RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
14-05-2008
G. Beerschot ziet Losada al bij Anderlecht
Het afgesproken onderhoud tussen G. Beerschot en Anderlecht over de transfer van Hernan Losada ging gisteren niet door. Pas volgende week wordt er opnieuw gesproken maar niets kan blijkbaar nog een transfer van de 26-jarige Argentijn naar de vice-kampioen in de weg staan.
'Herman Van Holsbeeck heeft gebeld om te zeggen dat we volgende week maandag of dinsdag rond de tafel gaan zitten', aldus G. Beerschot-voorzitter Jos Verhaegen. 'Deze week hebben ze het te druk met het 100-jarig bestaan en de bekerfinale. Maar het lijkt me duidelijk: Losada is al voor 99,9 procent zeker van Anderlecht. De manier waarop die club deze transfer afhandelt, is klasse.'
Het gaat alleen nog over de modaliteiten van de transfer. Op papier krijgt Losada 30 procent boven de transfersom van één miljoen euro voor zichzelf. G. Beerschot wil ook spelers van Anderlecht, zoals de aan Charleroi uitgeleende Cyril Théréau (26) en/of de aan Union uitgeleende Sebastien Siani (20).
Tot op heden zijn er geen bewijzen voorhanden dat de wedstrijd Anderlecht-Sint-Truiden via omkoping werd beïnvloed. Dat heeft minister van Justitie Jo Vandeurzen dinsdag in de bevoegde Kamercommissie verklaard. In de Kamercommissie Justitie maakte minister Vandeurzen bekend dat de onderzoeksrechter zijn onderzoek ondertussen al heeft afgerond. Hij stuurde het dossier op 30 april door naar het federaal parket. Vandeurzen benadrukte dinsdag echter dat er nog geen aanwijzingen voor omkoping bestaan. Het parket ontving nog geen enkele klacht en opende zelf ambtshalve nog geen dossier. Het Bondsparket startte wel een onderzoek.
Anderlecht speelt morgen een vrienschappelijke wedstrijd
Anderlecht speelt morgen, woensdag 14 mei 2008, een vriendschappelijke wedstrijd tegen AS Eupen in Amblève. De trainer van Sporting selecteerde 17 spelers, een mengeling van A-kernspelers en beloften.
Selectie : Chatelle, Gillis, Goor, De Man, Iakovenko, Juhasz, Mpenza, Pieroni, Polak, Sare, Baras, Ciza, Crommen, De Broyer, El Kaddouri, Houman, Ndoumbe
Lucas Biglia sukkelt met de heupbuiger en voelde zich vandaag, dinsdag 13 mei, wat ziek. De Argentijnse middenvelder kreeg verzorging. Ook geen training voor zijn landgenoot Nicolas Frutos. De spits heeft een trap gekregen op de enkel en hield het vandaag bij revalidatie en verzorging.
Jonathan Legear die sinds afgelopen vrijdag sukkelt met een contractuur aan de quadriceps, hield het bij een individuele training. En Serhat Akin heeft nog steeds last van de knie. De spits revalideerde.
Dank zij Firestarter hebben wij een RSCA ratingstabel kunnen uitwerken voor het afgelopen seizoen. De Ratingstabel is gebaseerd op wekelijkse beoordelings cijfers in de verschillende media. In de tabel kunt u ook per speler in detail treden,door op de naam te klikken. De vastelling van deze statistiek laten wij aan u over. Met dank aan Firestarter. De ratingstabel bevindt zich in de rechter menureeks.
Het doel van de Dames van Paars-Wit bij de bekerfinale wordt verdedigd door de 27-jarige Ijslandse Thora Helgadottir. "Ik ben beginnen voetballen op mijn vijfde", aldus Thora Helgadottir. "Ik ben in eerste klasse beginnen spelen in Ijsland toen ik 15 was, daarna ben ik naar de universiteit vertrokken in de Verenigde Staten waar ik ook voetbalde. En vooraleer ik naar België kwam, heb ik ook nog in Noorwegen en Zweden gevoetbald." Aldus Helgadottir. " Ik heb er al zeven of acht bekerfinale gespeeld in Ijsland en daarvan heb ik er vier of vijf gewonnen. Voor de bekerfinale komende zondag tegen Tienen heb ik geen schrik. Ik denk dat we in de laatste wedstrijd tegen Tienen in de tweede helft de betere ploeg waren. Alles is mogelijk. Dat is precies het leuke aan bekervoetbal, het gaat maar om één match." Besluit de doelvrouw van paars-wit.
"Ik ben volledig fit en ik denk dat ik bijna op mijn beste niveau zit." Aldus Proto. "Maar om helemaal top te zijn, ontbreekt het me nog aan matchritme, maar dat is normaal. Ik denk dat de kansen bij het begin van de match altijd 50-50 zijn. We moeten ervoor zorgen dat we meteen goed aan de wedstrijd beginnen, Gent niet in de match laten komen en ons eigen voetbal opleggen. Alleen op die manier maken we een kans." Aldus de Anderlecht-doelman over de Finale.
Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck wil zo snel mogelijk de transfer van Losada afronden. "De drie partijen willen dat de deal rondgeraakt, dus ik heb vertrouwen dat we er uit geraken. Maar Losada is niet de enige versterking die we willen. We moeten voorin opnieuw het verschil kunnen maken. Het is niet normaal dat geen enkele Anderlecht-speler binnen de eerste vijf op de topschutterslijst staat. Dat moeten er minstens twee zijn. We gaan ons dus zeker in dat aanvallend compartiment serieus versterken."
Pareja : "Uit respect voor ploeg op de rechtsback "
Nicolas Pareja startte tegen Mons op de rechtsback. "In de eerste helft ging alles goed, maar in de tweede periode was ik compleet uitgeput. De trainer is me voor de match komen vragen of ik op de rechtsback wou spelen gezien de schorsing van Wasilewski. Ik heb getwijfeld, maar uit respect voor de ploeg heb ik ja gezegd. Ik denk niet dat de coach me tijdens de bekerfinale daar zal zetten", aldus Pareja.
"We zijn erin geslaagd deze uitdaging om op de tweede plaats te eindigen, tot een goed einde te brengen", aldus Guillaume Gillet. "Ook al heten we Anderlecht, je moet het toch maar doen. Een achterstand van 13 punten goedmaken op Club Brugge is niet evident. De verdienste komt helemaal toe aan Anderlecht : we hebben geen cadeaus gekregen. Ook niet in deze laatste match, Mons wou absoluut iets tonen tegen ons. Maar we zijn niet in de valstrik gevallen door al aan de finale te denken", aldus Gillet. "Het was een vreemde match, gezien de gebeurtenissen met François. Voetbal was zijn leven en wij hebben het geluk dat we er nog mee verder mogen gaan. Soms hebben we de neiging te veel te willen. Ook al zijn we Anderlecht, we hebben veel aan hem gedacht. Ik hoop dat hij dat weet."
Anderlecht heeft intussen al heel wat zaken gedaan op het Amerikaanse continent en de club wil ook in de toekomst jeugdig talent laten overkomen naar Europa. Nu hebben de Brusselaars hun oog laten vallen op twee Colombianen. Zowel Marcos Perez als Victor Ibarbo worden met argusogen gevolgd door Anderlecht. Perez is een zeventienjarige aanvaller van Boyana Chico. Ibarbo is eveneens zeventien jaar, de middenvelder speelt momenteel voor Atlético National. Beide Colombianen zijn overigens ook jeugdinternational.
Stanislav Vlcek hoopt op een selectie voor het EK. Tegen Bergen maakte de aanvaller van Anderlecht opnieuw een belangrijk doelpunt. "Ik hoop dat de bondscoach mijn goal gezien heeft", zegt de spits.
"Ik kreeg een mooie lange pass van Polak en toen ik de keeper zag uitkomen, heb ik getrapt", beschrijft Vlcek zijn doelpunt.
"Ik ben heel gelukkig dat ik altijd belangrijke goals maak voor Anderlecht, want nu zitten we in de voorrondes van de Champions League."
"Ik denk dat mijn selectiekansen voor het EK zo'n 50 procent zijn. Ik hoop er wel een beetje op."
Anderlecht moet als vice-kampioen twee voorrondes overleven. Het start in de tweede voorronde, die op papier vrij makkelijk zou moeten zijn. De uitschakeling van Racing Genk dit seizoen is echter het beste bewijs dat dat niet altijd het geval is.
Anderlecht is uiteraard reekshoofd in die tweede voorronde. Daardoor kan het teams uit het volgende lijstje loten:
- Beitar Jeruzalem (Israël)
- IFK Göteborg (Zweden)
- Domzale (Slovenië)
- Anarthosis Famagusta (Cyprus)
- Tampere United (Finland)
- Dinamo Tbilisi (Georgië)
- FK Ventspils (Letland)
- Rabotnicki Skopje (Macedonië)
- FBK Kaunas (Litouwen)
- Sheriff Tiraspol (Moldavië)
- Drogheda United (Ierland)
- Valur Reykjavik (IJsland)
- Kampioen Hongarije
Als Anderlecht de tweede voorronde overleeft, komt het terecht in de derde voorronde. Ook daar is het reekshoofd. Dat betekent dat het teams als Juventus, Barcelona en Arsenal mijdt. Een grote geruststelling waarschijnlijk, al is de mogelijke tegenstand ook niet van de poes. Dit zijn (wellicht) de niet-reekshoofden uit de derde kwalificatieronde:
- Sparta Praag (Tsjechië)
- Dinamo Kiev (Oekraïne)
- Slavia Praag (Tsjechië)
- Galatasaray (Turkije)
- CSKA Sofia (Bulgarije)
- Partizan of Rode Ster Belgrado (Servië)
- Vitoria Guimaraes (Portugal)
- Dinamo Zagreb (Kroatië)
- Wisla Krakow (Polen)
- SK Brann Bergen (Noorwegen)
- Austria Wien (Oostenrijk)
- Artmedia Bratislava (Slovakije)
- Aalborg (Denemarken)
- Twee van de volgende vier teams vallen af: FC Twente (Nederland) / Spartak Moskou (Rusland) / Atlético Madrid (Spanje) / Nancy (Frankrijk)
Boussoufa : "'Ik zou Jovanovic graag bij Anderlecht zien"
Mbark Boussoufa werd niet voor de tweede keer verkozen tot Profvoetballer van het jaar. De Marokkaan moest de eer laten aan Milan Jovanovic en vond dat terecht. 'Ik had zelf ook op Jovanovic gestemd', aldus Boussoufa. 'Ik had hem verkozen boven Fellaini en Hassan. Het is normaal dat Jovanovic wint. Hij was goed in het begin van het seizoen en speelde ook een sterke tweede ronde. Bovendien is Standard kampioen geworden. Dat speelt ook mee. Had ik een compleet seizoen gespeeld zoals mijn tweede ronde, dan had het resultaat van de Profvoetballer er wellicht anders uitgezien.'
Toch bleef Boussoufa Jovanovic loven. 'Jovanovic heeft alles', vervolgde de Anderlecht-speler. 'Hij heeft snelheid, hij heeft techniek, hij kan scoren. Hij is echt een complete spits; Ik zou hem graag bij Anderlecht willen om met hem samen te spelen, maar ik denk dat Jovanovic naar het buitenland zal gaan.'
De quadricepsblessure van Jonathan Legear baart Anderlecht zorgen. De rechterflankspeler moet verder revalideren, maar is nu al onzeker voor de bekerfinale van zondag tegen AA Gent. Biglia en Deschacht hadden kleine kwaaltjes na Bergen, maar hun finale komt niet in gevaar. Serhat blijft ook sukkelen met een knieblessure.
Nu het seizoen is afgelopen, is ook het huurcontract van Cyril Théréau bij Charleroi afgelopen. 'Théréau keert in eerste instantie terug naar Anderlecht en dan zullen we bekijken of we hem opnieuw kunnen uitlenen', aldus manager Herman Van Holsbeeck. 'Théréau heeft hier nog drie jaar contract, maar er zijn clubs geïnteresseerd in hem.'
Mark De Man (zaterdag niet in de kern van 16) onderhandelt naar eigen zeggen met een geïnteresseerde club. De contractverlenging van Ariël Jacobs wordt om praktische redenen wellicht na de bekerfinale getekend.
Van Damme scoorde 5 van zijn 7 goals op aangeven van Boussoufa
Tegen Bergen scoorde Jelle Van Damme met een acrobatische en onorthodoxe omhaal de 0-2. 'Ik stond met mijn rug naar de goal en viel achteruit', legde Van Damme uit. 'Ik kon nog net mijn voet tegen de bal zetten en had wat geluk dat de bal achter mijn rug binnenviel. Toch is het één van de mooiste goals uit mijn carrière.'
Terwijl hij het doelpunt vierde, wees Van Damme naar de hemel. 'Ik deed dat uit respect voor Sterchele en niet om mijn imitatie van vorige week goed te maken', vervolgde de linksachter. 'Ik moest mij niet excuseren omdat ik na mijn goal tegen Club Brugge het zwaaiende handje van Sterchele had nagedaan. François kon daar zelf om lachen. Hij was een grote kampioen. Toen ik scoorde, dacht ik direct aan hem.'
Opvallend is ook dat Van Damme het seizoen beëindigt als vicetopschutter van Anderlecht. Met zijn zeven goals strandt hij op één doelpuntje van goalgetters Hassan en Frutos. Wat nog opvallender is: Van Damme scoorde vijf van zijn zeven treffers na een assist van Mbark Boussoufa.
De overgang van Hernan Losada (26) van Germinal Beerschot naar Anderlecht zit volgens het nieuwsblad in een beslissende fase. Over de transfersom van één miljoen euro wordt niet meer gediscussieerd, maar wat erbovenop nog wordt onderhandeld, is nog niet duidelijk. Losada krijgt 30 procent van het bedrag dat boven de één miljoen wordt betaald.
Germinal Beerschot heeft ook gevraagd of de spitsen Cyril Théréau (25, door Anderlecht uitgeleend aan Charleroi) en Sebastien Siani (20, uitgeleend aan Union) in de overgang kunnen worden betrokken. Théréau scoorde sinds Nieuwjaar zes keer voor Charleroi, Siani was tien keer succesvol voor Union.
Deze ochtend om 10 uur vindt de uitvaartplechtigheid van François Sterchele plaats in de Saint-Rémykerk in Alleur. Daarna wordt de overleden spits van Club in intieme kring gecremeerd en wordt zijn as uitgestrooid op het kerkhof van Alleur. Naast de spelers, trainers en werknemers van Club zal ook een delegatie van de Supportersvereniging aanwezig zijn. Ook andere clubs wonen de plechtigheid bij. Anderlecht geeft zijn spelers de vrije keuze. De training werd verzet van 14.30 uur naar 16 uur. Verwacht wordt dat de Luikenaars en de Rode Duivels van Anderlecht de uitvaart zeker zullen bijwonen. Luigi Pieroni, Guillaume Gillet, Jonathan Legear en Sébastien Bruzesse reizen dus vandaag af naar Alleur. Normaal doen ook Thomas Chatelle, Silvio Proto, Mbo Mpenza en wellicht ook Jelle Van Damme dat. Van Damme had echter nog niets beslist. 'Uit respect voor Sterchele zou ik graag naar de begrafenis gaan, maar ik heb wat schrik voor slechte reacties van supporters. Na mijn goal en gezwaai van in de match tegen Club Brugge weet je nooit.'
Of een delegatie van de technische staf en het bestuur gaat is niet bekend. Coach Ariël Jacobs sprak alleszins al een boodschap van medeleven in op de voicemail van Club Brugge-coach Jacky Mathijssen. Het online rouwregister leverde inmiddels al ruim 47.000 steunbetuigingen op.
Goor: "De beker verliezen zou een teleurstelling zijn"
Bart, het wordt je eerste bekerfinale. Vreemd, voor iemand die voor verschillende Belgische en Europese clubs heeft gespeeld ? "Het is heel vreemd, maar je hebt overal het fenomeen van echte bekerclubs. Het zijn meestal de ploegen die net onder de top zitten. Bij vele clubs is de beker net iets minder belangrijk dan het seizoen zelf en als je dan merkt tijdens het seizoen dat je geen grote prijs meer kan halen, kan je je meer focussen op de beker en dan iets meer brengen dan de andere jaren. Ik weet niet of dat de reden is, maar het is de enige verklaring die ik heb."
Wat zou het voor jou betekenen om de Beker te winnen ? "Het zou een fantastische toevoeging zijn op mijn carrière. Eigenlijk is de Beker van België het enige dat ik nog niet heb gewonnen. Ik heb UEFA Cup en CL gespeeld, ben met Anderlecht verschillende keren kampioen geworden, ... De Beker is het enige wat nog ontbreekt, dus het zou heel mooi zijn."
"We zijn momenteel goed bezig, maar een bekerfinale blijft 50-50. Het gaat over één match, op een terrein waar we niet veel op spelen, er hangt een andere sfeer, ... Maar ik geef toe : de Beker nu nog verliezen, zou een hele teleurstelling zijn. Als we het niveau kunnen aanhouden van de laatste maanden, maken we een grote kans, maar het blijft een cupmatch natuurlijk."
Wat vind je van het seizoen van Anderlecht ? "Een zwak begin en een fantastisch einde. We hebben een seizoen meegemaakt met heel wat ups en downs. In het begin van de competitie brachten we niet wat er van ons verwacht werd, daarna in de tweede seizoenshelft zijn we aan een ongelooflijke remonte begonnen en hebben we er toch nog een fantastisch seizoen van gemaakt. Als we nu ook nog die finale zouden kunnen winnen ..."
De Dames van Sporting spelen ook de finale van de Beker van België. Weet jij iets over het vrouwenvoetbal ? "Ik heb gelezen dat ze zich ook hebben geplaatst, maar zelf weet ik niet veel over het vrouwenvoetbal. Soms volg ik wel eens EK- of WK-wedstrijden op Eurosport. Dat de Dames de Bekerfinale halen, blijft ook voor hen een enorme prestatie. Ze bevestigen ook elk jaar opnieuw dat ze bij de top horen. Jammer dat er maar weinig belangstelling is naar het vrouwenvoetbal toe."