RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
09-04-2008
Newcastle heeft 5 miljoen veil voor Boussoufa
Bij Anderlecht hoorde men officieel nog niets van de interesse van het Engelse Newcastle voor Mbark Boussoufa. Maar de Engelse club volgde de Marokkaanse Nederlander al meermaals en gaf hem een positief rapport.
Na het huidige ongoochelende seizoen (Newcastle is 12de) wordt er voor het volgend seizoen een volledig nieuw team gebouwd. De teruggekeerde coach Kevin Keegan krijgt daarvoor een flink transferbudget. Verwacht wordt dat meer dan tien spelers zullen worden binnengehaald voor de A-ploeg en de beloften. Voor Boussoufa zou Newcastle zeker vijf miljoen euro op tafel leggen.
De 23-jarige Boussoufa wordt gezien als vervanger voor de Ier Damien Duff op de positie van linksbuiten. Duff, ex-Chelsea, kende geen al te best seizoen en mag wellicht vertrekken. Keegan haalde in 1994 ook al Philippe Albert van Anderlecht naar New Castle.
Boussoufa ligt bij Anderlecht onder contract tot juni 2010 en praat over een contractverlenging, maar een akkoord is er nog niet. Vorige week gaf Boussoufa aan nog een tweetal jaar bij Anderlecht te willen blijven, maar zei dat hij in de toekomst wel naar een grotere competitie wil. Boussoufa, in 2006 door Anderlecht voor 3,5 miljoen euro gekomen van AA Gent, speelde in Engeland al bij het tweede elftal van Chelsea.
Boussoufa: "Wil me eerst concentreren op seizoenseinde"
Mbark Boussoufa kan op veel buitenlandse interesse rekenen. Zowel Newcastle (zie vorig bericht) als ook Lens en Atletico Madrid tonen interesse voor Boussoufa. De speler voelt zich gevleid, maar blijft voorzichtig. Als Anderlecht de beker wint, zal hij alles gewonnen hebben wat hij in België kan winnen en zal hij zich klaar voelen voor het grote avontuur in een groot kampioenschap. Maar Boussoufa wil zich nu vooral eerst concentreren op het seizoenseinde van Anderlecht.
De spelers van Paars-Wit mochten maandag genieten van een vrije dag, vandaag, dinsdag 8 april 2008, stond opnieuw een training op het programma.
Daniel Zitka kreeg een lichte reactie aan de adductor na de trainingen van de afgelopen dagen. Hij bleef binnen en kreeg verzorging. De Tsjech ondergaat nog een controle-echo.
Ook geen Jelle Van Damme op training. Van Damme sukkelt met een lichte reactie aan de enkel en hield het vandaag bij verzorging en krachttraining.
Nicolas Frutos kreeg na de wedstrijd op Westerlo een lichte reactie aan de hiel. De Argentijnse spits kreeg verzorging en trainde individueel. Ahmed Hassan sukkelt nog steeds met overbelasting van de quadrecips en kreeg verzorging. Ook Thomas Chatelle (scheurtje heupbuiger) hield het vandaag bij verzorging. Serhat Akin heeft last van een contractuur aan de quadriceps, de spits werkte cardiovasculair en kreeg verzorging. Ook voor hem is nog een echo voorzien.
Roland Juhasz heeft tijdens de winterstop een aanbod gekregen van een Russische club. De Hongaarse verdediger en Anderlecht weigerden, maar het is niet uitgesloten dat de Russen deze zomer opnieuw een poging doen.
Anderlecht is aan een knappe reeks bezig in onze hoogste afdeling. De Brusselaars doen het zelfs zo goed dat ze in 2008 het op één na sterkste team van Europa zijn, alleen het Schotse Glasgow Rangers doet nog beter. Anderlecht is intussen opgerukt naar de tweede plaats in de Jupiler League, dat heeft de Brusselse club te danken aan tien overwinningen en een gelijkspel tegen Lokeren. Na nieuwjaar was Zulte-Waregem het enige team dat in staat bleek om te winnen van de regerende landskampioen. Daarmee is paars-wit het op één na sterkste team in Europa, alleen Glasgow Rangers doet nog beter. De Schotse grootheid speelde dit weekend 3-3 gelijk tegen Dundee United en won alle andere wedstrijden dit jaar, goed voor een onwaarschijnlijke 34 op 36. Anderlecht staat dus tweede en blijft zo teams als Chelsea, Manchester United en kersvers Portugees kampioen Porto voor. Ook Standard doet het erg goed, de Luikenaars zijn vijfde met een puntenpercentage van 83%.
Espanyol Barcelona heeft bevestigd dat Olivier Deschacht op haar verlanglijstje staat. De nummer zeven uit de Primera Division zoekt voor volgend seizoen een nieuwe linksachter.
"Ja, Olivier Deschacht is één van de spelers die wij intensief volgen", meldt sportief directeur Paco Herrera. "Hij kreeg positieve scoutsingsrapporten mee en wij kennen ook zijn voorwaarden."
"Maar dat wil niet zeggen dat Deschacht onze nieuwe linksback wordt of hij onze eerste kandidaat is", zegt Herrera. "Wij hebben nog andere opties: Deschacht staat gewoon op onze lijst." Eerder melde het Nieuwsblad dat Espanyol en Deschacht een overeenkomst hadden!.
Aruna Dindane verlaat mogelijk het Franse RC Lens. De 27-jarige aanvaller is immers niet langer zeker van een basisplaats.
Aruna beleeft ook niet bepaald leuke tijden met Lens. De Ivoriaan vecht momenteel met de club tegen de degradatie.
Het Griekse Olympiakos toont alvast interesse in de ex-spits van Anderlecht.
Ahmed Hassan, de huidige bankzitter bij landskampioen Anderlecht strijkt jaarlijks 1,2 miljoen euro op. Hassan is hiermee de topverdiener in België. Bij dit jaarloon is geen rekening gehouden met bij komende premies.
Espanyol in crisis zet transfer Deschacht in wachtkamer
De verdere afronding van de transfer van Olivier Deschacht naar Espanyol laat op zich wachten. De club wil zich eerst focussen op maatregelen om de crisis ( 9 op 36) op te lossen. Deschacht en Espanyol zijn er al uit. Zij verwachten ook geen problemen met de komende onderhandelingen met Anderlecht.
In Argentinië raakte bekend dat de rechter zich op 24 april uitspreekt over de transfer van Matias Suarez. Anderlecht heeft een akkoord met de negentienjarige spits en zijn club Belgrano.
Anderlecht heeft ook een jonge Braziliaanse spits op het oog.
De naam van Boussoufa figureert op een lijst bij het Engelse Newcastle. De Nederlandse Amsterdammer staat niet weigerachtig tegenover een eventueel vertrek naar Engeland.
Anderlecht stuurde Charleroi-sensatie Mujangi weg op zijn vijftiende
De Jupiler League heeft er een nieuwe diamant bij. De achttienjarige Geoffrey Mujangi Bia schittert bij Charleroi. In 2005 liet Anderlecht het toptalent gaan. Een vergissing? 'Neen', klinkt het bij Anderlecht. 'Na problemen met de politie konden we niet anders.' Bij Anderlecht waren er flink wat extrasportieve problemen met Mujangi. Diefstal, wordt er onder andere gefluisterd. 'Het is heel delicaat en we moeten respect tonen voor Mujangi', wil Deraeve er niet dieper op ingaan. 'Maar er waren privéproblemen. Problemen met de politie. Daarom hebben we hem laten vertrekken. Voetballers leven in een groep en het is logisch dat je dan de regels moet volgen. Je moet iedereen een tweede kans geven om zich te herpakken. Maar het was geen eenmalig feit. Op een bepaald moment konden we Mujangi niet blijven nieuwe kansen geven. Zijn gedrag tegenover mensen binnen de club, trainer en directie, was niet meer te aanvaarden. Op een bepaald moment hadden we er de buik van vol om hem altijd terug op de goede weg te moeten zetten. Dat was bijzonder jammer. Voor de speler en voor de club.' Want Anderlecht stak volgens Deraeve flink wat werk in Mujangi.
Ex-Anderlecht-trainer Frank Vercauteren heeft een nieuwe job gevonden. Hij gaat voor de Franstalige commerciële zender RTL werken. Vercauteren zal er Champions League-wedstrijden analyseren.
Op 22 april zit de 51-jarige Vercauteren voor het eerst in de studio voor de eerste halve finale van het kampioenenbal. Vercauteren loopt bij RTL met Georges Grün een oude ploegmaat tegen het lijf. Grün (foto) presenteert namelijk het voetbalprogramma op Club RTL.
Ondertussen onderhandelt Vercauteren nog met de voetbalbond om assistent te worden van René Vandereycken.
De twee partijen praatten al twee keer met elkaar, maar raakten er nog niet uit. Vercauteren heeft nog wat vragen over de financiële kant van de zaak.
Over twee weken zitten de bond en de coach weer om de tafel.
Chavez: "Voor Anderlecht vecht ik desnoods met de voorzitter"
Joao Carlos Pinto Chavez zou op een lijst prijken bij Anderlecht. 'Als dat zo is, ben ik heel blij. Ik hoop op Anderlecht, Club Brugge of een club uit Frankrijk en eventueel Nederland. Maar als anderlecht komt, moet de president (voorzitter Roger Lambrecht) me laten gaan. Het kan me niet schelen hoeveel hij ervoor vraagt, dan zeg ik direct "ciao". Als het nodig is, wil ik er zelfs met de president voor vechten.'
Het geduld van Chavez is na 4 jaar Lokeren op. 'Ik voetbal hier voor niets, al vier jaar. Voor de supporters, het geld en de eer van de club, maar dat is niet meer voldoende. Ik heb objectieven nodig, iets waarvoor ik meer moeite moet doen. Ik wil Europees spelen, voor een prijs voetballen. Zonder die ambitie stagneer ik. Op mijn 26ste moet het nu gebeuren.'
Club Brugge, Standard, Heerenveen, maar ook Anderlecht toonden al interesse voor Westerlo-flankspeler Nabil Dirar. Het is echter Ajax Amsterdam dat al met het meest concrete voorstel is gekomen. De nummer 2 uit de Nederlandse competitie zag de 22-jarige Marokkaan met een Belgisch paspoort al verschillende keren aan het werk. Zijn techniek en versnelling op de eerste meters maakten indruk. Dirar ligt bij Westerlo nog onder contract tot 2010.
Ebbenhouten Schoen: Hassan en Boussoufa bij finalisten
De vijf finalisten voor de Ebbenhouten Schoen zijn bekend. Onder hen ook twee Anderlecht-spelers : Ahmed Hassan en Mbark Boussoufa. De drie andere laureaten zijn Standard-spelers Marouane Fellaini, Mohamed Sarr en Dieumerci Mbokani. De uiteindelijke winnaar wordt verkozen op 26 april 2008.
De Ebbenhouten Schoen is een voetbaltrofee die in België jaarlijks uitgereikt wordt aan de beste speler uit Afrika of van Afrikaanse afkomst in de Jupiler League. Vorig jaar won Mémé Tchite de trofee.
Jan Ceulemans (Westerlo): "We hebben tegen een betere ploeg gespeeld en dan moet je de nederlaag aanvaarden", zei Jan Ceulemans. "We zijn na de rust met vol goede moed uit de kleedkamer gekomen. We hebben het nog eens geprobeerd, maar het is niet gelukt. En toen Dirar uitviel werd het nog moeilijker voor ons. Anderlecht heeft verdiend gewonnen", gaf de Westerlo-coach toe. Davy Schollen (doelman Anderlecht): "Ik heb weinig ballen gezien. En die ballen die ik moest pakken, pakte ik ook. We hebben laten zien hoed groot de honger is. We willen die tweede plaats vasthouden. En ik ken mijn plaats. Ik ben ambitieus, maar Zitka blijft de eerste keeper van Anderlecht. Hij zal volgende week in vorm zijn." Bart Van den Eede (aanvaller Westerlo): "Voor bescheiden spelers als ons is het altijd fijn om tegen topploegen als Anderlecht te spelen. Ze hebben de zege verdiend. Achteraan hield Anderlecht het zaakje erg goed gesloten, zelfs met zijn tienen. Ik had nog een man naast mij nodig die oorlog kan maken vooraan. Wij blijven voor de zesde plaats gaan." Mark De Man moest vervroegd de douches opzoeken na zijn tweede gele kaart. "Mijn uitsluiting was niet terecht", aldus De Man. "Bij mijn tweede kaart denk ik trouwens niet dat ik Dirar raak. Ik begrijp het niet goed, zeker omdat ik anders bijna nooit kaarten pak. En nu meteen twee. Gelukkig hebben mijn ploegmaats de wedstrijd goed gespeeld. Als we hier punten hadden verloren, zou ik me schuldig hebben gevoeld en zou ik me geëxcuseerd hebben bij de groep. Ik heb het hen nog moeilijker gemaakt ..." Mbark Boussoufa werd verkozen tot man van de match, maar was boos toen hij werd vervangen. "Als ik niet verder mag spelen, ben ik altijd boos", aldus Boussoufa na de match. "Maar de trainer zei me dat mijn opdracht volbracht was. Achteraf accepteer je dat. Alleen op het moment zelf niet." Deschacht gaf toe dat het hele gedoe rond de transfer zijn voorbereiding wat in de war heeft gebracht. "Iedereen praatte erover de voorbije dagen. Dat was niet echt ideaal voor de concentratie. Ik voelde die extra druk. Maar gelukkig zijn we goed aan de match begonnen, in tegenstelling tot de voorbije weken. Toen we met tien kwamen te staan, is er nooit paniek in de ploeg geslopen. Iedereen bleef zijn werk doen en liep een metertje meer. Dat is het bewijs dat we als groep een stap vooruit hebben gezet in de tweede ronde." "We waren heel efficiënt en hebben getoond dat we voldoende maturiteit hebben om een wedstrijd te beheren", aldus Jelle Van Damme. "Zelfs na de uitsluiting van Mark De Man slaagden we erin om acties op te bouwen, te beheren en onze voet te zetten indien nodig. Dirar was af en toe wat gevaarlijk, maar voor de rest bracht Westerlo ons niet echt in de problemen."
De transfer van de Argentijn Matias Suarez is nog steeds niet rond. Het bod van Anderlecht (1,2 miljoen euro) werd openbaar gemaakt waardoor nu ook andere clubs nog een bod kunnen doen op de speler. Daarop kan Anderlecht dan nog een tegenbod doen. Het gaat hier dus om een verkoop tegen opbod. Op 24 april stoppen de biedingen.