De avonturen in Indonesië
Wees Welkom
Inhoud blog
  • Koepang?
  • Sim check
  • Vliegen met de big boss
  • Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    23-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Karten
    Beste Allen!

    Het is weer een week geleden dat ik nog iets  verteld heb, wel het was dan ook niet echt een spannende week e. Daarom niet minder leuk, integendeel!

    Deze week had ik nog een observatievlucht, de 8e al, het blijft wel interessant maar ik zou nu wel graag eens beginnen vliegen e. Ik ben hier al twee maanden nu, normaal moet het niet lang meer duren voor we beginnen.

    Maar stilzitten doen we uiteraard niet! Dus zijn we gaan karten, hier een uurtje vandaan, was heel leuk, zeer vermoeiend maar echt de moeite. Met 5 waren we, portugees, italianen, hollander & ik, de belg.

    Tot de volgende keer,

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    23-05-2010, 17:41 geschreven door samindonesia  
    17-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.met de jeep, door het oerwoud!
    Een goedemorgen allemaal!

    Gisteren weer iets heel leuks gedaan, toch te moe om mijn blog nog te updaten gisteren avond dus doen we het vandaag, maandag morgen.

    We vatten het plan aan om op safari te gaan! Eerst dachten we, ja dat zal wel zoiets zijn zoals een dierentuin in europa, alles achter slot en grendel, maar niets was minder waar: we konden voor maar 8 euro (de locals 3 ofzo) het hele park bezoeken. Welk begon met een safari, dus we reden met de auto's (we waren met 2 auto's, 9 man) gewoon door allerlei dieren die helemaal vrij stonden, niks van prikkeldraad of zo tussen de auto en de dieren.
    Het begon met olifanten, die gewoon op de weg stonden en waar je langs moest rijden, dan zebra's, maar ook tijgers, leeuwen, beren, krokodillen,... alles liep daar gewoon rond en je moest er maar rond rijden. Bij de tijgers moest je wel doorrijden, je mocht niet stoppen om de dieren eten te geven, en de raampjes moesten toe blijven. Dit was echt een zalige ervaring.
    Een keer stak een zebra gewoon zijn hoofd in de auto voor een pinda nootje, ja wadde.

    Maar dan hadden we nog maar een klein deel van het park gezien, je kon ook voor 1 dollar op de foto met chimpansees, baby tijgers,...
    Ik denk dat ze echt wel elk dier hier hadden, én in grote populatie: van die tijgers hadden ze er een stuk of 7, die gewoon los liepen. Ook, toen vroeg ik mij af hoe dat die daar konden overleven, hadden ze pinguins! echt raar.

    het was weer een leuke dag die niet kon worden meegemaakt als 2 locals ons niet hadden gevoerd naar de safari.

    Vele groeten,

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (2 Stemmen)
    17-05-2010, 05:49 geschreven door samindonesia  
    13-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rijbewijs
    Een goede morgen allemaal!

    Vandaag is het donderdag 13 mei, een stralende dag hier in Jakarta Pusat (centrum).
    Het wordt een dag van veel leren, wat echt wel nodig is wil je alles bijhouden.

    Gisteren hebben we weer iets nieuws gedaan, we zijn ons rijbewijs gaan halen voor de moto/bromfiets. Nu zou je waarschijnlijk denken: hier gaan weken voorbereiding aan vooraf: theorie leren, met een moto leren rijden,.. niets is minder waar.

    het duurde welgeteld 20 minuten om je rijbewijs af te halen, het enige wat je moest doen was betalen en foto's laten nemen, en zo, daar kwam je rijbewijs kant en klaar uit de machine.

    Want ja, nu nemen we voor alles de taxi, maar hier is heel veel verkeer, je zit eigenlijk altijd in de file en daar verlies je zoveel tijd mee. Die moto's daarentegen schieten gewoon overal door. Nu nog op zoek naar naar een brommer..

    Dan iets gaan drinken in wat de trotter aanbeveeld als een backpackersstraatje, een plaats waar veel nationaliteiten samenkomen. Het was nu de 4e keer dat we er kwamen en ja, de sfeer is daar altijd op en top. Een live-bandje, veel europeanen, dus veel mensen om mee te babbelen.

    Tot de volgende keer!

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    13-05-2010, 08:19 geschreven door samindonesia  
    10-05-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bandung
    Beste Allemaal!

    Wat is er deze week allemaal gebeurd? Wel we hebben nog een paar observatievluchten gedaan, hebben wat gevoetbald enzo, maar het leukste was toch de trip naar Bandung. Dat is een stadje 130 km van Jakarta, waar we met de auto naartoe zijn gegaan, dit op zondag. Om 8u vertrokken om niets van de mooie dag te moeten missen. Na 3uur rijden komen we aan aan de krater van een vulkaan. Daar kon je mooi omheen lopen, in de volstrekte natuur, het was daar eigenlijk een jungle waar je moest doorklauteren. Onderweg moesten we stevast met elke local op de foto, want ja boulés (buitenlanders) zien ze hier niet veel. Ze zijn allemaal heel vriendelijk.
    Ook hier kan je eigenlijk gewoon de krater inwandelen als je dat zou willen, hekken of omheining waren helemaal niet voorzien.

    Dan na 3uur klauteren, reden we naar de watervallen en warmwaterbronnen. Ook een zeer mooie plaats, het was toch een waterval van 10 meter. Dan op weg naar de warmwaterbronnen, waar we uiteraard in zijn gaan zwemmen. Dat is water dat uit de grond komt en een temperatuur heeft van 39°C, dus echt een genot om in te baden. Daar ook wat local fruit gekregen dat we van de bevolking kregen, die mensen zijn echt super vriendelijk. Weer 2 nieuwe fruitsoorten ontdekt waarvan ik de naam uiteraard vergeten ben.

    Zo dat was het voor vandaag, hopelijk beginnen we snel echt te vliegen!!

    Vele groeten,

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (4 Stemmen)
    10-05-2010, 05:22 geschreven door samindonesia  
    29-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Hallo allemaal!

    ongelooflijk maar waar, na ongeveer een maand zonder internet gezeten te hebben, hebben we terug internet op ons appartement.
    Wat een luxe, niet meer naar Dunkin Donuts hoeven te gaan internetten tussen de rokende massa..

    Voor de rest, dinsdagavond was het voetbal, met belgen en hollanders. Zéér inspannend, en leuk om weer nieuwe mensen te leren kennen.

    Gisterenavond om 22u een SMS gekregen (alle schema gaat hier via sms) dat ik moest meegaan als observer om 6u smorgens, wat betekent opgehaald worden om 4u, opstaan om 3u30. Dus ja niet veel meer kunnen slapen.. Desondanks wel een leuk vluchtje.

    We hebben ondertussen ook onze work permit gekregen, dus zo gauw het voor Lion past, kunnen we zelf beginnen vliegen.

    Zo dat was het zo wat, vanaf nu kan ik terug deftig skypen!

    veel groeten,

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (2 Stemmen)
    29-04-2010, 12:47 geschreven door samindonesia  
    25-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.raften

    Hallo allemaal!

     

    Er is weer veel gebeurd de laatste dagen, laat ik beginnen met het begin: de observatievluchten.
    De eerste, donderdag, ging naar Banmarjasin, anderhalf uur vliegen van Jakarta. Uniform aan en weg waren we. Alles verliep normaal, enkel de landingsbaan in Banjarmasin was echt slecht, putten in de weg en halfopgevulde gaten… het voelde als rodeo rijden!

    De volgende was naar Makassar, ook een leuke, duurde 2u20 om heen te gaan, niks speciaals.

    Maar wat we zaterdag deden was toch al het leukste dat ik hier heb gedaan. Ik heb hier een paar Vlamingen leren kennen en ik was daarmee gaan raften! Begon om 9u, dan kwam een busje ons oppikken, en reden we zo’n 3u naar het zuidoosten. Naarmate je verder uit Jakarta reed, werd de natuur prachtig, het uitzicht adembenemend maar de wegen des te slechter.
    Nu het raften zelf was echt super, we zaten met 3 en 4 in twee boten. En de rivier was nog wel wild, alleszinds wilder dan in Amerika, daar heb ik het ook eens gedaan. Er zijn er toch een paar in het water gevallen. Onderweg ook soms gestopt, een keer van een brug gesprongen dat erover hing (de brug bestond uit touwen met bamboestokken) alles was echt puur natuur daar, zelden zo’n mooie natuur gezien. Onze gids sprak wel geen woord engels, dus het werd roeien op gevoel
    J

    Maar goed, ik ga voort, tot binnekort!

     

    Sam


    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    25-04-2010, 10:49 geschreven door samindonesia  
    20-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.observatievlucht
    Beste Allemaal!

    Even om te laten weten dat ik morgen mijn eerste observatievlucht heb, en dit naar Banjarmasin, zoek maar is op e :)

    ik hou jullie op de hoogte!

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    20-04-2010, 18:16 geschreven door samindonesia  
    16-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Singapore
    Hallo allemaal!

    Nu zitten we hier in Singapore, voor onze werkvisum voor 1 jaar, er is ondertussen wel veel gebeurd:

    vorige week was dus het technisch examen, dat viel al bij al wel mee, moet er normaal wel door zijn. Dan was er ook belangrijker de 2 simulator sessies en de test, ter standardizatie in Indonesie. We hadden echt een hele goed instructeur die niet alleen elke paragraaf van elk boek van buiten kent, maar ook echt goed kon les geven. De test was wel moeilijk maar we zijn geslaagd, dus nu zitten we in Singapore, en sewes krijgen we ons passpoort terug met een visum in. Dus het is zeker dat ik hier voor twee jaar blijf.
    Na vandaag moeten we nog wel efkes wachten tot die licentie is omgevormd en dan kunnen we beginnen vliegen, ondertussen beginnen we wel al met observatie vluchten te doen, dus als 3e man in de cockpit observeren.

    Oh ja ons internet is nog altijd niet gemaakt, nu was de router stuk, maar heb hem binnengedaan, was nog binnen garantie dus misschien volgende week, we zien wel :)
    Ondertussen red ik me wel met de blackberry (unlimited internet is hier schandalig goedkoop) zo'n 10 euro per maand.

    Singapore is trouwens ongelooflijk mooi, tegenover Jakarta dan, alles heel proper, het ruikt er gewoon goed, zeker tegenover Jakarta dan. Maar niet te klagen e.

    ale tot de volgende keer,

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    16-04-2010, 06:55 geschreven door samindonesia  
    04-04-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Hallo iedereen!

    We zitten nu in de dunkin donuts, hier is gratis internet, want oh ja ons internet is nog niet gemaakt. Hebben nu een router gekocht met draadloos (24 euro, zeer goedkoop) internet. Morgen moet het normaal gemaakt zijn, maar ja hier weet je nooit.

    Deze week was plezant, we hadden eerst een Air Law examen, was wel moeilijk, de volgende dag medische keuring, waarvoor ik gelukkig geslaagd ben. Nu drie dagen hard geleerd  voor de test van volgende week: technisch examen over de boeing 737-900ER. Dat beloofd heel moeilijk te worden, maar daarvoor leren we e.

    voor de rest niet zoveel meegemaakt, volgende week is het ook de simulator test, dat is zeer beslissend. Als je slaagt voor die test vlieg je naar Singapore om je werk visum te gaan halen voor een jaar. Daarna begint de line training, daar kijk ik naar uit.

    zo ik ga hier nog een donut bestellen, ze zijn hier goed en zeer goedkoop (50ct per donut)

    tot de volgende!

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    04-04-2010, 12:26 geschreven door samindonesia  
    30-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
    Hey allemaal!

    het is al efkes geleden dat ik nog iets gepost heb, maar dat komt omdat ons internet tijdelijk niet werkt. Dit moet normaal morgen wel opgelost zijn.
    Op zijn indonesisch e, alles veel langzamer.

    Maandag zijn we begonnen met lessen, dit duurt twee weken waarin we stuk of 5 testen hebben, slagen we dervoor gaan we in Singapore onze visum halen voor een jaar, verlengbaar dus. En daarna beginnen we te vliegen, kijk er al naar uit!

    Nu zit ik dus in Dunkin donuts met een donut in de hand op het internet, jammer genoeg hebben ze geen stopcontact voor de stekker dus zo lang kan ik hier niet blijven.

    vele groeten,

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    30-03-2010, 11:52 geschreven door samindonesia  
    24-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.contract getekend
    Zo vandaag 24 maart, Gisteren het contract getekend, er zaten geen addertjes onder het gras en was duidelijk in indonesisch en engels opgesteld, dus alles in orde. we hebben ook al onze pet, das en strepen (1 op elke schouder voorlopig) gekrgen, gaf een leuk gevoel!
    Dan de plaatselijke mall is gaan verkennen, was zo mogelijk nog groter en goedkoper dan in amerika, stuk of 7 verdiepen met alle winkels dat er maar zijn. 's Avonds een lekkere steak gemaakt met pepersaus.
    Nu zijn we vrij tot maandag de 29e, dan beginnen twee weken van lessen, simulator en testen, dat gaat nog druk worden en heel belangrijk. Stel dat je niet slaagt voor de simulator test keer je terug naar België :s
    Deze week wordt een week van studeren en naar de ambassade gaan, waar ik graag nog is het Vlaams spreek.

    Tot de volgende update mis amigos!

    terema kasi!

    Sam

    (het indonesisch leren gaat ook goed, proefkonijn = kuisvrouw)

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    24-03-2010, 06:16 geschreven door samindonesia  
    23-03-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eerst bericht
    Welkom!

    Zo, mijn blog is aangemaakt, hier kan je de komende 2 jaar (hopelijk vaak) nieuwe dingen te weten komen over wat er zich hier allemaal afspeelt in Indonesië.

    Wat er al is gebeurd:
    De vlucht van Brussel-Frankfurt-Singapore-Jakarta verliep vlekkeloos, goede verbinding alles in orde. Dan op de luchthaven aangekomen stond een chauffeur van Lion Air me op te wachten. Op de weg van de luchthaven naar de auto springen er als het ware verschillende locals op uw baggage om u te helpen, daar ik enkel euro's mee had liep hij wat beteuterd weg.. Op weg naar het appartementsgebouw kwam de cultuurshock: het is een totaal andere wereld  dan in Europa. De mensen hier hebben helemaal niet veel, er zijn heel veel uitlaatgassen maar ze zijn wel heel vriendelijk. Dan aangekomen aan het appartementsgebouw, direct kennis gemaakt met de Indonesische mentaliteit: 'alles op zijn tijd'. Dus toch even mogen wachten voor ze wisten welke kamer ik kreeg enzo, maar dan goed geinstalleerd geraakt op de 10e verdieping. Hier is op de 7e verdieping zwembad en fitnesszaal, allemaal wel mooi.
    Die avond al een bar gaan verkennen, waar een live bandje speelde, echt een toffe plaats. Ook hier is het de omgekeerde wereld: vrouwen nemen het initiatief, zeker als er blanken rondlopen. Maar je weet wel dat dit voor andere bedoelingen is..
    De volgende dag, maandag dus gingen we naar de Lion Air Tower, een wandeling van 5 minuten wandelen dus we waagden er ons maar aan, maar al snel werd duidelijk dat dit niet zo'n goed idee was: met ons pak aan nat in het zweet daar aankomen: wat een eerste indruk! Ook hier was de mentaliteit direct duidelijk, en kregen we vijf uur om een vragenlijst in te vullen. Dan gingen ze die nakijken en vandaag moesten we terugkomen om ons contract te tekenen. Hier spreken ze niet echt met uren, dat is gewoon 'na de middag' of 'voor de middag'
    Oh ja de Jetlag valt mee, eerste nacht 2 uur geslapen, maar deze nacht in blokken van 2 uur toch een 8uur gehaald.

    Zo ik hou jullie op de hoogte!

    groeten,

    Sam

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (3 Stemmen)
    23-03-2010, 01:53 geschreven door samindonesia  
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Proficiat!
    Proficiat!

    Uw blog is correct aangemaakt en u kan nu onmiddellijk starten! 

    U kan uw blog bekijken op http://www.bloggen.be/samindo

    We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen.  Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.

    U kan dit zelf helemaal aanpassen.  Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'.  Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.

    Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt.  Surf naar http://www.bloggen.be/  en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord.  Druk vervolgens op 'Toevoegen'.  U kan nu de titel en het bericht ingeven.

    Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'.  Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!').  Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd.  U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.

    Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op.  Klik vervolgens op 'Instellingen'.  Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.

    WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
    De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
    - Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
    - Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.

    WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
    Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.

    WAT IS DE "WAARDERING"?
    Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.


    Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!

    Met vriendelijke groeten,
    Bloggen.be-team

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - ( Stemmen)
    23-03-2010, 01:35 geschreven door  
    Archief per week
  • 06/06-12/06 2011
  • 16/05-22/05 2011
  • 25/04-01/05 2011
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 07/03-13/03 2011
  • 31/01-06/02 2011
  • 17/01-23/01 2011
  • 03/01-09/01 2011
  • 20/12-26/12 2010
  • 13/12-19/12 2010
  • 29/11-05/12 2010
  • 15/11-21/11 2010
  • 08/11-14/11 2010
  • 01/11-07/11 2010
  • 25/10-31/10 2010
  • 11/10-17/10 2010
  • 20/09-26/09 2010
  • 06/09-12/09 2010
  • 30/08-05/09 2010
  • 23/08-29/08 2010
  • 16/08-22/08 2010
  • 09/08-15/08 2010
  • 26/07-01/08 2010
  • 19/07-25/07 2010
  • 05/07-11/07 2010
  • 28/06-04/07 2010
  • 14/06-20/06 2010
  • 07/06-13/06 2010
  • 31/05-06/06 2010
  • 17/05-23/05 2010
  • 10/05-16/05 2010
  • 26/04-02/05 2010
  • 19/04-25/04 2010
  • 12/04-18/04 2010
  • 29/03-04/04 2010
  • 22/03-28/03 2010
    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek

    Blog als favoriet !

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs