In het groene splinter-berichtje (Stukje Noordzee in een doosje) van eergisteren heb ik het terloops over stripboeken omdat ik een fan ben. Ik heb het al vaker gezegd, het leven bestaat uit meer dan ademen, eten, drinken en radio. Film, lezen, wandelen, oldtimers en stripboeken zijn een ander wezenlijk onderdeel van mijn dagelijkse bestaan. Bijzonder leuk wordt het als twee hobbys aan kruisbestuiving doen.
Zo verstripte Bob de Moor ooit de aanslag op de Mebo II, het zendschip van Radio Noordzee Internationaal in zijn Barelli-reeks. Laat deze tekenaar nu toevallig tot één van mijn absolute favorieten behoren. Zijn stijl, zijn onderschatte bijdrage aan Kuifje, zijn persoonlijkheid. Ik had zelfs even het genoegen om met hem te mogen samenwerken. De Moor was in 1990 hoofdredacteur geworden van het stripmagazine Jet, waarin vooral nieuw, aanstormend talent zijn gang mocht gaan. In diezelfde periode had ik Christian Verhaeghe leren kennen, de man die tegenwoordig de decors tekent van de gewone Suske & Wiske-reeks.
Deze autodidact was en is een ongelooflijk talent. Ik geloofde rotsvast in zijn kunnen en besloot hem te helpen. Want hoe begin je als enthousiast tekenaar aan een carrière vanuit je kamertje in Menen? Ik had net mijn radio-activiteiten ietwat teruggeschroefd, bijgevolg trok een nieuwe uitdaging me wel aan. Ik ben nu eenmaal van het rusteloze type.
Ik contacteerde Bob De Moor en Christian mocht enkele tekeningen opsturen. Die werden snel goed bevonden, waarna de vraag naar een kort verhaal volgde. Christian zette een scenario van mij om in tekeningen. Kort daarna werd het gepubliceerd en had mijn poulain zijn visitekaartje afgegeven, waarna hij aan een knappe carrière begon die hem bij de Gazet van Antwerpen, Studio 100 en Studio Vandersteen bracht.
Ik ben Bob al die tijd blijven volgen, heb alle one shots en reeksen die hij tekende verzameld (Cori - de scheepsjongen, Snoe en Snolleke, Meester Mus, Barelli) en ik bezit zelfs heel wat uniek werk van hem. Op de eerste verdieping van Huize Bostyn is bovendien een complete De Moor Galerij ingericht. Met originele tekeningen, posters, lithografieën, zeefdrukken
Mocht je ooit het album We gaan naar zee, uit de Barelli-reeks vinden, zeker lezen. De zeezenderfans zullen er heel wat in terugvinden dat ze herkennen (tot de studio van Veronica op de Norderney!). Niet stripfans lezen een boeiend, grappig verhaal in de beste traditie van de Vlaamse klare lijn strip.




|