RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
02-05-2008
Musonda: "Jongens klaar stomen voor eerste elftal"
In zijn eerste seizoen voor Anderlecht scoorde Charly Musonda zijn eerste paars-witte goal ooit tegen Club Brugge (1-1). Zaterdag is de vroegere vedette máár de materiaalmeester van de Brusselaars. Maar Champagne Charly is tegenwoordig ook jeugdtrainer bij Sporting. Hoewel Musonda veel plezier heeft als materiaalmeester, haalt hij wellicht nog meer voldoening uit zijn job als jeugdtrainer van Anderlecht. 'Ik ben geen ploegtrainer, maar ik geef individuele training aan de jonge spelers', legt de Afrikaan uit. Het doel van Musonda is jongens klaar te stomen voor het eerste elftal. 'Dat is mijn ambitie', vervolgt hij. 'Toen ik nog voor AA Gent werkte, trainde ik ooit de jonge Thomas Chatelle. Het doet me deugd dat die jongen het nu waarmaakt bij Anderlecht. De stap van de jeugd naar een A-team is niet gemakkelijk, want de druk is enorm. Daarom bereid ik ook mijn zonen voor op het grote werk.'
De strijd om de tweede plaats beroert niet alleen de gemoederen in Brussel en Brugge. We deden een rondvraag bij de aanvoerders van de eersteklassers. Tien duiden Anderlecht aan als favoriet voor de tweede plaats. Onder de zes kapiteins die zeggen dat het Club Brugge wordt, zijn er liefst drie die wel vinden dat Anderlecht de titel van vicekampioen eigenlijk meer verdient. De aanvoerders van Anderlecht en Club Brugge stemden niet mee.
Vorige dinsdag moest Mbark Boussoufa de training staken met een contractuur in de dij en een ontsteking aan de heupbuiger. Woensdag hervatte de Marokkaan echter (deels) de groepstrainingen. Volgens trainer Ariël Jacobs zal Boussoufa tot net voor de match tegen Club Brugge onzeker zijn en ook de middenvelder zelf kon geen uitsluitsel geven over zijn paraatheid. 'Rond mijn dij en mijn heup zijn de spieren heel stijf', aldus Boussoufa woensdag. 'Op de groepstraining kan ik nog niet voluit gaan. Sprinten kan ik bijvoorbeeld nog niet. We zullen moeten afwachten voor zaterdag.'
Beter nieuws is er van zijn contractverlenging tot 2012. 'Alles is zo goed als rond', besloot Boussoufa. 'Ik verwacht dat de handtekeningen één van de volgende dagen gezet zullen worden.'
Biglia (knie) traint weer voluit met de groep. Chatelle is ziek geweest, maar sukkelde toch al met de heup. Ook Akin bleef binnen voor verzorging. Voor hen komt Club Brugge te vroeg.
Topper tussen Anderlecht en Club Brugge gaat morgenavond om veel meer dan de tweede plaats
In de topper van morgen tussen Anderlecht en Club Brugge staat tien miljoen euro op het spel. Dat is het verschil tussen deelname aan de Champions League (tweede plaats) en de UEFA Cup (derde plaats).
Het verschil van tien miljoen euro is geen nattevingerwerk maar gebaseerd op feiten. We legden de verdiensten van Anderlecht in de jongste twee seizoenen in Europa naast elkaar. Na het vorige seizoen betaalde de UEFA de paars-witten in de Champions League 11.412.000 euro uit. Daar kwam nog zo'n 2.000.000 euro van recettes bij. De kaartjes waren duur en de drie thuisduels tegen Lille, AEK Athene en AC Milan waren telkens uitverkocht. Anderlecht moest toen geen voorronde spelen want onze landskampioen plaatste zich rechtstreeks. Anderlecht deed het in de CL-groepsfase sportief niet eens goed. Het werd anderhalf jaar geleden met vier punten laatste in groep H. Maar de kas was goed gespekt.
1/8ste finales
In 2006-07 diende Anderlecht geen voorronde te spelen, nu moet het in twee voorrondes aan de slag. Maar telkens is het reekshoofd.
Puur sportief was het seizoen van Anderlecht in Europa in de huidige voetbaljaargang veel beter. Paars-wit reikte tot in de 1/8ste finales van de UEFA Cup. Het sprokkelde ook wat punten voor de landen- en de eigen teamcoëfficiënt. Altijd mooi meegenomen. Maar als de Brusselaars naar de clubkas kijken, moeten ze toch slikken. Daar zit na dit seizoen liefst tien miljoen euro minder in.
Dat werd niet gerecupereerd met de recettes van de zes thuiswedstrijden tegen Fenerbahçe (voorronde CL), Rapid Wien (eerste ronde UEFA Cup), Hapoel Tel Aviv en Tottenham (groepsfase UEFA Cup), Bordeaux (1/16de finales) en Bayern München (1/8ste finales). In tegenstelling tot in de Champions League waren niet al die thuismatchen uitverkocht.
Geluk met Bayern
'Die cijfers kloppen', zegt Herman Van Holsbeeck. 'Meer dan 3,5 miljoen euro hebben we dit seizoen in Europa niet verdiend. Dan hebben we nog geluk dat we tegen Bayern München hebben gespeeld waardoor we toch nog een mooi bedrag tv-geld ontvingen. In die optiek is het duidelijk dat een titel zonder deelname aan de Champions League niet dezelfde waarde heeft. Tweede worden is in deze omstandigheden superbelangrijk geworden. Pas op, dit jaar in de UEFA Cup heeft ons geen slecht gedaan. We hebben onze teamcoëfficiënt weer kunnen opkrikken waardoor we straks weer reekshoofd zijn. Maar dat geld is ook niet onbelangrijk om de ploeg uit te bouwen.'
Aleksandr Jakovenko heeft Anderlecht de afgelopen maanden kunnen overtuigen van zijn kwaliteiten. De Oekraïense spits wordt sinds de winterstop gehuurd van Racing Genk.
Anderlecht heeft de koopoptie in zijn contract gelicht, schrijven de kranten. Jakovenko gaat nu met paars-wit onderhandelen over de lengte van zijn nieuwe contract.
Van Holsbeeck : "Hebben principe-akkoord met Jacobs"
Anderlecht wil graag doorgaan met Ariël Jacobs als hoofdcoach. De onderhandelingen daarover zijn zo goed als afgerond, op enkele details na. Het Laatste Nieuws twijfelt niet meer. "Ariël Jacobs is ook volgend seizoen hoofdcoach van Anderlecht", meldt de krant. "We hebben met Ariël een principe-akkoord voor de volgende twee jaar", zegt manager Herman Van Holsbeeck.
Ariël Jacobs zal volgende week wellicht zijn krabbel onder het contract zetten.
Woensdag raakte ook al bekend dat Besnik Hasi de nieuwe rechterhand wordt van Jacobs.
Mogelijk neemt de club nog iemand op in de technische staf. Assistent Daniël Renders kan dan de link tussen jeugd en A-ploeg worden.
Anderlecht heeft donderdagavond, om 19.08u om precies te zijn, zijn shirt voor volgend seizoen voorgesteld. Maar zaterdag speelt het er al mee tegen Club. "Als verrassing voor onze fans."
Zaterdag neemt Anderlecht het thuis op tegen Club Brugge. "Ter gelegenheid van ons 100-jarige bestaan en als verrassing voor de fans hebben Adidas en de club besloten om nu al met het nieuwe shirt te spelen", legt Anderlecht uit.
"We kiezen een traditioneel ontwerp met het krachtige paars als natuurlijke basis. De klassieke witte kraag, de paarse krijtstreep en het geborduurde logo bewijzen dat het een speciaal shirt is."
De nieuwe tenue werd donderdagavond, om 19.08u precies, geshowd op de website van Anderlecht. Dat uur is niet toevallig, want paars-wit werd in 1908 gesticht.
Enkele weken na de kwalificatie van Paars-Wit voor de finale van de Belgische Beker plaatste ook de Damesploeg van Sporting Anderlecht zich voor de finale die op 18 mei plaatsvindt in het Koning Boudewijnstadion.
De Dames schakelden in de halve finales Famkes Merkem uit door in de heenronde met 0-3 te winnen op het veld van Merkem. De terugmatch werd afgelast na forfait van Merkem. In de finale neemt Paars-Wit het op tegen Tienen, de huidige leider in de vrouwencompetitie. Tienen schakelde Standard uit in de halve finales.
Voor de Dames van Sporting is het al de achtste finale, Tienen speelt zijn eerste finale in de Belgische Beker.
De finale vindt plaats op zondag 18 mei 2008 om 13u30. Supporters die een ticket wisten te bemachtigen voor de mannenfinale hebben de kans om ook de damesploeg van Paars-Wit te komen aanmoedigen ! Kom dus ook de Damesploeg van Sporting massaal steunen !
Vrijdag kan de voetbalfan opnieuw terecht bij Studio 1. Naast een samenvatting van de wedstrijd tussen Zulte Waregem en Racing Genk wordt er ook vooruitgeblikt op de topper tussen Anderlecht en Club Brugge, die zaterdagavond op het programma staat. Zo zal Studio 1 aanwezig zijn bij de laatste persconferenties van Ariël Jacobs en Jacky Mathijssen voor de wedstrijd. Daarnaast is er ook een reportage rond de Nederlandse club Roda JC, waar met onder andere Dieter Van Tornhout, Davy De Fauw, Cheikh Tioté en Roland Lamah heel wat ex-Club- en Anderlecht-spelers zitten.
Komende zaterdag zullen alle spelers
in de eerste klasse het veld betreden
in een T-shirt met het logo "2018" op.
Met deze actie willen de clubs van de
Profliga hun steun betuigen aan de
Belgische-Nederlandse kandidatuur voor
de organisatie van het WK 2018.
Anderlecht maakt zich op voor de clash met Club Brugge. Paars-wit pakte met Bous erbij 37 op 45. Ook de ergste critici zijn er nu van overtuigd: Boussoufa kan wel degelijk een meerwaarde betekenen voor Anderlecht.
De ex-speler van Gent en Chelsea onderhandelt zelf met Herman Van Holsbeeck over een nieuw contract tot 2012 in het Astridpark. "We zijn dicht bij een contractverlenging, maar helemaal zijn we nog niet rond. De honger is groot, zowel bij mij als bij Anderlecht, om het in orde te maken."
De aanloop naar de topper loopt voorlopig niet op wieltjes voor de ex-Gouden Schoen. Hij sukkelt met een blessure aan de hamstrings en de heup en is twijfelachtig voor de clash van zaterdag. "Het sprinten op trainen gaat moeilijk. Ik hoop dat het goed komt".
Boussoufa verwacht veel van Ahmed Hassan. "Zeker omdat het zijn laatste match voor eigen volk is. We zullen afscheid nemen van een hele grote voetballer. Het resultaat tegen Club is veel belangrijker dan het showgehalte."
STVV-supporter Willy Janssens zal in het vervolg twee keer nadenken voor hij nog eens een grap uithaalt. Hij stuurde een fax naar Staaien met de melding dat hij de oortjes van de ref van Anderlecht-STVV had besluisterd. Een grap.
De STVV-supporter schreef in zijn fax dat de refs afgelopen zaterdag beslissingen namen in het voordeel van Anderlecht. Hij had de communicatie tussen de refs immers opgevangen via een radiosignaal, beweerde hij.
Sint-Truiden stond zaterdag 0-1 voor tot tien minuten voor tijd, maar het slikte nog vier goals. De degradatie was een feit.
Bij STVV laaide de hoop toch weer even op om via een achterpoortje in eerste klasse te blijven, want op Staaien gingen ze meteen over tot actie.
De club diende een klacht in bij het gerecht van Hasselt tegen de bond en de scheidsrechters. Tevergeefs, blijkt nu, want het was slechts een grap.
Op donderdag 1 mei 2008 wordt om 19u08 het nieuwe homeshirt van RSC Anderlecht voor het seizoen 2008-2009 in primeur voorgesteld ! Wil jij het nieuwe shirt ook als eerste bewonderen ? Dat kan door donderdag vanaf 19u08 te surfen naar www.rsca.be/adidas ! Het uur 19u08 is een symbolische keuze, RSC Anderlecht werd opgericht in het jaar 1908. Het nieuwe thuistenue is speciaal ontworpen ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van RSC Anderlecht en zal voor het eerst door de spelers gedragen worden tijdens de topper tegen Club Brugge komende zaterdag 3 mei. Vanaf zaterdag 3 mei zal de nieuwe thuiscollectie overigens ook te koop zijn in de Fanshop van RSC Anderlecht.
Besnik Hasi moet dus rekenen op de "goodwill" van Cercle Brugge als hij naar Anderlecht wil. "Volgende week praten we met Anderlecht", zegt Cercle-voorzitter Frans Schotte aan Sporza. "Of wij een vergoeding willen voor Hasi? Ja, misschien kan Anderlecht Boussoufa uitlenen aan ons", grijnst Schotte. "Nee, dat zien we wel. Het is in elk geval niet onze bedoeling om het mensen moeilijk te gaan maken." Cercle-trainer Glen De Boeck wou graag dat Hasi nog een jaar doorging als speler. "Maar dit zijn mijn laatste weken als speler", zei Hasi vorige week al.
Besnik Hasi wordt volgend seizoen assistent-trainer bij Anderlecht. De middenvelder van Cercle en Anderlecht hebben een principeakkoord bereikt. De 36-jarige Hasi wordt al een tijd genoemd bij Anderlecht. De middenvelder heeft nog een contract voor één seizoen bij Cercle Brugge, maar gaat ervan uit dat zijn club niet moeilijk zal doen. Hasi is geen onbekende voor Anderlecht. Van 2000 tot 2006 was hij als speler verbonden aan de Brusselse club. Hasi speelde meer dan 100 competitiematchen voor Anderlecht. In het 2001 en 2004
Lucas Biglia (contusie knie) en Mbark Boussoufa (contractuur dij en ontsteking heupbuiger) werkten vandaag, woensdag 30 april 2008, de helft van de groepstraining af met hun ploegmaats. Thomas Chatelle was niet van de partij vandaag, de flankspeler is ziek.
Er heerst twijfel bij de spelers die in aanmerking komen voor de Olympische ploeg. Die zal het moeten stellen zonder de spelers van Standard. Nadat Legaer dinsdag twijfelde, is het nu de beurt aan ploegmaat Guillame Gillet.
De Olympische ploeg zal geen beroep kunnen doen op Fellaini, Defour en Witsel. Standard wil het drietal niet vrijgeven omwille van de Champions League-voorronde die het tornooi overlapt.
Na Legaer, twijfelt nu ook Gillet over zijn deelname. "Als je de spelers van Standard toelaat thuis te blijven, zie ik niet in waarom dat anders zou zijn voor de spelers van Anderlecht", zegt Gillet in HLN.
De verdediger wil nochtans graag naar Peking gaan. "De Spelen zijn uniek. Ik zou die graag meemaken. Maar het wordt een ander verhaal als we niet met onze sterkst mogelijke ploeg gaan. Als het niet is om resultaat te halen, kan ik beter hier blijven voor de Champions League-voorronde."
Maandag trainde Mbark Boussoufa nog individueel omdat hij sukkelt met een contractuur in de dij. Gisteren bleef de Marokkaan binnen voor verzorging. Naast de dijcontractuur werd immers ook een ontsteking op de heupbuiger vastgesteld. Het wordt afwachten of Boussoufa deze week de training nog kan hervatten. Logischerwijs is hij dus onzeker voor de topper van zaterdag tegen Club Brugge. Anderlecht werkte maandag nog aan het groepsgevoel in aanloop naar de confrontatie met Club Brugge. Het hele team ging paintballen.
De Centrale Scheidsrechterscommissie heeft de clash van komende zaterdag tussen Anderlecht en Club Brugge toegewezen aan Johan Verbist. De 42-jarige bediende uit Duffel laat zich alvast niet gek maken door de uitspraken van sportleider Luc Devroe. 'Het hoort er tegenwoordig allemaal bij', reageert hij in een filosofische bui.
Anderlecht-Club is niet alleen voor de twee betrokken clubs van levensbelang. Ook voor AA Gent en Cercle is de match belangrijk met het oog op Europees voetbal. Als Club Brugge zaterdag wint, is Cercle zeker van Europees voetbal als Anderlecht vervolgens de beker wint. Dus heel Cercle supportert voor Club? Dat dacht u maar.
'Ik ben voor Anderlecht. Nooit zal ik voor Club Brugge supporteren', aldus Hasi, straks allicht assistent-coach van paars-wit. 'Niet dat ik iets tegen Club heb maar als je zolang in Brussel hebt gespeeld is dat evident. Bovendien zie ik Anderlecht thuis niet verliezen van Club, al is het maar omdat Anderlecht gewoon beter is. Club heeft nog geen enkele keer een ploeg 90 minuten doodgemaakt dit seizoen.'
Dat Hasi en zijn ploegmaats hun lot niet in eigen handen hebben, speelt ook mee. 'Eigenlijk wisten we niet eens dat we nog een kans maakten op UEFA Cup. Maar zelfs al wint Club, dan moet Anderlecht nog steeds de beker winnen. Vandaar dat ik voor Anderlecht ben, we kunnen er toch zelf niets meer aan veranderen. Ook ploegmaat Oleg Iachtchouk kan niet voor Club Brugge supporteren. 'Na tien jaar in dienst van Anderlecht zouden de supporters me voor gek verklaren als ik Club zou steunen. Anderlecht zit in mijn hart.