RSCAfancom is een Dochter pagina van http://www.purplespirit.be/ ROYAL SPORTING CLUB ANDERLECHT
04-03-2008
Nieuws over uitgeleende spelers van Anderlecht
Voor Roland Lamah en Cheik Tioté is de uitleenbeurt aan het Nederlandse Roda JC een groot succes. Beide spelers slaagden er in om een basisplek af te dwingen bij de ploeg uit Kerkrade. Ook Sébastien Siani, uitgeleend aan tweedeklasser Union, doet het niet onaardig. Vooral Roland Lamah speelt zich in de kijker bij de Nederlandse club. De aanvaller wordt steevast uitgespeeld als linkerflankaanvaller in een 4-3-3-systeem. Hij speelde tot nu toe in elke wedstrijd mee, en scoorde al negen keer in de Nederlandse competitie. Ook in de Nederlandse beker bewees Lamah zijn waarde al. Hij hielp Roda tot in de halve finales met een doelpunt tegen Dordrecht in de kwartfinale.
Ook Cheik Tioté groeide uit tot een van de sterkhouders in het middenveld van Roda. Hij stond dit seizoen al 26 keer in de basis. De Ivoriaan scoorde zelfs al twee keer voor zijn huidige ploeg. Roda JC staat momenteel op de achtste plaats met 42 punten. Beide spelers worden nog uitgeleend tot het einde van het seizoen. Tiotés contract bij Sporting loopt af in 2010, Lamah heeft nog een verbintenis tot 2011. Sébastien Siani speelt dit seizoen bij de Brusselse tweedeklasser Union. Ook hij pikt regelmatig zijn doelpuntje mee. De teller van de Kameroener staat al op tien doelpunten. De 21-jarige aanvaller gaf ook al vijf assists. Siani heeft nog een contract bij paars-wit tot 2010.
Nicolas Frutos lijkt zo goed als verlost van zijn kuitblessure. De Argentijn werkte maandag voor het eerst een deel van de groepstraining af. De twee matchen tegen Bayern komen echter nog te vroeg voor de Argentijn.
Bayern München moet het donderdag in de heenwedstrijd van de achtste finales van de UEFA Cup voetbal tegen Anderlecht zonder verdediger Lucio stellen. De Braziliaanse international heeft last van de adductoren.
Proto hoeft dan toch niet aan de kant te blijven na zijn duimbreuk op training vrijdag. De tweede doelman van Anderlecht kreeg een speciale brace aangemeten waardoor hij kan trainen én spelen.
Anderlecht-Bayern zou niet in CVDS mogen gespeeld worden
De Belgische topclubs kunnen maar beter werk maken van hun nieuwe stadionplannen. Geen enkel stadion uit 1e klasse voldoet immers aan de verstrengde UEFA- normen voor het seizoen 2008-2009. Licentiemanager Roland Tis van de KBVB heeft uitzonderingen moeten vragen aan de Europese bond, ook al maakt hij zich geen zorgen. "De UEFA wil de clubs niet pesten, we vinden wel een akkoord." "Feit is wel dat met deze regelgeving Anderlecht z'n 1/8e finale tegen Bayern niet eens in zijn stadion zou mogen afwerken. Willen we nog Europees topvoetbal, dan zijn nieuwe stadions nodig."
Marcin Wasilewski raakt wellicht klaar voor de wedstrijd van donderdag. De Pool, die last had van een knieblessure, trainde maandag wel nog apart. Trainer Ariël Jacobs kiest waarschijnlijk tussen hem en Guillaume Gillet om sterspeler Franck Ribéry af te stoppen.
Mbo Mpenza raakt door een knieblessure zeker niet klaar voor de heenmatch. "Vreselijk jammer", zegt Mpenza. "Ik viel twee keer sterk in tegen Bordeaux en had het gevoel dat ik zou starten. Ik raak wellicht klaar voor de return."
Biglia haalt voorlopig niet zijn niveau van de vorige twee seizoenen. "Maar bij Anderlecht krijg ik de kans om uit het dal te kruipen", zegt de middenvelder. "Dat is ook één van de redenen waarom ik nog niet naar het buitenland gegaan ben. Als er in de zomer een interessant bod komt, gaan we om de tafel zitten. Maar de kans is reëel dat ik blijf. Ook als we geen Europees ticket halen."
Lucas Biglia likkebaardt al als hij aan de wedstrijd van donderdag tegen Bayern München denkt. "Ik ben alleen tevreden met een overwinning", zegt hij in HBvL. "Uiteraard ben ik meer opgewonden dan anders", zegt de Argentijn. "Dit is een match voor de CL. Fantastisch om tegen supersterren als Toni en Ribéry te spelen. Mijn familie en vrienden zullen me live aan het werk kunnen zien, want de wedstrijd komt in Argentinië op de tv." "Ik wil doorgaan naar de volgende ronde en ben dus enkel tevreden met een over- winning, 1-0 of 2-1. En we zijn klaar om zo'n resultaat neer te zetten."
Jelle Van Damme heeft goed geprofiteerd van de blessure van zijn maatje Olivier Deschacht. Hij groeide uit tot een onbetwistbare pion op de linksachterpositie. De verdediger voelt zich goed in zijn vel. Het is de eerste keer in mijn carrière dat ik zo constant speel, legt hij uit. Ik heb nooit aan mezelf getwijfeld. Ik was er altijd van overtuigd dat ik ooit dit niveau ging halen, maar daarvoor moesten alle omstandigheden gunstig zijn. Op dit moment ken ik mijn lichaam perfect, ik leef enkel nog voor mijn job. Toen ik in het buitenland speelde was het voetbal voor mij een hobby, nu is het echt mijn beroep.
Ariël Jacobs heeft een beslissing genomen, maar wat ons betreft een goede: de spelers hebben vandaag een vrije dag gekregen, op twee dagen van de wedstrijd. Dat duurt nu al weken dat mijn spelers hier elke dag zijn, en dat zal zo blijven tot eind maart, legt Jacobs uit.
Zal een elftal als Bayern zijn slaap laten voor een ploegje als Anderlecht? Dat ze Bordeaux eruit hebben geknikkerd in de vorige ronde, heeft ons verrast, aldus manager Uli Hoeness. Respect daarvoor. Dat laatste heeft ook coach Ottmar Hitzfeld. Anderlecht is een zware, maar doenbare opdracht. Hun kwaliteiten liggen vooral in de organisatie. Maar wij gaan in Brussel vol voor de winst. Zo kunnen we de terugmatch rustig aanvatten en wordt ook onze voorbereiding op de volgende Bundesliga-match niet verstoord.
Hitzfelds spelers volgen hem daarin. Kwalitatief zijn we beter dan Anderlecht, zegt Bastian Schweinsteiger. Dus ja, Bayern moet zich plaatsen. De finale is ons einddoel. Toen herinnerde Schweini zich plots de Champions Leagueconfrontatie met Anderlecht in 2003. Toen heeft Anderlecht ons pijn gedaan, staat mij nog bij. Vooral in Brussel hadden we het moeilijk.
In Amerika is damesvoetbal belangrijker dan herenvoetbal. In België krijgt de sport echter amper aandacht. Vooral de tv-zenders besteden schrijnend weinig uitzendtijd aan de dames.
Op Eurosport zijn er wel eens wedstrijden van de vrouwen te volgen tijdens een WK of EK, maar de Vlaamse zenders laat het koud. Toch is er een markt voor deze sporttak. RSCAfancom is al meerder jaren een trouwe verslaggever van het RSCA-vrouwenteam en hoopt dit ook te blijven doen.
Komende donderdag speelt RSC Anderlecht zijn zoveelste "match van het jaar". Het bezoek van Bayern München is sportief een zware dobber, maar economisch gezien is de loting van Bayern een absolute voltreffer. Zoals eerder gemeld werden de tv-rechten voor liefst één miljoen euro verkocht, daarnaast lopen ook de fans storm voor het treffen met de Duitse topclub. Zo stonden er voor aanvang van de match tegen Genk honderden supporters aan te schuiven om op de laatste dag van de voorrangsperiode tickets te kopen voor het treffen met Bayern.
Gisteren gingen de loketten dan open voor de vrije verkoop, ondanks het feit dat deze pas om 14u van start ging stonden van 's ochtends al honderden supporters aan te schuiven. Uiteindelijk zijn er vandaag nog amper 1.000 tickets over, de loketten gaan open om 9u en wie nog een kaartje wil zal erg vlug moeten zijn. Ook voor de terugmatch kan Anderlecht rekenen op zijn twaalfde man, liefst 3.000 supporters zullen mee afreizen naar München.
Het ziet er naar uit dat Bart Goor ook volgend seizoen nog bij Anderlecht zal voetballen. In Gazet van Antwerpen zegt hij dat de contractbesprekingen de goede kant uitgaan. Bart Goor is momenteel al 34 jaar en aan het einde van dit seizoen loopt zijn contract bij de regerende landskampioen af. De linkspoot onderhandelt dezer dagen met Anderlecht over een contractverlenging voor een seizoen.
"Uit het voorstel van Anderlecht blijkt dat de club veel respect heeft voor mij. Normaal zal ik bijtekenen, maar we zullen wel zien. Na de matchen tegen Bayern en Charleroi zullen we verder praten", klinkt het.
Tickets in Constant Vanden Stock-stadion vliegen de deur uit
Anderlecht ontvangt Bayern München in een volzet Constant Vanden Stock-stadion. Ruim 15.000 abonnees kochten een ticket voor deze partij in de UEFA Cup. In één dag gingen nog eens 5.000 tickets te deur uit. Paars-wit doet ook goede zaken in de nationale competitie. De thuiswedstrijden tegen Cercle Brugge, Germinal Beerschot en Club Brugge zijn al uitverkocht.
Lucas Biglia steekt de loftrompet uit over zijn landgenoot Hernan Losada, de spelmaker van Germinal Beerschot. "Hij is op dit moment beter dan ik", stelt Biglia vast. "Als hij zich zo blijft ontwikkelen, kan hij een veel grotere ploeg aan dan Germinal Beerschot."
Ahmed Hassan begon bij Anderlecht op de bank, maar had duidelijk gehoopt op een basisplaats. Toen hij zich moest opwarmen, deed hij dat met een lang gezicht dat niet verborg dat hij ongelukkig is met de huidige gang van zaken. Ook de reactie van het publiek toen Hassan op het veld kwam, was eerder lauw. Na de match was Hassan de enige speler van Anderlecht die de kleedkamer indook zonder de fans te groeten. Afwachten hoelang deze situatie rond Hassan, die in de bekermatch tegen Dender om een vervanging vroeg na een discussie met Chatelle, nog houdbaar is.
Sporting had aangekondigd dat Hassan tegen Genk zou gehuldigd worden voor zijn zege in de Afrika Cup, maar uiteindelijk is het er niet van gekomen. Officieel heet het dat een feeststemming niet verenigbaar was met de minuut stilte voor de moeder van respectievelijk Filip De Wilde en Daniël Renders, maar het is duidelijk dat de gebeurtenissen van de voorbije week ook een rol speelden. Hassan miste op Zulte Waregem een penalty en kreeg het op Dender aan de stok met Chatelle. "Er is geen probleem Hassan", aldus manager Van Holsbeeck. "Maar het is te laat om hem nu nog te huldigen. Hebben jullie trouwens de reactie van het publiek gehoord? Hij moet zich eerst bewijzen. Hij viel trouwens goed in."
Met Hernan Losada heeft Germinal Beerschot een artiest in de rangen die doet denken aan clubicoon en ex-Anderlecht vedette Juan Lozano. De "echte" Lozano kan dat alleen maar beamen.
Sinds Hernan Losada ontbolsterde op het Kiel, kent Lozano geen rust meer. "Maar de vergelijking tussen ons gaat op", zegt de ex-speler van Real. "Ik zie Hernan graag spelen. Hij kan een actie maken, iemand voor de goal brengen en zelf scoren."
"Zo drie man "in de zak" zetten, dat kon ik ook", vertelt Lozano over de Argentijn van GB.
"Hij speelt op gevoel, is technisch sterk en verliest nooit het overzicht. Maar zijn grootste kwaliteit is zijn rendement. Hij dribbelt nooit zomaar."
De fans willen Losada graag lang op het Kiel houden, maar GB-voorzitter Jos Verhaegen is realistisch in Het Nieuwsblad.
"Komt er voor Losada een bod als voor Sterchele dan kunnen we hem niet houden."
Anderlecht probeert Wasilewski (knie) klaar te stomen voor de Uefacupwedstrijd van donderdag (19 uur) tegen Bayern München. De kans dat het lukt is echter klein. Deschacht (knie/enkel) raakt speelklaar. Proto (gebroken vinger) kreeg een speciale brace en test vandaag. Mpenza (knie), Frutos (kuit) en Legear (dij) halen Bayern niet.
Juhasz kreeg tegen Bordeaux zijn tweede gele kaart in de Uefacup, maar een schorsing volgt pas na drie gele kaarten. Juhasz moet dus zeker opletten indien hij volgende week wil meereizen naar Bayern München.
Bij Bayern München hebben ze veel minder zorgen: alleen de Braziliaanse verdediger Lucio (adductoren) is onzeker.
Voor de niet-abonnees zijn er nog 1000 tickets (45 tot 90 euro) over. Bayern gaf Anderlecht voor de terugmatch 3048 kaartjes en daarvan blijven er nog 80 over.