RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
07-10-2008
Blijft Fortis wel sponsor van Anderlecht?
De crisis in de banksector heeft mogelijk ook zijn gevolgen voor Anderlecht. Betekent dit dat RSC Anderlecht binnenkort met het BNP Paribas-logo in plaats van het Fortis-logo op de shirts zal voetballen?
'De mensen van Fortis zijn de hele dag in vergaderingen we weten nog van niets', zegt René Trullemans, de financieel verantwoordelijke van Anderlecht. 'De volgende dagen zullen de gevolgen van de overname van Fortis voor Anderlecht wel duidelijk worden. We blijven de bank steunen in deze moeilijke tijden. Fortis steunde onze club immers ook altijd in moeilijke momenten. We zijn zeker nog niet op zoek naar een nieuwe sponsor.'
Het is echter niet ondenkbaar dat Anderlecht binnenkort wel een nieuwe sponsor moet zoeken. Maxime Housiaux, verantwoordelijke bij Fortis voor de sponsordeal met Anderlecht geeft meer uitleg. 'Het sponsorcontract tussen Fortis en Anderlecht loopt nog tot juni 2009. Tot het einde van dit seizoen dus', zegt Housiaux. 'Fortis en Anderlecht waren in verregaande onderhandelingen om het sponsorcontract met één jaar te verlengen, tot juni 2010. Die deal was zo goed als rond, maar nog niet getekend. Na de overname van BNP Paribas moet er echter opnieuw gesproken worden. De mensen van BNP Paribas moeten beslissen of ze verder willen gaan met Anderlecht. Ik kan alleen zeggen dat Anderlecht Fortis heel veel naamsbekendheid gaf en dat contract met Anderlecht onze enige sponsordeal is in de Belgische sportwereld. Of onze nieuwe Franse collega's daar ook zo over denken, zal moeten blijken.'
Ondanks alle perikelen blijft de naam Fortis (voorlopig) op de shirts van Anderlecht gedrukt. BNP Paribas lijkt ook van plan om de naam Fortis in leven te houden. 'Het sponsorcontract met Anderlecht tot juni 2009 blijft zeker geldig', besluit Housiaux. 'Als Fortis als merknaam blijft bestaan dan kan het logo zeker tot het einde van dit seizoen op de shirts blijven staan. We blijven de huidige overeenkomst met Anderlecht trouw, al kan ik wel zeggen dat de sponsorbedragen die genoemd werden overdreven zijn. Er werd gezegd dat Fortis elk jaar 5 tot 7 miljoen euro investeert in Anderlecht, maar het is veel minder.'
De vraag is of een Franse financiële groep geïnteresseerd is in sponsoring van een Belgische voetbalploeg. Zeker nu Anderlecht geen Europees voetbal meer speelt.
"Een akkoord hebben we nog niet met Anderlechtt", zegt Cercle-voorzitter Frans Schotte in de kranten. "En met andere clubs hebben we nog niet gepraat. In augustus heeft West Bromwich (de club van Carl Hoefkens) wel een bod uitgebracht, maar dat was te laag. Tom heeft duidelijk zijn wens uitgedrukt dat hij in de winterstop wil vertrekken. Anderlecht geniet zijn voorkeur en wij willen zeker proberen rekening houden met de wens van De Sutter."
Anderlecht zelf dan nog: "Frutos, Kanu en Suarez staan op het punt om terug te komen", klinkt het. "Het lijkt ons logisch dat we dat even afwachten."
Cercle Brugge heeft bevestigd dat Anderlecht een "aanzienlijk bod" heeft uitgebracht op spits Tom De Sutter. Cercle wil rekening houden met de verzuchtingen van De Sutter, maar een akoord is er nog niet. De speler zelf stak in Studio 1 niet onder stoelen of banken dat hij graag naar Brussel wil.
Tom De Sutter zat maandag aan de tafel van Filip Joos in Studio 1. "We zijn met enkele clubs bezig", zei de Rode Duivel. "We zien wel wat er uit de bus komt." "Het is vervelend om er over te praten, omdat de trainer (Glen De Boeck) dat niet graag heeft."
In Het Laatste Nieuws is De Sutter duidelijker: "Als het aan mij ligt, wordt Anderlecht mijn volgende club. Ik ga er vanuit dat Cercle rekening houdt met mijn wens. We hebben elkaar in het verleden veel gegund en Cercle weet ook dat de club met het meeste geld niet altijd de beste is voor je carrière."
De Sutter maakte er nooit een geheim van dat hij een supporter van Anderlecht is. "Als kind maakte ik de glorieperiode van Koller en Radzinski mee in het stadion."
Nicolas Frutos wordt komende woensdag opnieuw in het Astridpark verwacht. Ariël Jacobs hoopt snel opnieuw een beroep te kunnen doen op de Argentijn. Ik hoop dat ik een Nicolas ter beschikking zal krijgen die onmiddellijk in aanmerking zal komen om te spelen, aldus de Anderlecht-coach. Ik geloof er in. Maar als er toch opnieuw een revalidatieperiode zou aan te passen komen, zou het wel eens heel lastig kunnen worden, beseft de T1.
Lucas Biglia was één van de zes spelers die zondag aanwezig waren op de Superleague Formula in Zolder. De F1 is echt mijn favoriete sport, geeft Biglia toe. Vorig jaar heb ik voor de eerste keer in mijn leven een Grand Prix bijgewoond, in Francorchamps. Dat is een schitterende herinnering ! Mijn grootste droom is om ooit eens zelf in zon wagen te zitten, maar dat zal wellicht een droom blijven
Op woensdag 8 oktober keert Nicolas Frutos terug naar België. De 27-jarige aanvaller revalideerde twee maanden bij de befaamde Argentijnse sportarts Mendoza. Op Anderlecht houden ze hun hart vast. Is Frutos weer inzetbaar of zijn alle problemen nog niet van de baan?
Anderlecht is niet van plan nog veel tijd te verliezen. "Of Frutos is inzetbaar, of hij gaat op de operatietafel", laat manager Herman Van Holsbeeck weten. In het Constant Vanden Stock Stadion wachten ze af. Veel nieuws hebben ze niet over de revalidatie van hun goalgetter. "Het gaat beter en beter" en "hij heeft geleerd met een beetje pijn te voetballen" viel er de vorige weken te horen.
Nicolas Frutos wacht een zware klus: de efficiëntie voor doel opdrijven en voor meer balvastheid zorgen. Dit zou het spel van Boussoufa, Losada en Gillet ten goede moeten komen.
Anderlecht wil Tom De Sutter al in januari naar het Vanden Stock-stadion halen. De Brusselaars heropenden de jacht op de 23-jarige spits van Cercle Brugge nadat de voorbije zomer de Europese uitschakeling door BATE Borisov roet in het eten strooide. Omdat Anderlecht de CL-miljoenen miste, kon het De Sutter niet betalen. Dat kan, onder meer dank zij de vijf miljoen die de club voor Pareja kreeg, nu wel. Voor de spits ligt een contract van 4,5 seizoenen klaar.
'Wij zijn geïnteresseerd in Tom De Sutter', aldus Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck. 'Ik heb echter de indruk dat er een heuse jacht op hem aan de gang is. Anderlecht is één van de gegadigden, niet meer. In januari gaat de transfermarkt open en dan zullen we wel zien.'
De andere gegadigden zijn het Nederlandse AZ, het Engelse West Bromwich en een Duitse club. 'Als die doorduwen, zijn ze normaal kapitaalkrachtiger dan Anderlecht', aldus makelaar Didier Frenay.
Tom De Sutter stond vorig seizoen ook al in de belangstelling van AZ. Toen werd er over acht miljoen euro gesproken. De drievoudige Rode Duivel verklaarde de jongste weken echter steeds vaker zijn liefde aan Anderlecht. Het wijst er ook op dat paars-wit geen risico meer neemt met de blessuregevoelige Nicolas Frutos, hetzelfde type als De Sutter, als enige spits. De Rus Bulykin kon nog niet overtuigen.
Met Cercle is er een overeenkomst dat als de club rond Nieuwjaar in de degradatiezone zou staan, het nog tot het einde van het seizoen op De Sutter kan blijven rekenen.
Didier Frenay: "Nog twee clubs zitten achter hem aan"
Hoe dan ook, De Sutters manager bevestigt de overgang naar Anderlecht (nog) niet in Gazette des Sports. "Anderlecht is inderdaad de club van zijn hart. Maar voorlopig komen twee andere clubs ook nog in aanmerking. Het seizoen is volop aan de gang en we mogen dan ook niet op de zaken vooruitlopen."
WTV : "Tom De Sutter en Anderlecht hebben akkoord"
In de marge van Cercle-Standard heeft de West-Vlaamse tv-zender WTV bekendgemaakt dat Cercle-spits Tom De Sutter een persoonlijk akkoord heeft met Anderlecht. Volgens WTV zou De Sutter zou in de winterstop naar Anderlecht verhuizen. Naar verluidt zou hij in Brussel een contract tekenen voor 4,5 seizoenen. De Sutter brak vorig seizoen door en is intussen ook Rode Duivel. Hij leek op weg naar AZ, maar een zware knieblessure gooide toen roet in het eten.
De Sutter heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij een supporter van Anderlecht is. "Als kind maakte ik de glorieperiode van Koller en Radzinski mee in het stadion", zei hij afgelopen weekend nog in De Morgen.
Hoe dan ook, De Sutters manager bevestigt de overgang naar Anderlecht (nog) niet in Gazette des Sports.
Standard verloor gisteren zijn partij tegen Cercle Brugge met 4-1, waardoor het naast Anderlecht komt te staan. Anderlecht staat in principe op de eerste plaats, omdat zijn doelpuntensaldo (16 voor, 6 tegen) beter is dan dat van Standard (13 voor, 7 tegen). Club Brugge, voorlopig derde in de competitie op 2 punten van Anderlecht, heeft wel een wedstrijd minder gespeeld.
Blessurenieuws: Legear sluit deze week bij de groep aan
Jonathan Legear herstelt nog altijd van zijn bilblessure. Deze week zal hij normaal gezien terug bij de groep aansluiten. Jan Polak is nog even buiten strijd.
De spitsen Kanu en Suarez herstellen goed en zien het einde van hun revalidatie naderen.
Mbark Boussoufa is niet opgeroepen voor de interland met Marokko tegen Mauritanië van zaterdag. De middenvelder is nochtans goed op dreef bij Anderlecht. "Er zijn wat meningsverschillen met mensen van de bond. Niet met de coach", aldus Boussoufa. "Vorig jaar ben ik eerder weggegaan omdat ik blessurelast had. We moesten na het seizoen vier interlands spelen. Ik vertrok na de tweede. Voor de laatste riepen ze me terug, maar ik heb geweigerd. Met de nieuwe bondscoach (de Fransman Roger Lemerre) had ik wel een gesprek. Ik wacht af. Ik stoor me er in elk geval niet echt aan. Anderlecht is mijn club: die gaat nu voor alles."
Cercle Brugge-aanvaller Tom De Sutter begint weer in vorm te geraken. De 23-jarige Belg scoorde in de afgelopen zes duels pas twee doelpunten, maar verwacht zondagavond een goed resultaat tegen Standard Luik. "Misschien is het een goed moment om tegen Standard te spelen? Het zal misschien wat in de decompressie zitten, na Everton."
De toekomstplannen van De Sutter liggen echter niet in Brugge bij Cercle. Zijn grote droom ligt in Anderlecht bij RSC. "In de glorieperiode met Koller en Radzinski zat ik altijd in de tribune. En als er een kampioenenviering was, was ik er. Ik weet eigenlijk niet of ik dat mag zeggen, maar het is zo", vertelt De Sutter.
"Als je supporter bent van een ploeg, dan hoop je daar ooit te spelen. Als Anderlecht dan ook interesse toont, is dat een droom", besluit De Sutter in De Morgen.
Anderlecht voorzitter prijst Dolby op persconferentie
Voorzitter Vanden Stock kwam zijn rijder Dolby een hart onder de riem steken. Vanden Stock : Toen ik ons debuut zag in Donington dacht ik ... amaai, 23ste van de 24, dat is niet goed. Maar ondertussen zijn we op dreef gekomen. Toen ik de resultaten op de Nurburgring zag dacht ik van potverdekke zeg...tweede! De resultaten hier bewijzen toch dat Anderlecht op Europees niveau nog veel te betekenen heeft. We hebben nu driemaal een tweede plaats, maar nu moet hij gaan winnen. Maar ik geloof dat hij dat kan want we hebben een hele goede.
Superleague Formula : Vreugde en verdriet voor Anderlecht
Het derde weekend van de Superleague Formula zit er op. Het was een weekend met wisselend succes voor Anderlecht. Piloot Craig Dolby schitterde in de eerste race, maar moest opgeven in de tweede race. Toch klimt paars-wit naar een derde stek. Anderlecht bezette voor aanvang van dit weekend een knappe vierde stek in het algemeen klassement. Dat had paars-wit onder andere te danken aan de dubbele tweede plaats op de Nürnburgring en ook in Zolder liep het aanvankelijk schitterend voor Anderlechtpiloot Craig Dolby. Hij loodste zijn wagen in de kwalificaties naar een tweede tijd.
Vandaag stonden er twee wedstrijden op het programma. Dolby vertrok in de eerste race als tweede en de Brit kon die plaats ook veiligstellen. Hij reed in de gutsende regen als tweede over de eindstreep, enkel Liverpool bleef Anderlecht voor.
In de tweede race startten de wagens in de omgekeerde finish-rangorde van de eerste race. Dat wil dus zeggen dat Liverpool als laastste startte, Anderlecht als voorlaatste enzovoort. Het werd een incidentrijke tweede race. Na amper één ronde moest de safty car al uitrukken na een slipper van Corinthians en ook Glasgow Rangers moest opgeven. Dolby loodste zijn wagen gaandeweg naar een achtste stek, maar toen sloeg het noodlot toe voor de Brusselaars. Dolby moest zijn wagen langs de kant parkeren met motorproblemen. Beijing won de tweede race uiteindelijk, voor Tottenham en PSV.
Ondanks de opgave in de tweede race kan Anderlecht toch terugkijken op een uitstekend weekend. De Brusselaars verstevigen namelijk hun vierde plaats in het algemeen klassement. Enkel Beijing Gouan, PSV Eindhoven en Liverpool doen het nog iets beter dan paars-wit.
Het is weer koek en ei tussen René Vandereycken en Jelle Van Damme. De linksback was boos op de bondscoach van België, omdat hij hem zonder iets te zeggen naar de tribune verwees. Inmiddels hebben beide een goed gesprek gehad en verwacht de keuzeheer dat zijn pupil weer gemotiveerd is.
Onlangs overwoog Van Damme te stoppen als international. "Wat heeft het voor zin om tien dagen weg te zijn bij Anderlecht en de voorbereiding op een competitieduel te missen om op de tribune te zitten bij een wedstrijd van de nationale ploeg? Anderlecht is de werkgever die mij betaalt. Mijn club is het belangrijkste."
Vandereyken heeft hem echter weer overtuigd. "Ik heb telefonisch met Van Damme gepraat. Over de inhoud van dat gesprek zeg ik niets. Ik verwacht wel een honderd procent gemotiveerde speler te krijgen. Anders had ik hem niet opgeroepen. Jelle Van Damme is een goede speler. Wij kunnen hem gebruiken."
Anderlecht staat voorlopig weer mee aan de leiding in de Jupiler Pro League, toch konden de Brusselse supporters de prestatie van hun team gisteren niet smaken. De spelers kregen dan ook meermaals een fluitconcert om de oren. Terecht, zo oordeelt Gillet. "Het was normaal dat de supporters floten aan de rust", vertelt Guillaume Gillet in Het Nieuwsblad. "In de eerste helft hebben we niet veel laten zien. Het niveau kan alleen maar stijgen. Nu hebben we twee weken rust. Er spelen heel wat spelers met de nationale ploeg, maar binnen twee weken recupereren we wat spelers."
Thomas Chatelle wordt vaak uitgefloten door de eigen supporters in Anderlecht. "Sommige spelers worden misschien meer geviseerd maar als voetballer speel je niet alleen voor het applaus van het publiek", zegt de middenvelder.
"Bij de minste aarzeling of slechte pass riskeer je een fluitconcert, maar ik ga daar niet verkrampt door spelen", vertelt Chatelle in HNB.
"Toen die penalty moest worden getrapt, was ik helemaal geconcentreerd. Wasilewski is ook aangeduid, maar ik nam mijn verantwoordelijkheid."