RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
30-09-2008
"Er is en blijft vertrouwen in Fortis"
De crisis in de bankwereld lijdt niet tot onrust bij Anderlecht. "We hebben nog een contract tot 2010 met Fortis en voor ons verandert er niks", zegt Herman Van Holsbeeck (foto), manager van Anderlecht in Het Laatste Nieuws. "We hebben het nieuws uiteraard gevolgd de voorbije dagen, maar maken ons geen zorgen. Wij werken al 25 jaar samen en steunen de bank. Fortis steunde ons toen wij klappen kregen."
Als het van de MR afhangt, komt het nieuwe Brusselse stadion in Schaarbeek. De Franstalige liberalen vinden dat de meest geschikte locatie voor een multifunctioneel complex. De MR, die trouwens geen deel uitmaakt van de Brusselse Hoofdstedelijke Regering, vindt dat er dringend stappen moeten worden gezet in het dossier van het nieuwe stadion. Volgens de partij kan Brussel zich immers niet veroorloven geen stadion te hebben bij de kandidatuur voor het WK 2018.
De locatie van het rangeerstation Schaarbeek-Vorming is volgens de MR het meest geschikt. Op die plek wil de partij een stadion neerpoten dat plaats biedt aan de nationale ploeg en nog tal van andere sportieve en niet-sportieve evenementen. "Maar het is cruciaal dat er spoedig duidelijk komt", zo laat de MR weten. "Zo kunnen er privé-investeerders worden gezocht en kan er een verkeersplan worden uitgewerkt."
Jan Polak viel geblesseerd uit na een spierscheur aan de hamstrings. Hij zou pas binnen vier tot zes weken weer op het veld staan. Jonathan Legear (foto) heeft terug last van oedeem in een bilblessure en zal de partij tegen Moeskroen moeten missen.
Roland Lamah (ex-Anderlecht), sterk spelend bij Le Mans, kiest mogelijk voor de Ivoriaanse nationale ploeg. Lamah speelde al met de Belgische beloften, maar omdat hij nog geen 21 jaar is, kan hij nog veranderen.
Vrijdag maakt bondscoach René Vandereycken zijn selectie bekend voor de interlands tegen Armenië (11/10) en Spanje (15/10). Jelle Van Damme, die zeer tegen zijn zin op de bank zat in Turkije, zit in de voorselectie.
Na de interland dacht Jelle Van Damme (24) luidop aan stoppen bij de Rode Duivels.
"Ik heb nog geen beslissing genomen", zegt de Anderlecht-verdediger in de kranten. "Ik wacht de definitieve selectie af. Een voorselectie zegt toch niet veel."
Boussoufa: "Wedstrijd tegen Standard heeft ons vertrouwen gegeven"
Mbark Boussoufa speelde tegen Standard als 'valse aanvaller'. "Ik hou van een vrije rol en dat is precies wat de trainer me tegen Standard heeft gegeven", legt hij uit. "Bij balverlies moest ik Steven Defour afblokken en zo de voetbalkwaliteiten van Standard verminderen. We hebben Standard pijn gedaan met onze snelle flanken. Het is een systeem dat ons ook in de toekomst nog diensten kan bewijzen."
Boussoufa was heel erg geprikkeld na het lezen van alle artikels naar aanloop van Standard-Anderlecht. "Vorige week heb ik gelezen dat Standard 20 of 30 keer sterker was dan wij. We wisten dat dat niet waar was en we hebben dat vrijdag ook getoond op het veld. In de vestiaire hebben we die artikels gebruikt als motivatie."
"Standard is ongetwijfeld een grote titelkandidaat, ze hebben de beste ploeg van het land. Maar als wij geen titelkandidaat zijn, kunnen we beter stoppen met voetballen. Anderlecht heeft nog altijd het meeste aantal titels en ook dit seizoen geloof ik er in", aldus Boussoufa. "Het lijkt misschien vreemd, maar de wedstrijd op Standard heeft ons vertrouwen gegeven."
Oleksandr Iakovenko scoorde voor Sporting, maar was ontgoocheld omdat het Anderlecht niets had opgebracht. "Er was enorm veel kritiek op de aanvalslinie van Anderlecht de laatste weken en van mij zeiden ze dat ik niet kon scoren. Hier heb je mijn antwoord." Iakovenko hoopt bij Sporting te kunnen doorbreken als aanvaller. "De mensen zien me als een flankspeler, maar dat klopt niet echt. Ik heb in Oekraïne altijd in de spits gespeeld en ik blijf geloven dat dat de plaats is waar ik het beste ben", glimlacht hij.
Iakovenko kan het goed vinden met Dmitri Bulykin. "We spreken dezelfde taal wat ervoor gezorgd heeft dat we snel naar elkaar zijn toegegroeid. Maar uit de hele Anderlecht-groep is Roland Juhasz degene waarmee ik de beste relatie heb."
Craig Dolby, de bestuurder van de RSCA-bolide in de Superleague Formula, zal op vrijdag 3 oktober 2008 voor de aftrap van RSCA-Moeskroen voorgesteld worden aan de supporters van Paars-Wit. Op zaterdag 4 en zondag 5 oktober krijgen de Anderlecht-fans dan de kans om Dolby in Zolder aan het werk te zien. De Brit was twee weken geleden nog de grote winnaar van de twee races in Nürburgring. Tweemaal op rij kaapte hij daar knap de tweede plaats weg !
Tijdens de races in Duitsland gooide Dolby hoge ogen. In de eerste race werd hij tweede na AC Milan en in de tweede race pakte hij opnieuw die tweede stek en dat nadat hij als één van de laatste piloten was gestart. Dolby klom zo in de algemene rangschikking van de Superleague Formula op naar een knappe vierde plaats.
Zondag, tijdens de derde rit van de Superleague Formula, zal Craig Dolby alvast kunnen rekenen op de steun van spelers en staf van RSC Anderlecht. Dolby zelf kijkt er alvast naar uit. "Ik wacht vol ongeduld op die wedstrijd. En ik hoop dat vele supporters net als de spelers naar Zolder zullen komen om me aan te moedigen. De hele voetbalploeg daar hebben als steun, zal nog een extra motivatie zijn. Ik kijk er echt naar uit", aldus Dolby. "Het resultaat in Nürburgring was fantastisch voor Anderlecht en een ideale voorbereiding op de wedstrijd in Zolder. Ik zit momenteel vol vertrouwen en hoop ook komend weekend een mooi resultaat te halen. In Zolder zal ik echt alles op alles zetten om eerste te eindigen", besluit hij.
Tickets (25 of 45 euro) voor de Superleague in Zolder zijn vanaf dinsdag 30 september te koop bij de ticketing van RSC Anderlecht.
Jan Polak moest op Sclessin tijdens de topper tegen Standard nog voor de rust de wedstrijd staken wegens een blessure. Vandaag, maandag 29 september 2008, werd na onderzoek duidelijk dat de middenvelder een spierscheurtje heeft opgelopen. Hoelang de Tsjech buiten strijd zal zijn, is niet duidelijk.
Ook Jonathan Legear bleef na de rust in de kleedkamer. Onderzoek wees uit dat de Luikenaar sukkelt met een oedeem op zijn vorige blessure. Zowel Legear als Polak kregen vandaag verzorging.
Geen Arnold Kruiswijk vandaag op training. De verdediger heeft last van de rug, maar zou morgen wel de groepstraining kunnen hervatten. Kanu en Matias Suarez (operatie knie) revalideren intussen verder. Vandaag vond de revalidatie plaats op het oefenveld.
RSCAfancom krijgt tegen eind 2008 een gans nieuw kleedje. Hierbij zal er een naams en adreswijziging gebeuren. De progressie van de nieuwe site verloopt uitstekend. Wij hopen tegen het einde van het jaar een technich hoogstaande site te kunnen neerzetten. De vernieuwde site staat nu reeds actief "UNDER CONSTRUCTION" via www.purplespirit.be
Jan Polak (foto) liep afgelopen vrijdag een scheurtje in zijn dij op en is wellicht een maand buiten strijd.
Maandag brengt een echografie duidelijkheid. Ook Jonathan Legear (hamstrings) ondergaat een echografie, "maar voor hem is het minder erg omdat hij tijdig gestopt is", zegt Ariël Jacobs.
Zaterdag trainden Matias Suarez en Kanu, twee spitsen, wel voor de eerste keer weer met de bal. Kruiswijk heeft last van de rug en gaat maandag onder de scanner.
Silvio Proto kon niet gelukkiger zijn na zijn onwaarschijnlijke gelijkmaker. 'Ik schreeuwde twee jaar frustratie van me af', verklaarde de doelman.Hij verwees daarmee naar de twee seizoenen waarin hij nauwelijks aan spelen toekwam bij Anderlecht. 'Dit is de eerste keer dat ik in een dergelijke fase mee naar voren ren. En meteen scoor ik. Dit is de mooiste goal uit mijn carrière.'
Proto zag meteen de humor van die laatste opmerking in. 'Tja, mooiste doelpunt... dit is natuurlijk ook mijn eerste doelpunt. Alleen bij de jeugd heb ik ooit eens een penalty moeten omzetten. Ik denk niet dat er aan mij een aanvallend talent is verloren gegaan. Het was puur geluk. Ik stond helemaal alleen en zag de bal van Khalilou komen. Ik dacht: waarom niet koppen? Ik sprong goed en kop onhoudbaar binnen.'
De terugkeer van Nicolas Frutos was voor dinsdag gepland, maar de spits blijft nog een weekje langer in Argentinië.
"Frutos denkt zelf dat hij nog een week training nodig heeft. Voor ons geen probleem. Maar er zijn geen 36 oplossingen. Als hij niet fit is, volgt een operatie", zegt Van Holsbeeck.
Anderlecht heeft op de valreep een nederlaag moeten incasseren op Standard, maar manager Herman Van Holsbeeck was wel aangenaam verrast door de speelwijze. "Wij legden de zwakke punten van Standard bloot", zegt Van Holsbeeck in Het Laatste Nieuws. "Hopelijk zijn er andere teams die daar nu ook gebruik van kunnen maken", hoopt hij.
"Voor mij bewees Ariël Jacobs dat hij voor een Belgische trainer op een zeer hoog niveau zit. Ik heb tegen de spelers gezegd dat we nu moeten incasseren en onze mond houden. Maar na de topper zeg ik ook: diegenen die ons afschrijven geef ik rendez-vous op het einde van het seizoen", besluit Van Holsbeeck.
De Champions League op een racecircuit: dat is de filosofie van het gloednieuwe kampioenschap dat "Superleague Formula" werd gedoopt. 20 waanzinnig mooie racewagens worden gekoppeld aan de meest vermaarde voetbalploegen ter wereld: Anderlecht, PSV Eindhoven, Borussia Dortmund, Galatasarai SK, ... Op 4 en 5 oktober kleuren voetbalvlaggen, sjaals en toeters de tribunes en paddock van Circuit Zolder. Aan het stuur van de spectaculaire 750 PK sterke Panoz / Élan DP09B zit een piloot die voor de eer van de voetbalclub strijdt - en die heeft alle steun van de ploeg en zijn supporters nodig!
Spektakel verzekerd! Toegangsprijs: Zondag 5 oktober: een ticket (algemene inkom + paddock ) 15,00 en een gold ticket (algemene inkom + paddock + hoofdtribune) kost 45,00. Koop je een ticket, dan krijg je er een ticket van hetzelfde type gratis bij!. Ticket zaterdag & zondag 36 .
Camping
Tarief: 25 per nacht voor 25 m², ongeacht het aantal personen
BTW, elektriciteit, gebruik sanitaire faciliteiten en water inbegrepen
Open vanaf donderdag 2 oktober 2008 t.e.m. maandag 6 oktober 2008
In Studio 1 op zondag blikt Frank Raes terug op de zesde speeldag van de Jupiler Pro League. De kenners aan tafel zijn Gert Verheyen en Bart Raes, beiden actief als voetbalverslaggever voor Belgacom TV. Samen kijken ze naar de wedstrijden van zondag: Moeskroen- Racing Genk en Germinal Beerschot - AA Gent. Dé topper van het weekend werd al op vrijdagavond gespeeld: Standard-Anderlecht. Besnik Hasi, assistent-trainer van Anderlecht, vertelt er alles over in Studio 1.
Superleague Formula: Anderlecht steunt Craig Dolby tijdens Zolder-meeting
Superleague Formula-held Craig Dolby van RSC Anderlecht zal komende vrijdag in het Constant Vanden Stockstadion aanwezig zijn wanneer zijn voetbalcollegas het opnemen tegen Excelsior Moeskroen.
En volgende zondag zullen de voetbalsterren van het Belgische team hem een wederdienst bewijzen: de hele ploeg, inclusief coach Ariël Jacobs, gaat dan naar Zolder om te supporteren voor de paarse 750 pk sterke Superleague Formulabolide van Anderlecht.
Dolby zette tijdens de vorige ronde van het kampioenschap op de Nürburgring een verbazingwekkende prestatie neer: hij eindigde in de eerste race op de tweede plaats, na Robert Doornbos van AC Milan, en baande zich vervolgens in de omgekeerde grid razendsnel een weg van helemaal achteraan tot de tweede plaats deze keer net na zijn Nederlandse tegenstander Yelmer Buurman van PSV Eindhoven.
Die overweldigende puntenwinst bracht Anderlecht meteen helemaal naar de top van Superleague Formula, de vierde plaats in het algemeen klassement.
Dolby kijkt enthousiast uit naar de ontmoeting met zijn ploegmaats en met de trouwe clubsupporters van Anderlecht komende vrijdag.
Ik ben nog steeds een beetje in shock sinds het weekend ik kan mijn glimlach maar niet verstoppen, zei Dolby.
Het resultaat was fantastisch voor Anderlecht en een perfecte voorbereiding voor onze thuisrace in Zolder. Ik heb er vroeger al geracet en ik kijk er echt naar uit de Superleague Formulawagen daar uit te proberen ik denk dat het heel indrukwekkend wordt in het achterste gedeelte van het circuit.
Mijn zelfvertrouwen is nu echt groot, en ik heb absoluut mijn zinnen gezet op een herhaling van de goede resultaten het volgende weekend.
Het was fantastisch om op de Nürburgring net na Yelmer Buurman en PSV te eindigen, maar volgend weekend probeer ik dat resultaat om te keren. Er komen wellicht ook veel Nederlandse fans, maar we racen op Belgische bodem, dus ik ga voor de overwinning.
Anderlecht verdiende gisteren minstens een punt in de topper tegen Standard, maar de Brusselaars keerden zonder punten terug naar huis. De spelers van paars-wit waren zwaar ontgoocheld, maar Jelle Van Damme gooit de handdoek nog niet in de ring. "Negentig minuten lang heeft onze tactiek perfect gewerkt door de flanken van Standard vast te zetten", vertelt de sterkhouder van Anderlecht in de krant. "Dat ene moment van de lange bal en de 2-1 mag ons niet beïnvloeden. We weten dat we tactisch een sterke ploeg kunnen vastzetten. Andere keren zullen we zelf het spel moeten maken. We kunnen de twee. Het is jammer dat het vandaag geen resultaat heeft opgebracht. Maar dit was één van de 34 matchen van het seizoen. Die drie punten halen we wel in."
De verliezende bekerfinalist krijgt in de toekomst geen ticket voor de UEFA-beker meer. Dat heeft de Europese Voetbalbond beslist. Enkel een eindzege volstaat dus om via de beker nog een Europees ticket af te dwingen. Tot nog toe maakte zelfs een verliezende bekerfinalist kans op een ticket voor de UEFA-beker, als de winnaar zich al via de competitie geplaatst had voor de Champions League. Zo kon AA Gent zich dit seizoen voor de UEFA-beker kwalificeren, ondanks het feit dat het vorig jaar in de bekerfinale geklopt werd door Anderlecht. Met de invoering van de UEFA Europa League -de opvolger van de UEFA-beker- komt daar een einde aan. Vanaf nu maakt enkel de bekerwinnaar nog aanspraak op deelname aan dat toernooi. Als die zich al via de reguliere competitie wist te plaatsen, gaat het Europa League - ticket naar de vijfde in de stand.
"Als je tegen Standard speelt, dan weet je dat het gaat om de punten én om het prestige", aldus Anderlecht-trainer Ariël Jacobs. "Ik denk dat we hier vanavond minstens een punt verdienden. We zaten goed in de wedstrijd", aldus de coach. "Maar goed, uiteindelijk is het ook maar één van de 34 wedstrijden en staan er ook maar drie punten op het spel, niet meer en niet minder dan dat."