RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
06-11-2008
Van Holsbeeck trakteerde
Manager Van Holsbeeck trakteerde het personeel op taart wegens zijn 55ste verjaardag. Van Holsbeeck bevestigde ook dat Ivan Ivanov, de 20-jarige Bulgaar op de verlanglijst staat.
Jelle Van Damme groeide dit seizoen uit tot één van de sterkhouders en dé publiekslieveling van Anderlecht. "De fans zien dat ik mezelf elke wedstrijd helemaal geef", weet de verdediger.
"Het is voor iedere werkmens fijn als hij ziet dat zijn werk geappercieerd wordt", vertelt Van Damme in HLN. "Maar ik ga er niet van zweven. Ik blijf hard werken, want ik weet dat ik nog beter en constanter kan worden. Ik leg mezelf wat dat betreft veel druk op."
Van Damme is erg ambitieus. "Ik denk niet dat Anderlecht mijn plafond is. En dat wil ik ook niet. Anderlecht is voor mij de grootste en de beste ploeg in België. Ik heb hier nog een contract tot 2011, dat wil ik ook uitdoen. Want ik zit ook bij Anderlecht nog niet aan mijn plafond. Maar ook niet in het geheel van mijn carrière."
"Ik focus me nu alleen op Anderlecht, maar als er ooit een ploeg komt uit de Premier League, dan zal ik daar wel oren naar hebben. Ik heb daar een match of acht gespeeld met Southampton, dat is fantastisch qua beleving", vertelt de Rode Duivel.
Het bondsparket gaat de slag die Marcin Wasilewski zondag tijdens G. Beerschot-Anderlecht aan thuisspeler Khalilou Fadiga toediende onderzoeken. Scheidsrechter Nzolo zag de slag niet, maar de televisiebeelden waren duidelijk. De kans is groot dat Wasilewski voor het Sportcomité moet verschijnen, waar hem een schorsing wacht. Uitgerekend Fadiga werd na het bekijken van de tv-beelden al twee speeldagen voor een gelijkaardig vergrijp gestraft.
Eén ding is al zeker: Wasilewski zal bij een gebeurlijke schorsing wel de wedstrijd tegen Club Brugge op 16 november kunnen meespelen.
Tegen de Belgische pers praat Wasilewski niet, maar tegen Poolse journalisten wel. 'Fadiga had me al twee keer geslagen voor ik hem raakte', aldus de rechtsachter van Anderlecht. 'Het was een harde wedstrijd, maar niet onfair. De club heeft me nog niks gezegd over een mogelijke schorsing.'
Frank De Bleeckere is de scheidsrechter voor Club Brugge-Anderlecht, de topper van de twaalfde speeldag die op zondag 16 november (13 uur) wordt gespeeld. Onze internationale nummer één floot die wedstrijd ook al in december 2002. Toen liep het duel volledig uit de hand met drie kaarten. Sindsdien floot hij de topper in het Jan Breydelstadion niet meer.
Anderlecht met BNP Paribas Fortis en nieuw logo op de borst
Fortis, de huidige shirtsponsor van Anderlecht, verandert zijn naam in BNP Paribas Fortis. Dat is ook de naam die op het paars-witte shirt zal staan.
'Er komt ook een nieuw logo', zegt Herman Van Holsbeeck, algemeen manager van Anderlecht. 'Mijn ervaring is dat dat soms lang kan duren. Of we na Nieuwjaar al met nieuwe truitjes zullen aantreden, is dus maar de vraag.'
Anderlecht zoekt al jaren naar een remedie tegen de lokroep van buitenlandse clubs naar Belgische jeugdspelers. Al te vaak trekt zo'n jongere effectief naar het buitenland en daar wil Anderlecht verandering in brengen. En wel met een eigen 'sportschool'. De samenwerking tussen de Brusselse club en het nabijgelegen Sint-Niklaas Instituut moet (de ouders van) de jeugdspelertjes een totaalpakket bieden.
Anderlecht wil met deze samenwerking de concurrentie aangaan met de Franse 'Centres de Formation' meldt Het Laatste Nieuws. Die vergelijking gaat (vooralsnog) niet helemaal op maar het initiatief verdient zeker een pluim. 'Concreet: 20 jeugdspelers van Anderlecht gaan vanaf nu school lopen in het Sint-Niklaas Instituut en daar wordt het laatste lesuur van de voormiddag op 4 dagen vervangen door een voetbaltraining', zegt Jean Kindermans (foto). "Op die manier wordt het aantal trainingsuren van de spelertjes bijna verdubbeld." Het is uiteraard de bedoeling dat de spelers individueel beter worden door dit project maar Anderlecht wil ook een signaal geven aan de ouders: "het totaalpakket van school en voetbal zou de spelers (en de ouders) langer aan de club moeten binden.", legt Jean Kindermans uit.
Anderlecht zal instaan voor de trainingen, het trainingsmateriaal en voor het vervoer van de spelers.
Samir Ujkani, een paar seizoenen geleden nog vierde keeper bij Anderecht, is nu derde doelman bij Palermo, in de Serie A. Hij zat zelfs al tweemaal op de bank tijdens de UEFA Cup afgelopen seizoen en in het Italiaans kampioenschap. Een tijdje geleden vierde hij ook zijn eerste selectie voor de Albanese nationale ploeg, tegen Portugal en Hongarije.
Burgemeester: "Wij zoeken naar oplossing voor jeugdcentrum"
De bouw van het opleidingscentrum in Neerpede loopt vertraging op. Het eerste deel van het project, de Academie voor spelers van 6 tot 15 jaar, is zo goed als af, maar het belangrijkste deel, het opleidingscentrum voor spelers van 16 jaar tot de eerste ploeg, kan niet starten zonder een zaal die meer dan 50 jaar oud is, af te breken. "Op dit moment is de zaal onmisbaar. De bewoners kunnen niet zonder deze infrastructuur", aldus burgemeester Van Goidsenhoven. "De procedure die moet leiden naar de bouw van een nieuwe zaal en de afbraak van de oude, is bezig. Er is een kleine vertraging, maar we zijn ermee bezig. We willen onze beloftes ten opzichte van Sporting houden en de club niet afremmen." Voorzitter Roger Vanden Stock stelde voor om buiten wedstrijddagen - en in afwachting tot het nieuwe gebouw klaar is - de feesten te organiseren in de zalen van het Constant Vanden Stock-stadion.
De gerespecteerde Franse sportkrant LEquipe stelt elke week de beste Europese ploeg van het weekend samen. Ditmaal vinden we helemaal vooraan in de spits een oude bekende terug: Mohamed Tchité (ex- Anderlecht), die zelfs tot speler van het weekend in Europa verkozen werd. Daar zijn zijn drie goals tegen Valencia, die Santander een 2-4 zege opleverden op het veld van de leider, allicht niet vreemd aan.
LEquipe herinnert ook nog eens fijntjes aan de welles-nietes-soap die van Tchite Rode Duivel had moeten maken. Rwanda lijkt op dit moment de beste papieren te hebben, al hoopt de speler nog wel zijn grote gelijk te halen bij de Fifa.
Het lukt Lokeren maar niet om in eigen huis afstand te nemen van Bergen. Vijf seizoenen al zijn de Henegouwers ongeslagen op Daknam. Tweemaal gingen zij met de volle winst aan de haal en driemaal werd het 0-0. Ook zaterdagavond bleef Sporting steken op een doelpuntenloos gelijkspel. De zesde draw al in tien wedstrijden. Daarmee beschikt Lokeren over de beste verdediging in eerste klasse. "Het is moeilijk om tegen de defensie van Lokeren een kans te creëren, laat staan een doelpunt te scoren", aldus de Bergense coach Thierry Pister zaterdagavond.
Ook vorig seizoen al was de defensie van Lokeren, met het duo Doll-Carlos als sluitstuk, moeilijk uit verband te spelen. Het vertrek van 'koninginnenstuk' Carlos naar Genk werd blijkbaar uitstekend opgevangen. De komende wedstrijden krijgt die verdediging gelegenheid te over om te bevestigen dat zij inderdaad de beste is. Om te beginnen zaterdagavond op Anderlecht, waar ze moet proberen de beste aanval (26 doelpunten in tien wedstrijden) het scoren te beletten. En na de trip naar het Constant Vandenstockstadion komt regerend landskampioen Standard op bezoek.
Het jeugdcentrum van Anderlecht in Neerpede ligt er nog altijd in erbarmelijke staat bij. Oorzaak van de uitblijvende verbouwingswerken is een vijftig jaar oude feestzaal op het domein die eerst moet afgebroken worden. 'De zaal is onmisbaar voor onze inwoners', zo laat burgemeester Van Goidsenhoven weten.
Voorzitter Roger Vanden Stock werkt het stilaan op de heupen en liet dat ook per brief aan de gemeente weten. Hij vreest dat de werken niet voor juni 2010 zullen opstarten. In dat geval zou het nieuwe jeugdcentrum pas in 2012 in gebruik kunnen worden genomen. Het hele project moet tussen 12,5 en 15 miljoen euro kosten, waarvan 5 miljoen worden opgehoest door het Brusselse gewest. Anderlecht wil nu één miljoen geven aan de gemeente om elders een feestzaal te bouwen. In afwachting is de voetbalclub zelfs bereid het Vanden Stockstadion ter beschikking te stellen voor feesten.
De blessure van Biglia (overbelasting adductoren) is niet zo erg. Vandaag of ten laatste morgen zal hij de groepstraining hervatten. Ook Polak trainde ondertussen al met de groep. Jelle Van Damme verliet gisteren voortijdig het oefenveld (adductoren). Verder onderzoek moet uitwijzen hoe ernstig de blessure is.
Anderlecht heeft een voor België uniek project opgestart. Samen met het Sint-Niklaas Instituut in Anderlecht begint het met een "sportschool".
Een twintigtal jeugdspelers van de club zal school lopen in het Instituut.
Daar zullen ze elke dag extra voetbaltraining krijgen. "Het aantal trainingsuren van onze jonge spelers wordt zo bijna verdubbeld", meldt Anderlecht.
"Ze moet de kloof met het echte topvoetbal, waar we hen voor klaarstomen, verkleinen."
Clubicoon Paul Van Himst, die zelf nog op het Sint-Niklaas Instituut gezeten heeft, wordt de peter van het project.
Maandag volgden onder meer Anderlechttrainer Ariël Jacobs, assistent-bondscoach Franky Vercauteren en Club-assistent Peter Balette een opleidingscurus aan de KU Leuven.
Het thema van de avond: 'Hoe haal ik meer uit mijn spelers?' Willy Musschoot, docent in de psychologie, was de hoofdspreker. Een tweede, opvallende, spreker was Jacky Mathijssen.
De coach van Club Brugge vertaalde de theorie naar het veld. Hij sprak over zijn persoonlijke ervaringen en gaf antwoord op een aantal vragen uit het publiek.
Een assistent-bondscoach en een trainer van Anderlecht die wat leert van een coach van Club: het is weer eens wat anders.
Hugo Broos: "Anderlecht is de grootste titelkandidaat"
"Anderlecht is voor mij de grootste titelkandidaat. Sorry, maar je kunt er niet naast kijken: "als 'die lange' daar staat, is't patat. Frutos speelde op Beerschot een abominabele eerste helft, om vervolgens tweemaal te zeggen: 'Alstublieft, schop hem er maar in.' We moeten eerlijk zijn: het is erg dat Anderlecht staat of valt met een speler als Frutos. Daarom juich ik de transfer van Tom De Sutter toe. Ik zeg je: met de Sutter is het spitsenprobleem op Anderlecht voor lange tijd opgelost. Voor het seizoen had ik nooit gedacht dat Anderlecht kon tippen aan Standard, maar de neerwaartse spiraal van de Rouches doet me twijfelen." Besluit Broos.
De UEFA heeft positief nieuws voor de Belgische clubs die jacht maken op een Europees ticket. Vanaf volgend seizoen geldt er een andere samenstelling van de clubcoëfficiënt. Het gevolg: Anderlecht en Club Brugge klimmen van de 56e naar een gedeelde 47e plaats. Standard springt van 140 naar 136.
Het coëfficiënt is dit seizoen nog samengesteld voor 67% uit de clubresultaten van de afgelopen vijf jaar, en voor 33% uit de prestaties van alle clubs van het land van oorsprong van een club. Het aandeel van de clubresultaten bedraagt vanaf volgend seizoen 80%. De clubs zullen dus minder afhankelijk zijn van de andere clubs.
Die hogere plaatsing op de ranking van clubelftallen levert geen extra tickets op voor de Europese tornooien. De Belgische topclubs maken wel meer kans op een gunstigere loting.
Jan Polak die tijdens de topper tegen Standard een spierscheur opliep, werkte vandaag, dinsdag 4 november 2008, voor het eerst weer een deeltje van de groepstraining af met zijn ploegmaats. Om overbelasting tegen te gaan, staat woensdag opnieuw een individuele training op het programma voor de Tsjech.
Jelle Van Damme moest de training verlaten, hij had wat last van de adductoren. Lucas Biglia (overbelasting adductor) die maandag niet kon trainen, hield het net als Jonathan Legear en Hernan Losada (last bil) vandaag bij een looptraining. De drie zouden woensdag wel opnieuw kunnen aanpikken bij de groep.
Anderlecht doelman Daniel Zitka heeft het even gehad met de pers. Hij paste zelfs voor een persbabbel die Anderlecht zelver op touw had gezet. "De voobije weken hadden jullie mij ook niet nodig om stukken te schrijven," aldus een geprikkelde Zitka.
RSC Anderlecht liet in het verleden al enkele spelers vertrekken wegens niet goed genoeg die uiteindelijk elders doorbraken. Sami Allagui lijkt nu hetzelfde lot beschoren. Allagui arriveerde in de zomer van 2005 bij Anderlecht en maakte er zijn debuut op 19-jarige leeftijd. Verder dan die ene wedstrijd geraakte de nu 22-jarige spits echter niet. Het seizoen erop werd hij voor zes maanden uitgeleend aan Roeselare waar hij drie doelpunten maakte in vijftien wedstrijden. Daarna liet Anderlecht hem vertrekken naar Carl Zeiss Jena.
Allagui speelde er afgelopen seizoen vijftien wedstrijden en wist drie maal de weg naar de netten te vinden. Hij tekende dan deze zomer een contract tot de zomer van 2011 bij Greuther Fürth en dat bleek een schot in de roos. In de 2. Bundesliga wist de aanvaller dit seizoen al tien maal te scoren in elf wedstrijden. Volgens de Duitse pers levert dat de interesse op van onder andere Bayer Leverkusen die eraan zouden denken om hem in januari binnen te halen.
Polak trainde al een paar keer individueel. De Tsjech sluit snel weer aan bij de groep en zou speelklaar raken voor de topper tegen Club Brugge. Legear is hersteld van griep en trainde alweer individueel.
Nebosja Pavlovic (Lokeren) kreeg zijn derde gele kaart van het seizoen en mist de partij tegen Anderlecht.