met de manier waarop sommige studenten schreven enzo en altijd van die Franse mopjes vertellen die we toch niet verstaan. Daarna waren we maar met 6 in de Franse les, dus zijn we maar wat vroeger gestopt want we hadden al 5 keer de zelfde tekst gelezen. Na de Franse les zijn we ons gaan klaarmaken om weg te gaan en dan onderweg nog iets om te eten gaan halen, want we hadden natuurlijk nog niet gegeten. Dan zijn we dat bij Bert & Sean gaan opeten en tegen 23.00 zijn we dan vertrokken.

    Vrijdag hadden we om 10.15 uur Engels en van 13.30 tot 15.30 English Business Law echt een vak waarbij ge continu moet typen (schrijven voor alle anderen). Maar het was in het engels, dus wel goed verstaanbaar voor ons.

    En nu is het weekend!

    25-09-2009 om 16:16 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    23-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Internet etc.
    Eindelijk internet op school!

    Vandaag zijn we (wouden we!) onze bankkaarten gaan halen zodat we internet konden kopen in een Franse telecomwinkel maar blijkbaar zijn onze kaarten 'verloren'. Dus nog altijd geen internet op kot, maar nu uiteindelijk op school wel, omdat we eindelijk onze studentenkaart hebben gekregen. Dus vanaf nu zal ik waarschijnlijk meer on-line zijn.

    23-09-2009 om 15:55 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    18-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Donderdag en vrijdag

    (Donderdag heb ik nog een blog gepubliceerd maar daarvoor moet je op datum gaan zoeken omdat ik er geen titel aan gegeven had)


    Donderdag, 17 september 2009

     

    (Vervolg vorige)

     

    Nadat ik bij gisteren bij Gregg even op het internet heb gezeten, zijn we (Gregg & ik) bij de 2 KMO’ers spaghetti gaan eten, wat ‘geplaystaioned’ en nog uit geweest (vooral veel schrale dingen gezien).

     

    Vandaag hadden we geen les dus konden we uitslapen. In de namiddag ben ik met Gregg naar het Jean-Baptiste Lebas park gegaan om te joggen (en vooral speeltuintjes uit te testen).

     

    ’s Avonds hadden we weer Franse les maar we hebben weer (as usual) niets bij geleerd (de leerkracht daarentegen weet nu wel wanneer je een ‘accord’ moet maken, dankzij mijn hulp!).  

     

    Daarna zijn we nog weggeweest en tegen een uur of 3.00 nog ff buzz gaan spelen en een film gezien.

     

    Vrijdag, 18 september 2009

     

    Laatste dag van de week (gelukkig hebben we op zaterdag geen les) en we hadden 2 uurtjes Engels van 10.15 tot 12.15. Eigenlijk hadden we in de namiddag ook nog English Business Law maar dat wisten we eigenlijk te laat. Na de les zijn we onze spullen gaan pakken en ben ik met Veerle naar het station gegaan om een weekendje naar huis te komen (wat een slechte werking daar in dat station!).

     

    Nu ben ik dus een weekendje thuis, dus efkes geen verhalen.

     

     

    (Fotos: http://www.facebook.com/SanneHaverhals?ref=name#/album.php?aid=33087&id=1133447946)

    18-09-2009 om 19:21 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    16-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.

    Maandag, 14 september 2009

     

    Vandaag was de 1e schooldag aan ‘L’université de droit et de santé’ in Lille. We begonnen met ‘Le salarié et l’entreprise’ waarin we het Franse arbeidsrecht behandelden. We hadden les in een aula (gelijkaardig aan die van KDG, maar iets minder ‘modern’). Uiteindelijk heb ik nog wel zo goed als alles begrepen van de les (zelfs wetteksten die werden voorgelezen en dat de wetten hier uit codes bestaan vb. code L en dat bevat dan allerlei wetteksten). Het was zeker niet gemakkelijk om alles in het Frans te noteren (hier zijn geen cursussen) maar ik vind dat het meeviel. Daarna hadden we Anglais 5 (5 verwijst naar het 5e semester dus het 1e semester van het 3e jaar). Eigenlijk was dit wel vrij simpel, hopelijk blijft het zo. Om 12.15 hadden we middag en om 15.30 zouden we pas terug les hebben.

     

    Toen we om 15.30 op de prof zaten te wachten kwam deze maar niet, er waren ook maar zo’n 20 studenten aanwezig (en we zaten in een aula). Toen zei een Chinese dat op de ‘campus virtuelle’ (zoals BlackBoard in KDG) stond dat er vandaag geen les zou zijn van ‘droit des sociétes’. Waarom zij dan wel aanwezig was snapte ik ook niet, want ze wist het op voorhand. Wij wisten het natuurlijk niet want we hebben nog nooit op die campus virtuelle gezien (we hebben het nog niet eigenlijk).  Dus dan zijn we maar terug gegaan. Nu zullen we nog heel wat aanpassingen in ons Learning Agreement moeten maken want er zijn veel overlappende vakken en die kunnen we dus onmogelijk allemaal nemen. We moeten 35 studiepunten halen met vakken van 1, 2, 3 of 4 studiepunt(en).

     

    Morgen terug om 8 uur les, ik denk ‘Principes de droit bancaire’ en daarna nog iets maar ik heb geen idee wat. Donderdag hebben we waarschijnlijk geen les en vrijdagmiddag hebben we gedaan (er is zaterdagvoormiddag ook nog wel les).

     

    ’s Avonds hebben we het 1e Franse onweer meegemaakt, maar het was eigenlijk niet zo spectaculair.

     

    Dinsdag, 15 september 2009

     

    Vandaag weer om 8 uur les over het ontstaan van het Franse financiële recht + financieel systeem. Daarna nog 2 uurtjes ‘Ethics in Business’ en die leerkracht is echt iemand om schrik van te krijgen! Die heeft geen tanden maar stenen in zijn mond staan en die zijn niet wit maar meer naar de oranje-bruine kant en wou de hele tijd de grapjas uithangen. Het vak op zich valt wel mee, ook een Engels vak dus niet moeilijk om te volgen.

     

    Om 12.00 uur hadden we middagpauze en van half 2 tot half 5 (maar we mochten al rond half 4 – 4 uur weg) hadden we ‘la vente et l’entreprise’. Een vak waarbij onderhandelen en zaken doen centraal staat. Hierin hebben we ook geleerd dat de Franse variant van ‘Expeditie Robinson’ ‘Koh-Lanta’ noemt want we kregen de taak onszelf te ‘verkopen’ om er aan mee te mogen doen (ik vond het zelf ook wat raar, maar het draaide om overredingskracht).

     

    Na de les zijn we naar huis gegaan want om 17.15 moesten we weer vertrekken naar de Franse les, die weer even stom was als anders. Die leerkracht verbeterd nooit fouten en woorden juist spreken is ook niet nodig. Daarna zijn we het centrum ingetrokken om iets te gaan drinken (3 van FVE en 2 van KMO).

     

    Woensdag, 16 september 2009

     

    Vandaag moesten we er véél te vroeg uit naar ieder zijn mening (misschien omdat we iets te lang waren blijven hangen dinsdagavond). Van 8.00 tot 10.00 uur hadden we ‘Droit commercial’ en daarna is iedereen terug in bed gekropen want dat was het enige vak dat we vandaag hadden.

     

    Onze lessenrooster is nogal raar opgedeeld, alles valt eigenlijk in het begin van de week:

    Maandag:

    8.00 – 10.00: Le salarié et l’entreprise

    10.15 – 12.15: Anglais 5

    15.30 – 16.30 : Droit des sociétés

     

    Dinsdag :

    8.00 – 10.00 : Principes de droit bancaire

    10.00 – 12.00 : Ethics in Business

    13.30 – 16.30 : La vente et l’entreprise

    18.00 – 20.00 : Cours de français

     

    Woensdag :

    8.00 – 10.00 : Droit commercial

     

    Donderdag :

    18.00 – 20.00 : Cours de français

     

    Vrijdag :

    10.00 – 12.00 : Anglais 5

    16-09-2009 om 17:51 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-09-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Weekend

    Vrijdag, 11 september 2009

     

    Vandaag zijn we weer naar de Franse les van 9.00 tot 12.00 gegaan. Vandaag werden we in groepen opgedeeld want er waren er blijkbaar een aantal die naar een hogere groep moesten gaan (wij wisten dat niet want we waren er gisteren niet). In het begin werden de 3 Italianen en 3 Belgen aangeduid en dus moesten we kijken of we een tekst begrepen etc. Wij hadden nog niet door wat de bedoeling was want ze had het enkel donderdag uitgelegd. Ook enkel wij 6 mochten in die les antwoorden en de rest zat er dus eigenlijk bij voor niets. 2 meisjes van Peru vroegen aan mij waarom zij niets mochten zeggen in de les en ik zei dus dat wij 6 waren aangeduid in het begin van de les (ze waren een half uurtje te laat). In de pauze waren ze gaan vragen aan de leerkracht wat de bedoeling was en toen zijn ze tegen mij komen zeggen dat wij naar een hogere groep over mochten gaan. Ik weet niet waarop die leerkracht zich gebaseerd heeft voor die beslissing maar ze kon in ieder geval geen les geven. Eén van de volgende lessen moeten we dus naar een andere groep, we weten nog niet juist wanneer want er gingen nog een 50-tal studenten vanaf volgende week komen die ook de lessen gingen mee volgen.

     

    Tegen 12.00 hebben we dan de bus terug genomen en zijn we onderweg nog gestopt op school om onze lessenroosters te bekijken voor maandag. Maandag beginnen we met La salarié et l’entreprise om 8.00 uur en daarna Anglais 5. We weten nog niet alle vakken want we mixen het 2e en 3e jaar omdat we op KDG al veel vakken gehad hebben die ze hier in het 3e jaar pas krijgen en anders hebben we die dubbel gehad. De lessenrooster van het 2e jaar was nog niet beschikbaar, hopelijk valt die ook mee en overlappen er niet te veel vakken. Met de lessenrooster van het 3e jaar hebben we eigenlijk enkel maandag en dinsdag veel lessen, voor de rest bijna niets. Welke lessen we echt allemaal zullen hebben zien we wel vanaf maandag, zeker?

     

    In de namiddag zat iedereen op zijn kamer en toen heb ik ontdekt hoe we het internet konden laten werken. We moesten een Frans telefoonnummer ingeven maar via ons Frans GSM-nummer ging het niet want dat had ik al geprobeerd, dus heb ik gewoon de 06 en 03 veranderd (GSM’s beginnen met 06 en gewone nummers met 03) en dan konden we verder gaan. We hadden wel een RIB nodig (daar zijn de Franse écht gek op, die willen dat voor ALLES hebben!) maar omdat dat in België niet bestaat zijn we (ik was tegen Veerle gaan zeggen dat ik had gevonden hoe het internet kan werken) een Franse bankrekening gaan openen (hadden we eigenlijk al eerder moeten doen want overal vragen ze die RIB). De Fransen houden van heel veel papierwerk etc. dus hebben we daar een uur binnen gezeten maar daarna hadden we toch een Franse rekening.

     

    ’s Avonds was Veerle nog bij mij langs geweest en na een tijdje zijn we dan naar haar gegaan want we verveelden ons. Naast haar zijn vaak 4 kerels die nogal graag veel lawaai maken en die hadden we dan ook weer gezien. Eén van hem dacht slim te zijn door Engels te spreken maar eigenlijk kan hij helemaal geen Engels (zei hij zelf ook, maar was wel grappig). Daarna hebben we niet veel meer gedaan.

     

    Zaterdag, 12 september 2009 (+ zondag, 13 september)

     

    Om 03.00 vond iemand het tof om op mijn bel te drukken, waarschijnlijk verwisseld met de knop van het licht. Ik ben er in ieder geval niet voor uit mijn bed gekomen.

     

    In de voormiddag heb ik nog wat gelezen (ik heb vanaf het 1e middelbaar tot en met het 2e jaar hogeschool zelfs niet zoveel gelezen als op 1 week :-d) en in de namiddag kwamen ons Susy en de Rudi een weekendje langs. Dan zijn we gaan shoppen enzo. Zondagnamiddag zijn ze vertrokken en heb ik nog wat ‘genikst’ met de andere (Gregg zijn vriendin – was ook een weekend op bezoek - was ook vertrokken toen).

    Nu zit ik weer ff bij Gregg van zijn internet-diensten gebruik te maken en morgen beginnen hier de lessen. Morgen om 8 uur beginnen, gelukkig is het maar 3 minuten wandelen!

    13-09-2009 om 21:14 geschreven door Sanne  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)


    Archief per week
  • 21/12-27/12 2009
  • 14/12-20/12 2009
  • 07/12-13/12 2009
  • 30/11-06/12 2009
  • 23/11-29/11 2009
  • 16/11-22/11 2009
  • 09/11-15/11 2009
  • 02/11-08/11 2009
  • 19/10-25/10 2009
  • 12/10-18/10 2009
  • 28/09-04/10 2009
  • 21/09-27/09 2009
  • 14/09-20/09 2009
  • 07/09-13/09 2009
  • 31/08-06/09 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Foto


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs