RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
04-10-2008
Johan Boskamp zondag in Studio 1
Zondag in Studio 1 praat Frank Raes met Johan Boskamp, Jan Wauters en Gilles De Bilde. Voor Dender en Johan Boskamp staat er een belangrijke wedstrijd op het programma. Dender trekt naar Tubize, voorlopig de laatste in de stand. Zondag in Studio 1 blikt Boskamp terug op het duel onderaan in de klassering en zijn werk in Dender. Vanaf maandag ligt ook 'Geen gezeik' in de winkels, dat is de biografie van Johan Boskamp. Bij Frank Raes licht hij al een tip van de sluier.
Johan Boskamp heeft nog meer in petto zondagavond. Hij stelt de Rode Duivels op in Dokter Sokker. Hoe moeten de Rode Duivels spelen om op de wereldbeker in Zuid-Afrika te geraken? Boskamp, die met Anderlecht drie keer op rij landskampioen werd, is de ideale man om zijn Belgisch elftal op te stellen.
Studio 1, zondag 5 oktober om 23u10 op één.
Walter Baseggio keerde gisterenavond terug naar het Astridpark, het stadion waar hij veel mooie momenten beleefde. Een punt pakken tegen Anderlecht zat er niet in, maar Baseggio scoorde wel tegen zijn ex-ploeg. "Ik heb met wat geluk gescoord. Dat is nu eenmaal voetbal", vertelt Baseggio op Sporza. "Helaas hebben we verloren, want we maakten een kans. Dit was niet het grote Anderlecht. En als de arbitrage correct was, kregen we ook een strafschop."
Baseggio was wel ontroerd door de reactie van de supporters van Anderlecht, die hun voormalige publiekslieveling nog altijd in het hart dragen. "Het publiek heeft me de hele match aangemoedigd. Ik heb de tranen in de ogen. Ik bedank iedereen."
Anderlecht heeft gewonnen, maar Ariël Jacobs beseft dat er meer in zat. "We hebben te weinig gebruikt gemaakt van de mogelijkheden", vertelde de trainer.
"We hadden 3-0 kunnen voorstaan als de laatste pass er goed uitkwam."
"Een derde goal zou de match beslist hebben, maar we kregen bijna nog het deksel op de neus omdat we te verkrampt speelden."
"We moeten effciënter zijn. En dat begint bij beter voetbal. Daar werken we aan", zegt Ariël Jacobs (foto).
"De druk weegt op de schouders van de spelers. Dat moet ik er nu uit krijgen. Het kritische thuispubliek mag geen excuus zijn. Dat is zo op Anderlecht."
Jelle Van Damme: "Ik ga zeker naar de nationale ploeg"
Jelle Van Damme : "Ik ga zeker naar de nationale ploeg. Ik heb met de bondscoach gesproken en we waren er snel uit. Ik ben blij dat ik er weer bij ben. We zullen wel zien hoe het nu verloopt."
Manager Herman Van Holsbeeck vond het een draak van een partij. "Er waren heel wat technische fouten, aan de kant van Moeskroen, maar zeker ook aan onze kant. Het enige positieve dat we vanavond kunnen onthouden zijn de drie punten. Al vind ik dat de eerste wedstrijd van Bakary Sare ook vermeld mag worden. Hij heeft het goed gedaan. Tot nu toe speelden we al een paar keer goed op eigen veld, maar vandaag kwam het er niet uit. We mogen ons er niet achter verstoppen, maar er zijn wel heel wat geblesseerden. We verwachten dat de meeste de komende weken opnieuw bij de groep zullen aansluiten en dan zouden we toch nog wat meer kwaliteit in de groep moeten hebben", besluit de manager. Met de komst van Moeskroen kwam ex-Anderlechtnaar Walter Baseggio nog eens in het Astridpark. "Het doet uiteraard deugd dat mijn naam nog altijd gescandeerd wordt door de supporters. Jammer dat we geen punten pakken, maar we hebben het maximum gegeven. Na die 2-1 gingen we verder op zoek naar de gelijkmaker. Die kwam er jammer genoeg niet. We behalen in de laatste matchen nu maar een 1 op 9, maar we hielden daar rekening mee. We speelden de afgelopen weken tegen Genk en Anderlecht en dat zijn uiteraard niet van de minste. De moraal zit zeker nog goed in de groep want we winnen maar verliezen ook samen. De komende matchen zullen normaal wat makkelijker zijn en dan moeten we weer punten zien te sprokkelen." Guillaume Gillet was vooral blij met de drie punten. "Je hoorde aan de reactie van de supporters dat we geen goeie match speelden. Hun reactie is normaal, we hebben vanavond eigenlijk niet veel getoond. We voetbalden niet goed, maar we pakken de drie punten en eigenlijk is dat het voornaamste. Uiteindelijk kan het alleen maar beter gaan. " "We speelden de bal wel goed rond", begint Mbark Boussoufa, "maar de laatste pass kwam er niet uit. Moeskroen speelde dan ook met veel achter de bal en dan moet je een oplossing zoeken. Dat lukte ons niet goed. Daarom begon het publiek ook de fluiten. Dat is normaal, als speler van Anderlecht moet je daar mee kunnen omgaan. Je zag wel dat er twijfel in ons spel kwam na de 2-1. We wilden gewoon de drie punten thuishouden en dat is gelukkig gelukt." Ook trainer Ariël Jacobs was niet tevreden met de manier waarop de drie punten werden gepakt. "We creëerden veel kansen, maar jammer genoeg hebben we de doelkansen niet benut. Zo hebben we ons onnodig schrik aangejaagd. Toen de 2-1 viel, zat er plots een gelijkspel aan te komen. Gelukkig bleef het bij één tegendoelpunt. We pakken de drie punten, maar de manier waarop moet beter. We weten dus waaraan we moeten werken de komende weken."
Anderlecht wint in een zwakke partij met 2-1 van Moeskroen
Anderlecht heeft de drie punten tegen Moeskroen in eigen huis gehouden. Paars-wit won verdiend met 2-1 en klimt voorlopig naast Standard aan de leiding. De Rouches spelen zondag uit bij Cercle Brugge.
Moeskroen speelde met één diepe spits (Ouali) en een stevige organisatie. Anderlecht had overwegend het balbezit, maar tot kansen leidde dat in de aanvangsfase nauwelijks of niet. De eerste goeie kans kwam er voor Gillet, die na een voorzet te verrast was om het leer binnen te duwen. Even later overkwam Bulykin hetzelfde. Na een hoekschop was hij verrast en kon doelman Slovenciak makkelijk pakken. Dankzij een knappe actie van Boussoufa ging Anderlecht toch met een voorsprong naar de kleedkamers. Uit een scherpe hoek trapte de Nederlandse Marokkaan in de verste hoek binnen. Moeskroen werd kort voor de rust wakker, maar ging toch met een achterstand de rust in.
Al vlug in de tweede helft wees Frank De Bleeckere naar de stip na een (lichte) duwfout van Sapina op Bulykin. Thomas Chatelle zette zich achter de bal en bracht de thuisploeg op een comfortabele 2-0 voorsprong. Moeskroen leek niet echt in staat om nog wat terug te kunnen doen, maar Walter Baseggio deed zijn ex-club toch nog bibberen. Een vrije trap van de middenvelder week af op invaller Iakovenko en belandde zo binnen. Plots begon Anderlecht, vooral in de defensie, zenuwachtig te voetballen en werd het nog even spannend. Verder dan die aansluitingstreffer kwamen de bezoekers echter niet meer.
Al bij al dus een verdiende zege voor de vice-landskampioen, hoewel Ariël Jacobs niet tevreden mag zijn over het spel van zijn ploeg.
Enzo Scifo keert met Moeskroen terug naar zijn oude liefde Anderlecht
Excelsior Moeskroen staat nog altijd op een onverhoopte (gedeelde) tweede plaats na zes speeldagen. Voor Walter Baseggio en Enzo Scifo wordt het treffen van vanavond tegen Anderlecht een weerzien met de club waar ze vele jaren sleten. 'Het zou voor mij de eerste keer zijn dat ik punten haal op Anderlecht' Vijf dagen na de desastreuze tweede helft tegen Genk probeert Moeskroen opnieuw aan te knopen met het ritme dat het voor die verloren wedstrijd had. De vraag rijst wel of Excelsior zich tegen Anderlecht zal kunnen herpakken van die nederlaag. Trainer Enzo Scifo hoopt stilletjes om voor de eerste keer als trainer punten te pakken op Anderlecht. 'Voor mij is de verplaatsing naar Anderlecht niet te vergelijken met een andere uitmatch. Anderlecht blijft voor mij iets speciaals en daar gaan betekent voor mij nog altijd iets. Het is intussen de derde keer dat ik daar als trainer ga spelen. Met Charleroi konden we lang een verdiende 0-1 houden, maar kregen we net voor het eindsignaal nog twee goals om de oren. Ook met Moeskroen bleef de partij lange tijd evenwichtig, tot we net op het einde nog een doelpunt incasseerden. Het zou voor mij de eerste keer zijn dat ik punten haal op Anderlecht.' 'Met deze groep zit dit er echter wel in. We moeten vertrouwen blijven houden en voortdoen op hetzelfde stramien als we bezig waren. We moeten echter nuchter blijven en beseffen dat winst op Anderlecht enorm moeilijk wordt. De ambitie blijft zoals ze was en dat is beter doen dan vorig jaar. Concreet betekent dit dat we een plaats in de linkerkolom moeten kunnen halen.' Bedanken voor vertrouwen Scifo beleeft momenteel glorietijden met Moeskroen, maar velen twijfelen aan zijn verdiensten. 'Ik laat de mensen maar vertellen. De relatie tussen Geert Brouckaert en mezelf verloopt perfect en dat is het belangrijkste. Iedereen kent zijn taak, maar ik heb de leiding en ik neem de eindverantwoordelijkheid. Uiteraard ben ik blij om momenteel zo hoog in het klassement te staan. Ik moet het bestuur van Excelsior Moeskroen bedanken voor het vertrouwen. Vijf maanden geleden scheelde het niet veel of ik was geen trainer meer in Moeskroen en ik kan nu alleen maar zeggen dat ze gelijk hadden om me dat vertrouwen te schenken. Voor mijn verdere trainerscarrière blijft zo'n beslissing belangrijk', besluit Enzo Scifo.
Ariël Jacobs: "Eerst mijn spitsen nu het middenveld"
Coach Ariël Jacobs beleefde geen rustige week. Jan Polak viel op Standard uit, Lucas Biglia kreeg een trap op zijn knie.
"De blessure van Lucas verbetert snel, maar blijft ambetant."
"Als hij speelt met het idee dat hij geblesseerd is, kan dat zijn concentratie beïnvloeden", zegt Jacobs in Het Laatste Nieuws.
"Ik begin stilaan schrik te krijgen met al die blessures. Eerst vielen mijn spitsen één voor één uit, nu zitten we aan het middenveld. Maar normaal is onze kern breed genoeg", aldus Jacobs.
Anderlecht zal Biglia waarschijnlijk klaarstomen voor de wedstrijd. Losada neemt wellicht de plaats in van Jan Polak.
Walter Baseggio keert vanavond, net als zijn coach Enzo Scifo, terug naar het Vanden Stockstadion. De fans dragen hem er nog op handen, maar de sportieve cel liet hem naar Moeskroen vertrekken.
"Mijn week zat boordevol interviews, maar dat is normaal. Scifo en ik zijn kinderen van het huis", zegt Baseggio (foto).
"Ik ben trots op de mooie jaren die ik er beleefd heb."
"Anderlecht is mijn familie, Roger Vanden Stock mijn twee vader. Toch zal de pijn over mijn vertrek nooit slijten."
Maar Baseggio heeft een droom: "Ik hoop ooit weer in Anderlecht te spelen."
"Hun spel mist diepgang, daar kan ik voor zorgen."
René Vandereycken heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de WK-kwalificatie-interlands thuis tegen Armenië (11/10) en Spanje (15/10). Jelle Van Damme, die overwoog te stoppen, is er gewoon bij. Van Damme was verbolgen omdat hij in Turkije in de tribune werd gezet. Hij zinspeelde op een afscheid bij de Rode Duivels, maar daar wil Vandereycken dus niet van weten. Guillaume Gillet, de andere Anderlecht-speler, is ook weer in de gratie van de bondscoach gevallen Een andere "nieuwkomer" is doelman Silvio Proto, die zijn kans krijgt door de blessures van Bailly en Renard.
Selectie: Keepers: Stijnen (Club Brugge), Proto (Germinal Beerschot), Vandenbussche (Heerenveen)
Verdedigers: Daems (Mönchengladbach), De Man (Roda JC), Kompany (Man.City), Simons (PSV), Swerts (AZ), Vermaelen (Ajax), Van Buyten (Bayern München), Van Damme (Anderlecht)
De KBVB voerde enkele wijzigingen door aan de kalender van het seizoen 2008-2009. De uitwedstrijden van Anderlecht tegen Germinal Beerschot en Club Brugge zullen doorgaan op zondag.
Wijzigingen : 10de speeldag : GBA - Anderlecht zal plaatsvinden op zondag 2 november 2008 om 20u30 in plaats van op zaterdag 1 november om 20u. 12de speeldag : Club Brugge - Anderlecht zal plaatsvinden op zondag 16 november 2008 om 13u in plaats van zaterdag 15 november om 20u.
Vanavond neemt Anderlecht het op tegen Moeskroen. Paars-wit wil revanche voor de nederlaag in de topper tegen Standard. Beide ploegen verloren vorig weekend en hebben dertien punten na zes wedstrijden. Bij Anderlecht staat er nog een vraagteken achter Lucas Biglia, maar wellicht komt de middenvelder aan de aftrap. Moeskroen moet het zonder doelman Mark Volders (hand) stellen. Slovenciak staat daarom weer onder de lat.
Vermoedelijke ploegopstellingen: Anderlecht: Zitka, Wasilewski, Juhasz, Deschacht, Van Damme, Vlcek, Gillet, Biglia, Losada, Boussoufa, Bulykin Moeskroen: Slovenciak, El Araichi, Sapina, Van Gijseghem, Vandooren, Walasiak, Lepoint, Assou-Ekotto, Baseggio, Oussalah, Okwunwanne
"De knieblessure van Lucas evolueert vrij snel en gunstig. Spelen kan de blessure normaal gezien niet verergeren", aldus trainer Jacobs. "Woensdag trainde hij individueel met bal en daarop kreeg hij vandaag toch geen reactie. Het is nu afwachten hoe hij op de training van deze namiddag zal reageren."
Nadat zijn aanvalslinie getroffen werd, moet de coach van Sporting nu ook Jan Polak (spierscheur) en Jonathan Legear (oedeem) missen. Beiden kregen verzorging. "Blessures zijn iets waar je als trainer mee moet leren leven. Het is alleen wel wat vervelend omdat je daardoor nooit op dezelfde spelers kan terugvallen", aldus Jacobs. De revalidatie van Kanu en Matias Suarez verloopt intussen goed. De twee revalideerden vandaag opnieuw op het veld.
Moeskroen kende een goede start in de competitie en staat samen met Anderlecht op een gedeelde tweede plaats. Afgelopen week verloor de ploeg van Enzo Scifo wel van Genk. "Ik denk niet dat die nederlaag mentaal sporen zal nalaten bij Moeskroen", aldus Jacobs. "Misschien zal het hen zelf revanchegevoelens geven en zullen ze bij ons die verloren punten willen terugpakken", aldus de coach van Paars-Wit.
Anderlecht-trainer Ariël Jacobs maakte een 19-koppige kern bekend voor de wedstrijd van morgen, vrijdag 3 oktober 2008, tegen Excelsior Moeskroen. Jan Polak en Jonathan Legear zijn er door blessure niet bij, Lucas Biglia maakt wel deel uit van de 19 namen. De Argentijn die de afgelopen dagen wat last had van de knie, trainde deze namiddag gedeeltelijk mee met de groep. Het is nu afwachten of hij daarop geen reactie krijgt.
La Dernière Heure bracht Jonathan Legear en Walter Baseggio samen voor een interview. Voor Baseggio wordt het een speciale match. "Ik ben toch een beetje nerveus om op Anderlecht te komen spelen. Ik ben hier toch 12 jaar profspeler geweest. Ik hou van de mensen in Anderlecht, maar nu speel ik in rood en wit", aldus Baseggio. "Ik denk niet dat jullie bij ons zullen komen winnen", gaat Legear verder. "We willen revanche, na de nederlaag bij Standard. Ik ben 70% zeker dat we zullen winnen", aldus Legear. "Wij hebben niets te verliezen", zegt Baseggio. "Niemand geloofde in ons voor het seizoen. En nu staan we hier met 13 punten. We zullen proberen een goeie prestatie neer te zetten", aldus de middenvelder.
Spits Nicolas Frutos revalideert nog een weekje langer dan oorspronkelijk voorzien in Argentinie. De Argentijnse aanvaller kwam met Anderlecht overeen om pas volgende week, meerbepaald op woensdag 8 oktober 2008 - hij neemt het vliegtuig op dinsdag 7/10 - terug te keren naar het Astridpark. Frutos vertrok begin augustus naar Argentinië om daar zijn revalidatie verder te zetten.
Vrijdag staat de topper tussen Anderlecht en Moeskroen op het programma. De thuiscoach Jacobs neemt het duel erg serieus en traint opnieuw twee dagen achter gesloten deuren. Scheidsrechter Frank De Bleeckere leidt vrijdagavond het duel.
Voor het Brussels gewest is de site van Schaarbeek Vorming de eerste keuze voor de bouw van een nieuw nationaal voetbalstadion. Dat heeft de Brusselse minister-president Charles Picqué (PS) gezegd tijdens de voorlezing van zijn beleidsverklaring in het Brussels parlement.
Volgens Picqué laat een haalbaarheidsstudie van de NMBS over Schaarbeek Vorming de optie open voor de bouw van een stadion op de site. "Voor ons is het alvast de eerste optie", aldus de Brusselse minister-president. "We moeten wel een akkoord bereiken met Vlaanderen over een link tussen de site en de ring. Dat is absoluut noodzakelijk voor de komst van het stadion."
Picqué blijft wel rekening houden met een verbouwing van het Koning Boudewijnstadion. "Er zullen nog studies volgen over Schaarbeek Vorming en bovendien moet er dus eerst ook een politiek akkoord zijn over de bouw van een stadion op de site. We moeten daarom de optie van het Koning Boudewijnstadion open houden, als onze eerste optie op niets zou uitdraaien."
De MR, in de oppositie in het Brussels parlement maar in de federale meerderheid, had de regering afgelopen maandag opgeroepen te kiezen voor een voetbalstadion op Schaarbeek Vorming, met het oog op de mogelijke organisatie van het WK Voetbal in België en Nederland in 2018. Volgens de MR moet er binnen enkele maanden een beslissing zijn, omdat de bouw anders moeilijk mogelijk wordt. Ook RSC Anderlecht wacht ongduldig op de bestemming van een mogelijk nieuwe voetbaltempel.
Feyenoord en Fortis hebben een mondeling akkoord bereikt over de verlenging van het sponsorcontract met één jaar. De bankverzekeraar staat op de shirts van de Rotterdammers en zal ook volgend seizoen daar staan. Er is gekozen voor een contract van één jaar, omdat dan meer over het nieuwe stadion bekend zal zijn. Fortis wil daar graag in mee participeren.
'Het spreekt voor zich dat we hier blij mee zijn', aldus Gudde. 'We hebben een paar weken geleden deze afspraak gemaakt, daarom verwacht ik niet dat de laatste ontwikkelingen bij Fortis roet in het eten zullen gooien.' Fortis is indirect al sinds 1991 hoofdsponsor van Feyenoord. Toen liep Feyenoord met Stad Rotterdam Verzekeringen op de shirts, dat door Fortis werd overgenomen.