Luigi Pieroni was niet de eerste keuze van Anderlecht. De voorbije dagen werd een akkoord bereikt met een spits maar die werd door zijn ploeg niet vrijgegeven. Dan kwam Pieroni, ongelukkig bij Lens, steeds meer in beeld. Gisteren sloot hij een contract af tot het einde van het seizoen met een optie voor nog drie bijkomende seizoenen. Als Anderlecht besluit om Pieroni te houden, moet het aan tafel gaan zitten met Nantes. De Franse tweedeklasser is immers nog altijd de rechtmatige eigenaar. Sinds zijn vertrek uit Moeskroen in mei 2004 is het nooit meer echt goed gegaan met de 23-voudige Rode Duivel (2 goals). In zijn eerste seizoen bij Auxerre kwam hij maar tien keer aan de aftrap. Hij had het fysiek en mentaal lastig met de overstap naar de Ligue 1. Het tweede seizoen was met 21 basisplaatsen (op 38) beter maar het derde jaar werd hij na weer een moeilijke periode aan Nantes verkocht. Maar zowel daar als bij zijn uitleenbeurt aan Lens wilde het niet echt meer vlotten. Zijn laatste volledige wedstrijd dateert van 10 november.
Tot nu toe lijkt het erop dat Pieroni nog altijd teert op die fantastische zes maanden in het seizoen 2003-04. Onder Georges Leekens bleef hij eerst dertien speeldagen op de bank toen hij plots begon te scoren. Tussen de 14de en 34ste speeldag trof hij 26 keer raak. In mei 2004 werd hij voor 1,25 miljoen euro aan het Franse Auxerre verkocht. Maar daarna kwam het dus niet echt meer goed.
'Ik heb honger', liet hij gisteren aan het Anderlecht-bestuur weten. Bij paars-wit moet hij zich rehabiliteren. Anderlecht heeft Pieroni nodig maar dat geldt evenzeer omgekeerd.
Van Holsbeeck: "Hij heeft vijf maanden om zich te bewijzen"
Herman Van Holsbeeck viste achter de eerste keuze en kwam zo bij Pieroni terecht. "Voor ons de beste keuze van de pistes die overbleven", aldus Van Holsbeeck. "Hij is Belg, was niet meer echt gelukkig bij Lens en zag Anderlecht als een mooie uitdaging."
Pieroni heeft/had een zwaar contract bij Nantes. "We hebben over het financiële onderhandeld en eens de redelijkheid er was, kwamen we snel tot een overeenkomst. Pieroni krijgt nu vijf maanden om zich te bewijzen. Er zijn mensen die hem al hebben afgeschreven. Het is aan Pieroni om die mensen de mond te snoeren. Hij heeft me gezegd dat hij enorme honger heeft en dat hij zich wil bewijzen. Op het einde van het seizoen wordt beslist of we de optie van drie jaar op hem lichten of niet."
Anderlecht haalde het vanavond, woensdag 30 januari 2008, met 3-0 van Dender in de heenronde van de kwartfinales van de Belgische Beker. De return is eind februari voorzien, maar Anderlecht lijkt intussen al met één voet in de halve finales te staan. "Het is inderdaad beter om met een 3-0-overwinning aan de terugmatch te beginnen dan met een 1-0", weet ook Ariël Jacobs, "maar ik heb geen zin om Dender extra motivatie te geven door te zeggen dat we al in de halve finale staan. Ik blijf voorzichtig."
Johan Boskamp vond het een verdiende zege van Sporting. "We kwamen heel vroeg in de match wat ongelukkig op achterstand en toen in het begin van de tweede helft dat tweede doelpunt viel, was het over voor ons", aldus Boskamp. "Anderlecht was daarna de beste ploeg en met de 3-0 zijn we eigenlijk nog goed weggekomen", weet de trainer van Dender. "Ik denk niet dat ze die voorsprong in de terugmatch nog uit handen zullen geven."
Anderlecht-spits Stanislav Vlcek gaf in de bekermatch tegen Dender meteen zijn visitekaartje af met twee doelpunten. "Het was mijn eerste officiële match na mijn blessure. Als je dan direct twee keer scoort, geeft dat veel vertrouwen. Toch vind ik onze 3-0-zege belangrijker dan mijn goals. We staan dicht bij de halve finales", zegt hij in de kranten. Vlcek scoorde twee keer met zijn hoofd. "Maar veel kopbalgoals heb ik nog niet gemaakt in mijn carrière. Maar als je twee perfecte voorzetten krijgt van Serhat moet je die gewoon scoren. Of je nu een goeie kopper bent of niet."
Ondanks zijn sterke debuut voelt Vlcek wel de hete adem van nieuwkomer Luigi Pieroni in zijn nek. "Maar ik hoorde pas na de wedstrijd van zijn komst. Pieroni was dus geen extra motivatie. Maar laat de nieuwe spits maar komen. Concurrentie maakt de ploeg sterker", zegt de Tsjech. De fans hebben Vlcek al in hun armen gesloten. Zijn voornaam rolde tegen Dender van de tribunes. "Vlcek is moeilijk uit te spreken, dat weet ik. Ik heb nog aan de teammanager gevraagd om "Stani" op mijn truitje te te zetten, maar dat deed hij niet."
Anderlecht heeft woensdagavond met 3-0 gewonnen van Dender. Voor de Brusselaars scoorde Vlcek tweemaal. De match was amper begonnen of het stond al 1-0. Vleck kopte op aangeven van Akin tegen de binnenkant van de linkerpaal , deze hobbelde tegen de rechterpaal en werd dan weggewerkt door een Dender-verdediger. De lijnrechter deed teken om verder te spelen maar scheidsrechter Nzolo keurde het doelpunt goed. Aan de overkant probeerde Munyaneza te koppen maar zijn poging werd in corner gewerkt door de Anderlecht-verdediging. Halverwege de tweede helft had Akin de 2-0 aan de voet. Hij kon alleen doorgaan maar besloot nipt naast. Iets voorbij het half uur kreeg De Groote de bal aangespeeld in de zestien. Hij besloot zwak in de armen van Proto. Anderlecht dreigde via een paar corners , op een van die corners knalde Wasilewski over. Een paar minuten voor de rust kreeg Munyaneza een goede kans, hij tikte de bal echter te ver van de voet en kon zo niet afdrukken. Beide ploegen gingen rusten bij een 1-0 stand.
De tweede helft was amper afgetrapt en het stond al 2-0. Akin zette de bal voor en Malfait mistte zijn interceptie, Vleck scoorde zo gemakkelijk zijn tweede van de avond. Dender kon nu geen vuist meer maken en Anderlecht controleerde. Het prikte nog een paar keer maar pogingen van Chatelle en Polak gingen niet binnen. Een paar minuten voor affluiten scoorde de ingevallen Mpenza op aangeven van Boussoufa de 3-0.
Het werd zo 3-0 en Anderlecht kan binnen veertien dagen met een gerust gemoed afzakken naar Dender.
In groep C heeft Egypte zich geplaatst voor de kwartfinales. Egypte had genoeg aan een 1-1 gelijkspel tegen Zambia. Egypte eindigt als groepswinnaar, met 7 op 9. Zambia snoepte de Egyptenaren de eerste punten af. Ahmed Hassan stond in de basis en speelde ruim een uur.
Stand Groep C : 1 Egypte 3 7 2 Kameroen 3 6 3.Zambia 3 4 4.Soedan 3 0
Luigi Pieroni keert terug naar België en wel naar Anderlecht. Met dat verrassende nieuws pakte Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck woensdagavond uit. Anderlecht huurt de Belgische spits voor vijf maanden van Lens. Anderlecht heeft ook een aankoopoptie voor drie jaar. Pieroni mocht weg bij Lens, waar hij sinds augustus vorig jaar aan de slag was.
Lens had hem overgenomen van Nantes. Eerder speelde Pieroni in Frankrijk ook voor Auxerre.
Pieroni verliet België in 2004 nadat hij bij Moeskroen topschutter was geworden met 28 doelpunten.
De international (22 caps, 1 goal) moet in Anderlecht het scorend vermogen opkrikken.
Olivier Deschacht verlengde vandaag, woensdag 30 januari 2008, zijn contract bij RSC Anderlecht tot 2011. De linksback had nog een contract tot 2009 bij Sporting, maar bereikte een akkoord met de club om daar nog twee seizoenen bij te doen.
Deschacht is al een paar jaar een vaste waarde in het eerste elftal van Paars-Wit. De 26-jarige linksback speelde intussen al meer dan 160 competitiewedstrijden voor Sporting. Sinds hij in 2001 zijn debuut maakte voor Anderlecht, kroonde hij zich al drie keer kampioen met de Brusselse club.
De beloften van Anderlecht hebben in hun eerste wedstrijd, in Viareggio, niet kunnen winnen van Pergocrema. In de eerste helft had Gillis er 1-0 van gemaakt maar in de laatste minuut maakte Pergocrema vanop de stip nog gelijk. In de andere wedstrijd van groep 7 won Vicenza met 4-0 van Sparta Praag. Vrijdag 1 februari spelen de beloften hun volgende wedstrijd tegen Vicenza.
Stand Groep 7: 1.Vicenza 3pts
2. Anderlecht 1pt
3. Pergocrema 1pt
4. Sparta Praag 0pt
Baseggio: "Scifo kan mijn loopbaan opnieuw lanceren
Walter Baseggio, gisteren bij Anderlecht vertrokken, krijgt bij Moeskroen een nieuwe kans om zich te bewijzen. Het moet zo ongeveer de laatste kans zijn voor de 29-jarige middenveler. "Ik had verschillende aanbiedingen, ook uit Italië", zegt Baseggio in de kranten. "Om familiale redenen wou ik toch in België blijven voetballen", legt Baseggio uit. "Ook Standard was geïnteresseerd, maar ik begrijp dat Anderlecht me niet graag bij een rechtstreekse concurrent zag spelen. Ik hoop dat ik mijn loopbaan nu opnieuw kan lanceren. Ik denk dat Enzo Scifo de geknipte man is om me weer de goede richting uit te sturen. Ik heb het diepste respect voor die man." Baseggio is zelfs nog erg ambitieus. "Ik ben er nog altijd maar negenentwintig en heb zeker nog een vijftal goede jaren voor de boeg. En waarom zou ik niet weer aan de nationale ploeg mogen denken?"
Anderlecht verkocht voor de match van vanavond nog maar 4.500 tickets. Voor het eerst biedt paars-wit geen goedkopere tickets voor een bekermatch zoals in de vorige rondes tegen Hamme en Waasland. De prijzen variëren nu tussen 15 en 35 euro en dat houdt het publiek weg. Er worden maar 8000 toeschouwers verwacht.
Mbo Mpenza lijkt dan toch in het Astridpark te blijven tot eind dit seizoen. "Voor Mpenza heb ik nog geen enkele vraag gekregen en het zou me verbazen moest er nog een komen", aldus Van Holsbeeck . "In elk geval zouden we hem enkel laten vertrekken al we zeker zijn dat er een nieuwe spits komt."
Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck maakt zich sterk dat er nog een aanvaller bijkomt voor het afsluiten van de tweede transferperiode. Paars-wit zou nog drie pistes volgen. Luigi Pieroni hoort daar niet bij. Pieroni's zaakwaarnemer nam contact op met Anderlecht. Paars-wit wees de kopbalsterke aanvaller echter af.
Deschacht kan bijtekenen tot 2011. De linksback is momenteel out met een blessure. Hij heeft een scheur in de mediale band van de knie en een scheurtje in de ligamenten van de enkel.
Biglia en Pareja mogen niet in Standard-shirt spelen
Bondscoach René Vandereycken en Standard-trainer Michel Preud'homme selecteerden zeven spelers die Standard zullen aanvullen in de oefenwedstrijd tegen de Rode Duivels op 6februari in Sclessin. Het gaat om oa. Biglia en Pareja (Anderlecht). De meeste spelers zullen maar één helft in actie komen. Maar de vraag is in welke shirts dat gebeurt. "In de shirts van Standard - dat spreekt voor zich", reageerde Standard-trainer Michel Preud'homme gisteren. Maar Anderlecht-coach Ariël Jacobs ziet dat niet zitten. "Ik denk dat de sponsors er problemen van zullen maken." De voetbalbond wil overleggen met Standard-directeur Pierre François, maar die houdt het been voorlopig stijf. "Wie met Standard speelt, speelt in het shirt van Standard", zei François. De sponsor van de Rouches, Base, heeft dan weer geen bezwaar.
Johan Boskamp, trainer van FC Dender, trekt vanavond met zijn jongens naar Anderlecht. Boskamp, ook nog trainer van Anderlecht, werd tussen 1993 en 1995 drie keer kampioen met paars-wit. Voor het eerst sinds acht jaar kan Boskamp nog eens op de bank zitten bij Anderlecht. Maar de beker is voor hem geen prioriteit: "De beker kan me geen donder schelen. Dender moet alleen denken aan het behoud in eerste klasse. We missen 5 basisspelers, en dat kan ee ploeg zoals Dender niet opvangen. We zullen in de beker wel zien waar we stranden. De competitiematch van zaterdag tegen Anderlecht is belangrijker. Ik zal een akkoordje gooien mt Ariël Jacobs: hij mag de bekermatch winnen, als wij zaterdag maar de punten pakken in Anderlecht."
De paars-witte aanvaller Mbo Mpenza praat verder met Sivasspor, momenteel derde in Turkije. Mpenza kan niet overtuigen bij Ariël Jacobs, en mag van Anderlecht vertrekken.
Volgens manager Herman Van Holsbeeck volgt Anderlecht nog 3 pistes om een nieuwe spits aan te trekken, maar moet een doorbraak pas net voor het sluiten van de transfermarkt op donderdagavond verwacht worden. In Noord-Frankrijk wordt de naam Luigi Pieroni in verband gebracht met paars-wit. De 27-jarige Belgische spits is door Nantes uigeleend aan Lens, maar kan nog eens worden uitgeleend. De Luikenaar is ongetwijfeld een denkpiste in het Astridpark, maar is wellicht niet de topprioriteit.