RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
29-11-2007
Anderlecht supportert voor Getafe en Tottenham
Anderlecht komt vanavond niet in actie in groep G van de UEFA Cup, maar dat maakt de derde wedstrijddag niet minder belangrijk voor paars-wit. Eén ding is zeker: Anderlecht is na vanavond niet langer alleen leider in zijn groep.
De Belgische landskampioen heeft de vetpotten van de Champions League gemist en hoopt nu op sportief succes in de UEFA Cup. Winst van Getafe tegen Hapoel Tel Aviv en Tottenham tegen Aalborg zou de Brusselaars erg goed uitkomen. In dat geval is het Israëlische Tel Aviv al zeker uit de running voor een plaats bij de laatste 32.
De paars-witte Superleague Formula-bolide die gisteren in Anderlecht werd voorgesteld maakte indruk. Het ontwerp van de Amerikaanse autobouwer Panoz heeft ook onder de gestileerde motorkap een en ander in petto. De 4,2 liter grote V12 uit de Britse Menard-ateliers zou zo een 750 paarden produceren en aangezien het ding niet over elektronische snufjes als tractiecontrole beschikt, zal de rijder zijn uiterste best moeten doen om de auto onder controle te houden. "Ik ben dan ook op zoek naar een rijder met enige ervaring in GP2 of ChampCar", aldus Mikke Van Hool van Team Astromega, de Heistse renstal die naast de auto van Anderlecht ook die van het Braziliaanse Flamengo zal inzetten. "Van de Anderlecht-leiding hoeft dat geen Belg te zijn, zolang we maar kunnen winnen." Toch lijkt er een landgenoot in aanmerking te komen voor het zitje. Gelenaar Jan Heylen, de afgelopen twee seizoenen in de Amerikaanse Champcar actief, staat hoog op het lijstje van Van Hool. "Ik ben al een tijdje met Mikke in gesprek en ik voel me klaar voor dit project", aldus Heylen. "Ondertussen zoek ik ook naar een ChampCar-stuur. Maar misschien kan ik beide kampioenschappen wel combineren."
De fans van paars-wit worden vrijdagavond voor de topper tegen Standard gepresenteerd aan de supporters. 'We doen dat om de fans te plezieren, niet om indruk te maken op Standard', aldus Vanden Stock.
Naast de racewagen voor één rijder bestaat er ook een paars-witte racewagen met twee passagiersplaatsen achter de chauffeur. Volgend jaar op het circuit van Zolder kan Anderlecht tot 40 sponsors, fans en partners per racedag uitnodigen om eens een ritje mee te rijden in de wagen die zo'n 300 km per uur haalt.
Lucas Biglia hoopt op een kentering in het spel van Anderlecht. "Tegen Hamme was het weer niet goed, maar we moeten er blijven in geloven. Op training merk ik dat iedereen veel zin heeft. We moeten tegen Standard tonen dat we Anderlecht zijn", zegt Biglia in Het Nieuwsblad.
Morgen kijken Anderlecht en Standard elkaar in de ogen in Anderlecht. Gisteren en vandaag liet Standard de spierballen al wat rollen, maar Jonathan Legear is niet onder de indruk. "De jongste weken is het heel wat minder bij Standard", zegt de Anderlecht-speler.
Jonathan Legear (20) kijkt uit naar de confrontatie met zijn ex-ploeg. "Verliezen we, dan is dat geen drama", zegt Legear in Het Laatste Nieuws. "Een dipje van Standard en wij staan weer langszij. De jongste weken is het ook heel wat minder bij Standard. Eerlijk, ik ben niet onder de indruk. Anderlecht hoeft van niemand onder de indruk te zijn, zeker niet als het thuis speelt. Ik heb nog geen moment spijt gehad van mijn overgang. Ik sprak er nog over met Axel Witsel. Ik heb truitjes hangen van Roberto Carlos, Kaka en noem maar op. Hij alleen van een Sint-Petersburg-speler."
"Standard is de beste ploeg in België en brengt het mooiste voetbal. Als je elke week een steunpilaar bent, dan verdien je toch die Schoen, niet?" Zegt Defour.
"Wij gaan naar Anderlecht om te winnen. Pas op, ik zeg niet dat we zullen winnen, maar we hebben wel een betere ploeg. Standard heeft een krachtiger geheel, een sterkere mentaliteit en veel meer talent. Van Anderlecht heb ik dit seizoen nog geen goeie wedstrijd gezien." Over de race-auto van Anderlecht zegt Defour in Gazette des Sports: "Heeft het er zo eentje? Ja, en dan? Ik vraag mij af of Anderlecht niet beter goeie spelers koopt in plaats van te gaan racen."
Paars-Wit trainde vandaag, woensdag achter gesloten deuren. De blessure van Vadis Odjidja Ofoe (spierletsel dij) evolueert intussen gunstig. De belofte kreeg verzorging in de voormiddag, maar mag in de namiddag al een individuele revalidatietraining afwerken op het veld.
Jan Polak, Jelle Van Damme en Marcin Wasilewski zijn fit. De drie mochten dinsdag al de training hervatten, kregen vandaag geen reactie en werkten opnieuw zonder problemen de volledige training af met de groep.
Luciano Da Silva (contusie enkel) kon vandaag de groepstraining hervatten. Max Von Schlebrügge (letsel bil) revalideert verder (rsca.be).
Vanden Stock : "Anderlecht betekent iets in Europa"
Voor Anderlecht-voorzitter Roger Vanden
Stock tellen niet alleen de extra centen. "Er staat ook wat prestige op het
spel. Het blijft in de eerste plaats
een sportief gebeuren", zegt de preses.
Anderlecht racet straks tegen ploegen
als Milan, PSV en Porto, maar scheert
zelf geen hoge toppen in het Europese
voetbal. "Dat is alweer kritiek, hé.
Dat Anderlecht in deze competitie mag
meeracen, wil zeggen dat onze naam nog
wat betekent in Europa", zegt Vd.Stock.
"We mogen blij zijn dat een Belgische
club gevraagd wordt. Anderlecht is dus
groot genoeg om hieraan deel te nemen."
Zoals al eerder vermeld heeft Anderlecht vandaag de auto voor-
gesteld waarmee de club zal deelnemen
aan de Superleague Formula, een nieuwe
racecompetitie voor voetbalploegen.
Zes jaar geleden werd er al een soort-
gelijk project opgestart, maar dat kwam
nooit van de grond. "De situatie is nu
anders", zegt Chris Lioen, commercieel
manager van Anderlecht. "Nu hebben we
te maken met een professionele structuur. Alles is getekend en de circuits
zijn vastgelegd. Er is geen weg terug."
Naast Anderlecht nemen al zeker Milan,
PSV, Porto, Olympiakos, Bazel, Galata-
saray, Dortmund en Flamengo deel. In 2008 staan er zes races op het menu.
Op termijn wil de competitie evolueren
naar 15 races per jaar. Wie voor Anderlecht zal rijden, is nog onbekend. In
oktober 2008 is er een race in Zolder.
"Dit kampioenschap laat ons toe onze
club een dynamischer imago te geven en
onze internationale bekendheid te laten
groeien. Het is ook een bron van nieuwe
inkomsten. Er al een cijfer op kleven,
is moeilijk, maar we rekenen op 1,5 à 2
miljoen euro per jaar", zegt Lioen ook.
"Het enige wat Anderlecht moet investeren, is tijd. Het kost de club niets,
want het geld komt van investeerders."
Vadis Odjidja Ofoe, of kortweg Vadis, beleefde afgelopen weekend zijn grote debuut bij Anderlecht. Het supertalent van paars-wit speelde een goede wedstrijd, maar meer dan waarschijnlijk zal de middenvelder dit weekend niet spelen door een blessure. De 18-jarige Vadis kampt namelijk met de restanten van een spierletsel in de dij, daardoor moest hij gisteren forfait geven voor de training. Hij revalideerde binnen en kreeg verzorging. De blessure evolueert gunstig, maar toch blijft Vadis erg onzeker voor de topper van vrijdagavond tegen Standard.
Zvonko Milojevic is gisterenmiddag eindelijk ontwaakt uit zijn coma. De voormalige doelman van onder andere Anderlecht en Lokeren lag uiteindelijk twaalf dagen in coma, intussen is zijn toestand stabiel.
In de aanloop naar de clash Anderlecht-Standard maken we een balans van de ziekenboeg bij RSCA . Bij paars-wit hervatte Jan Polak de training. Jan Polak sukkelde met contusie ter hoogte van het bekken en speelde niet in de bekermatch tegen VW Hamme. De Tsjech hervatte ondertussen de revalidatietraining. Ook Wasilewski en Serhat zijn weer aan trainen. Beiden kwamen geblesseerd terug van interlands met Polen en Turkije. Wasyl had last van de buikspieren, Serhat sukkelde met sinusitis. Mbark Boussoufa haalt zeker de topper niet, hij revalideert verder om van zijn knieblessure af te geraken.
Voetbalclub Anderlecht heeft in zijn eigen stadion zijn Superleague Formula-bolide voorgesteld. Vanaf augustus 2008 begint de racecompetitie.
Naast Anderlecht zullen ook PSV, AC Milan, Galatasaray en Porto uitpakken met een Formule 1 wagen. Op termijn zullen 20 clubs deel aan de competitie.
Aan de competitie nemen allemaal identieke racewagens deel, gebouwd door het Amerikaanse Elan Motorsports en aangedreven door een V12-motor, op punt gesteld door Menard (ex-Arrows).
Wie aan het stuur komt van de paars-witte bolide, is nog niet bekend, maar Anderlecht hoopt op een Belg.
Kalender Superleague 2008:
30/31-08: Donington (GBr)
20/21-09: Nürburgring (Dui)
04/05-10: Zolder (BEL)
18/19-10: Italië (circuit nog te bepalen)
01/02-11: Estoril (Por)
22/23-11: Jerez (Spa)
De manager van Serhat Akin is volgende week uitgenodigd om te praten over een contractverlenging, zo meldt HNB. Het is geen geheim dat paars-wit de Turkse aanvaller langer aan zich wil binden.
Het bestuur van Anderlecht ontkent dat het interesse heeft in Bertin Tomou van Moeskroen. De 29-jarige aanvaller van Moeskroen scoorde dit seizoen al acht keer.
In de coulissen van Anderlecht en Charleroi wordt werk gemaakt van een eventuele overgang van Cyril Théréau van Anderlecht naar het Roemeense Steaua Boekarest. Steaua wil de spits in de winterstop huren van Anderlecht. Charleroi-manager Mogi Bayat smeedt echter plannen in dit dossier.
"Standard heeft meer talent dan Anderlecht." zijn de woorden van Steven Defour in Het Nieuwsblad. "De wedstrijd vrijdag is belangrijk, maar niet beslissend. Voor Anderlecht is deze match belangrijker. Titelkandidaten moeten al hun thuismatchen winnen. Ik zag dit seizoen nog geen goed Anderlecht". Aldus Defour.
De Jupiler League wordt weer wakker. En hoe! Vrijdagavond om 20u30 wordt de clash tussen Anderlecht en Standard afgewerkt. De wedstrijd kan je LIVE volgen op RSCAfan.com via digitale Radio.
Vorige wedstrijden: 06-04-2007 Anderlecht-Standard 1-0
05-11-2006 Standard-Anderlecht 0-0
21-04-2006 Anderlecht-Standard 2-0
14-12-2005 Standard-Anderlecht 2-0
22-04-2005 Anderlecht-Standard 3-2
10-11-2004 Standard-Anderlecht 1-0
09-04-2004 Standard-Anderlecht 1-1
09-11-2003 Anderlecht-Standard 1-4
13-04-2003 Anderlecht-Standard 2-1
24-08-2002 Standard-Anderlecht 0-2
22-03-2002 Anderlecht-Standard 0-0
27-10-2001 Standard-Anderlecht 1-0
13-04-2001 Anderlecht-Standard 0-0
12-11-2000 Standard-Anderlecht 1-1
06-05-2000 Anderlecht-Standard 2-0
Polak (bekken), Wasilewski (buikspieren) en Serhat (sinusitis) hebben de training hervat met de revalidatiecoach. Boussoufa (knie), Von Schlebrügge (bil) en Triguinho (enkel) bleven binnen voor verzorging. Vadis onderging een echo die uitwees dat zijn dijletsel meevalt. Hij moet revalideren. Pareja (schouder) hervatte gisterenmiddag de groepstraining. Paars-Wit traint morgen, woensdag 28 november 2007, achter gesloten deuren ter voorbereiding op de topper tegen Standard.
Bertin Tomou staat in de belangstelling van Anderlecht. Paars-wit is nog steeds op zoek naar een nieuwe spits. Anderlecht volgt meerdere pistes, maar dus ook één in België. (HLN)
Tomou is bij Moeskroen aan een sterk seizoen bezig. Momenteel is hij topschutter bij de Waalse club, maar zijn leeftijd (29) schrikt het bestuur van Anderlecht wel wat af.
Trainer Ariël Jacobs kent de boomlange Kameroener nog van bij zijn periode bij Moeskroen.