RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
21-07-2008
Zitka heeft last van zijn rug
Anderlecht speelde gisteren een oefenwedstrijd tegen OH Leuven. Geen Daniel Zitka in het doel van Anderlecht. Hij heeft al een tijdje last aan de rug en heeft van de dokter een inspuiting gekregen. Een drietal dagen rust zou volstaan.
Fan Day 2008 : verbeterde ontvangst voor mensen met beperkte mobiliteit
Op 25 juli 2008 staat de Fan Day van RSC Anderlecht op het programma. Ook dit jaar zal dit event volledig toegankelijk zijn voor personen met een beperking, dankzij inspanningen van Fortis Ambassadors en Fans On Wheels. Een intensief bezoek van het Constant Vanden Stock Stadion met begeleiding, een aangepast platform voor rolstoelgebruikers tijdens de ploegvoorstelling 2008-2009, een aangepaste handtekeningensessie en op de stand van Fans On Wheels, in de Fortis Village, kan je informatie vinden over een gloednieuwe supportersclub voor personen met een functiebeperking, die actief zal zijn in september 2008. Deze Supportersclub krijgt de naam RSCA Purple Wheels en krijgt binnenkort ook een eigen website. We rekenen op jullie om volgend seizoen massaal naar het voetbal te gaan.
Afspraak Vrijdag 25 juli 2008 vanaf 10 uur tot 19 uur aan het CVDS Stadion! »
Ahmed Hassan laat al onmiddellijk van zich spreken bij zijn nieuwe club Al Ahly. In de openingswedstrijd van de CAF Champions League groepsfase bezorgde hij zijn club de overwinning.
De debuterende Ahmed Hassan scoorde het winnende doelpunt met Al Ahly tegen rivaal Zamalek in de 67e minuut. De wedstrijd eindigde op 2-1.
Ahmed Hassan voetbalde de afgelopen seizoenen voor Anderlecht maar besliste om terug te keren naar Egypte.
OH Leuven (II) - Anderlecht 0-3: 34' Boussoufa 0-1, 54' Gillet 0-2, 56' Vleck 0-3 In de eerste helft was OH Leuven zeker de evenknie van Anderlecht. OHL-speler Ehouman miste onbegrijpelijk.
Op het halfuur strafte Boussoufa een fout in de verdediging genadeloos af.
Na de koffie duwde Anderlecht het gaspedaal in. Kanu bediende Gillet en die knalde hard binnen. Iets later stuurde dezelfde Kanu Vlcek diep en de Tsjech legde de eindcijfers vast..
Eerder kon u al lezen dat vicekampioen Anderlecht net als Westerlo interesse had in Benjelloun. De huidige aanvaller van Hibernian zou alvast graag naar Anderlecht willen komen.
Nu lijkt er echter nog een ander team op de proppen te komen voor Benjelloun. Het zou gaan om Charleroi. Mogi Bayat zou dezer dagen onderhandelen met de manager van de aanvaller.
Gisteren was er op de namiddag training opvallend veel belangsteling. Alle ogen waren dan ook gericht op het Argentijnse talent Suarez die zijn eerste training bij Paars-Wit afwerkte . Eveneens opmerkelijke toeschouwers waren Philippe Collin en Herman Van Holsbeeck.
Voor Anderlecht start het seizoen iets vroeger dan voor de meeste andere eersteklassers, de Brusselaars moeten op 30 juli namelijk al aan de bak in de tweede voorronde van de Champions League. Thomas Chatelle is in ieder geval klaar voor de strijd. "Ik kom fit aan de start. Ik ontbreek nog wat wedstrijdritme, maar mijn invalbeurt tegen Litex Lovech heeft me gerustgesteld", vertelt Chatelle. Toch zal Chatelle moeten vechten voor zijn plaats, want ook Legear en Vlcek spelen graag op rechts. "Legear en Vlcek komen op rechts tot hun hoogste rendement, maar die concurrentie schrikt me niet af", klinkt het vastberaden bij de speler van paars-wit.
Anderlecht haalde deze zomer heel wat nieuwe spelers in huis, vooral Kanu maakte indruk op Chatelle. "Kanu heeft potentieel. Goeie trap, technisch onderlegd, goed kopspel en balvast. Alleen mogen we hem niet verbranden", waarschuwt de oud-speler van Genk. Over Suarez heeft Chatelle dan weer zijn twijfels: "Suarez krijgt het moeilijker: door hem af te schilderen als een wonderkind, krijgt hij veel druk opgelegd", weet Chatelle.
Intussen is ook Frutos opnieuw fit bij Anderlecht en dat is uiteraard een goede zaak, maar paars-wit mag niet afhangen van de Argentijnse aanvaller volgens Chatelle: "De terugkeer van Frutos is een goede zaak, maar Anderlecht mag niet afhankelijk zijn van één speler. Nico is héél belangrijk voor de groep, maar Anderlecht is méér dan Frutos alleen."
Johan Vermeersch laat opnieuw van zich spreken. De voorzitter van Brussels is boos omdat andere clubs zijn spelers komen 'stelen'. Vermeersch wil daarom KV Mechelen, Anderlecht en mogelijk ook Bergen dagvaarden. KV Mechelen legde Julien Gorius onder contract en Anderlecht haalde Kouyaté. Dit zeer tegen de zin van voorzitter Vermeersch.
Lucas Biglia, die sinds vorige week in Argentinië verblijft na het overlijden van zijn vader, zal normaal op woensdag 23 juli 2008 opnieuw in het Astridpark zijn.
Anderlecht werkte vandaag, donderdag 17 juli 2008, twee trainingen af in Neerpede. Olivier Deschacht, die het rustig aan moet doen met een verrekking aan de knie, ging lopen en trainde individueel met de bal. Nicolas Frutos trainde in de voormiddag met zijn ploegmaats, in de namiddag hield hij het bij een individuele training binnen.
Jonathan Legear hervatte de groepstraining. Jelle Van Damme revalideert verder na zijn operatie aan de enkel.
Petr Rada (49) wordt de nieuwe bondscoach van Tsjechië. Hij volgt Karel
Brückner op, die stopte na het EK. Rada
kent de nationale ploeg goed, hij was
al jaren assistent van Brückner. Op 20
augustus maakt hij zijn debuut in de
oefenmatch tegen Engeland op Wembley.
Rada is de huidige trainer van de
Tsjechische eersteklasser Teplice. Bij
de nationale ploeg komt hij Anderlecht-spelers Zitka, Vlcek en Polak (foto) tegen.
Cheikhou Kouyaté (18) trainde gisteren voor het eerst mee met Anderlecht nadat de rechter de voetbalbond verplichtte om de transfer van de middevelder van Brussels naar het Astridpark goed te keuren. Kouyaté genoot belangstelling van topclubs. "Arsenal wilde mij graag hebben en er waren nog andere clubs. Maar Anderlecht was echter direct concreet en het is ook een grote club. Mijn talent is dat ik een ploeg beter laat voetballen, maar ik weet dat ik hard zal moeten werken voor een basisplaats. Ik weet ook dat ik nog veel kan leren van een trainer als Jacobs." Kouyaté moet eerst zijn vorm terugvinden. "Door een blessure en alle heisa rond mijn transfer heb ik de laatste drie maanden enkel mijn conditie op peil gehouden en mist ik matchritme." Besluit Koujaté.
Vandaag, woensdag 16 juli 2008, stond de jaarlijkse photoshoot met de spelers en staf van Sporting Anderlecht op het programma in het Constant Vanden Stock-stadion. Klik hier voor spelersprofielen.
Het was de bedoeling van Anderlecht om komende woensdag te oefenen tegen het Turkse Galatasaray, maar de wedstrijd werd door allerhande problemen geschrapt. Nu heeft paars-wit een nieuwe oefenpartner gevonden: Roda JC. De komst van Roda JC is niet meteen opmerkelijk, de club uit Kerkrade werkt namelijk al een tijdje samen met Anderlecht. Nu komt geel-zwart dus op bezoek bij paars-wit, beide clubs zullen het komende woensdag opnemen in een vriendschappelijke oefenpartij. De wedstrijd zal afgewerkt worden in het Constant Vanden Stock-stadion, tickets kosten vijf euro.
Een week later moet Anderlecht aan de bak in de tweede voorronde van de Champions League, zoals eerder gemeld is deze wedstrijd gratis voor abonnees van de bekerwinnaar.
Voor de wedstrijd van aanstaande zondag tussen Oud-Heverlee Leuven en RSC Anderlecht loopt de voorverkoop nog steeds. Op verscheidene plaatsen kan je tickets aanschaffen voor de 19e editie van deze wedstrijd. Tot zaterdagmiddag krijg je deze kans, nadien is er ook nog de mogelijkheid om aan de loketten kaarten aan te schaffen. De loketten zullen geopend worden vanaf 17u30.
Je kan je tickets aanschaffen in de volgende verkooppunten: Café Genenhoek, Waversebaan 72, Oud-Heverlee
Café Marie-Thérèse, Martelarenplein 1, Leuven
Passe-Partout, Bondgenotenlaan, Leuven
Café 't Elfste Gebod, Milsestraat 54, Haasrode
Café Pigeon D'Or, Tiensesteenweg 2, Heverlee
Café 't Aambeeld, Diestsesteenweg 97, Kessel-Lo
Café 't Kaffaat, Naamsesteenweg 1 , Heverlee
Café Marengo, Diestsestraat 56, Leuven
De Zoete Bron, Maurits Noëstraat 15, Oud-Heverlee
Café In de Molen, Waversebaan, Oud-Heverlee
Café Tabor, Tervuursesteenweg 301, Heverlee
Secretariaat OHL , Kardinaal Mercierlaan 46, Heverlee
De ticketprijzen zijn dezelfde als de vorige jaren ; 13 voor een staanplaats en 20 voor een zitplaats.
Voor de jeugdspelers is met RSCA overeengekomen dat je tot -14j een gratis ticket voor de staanplaatsen krijgt. Trainers en afgevaardigden moeten net als iedereen betalen. Dit komt omdat de 50/50-regel inzake inkomsten van kracht is.
Anderlecht kreeg uiteindelijk twee uitnodigingen in de bus voor de olympische selectie. Lamah en Pareja zijn opgeroepen, Legaer niet. Paars-wit heeft daarom beslist om geen competitiematchen uit te stellen.
Volgende week woensdag speelt Anderlecht in Hasselt normaal tegen Roda JC. Enkel het stadsbestuur van de Limburgse hoofdstad moet nog toestemming geven. Anderlecht laat ook weten dat de galamatch tegen AC Milan zeker door gaat, maar een data voor dit treffen moet nog bepaald worden.
Benjelloun blijft hopen op transfer naar Anderlecht
Anderlecht maakt werk van Benjelloun. De Marokkaanse international bevestigde dinsdag zelf zijn contacten met paars-wit. "Ik weet dat Anderlecht me wil", zei de aanvaller.
"Ik denk dat een transfer snel in orde kan komen. Vorig seizoen heb ik met een sterke prestatie Hibernian aan bekerwinst geholpen. De voorzitter is dat niet vergeten. Hij gaat me niets in de weg leggen."
"Ik wil alleszins heel graag naar Anderlecht", geeft Benjelloun toe. "Boussoufa heeft me veel goeds over Sporting verteld."
Anderlecht kwam aan de start met wat een type-elftal kan zijn, maar maakte niet echt indruk. Vleck kon in de spits nooit zijn stempel drukken, net zo min als Iakovenko en Boussoufa. Polak daarentegen werpt zich steeds meer op als de patron. Achterin kon Rnic zich in een centrale rol niet echt doorzetten. Meest opmerkelijke feit was nog het wederoptreden van Frutos. Hij deed een halfuurtje zonder problemen mee. Ook Chatelle en de scorende Kanu vielen goed in. DOELPUNTEN: 29' Manolev 0-1, 81' Kanu 1-1
ANDERLECHT: Zitka, Wasilewski (83' Ciza), Rnic (60' Servaes), Juhazsz (46' Kruiswijk), Goor, Gillet (69' Siani), Polak (69' Sare), Losada (60' Kanu), Iakovenko (46' Chatelle), Vlcek (60' Frutos), Boussoufa (60' Chatelle)