RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
06-03-2008
Vermoedelijke opstelling Bayern München
Bayern München kwam gisteren in Brussel aan. Vier basisspelers bleven in Duitsland: kapitein Oliver Kahn en verdediger Marcell Jansen kregen een dagje rust van trainer Ottmar Hitzfeld, de Braziliaan Ze Roberto is ziek (maag- en darmproblemen) en zijn landgenoot Lucio liep een blessure aan de adductoren op.
De 38-jarige Kahn, die op het einde van het seizoen een punt achter zijn carrière zet, wordt in het doel vervangen door de 23-jarige Michael Rensing. Hij stond dit seizoen Europees al 3 keer tussen de palen, in de Duitse competitie nam hij al vijf keer de plaats in van Kahn.
Vermoedelijke opstelling:
Elftal: Rensing, Sagnol, Demichelis, Van Buyten, Lahm, Otll, Van Bommel, Schweinsteiger, Ribéry, Podolski, Toni Invallers: Dreher, Lell, Breno, Altintop, Sosa, Klose, Schlaudraff, Kroos
Hitzfeld herinnert zich nog de verplaatsing naar Brussel in de Champions League vier seizoenen geleden. Anderlecht heeft een klein stadion, en de supporters staan dicht bij het veld. Daardoor is er een bijzondere atmosfeer in dat stadion, een echte heksenketel. Maar zoiets kan ook een motivatie zijn voor onze spelers.
Bij de Duitsers staat onze landgenoot Daniël Van Buyten in het hart van de verdediging. In de heenronde heeft hij niet veel gespeeld, maar nu doet hij het goed. Ik ben heel tevreden over zijn prestaties. Hij wordt nog elke wedstrijd beter. Hij heeft me trouwens op de hoogte gebracht van Anderlecht en ik heb hem gevraagd om de Belgische kranten door te nemen, om informatie te krijgen over de mogelijke opstelling van Anderlecht (lacht). Maar ik heb ook zelf de nodige videobeelden gezien, zegt de Bayerncoach.
Voor Van Buyten is dit een bijzondere wedstrijd. Het is de eerste keer dat ik terug in België speel sinds mijn vertrek naar het buitenland, vertelt de verdediger. Ik ben heel fier dat ik tegen een Belgische ploeg mag spelen met Bayern. Ik ken een aantal Anderlechtspelers van bij de nationale ploeg zoals Mbo Mpenza, Jelle Van Damme en Guillaume Gillet. Deze wedstrijd is dus sowieso speciaal voor mij, maar dat is niet belangrijk. Wat telt is Bayern en ons resultaat.
De 30-jarige verdediger volgt de Belgische competitie nog steeds op de voet. Anderlecht heeft het moeilijk gehad in het begin van het seizoen. Ondertussen hebben ze zich goed herpakt en goede resultaten neergezet. Dat hebben we ook gemerkt in de UEFA Cup. Ze blijven samen met Standard de beste ploeg in België. We moeten ervoor zorgen dat we even gemotiveerd als Anderlecht voor de dag komen.
Ook superster Franck Ribéry is op zijn hoede voor paars-wit. Daniël vertelt me veel over België. Ik weet dat er een aantal goede ploegen zijn. Ik heb zelf ook de wedstrijden van Anderlecht tegen Bordeaux bekeken. Ze staan hier niet voor niets. Het zegt veel over hun sterkte als ze tot in de achtste finales van de UEFA Cup geraken, vertelt de Fransman.
De Bayernspelers zagen er ontspannen uit bij hun aankomst in Brussel. Ribéry doet altijd onnozel, lacht Daniël Van Buyten. We zijn een dag verwijderd van de wedstrijd, nu mag dat nog. Ik heb ook wat heen en weer ge-smst met sommige Anderlechtspelers. We hebben goed gelachen, dat hoort erbij. Maar morgen op het veld zetten we dat aan de kant, dan heerst er alleen pure concentratie.
"Bayern is een ploeg met een mix van ervaring en jeugd, ze hebben kracht, gestalte, loopvermogen én techniek", aldus Jacobs. "Tegen Schalke stond een geoliede machine op het veld. Een echt blok. Ik zou zelfs durven zeggen dat ze gescoord hebben op een moment dat ze het zelf echt wilden. Daarna hebben ze nog een paar keer de lat geraakt en zelf zijn ze eigenlijk nooit in de problemen gekomen", weet Jacobs. "Maar goed, als ik zo bezig blijf, gaan jullie je nog afvragen of we wel aan de match moeten beginnen." (lacht)
Opmerkelijk, Jacobs heeft het tijdens de nabespreking van RSCA-Genk niet één keer over Bayern gehad, alleen over Charleroi, de match die zondag op het programma staat. "Omdat ik ervan overtuigd ben dat de match tegen Charleroi zondag veel moeilijker zal zijn", aldus de T1 van Sporting. "Dat hebben we gezien tegen Zulte Waregem na de match op Bordeaux. De motivatie voor de match tegen Bayern is er sowieso al en natuurlijk zullen we er voluit voor gaan donderdag. We hebben ook het voordeel dat we eerst thuis spelen, zo weet Bayern nog niet goed wat het aan ons heeft. De spelers willen donderdag graag tonen dat ze het niveau aankunnen."
Ariël Jacobs moet het donderdag doen zonder spitsen Vlcek, Pieroni, Frutos en Mpenza. Vlcek en Pieroni zijn niet speelgerechtigd, Frutos en Mpenza zijn out door blessures. Nochtans zou een beetje gestalte welkom geweest zijn tegen de verdedigers van Bayern. "Gestalte is niet het belangrijkste, het voornaamste is dat je kan voetballen", aldus Jacobs. "Het is en blijft voetbal, dat is misschien een cliché, maar we hebben het ook gebruikt voor de match tegen Bordeaux en toen hebben we ons gekwalificeerd. Laten we het maar opnieuw proberen nu", glimlacht Jacobs.
Selectie : Akin, Biglia, Boussoufa, Bruzzese, Chatelle, De Man, Gillet, Gillis, Goor, Hassan, Iakovenko, Juhasz, Pareja, Polak, Sare, Schollen, Van Damme, Wasilewski, Zitka
Bayern-coach Hitzfeld blikt vooruit: "Anderlecht heeft heel wat Europese ervaring. Het is waar dat wij favoriet zijn, maar Anderlecht is te duchten."
"Het is goed om eerst buitenshuis te spelen, zo leren we Anderlecht kennen en kunnen we ons goed voorbereiden op de return. Het Vanden Stock-stadion kan een heksenketel zijn, maar zoiets kan een motivatie zijn voor Bayern."
Anderlecht-coach Ariël Jacobs heeft zijn strijdplan voor Bayern al klaar. "We zullen aanvallen." Ariël Jacobs beschouwt de partij tegen Bayern als een "dubbele eer". "We zitten in de achtste finales, wat de volgende jaren misschien moeilijk te evenaren is."
"En daarbij komt dat Bayern eigenlijk geen UEFA-cup maar een Champions League-ploeg is." "We moeten er volop tegenaan gaan, in het besef dat Bayern ons niet onderschat."
"Als Lucio en Kahn niet spelen, zal dat redenen hebben. De Duitse degelijkheid en nuchterheid kun je niet vergelijken met de arrogantie van Bordeaux."
"We zullen aanvallen, maar moeten bij balverlies de ruimte klein maken en opletten voor lange ballen en Luca Toni."
Wellicht begint Ahmed Hassan weer op de bank. "Hassan is gezond en wel. Hij loopt er mistroostig bij, maar dat is eigen aan zijn persoonlijkheid."
"Op training merk ik niks van zijn eventuele nukkigheid. Telkens als hij op de bank zit, stelt hij zich wel wat anders op, maar dat moet je erbij nemen."
"De enige Anderlecht-speler die ik ken is Vermant"
Bastian Schweinsteiger is niet erg
vertrouwd met het Belgische voetbal.
Toen hem gevraagd werd wie hij van Anderlecht kent, antwoordde de Duitser:
Niemand. Of ja, toch: Sven Vermant."
Toen hem de namen van Jan Polak en Bart
Goor werden voorgelegd, ging er bij hem
een licht branden: "Die ken ik ja, die
hebben nog in de Bundesliga gespeeld."
Serhat Akin zal opnieuw in de basis staan morgen. Nochtans zal hij niet meer bij Sporting spelen volgend seizoen. De Turk had het belachelijke voorstel van de club geweigerd, maar hij laat de deur op een kier staan. Hij wacht op een tweede, correcter, voorstel van de club voor hij elders tekent. Serhat beweert dat hij concrete aanbiedingen heeft van eersteklassers uit Spanje en Duitsland.
Morgen wordt een droom werkelijkheid voor Guillaume Gillet (22), want dan staat hij met Anderlecht tegenover zijn favoriete ploeg Bayern München. Vader Dominique Gillet gaf zijn zoon de liefde voor Bayern mee. Ik ging elk seizoen naar een paar wedstrijden kijken. Ik zei tegen Guillaume ooit: je moet supporteren voor Bayern. Je hebt geen keuze. Telkens als ik naar München ging, bracht ik een truitje mee voor Guillaume en zijn broer. Hij heeft zeker twintig shirts van Bayern. Nadat hij eens was meegegaan naar het stadion, was ook hij in de ban van Bayern. Nu ga ik nog zelden naar Bayern München, maar Guillaume en zijn broer gaan nog regelmatig.
Biglia: "Kan mij niet schelen welk truitje ik krijg"
Als men aan Lucas Biglia vraagt welk truitje van Bayern hij graag zou bemachtigen, antwoordt hij: Geen idee, ik houd me niet bezig met achter spelers aan te hollen om hun truitje te bemachtigen. Als ik dan toch iemand van Bayern moet kiezen zou ik voor dat van mijn landgenoot Ruben Sosa gaan, met wie ik het WK bij de -20 heb gewonnen. Eigenlijk is het mijn vriendin die truitjes verzamelt. Ze zou graag dat van Messi bij Barcelona hebben, maar tegen hem heb ik nog nooit gespeeld, lacht de Argentijn.
Jelle Van Damme speelde één seizoen bij Werder Bremen. Daar maakte hij Miroslav Klose van dichtbij mee. We waren ploegmaats, dus zou ik moeten weten hoe je hem afstopt, zegt de Oost-Vlaming. Maar ik zeg wel zou (lacht). Klose is niet makkelijk te verdedigen. Als persoon ken ik hem niet goed. In Bremen had ik niet zon nauwe band met Klose als met Micoud bijvoorbeeld. Klose is een heel rustige jongen, die leeft voor het voetbal.
Roland Juhasz staat voor de zware taak om Luca Toni donderdag te neutraliseren. Geen probleem, ik heb dat al eens gedaan, lacht de 24-jarige Hongaar, die zich de jongste maanden sterk ontwikkelde in het hart van de paars-witte verdediging. Met Hongarije speelde ik in augustus vriendschappelijk tegen Italië en ook toen was Toni mijn rechtstreekse tegenstander. Ik bewaar er goeie herinneringen aan. Toni scoorde niet, ik wel. Hongarije won met 3-1. Hopelijk krijgen we donderdag hetzelfde scenario.
Anderlecht rekent op de steun van z'n
supporters, maar die moeten dan wel op
tijd in het stadion aankomen. De partij
tegen Bayern wordt uitzonderlijk om 19u
op gang gefloten. De club waarschuwt op
haar website haar fans dat het wel eens
druk kan zijn op de weg. "Niet alleen
is er de gebruikelijke avondspits in en
rond Brussel, maar door Batibouw kan er
ook extra drukte zijn. We raden dan ook
aan om op tijd te vertrekken en eventu-
eel het openbaar vervoer te gebruiken."
Op de website van Bayern München schat Vincent Kompany de kansen van zijn ex-ploeg Anderlecht in om Bayern te kloppen. De Belg van Hamburg geeft paars-wit niet veel kans.
'Het wordt een zware opdracht voor Anderlecht', weet Kompany. 'Bayern heeft niet alleen een uitstekende organisatie, maar ook spelers met een buitengewone individuele klasse. Anderlecht kan misschien profiteren van het feit dat de heenmatch in Brussel is om Bayern zo een beetje onder druk te zetten. Bayern is echter de Champions League gewoon, dus veel zal het niet uitmaken. Bayern is mijn favoriet voor deze match, maar voor Anderlecht is niets onmogelijk.'
Kompany waarschuwt overigens ook voor Mbo Mpenza en Bart Goor als gevaarlijke spelers. Mbo is echter geblesseerd en Goor start wellicht op de bank als Wasilewski fit raakt.
Als Anderlecht kan scoren tegen Bayern, zal de bal niet door Oliver Kahn uit het net gevist worden. De ervaren doelman krijgt rust van coach Ottmar Hitzfeld, Michael Rensing staat tussen de palen
Oliver Kahn (38) is niet met Bayern München meegereisd naar Anderlecht. Coach Hitzfeld gunt de knoken van Kahn wel vaker rust in Europese duels. De 23-jarige Michael Rensing neemt dan de plaats van Kahn in.
De Duitser stond ook tegen Belenenses, Rode Ster Belgrado en Aberdeen onder de lat.
In de competitie verving hij Kahn vijf keer. De 41-jarige Bernd Dreher zit donderdag op de bank.
Kahn, 38 jaar, zet overigens na dit seizoen een punt achter zijn carrière.
Bayern mist ook Lucio (adductoren), Zé Roberto (maag) en Marcell Jansen, die ook gespaard wordt door zijn trainer.
Anderlecht verwacht morgen hoog bezoek in het Constant Vanden Stock-stadion, de Duitse topclub Bayern München zakt namelijk af naar de Brusselse club. Voor het treffen in het kader van de achtste finales van de Uefa Cup is intussen een scheidsrechter aangesteld: Benquerença. De scheidsrechter bezit de Portugese nationaliteit en hij floot in het verleden nog nooit een match van Anderlecht.
Aanpassingen op een rijtje: *Zondag 6 april om 20.30 uur: Westerlo-Anderlecht
*Zondag 13 april om 20.30 uur: Anderlecht-G. Beerschot
*Zondag 20 april om 20.30 uur: Standard-Anderlecht
Donderdag neemt Anderlecht het op tegen Bayern München in de Uefa Cup. Jan Polak zal wellicht Mark Van Bommel als tegenstander krijgen. Polak kent echter de truuken van de Nederlander en neemt zich voor om zich er niet aan te laten vangen.
"Van Bommel loopt zijn tegenstanders voortdurend te provoceren, hij maakt steeds problemen. Hij ziet er ook arrogant uit", weet Polak in GvA.
"Het komt erop aan niet op zijn provocaties in te gaan. Hij wil reactie en die voldoening wil ik hem niet geven."
Anderlecht zat dinsdag rond de tafel met Roda JC. Beide teams hebben een samenwerkingsakkoord en evalueerden de uitleenbeurten van Tioté en Lamah.
Een beslissing over Tioté en Lamah wordt pas na dit seizoen genomen. Er werd ook gepraat over Sebastien Siani. De aanvaller wordt momenteel uitgeleend aan tweedeklasser Union.
Anderlecht wil ook Silvio Proto uitlenen aan Roda JC. De doelman verlengde onlangs zijn contract in het Astridpark, maar Daniel Zitka blijft voorlopig de eerste doelman. Daarom wil Proto zelf op uitleenbasis naar het buitenland.
Anderlecht toont interesse in Hernan Losada, zo meldt Het Laatste Nieuws. Sommige bronnen melden zelfs dat de middenvelder van Germinal Beerschot al een contract zou getekend hebben in het Astridpark.
Dat laatste wordt echter door alle partijen ontkend. Losada kan wel voor een bepaald bedrag weg bij Germinal Beerschot. Vorig seizoen stond de Argentijn al in de belangstelling van Standard.