Foto
Foto
Foto
Foto
Archief per jaar
  • 2018
  • 2017
  • 2015
  • 2014
  • 2011
  • 2010
  • 2009
  • 2008
  • 2007
  • 2006
  • 2005
  • 2004
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Foto
    Roger Vande Wiele & Greta Smagghe
    Ons leven na Belgie ...
    02-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Namibie - Botswana en Zimbabwe (deel 3)
    Botswana is vooral gekend voor zijn nationale parken en deze kunnen enkel bezocht worden met een 4x4. Een andere manier is vliegen, een vlucht over de Okavango delta vonden wij een must en een uur is zo voorbij. Je vliegt zo'n 150 meter boven de grond en je kan zo volop genieten van de parken en ook de dieren volgen.

    We hebben ook nog een aantal dagen door Moremi national park gereden, wat zeer uitgestrekt is en 1/6 is van de grootte van Belgie. Ook daar weer gekampeerd, waarbij de campingzone Third Bridge niet afgesloten is en alle dieren dus tot bij uw tent kunnen komen...  zo hebben we 's avonds nog een honey badger voor onze tent zien voorbijlopen, die terecht de titel draagt van "the most fearless animal in the world", kijk anders maar eens naar de filmpjes op Youtube!

    Onze jeep was OK en ook Roger haalde probleemloos alle hindernissen, Moremi is net een 4x4-trail.
    Hier hebben we ook de hoogste dagtemperatuur van de reis gehaald en er waren er nog meer die liever in de schaduw bleven en een middagdutje deden.













    >> Reageer (0)
    01-10-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Namibie - Botswana en Zimbabwe (deel 4)
    Ontdekt door David Livingstone in 1855, de Victoria Watervallen is één van Afrika's top toeristiche atttracties en is ook wereld erfgoed. Het is gelegen op de Zambezi rivier, op de grens van Zambia met Zimbabwe, 2 kilometers breed en ongeveer 108 meters diep en het mooist gezien vanuit Zimbabwe. Je wandelt er door het regenwoud en het water vormt een kleine mist, waardoor er bijna permanent fantastische regenbogen te zien zijn.
    Oorspronkelijk hadden we dit gepland als dagtrip vanuit Kasane (Botswana), maar gelukkig hebben we na gesprekken met andere reizigers beslist om toch zelf te rijden, de beste keuze van onze reis.

    En ook ons hotel was het hoogtepunt van de vakantie: Victoria Falls Hotel, een historisch brits koloniaal hotel, gebouwd in 1904. Het majestueuze hotel ligt temidden van tropische tuinen en zonnige gazons, en op loopafstand van de legendarische watervallen en van het stadje Victoria Falls. Het hotel is in Edwardiaanse stijl ingericht met klassiek meubilair en nostalgische decoratie die doet terugdenken aan de koloniale periode van Zimbabwe. Al meer dan een eeuw lang ontvangt Victoria Falls Hotel gasten van over de hele wereld en alle personeel is dan ook perfekt opgeleid en zeer charmant.

    Tegenwoordig betaal je overal met US Dollars of zuidafrikaanse randen en kan je de Zimbabwaanse dollars enkel nog kopen als souvenir.



















    >> Reageer (0)
    22-07-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Facebook
    Met ons alles prima ... weinig bezig geweest met de blog, des te meer op Facebook 

     

     


    >> Reageer (0)
    11-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kudu 7
    Klik op de afbeelding om de link te volgen We hebben enkele dagen Jans op bezoek gehad en samen gewerkt aan de nieuwsbrief voor de school.
    Deze keer een nieuwe aanpak, met veel foto's en weinig tekst.

    Bijlagen:
    Kudu7.pdf (2.9 MB)   


    >> Reageer (0)
    25-04-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4x4 trips
    Deze maand 3 leuke 4x4 tochten gemaakt.

    De eerste was een namiddag vanuit een boerderij genaamd Louvain (inderdaad Leuven in het frans en dat is ook de oorsprong van de naam). Hier reden we een stuk over de "Ou Voortrekkerspas", door bos en een stuk natuurgebied.
    3 jeeps, 4 nationaliteiten en een leuke picknick op de bergtop Duiwelskop.

    Het week-end nadien zijn we naar "Die Hel" gereden, een 16 km lange afgelegen vallei omsloten door rotsen waar net voldoende plaats is voor de Gamkarivier. De kloof is bereikbaar vanaf de Swartbergpas, een rit over 58 km gravelpad en niet altijd makkelijk: de weg kronkelt, is smal en de afgrond is soms angstwekkend diep en dichtbij. Ook is er maar 1 weg, je moet deze dus zowel heen als terug rijden... Maar de tocht is indrukwekkend, met prachtige vergezichten, rotsen die langszij oprijzen, de kleuren van zon en steen en tussendoor de bloeiende protea's waarvan de velden vol staan. De tocht kan hels zijn, de natuurlijke schoonheid is hemels.
    Ook het museum ter plaatse is een bezoek waard en de geschiedenis is interessant. In deze vruchtbare vallei leefden de families immers decennialang in pure afzondering en totaal op elkaar aangewezen, want de weg naar Die Hel ligt er pas sinds 1963.
    Om ten volle te genieten van de uitstap, zijn we daar 1 nacht blijven kamperen. Het was er zeer rustig, immers net na het paasweek-end waren alle 'toeristen' weer weg. In de ochtend werden we gewekt door het geroep van de bobbejane, geeft je echt een sfeer van in de wildernis zitten.

    De derde trip was in de buurt van Witsand, de Ostrich 4x4 eco-trail. Deze tocht was heel wat technischer, een aantal steile hellingen op, een aantal keer de rivier over, maar allemaal geen probleem voor onze Jeep... Verder kregen we nog deskundige uitleg over de kweek van struisvogels voor het leder en onderweg werden de vele verschillende inheemse planten aangewezen met de medicinale toepassingen van de voorouders.








    >> Reageer (0)
    27-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sedgefield Quiz
    Op vrijdag 27 maart hebben we vanuit de tennisclub een quiz georganiseerd. Het was een extra uitdaging om dit in het engels te doen, maar vooral veel voorbereiding.

    Uiteraard had Roger veel muziekvragen voorzien en was er dus behalve de algemene eindwinnaar ook een muziekwinnaar ... niet toevallig een muzikant.






    >> Reageer (2)
    09-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Vlakteplaas 5 & 6 maart
    Niet enkel en alleen weer een heel gezellig bezoek gebracht in de Karoo bij Jans en Almeri op Oulap, maar vooral veel foto's van het schooltje voor de volgende nieuwsbrief.

    Dankzij sponsors krijgen de kinderen dagelijks eten op school, voor de crechekinderen is er 's morgens pap, de oudere krijgen een warme maaltijd en rond 13 uur - einde van de schooldag - krijgen ze nog een boterham.

    Behalve het standaard voorgeschreven lessenpakket krijgen de laatstejaars nu ook wat muziekopleiding en ze genieten er zichtbaar van.

    Meer nieuws over het schooltje straks in Kudu 7.






    >> Reageer (0)
    08-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bezoek van Christ & Katrien
    17 februari - 5 maart
    Dinsdag geland in Kaapstad en ... woensdag bij ons met o.a. veel lekkere belgische chocolade en speculoospasta.

    Katrien en Christ hebben een week bij ons gelogeerd met dagelijks uitstappen samen : Knysna, monkeyland, een kayaktocht naar de watervallen in Wilderness, ontbijt op Sedgefieldmarkt, een swingende misviering in Hornlee, een wandeltocht op Robberg in Plettenberg en ook een trip naar Addo elephantpark.
    Dit alles aangevuld met restaurantbezoeken, braais en lekkere etentjes thuis, flesjes wijn en rummikub.

    Nadien eindelijk in Oudtshoorn de struisvogelrit waar Katrien al jaren van droomde, voor Christ de grensverleggende tocht over Swartbergpas en via Route 62 naar de wijnlanden en Kaapstad.
    Die laatste dagen hebben we uiteraard ook nog wijn geproefd, veel geshopped, lekker gegeten en vooral bij Kaap de Goede Hoop goed uitgewaaid.




    >> Reageer (1)
    12-01-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Jeep Wrangler Unlimited 2.8 CRD

    Zondagochtend vroeg vertrokken voor een lange rit van 1300km naar Pretoria. 's Avonds, omstreeks 19uur, waren we bij onze zuid-afrikaanse vrienden Audrey & Chris. Bedoeling van deze trip was op maandag een (bijna) nieuwe auto te kopen in Johannesburg en er onze Hyundai Tucson in te ruilen.

    Roger had al lang zijn zinnen gezet op een Jeep en de speurtocht op het internet heeft inderdaad vruchten afgeworpen. Sedert 12 januari rijden we in een robuuste zwarte Jeep Wrangler. Ideale auto om grotere reizen binnen zuidelijk Afrika te ondernemen.

    Uiteraard hebben we tijdens dit bezoek weer het aangename, lees culinaire, gekoppeld aan het nuttige.

    Terugtocht naar huis in de nieuwe 'kar' hebben we wat rustiger aangepakt, met een tussenstop en overnachting in Kimberley. Dit is de stad waar in 1866 de eerste diamant werd gevonden. Nu is deze plek vooral nog bekend voor de eerste zuid-afrikaanse diamantmijn, genaamd 'Die Groot Gat' - 17 ha groot en 240 meter diep - met een mooi museum, met jawel ook een tentoonstelling met echte diamanten, gebouwd door De Beers.




    >> Reageer (0)



    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Inhoud blog
  • Nieuwjaarswensen voor 2018
  • Niewe website online
  • happy 2016 - happy 2017
  • 2 extra cottages
  • happy 2015
  • Happy 2014
  • JustFor2
  • Ons huis in Wilderness
  • Happy 2011
  • Vervet monkey
  • Verjaardag Greta
  • Eerste website
  • Baviaanskloof
  • Beste wensen 2010
  • Tornooi Tennis Club
  • Kudu 8
  • Oulap en Vlakteplaas
  • Paragliding
  • Namibie - Botswana en Zimbabwe (deel I)
  • Namibie - Botswana en Zimbabwe (deel 2)

    Links
  • JustFor2 Holiday cottage
  • 4AD

  • Zoeken in blog


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs