Zoeken in blog

Over mijzelf
Ik ben Philip, en gebruik soms ook wel de schuilnaam philip de brandweerman.
Ik ben een man en woon in Diksmuide (Belgie) en mijn beroep is Technieker in het Go onderwijs.
Ik ben geboren op 25/12/1967 en ben nu dus 57 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: Brandweer en Wandelen.
Vrijwilliger bij de Brandweerman sinds 1986 en Korporaal sinds 1997
E-mail mij

Druk oponderstaande knop om mij te e-mailen. of philipdebrandweerman@gmail.com

Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Foto
Philip de Brandweerman
Philip de Brandweerman
04-10-2021
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Heuvelland
Schoorsteenbrand Heuvelland








02-10-2021
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.modder Diksmuide

Brandweer Westhoek ruimt modderspoor te Diksmuide

Zaterdag werden de hulpdiensten van brandweer Westhoek post Diksmuide gealarmeerd door de politie polder. De Paddestraat in Diksmuide lag over een lengte van 200 met vol met modder. De brandweer spoot de rijbaan schoon de Paddestraat werd tijdelijk afgesloten voor alle verkeer. De vervuiler is gekend bij de politie .






Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opendeur brandweer Blankenberge .
Opendeur brandweer Blankenberge
deel 1
















Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opendeur brandweer Blankenberge ..
Opendeur brandweer Blankenberge
deel 2














Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opendeur brandweer Blankenberge ...
Opendeur brandweer Blankenberge
deel 3

 








Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opendeur brandweer Aalter .
Opendeur brandweer Aalter
deel 1


















Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opendeur brandweer Aalter ..
Opendeur brandweer Aalter
deel 2


















Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opendeur brandweer Aalter ...
Opendeur brandweer Aalter
deel 3














28-09-2021
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opendeurdag brandweer Moeskroen .
Opendeurdag brandweer Moeskroen
deel 3




















Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opendeurdag brandweer Moeskroen ..
Opendeurdag brandweer Moeskroen
deel 2


















Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.opendeurdag brandweer Moeskroen ...
Opendeurdag brandweer Moeskroen
deel 1


















Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Diksmuide
Brand in Diksmuidse houthandel 
Maandag is er rond 14 uur brand uitgebroken in een houthandel op het industrieterrein van Diksmuide. Een machine had vuur gevat achteraan de loodsen de brandweer had het vuur snel onder controle. Oorzaak was een een kortsluiting in de machine waardoor de vonken oversloegen op het zaagsel. 








27-09-2021
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zoekactie Diksmuide
Zoekactie met Politie heli boven Diksmuide 
Zondag rond 19:15 vloog de luchtpolitie over Diksmuide meer bepaald boven de Handzamevaart en de IJzer. De politie Polder en de Cel vermiste personen waren op zoek achter een 81-jarige vrouw uit Diksmuide. Maandag werd het lichaam gevonden in de IJzer thv de Hoge Brug.

Wie vragen heeft rond zelfdoding, kan terecht op de zelfmoordlijn via het gratis nummer 1813 of op www.zelfmoord1813.be.










Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.lichaam aangetroffen Diksmuide
Vermiste vrouw uit Diksmuide teruggevonden
Maandagmiddag werd in de IJzer t.h.v. Hogebrug het levenloze lichaam aangetroffen in het water. Brandweer, ziekenwagen, Mug, Civiele Bescherming en Cel Vermiste Personen kwamen ter plaatse. Later bleek dat het om de 81-jarige vrouw te gaan die sedert zondag vermist was en er waarnaar eveneens een zoekactie werd opgestart zondag.
Wie vragen heeft rond zelfdoding, kan terecht op de zelfmoordlijn via het gratis nummer 1813 of op www.zelfmoord1813.be.




















Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vko Diksmuide
Landbouwvoertuig rijdt tegen elektriciteitspaal
Maandagvoormiddag reed in de smalle Pluimstraat te Diksmuide een landbouwvoertuig voor het oogsten van bonen een elektriciteitspaal aan die dicht tegen de weg stond. Vermoedelijk week de bestuurder iets te ver naar rechts waardoor hij met zijn breed landbouwvoertuig de elektriciteitspaal raakte. De paal knakte af en belandde met de kabels op het landbouwvoertuig. Ook een achteropkomend landbouwvoertuig werd geraakt door de vallende elektriciteitskabels. Brandweer Westhoek kwam ter plaatse, maar konden niet veel doen zolang de stroom niet was afgesloten van de kabels. Het gevaar op elektrocutie was groot en beide bestuurders moesten in hun cabine blijven tot de diensten van Fluvius de stroom op de kabel hadden afgesloten. Na wat knipwerk konden BW Westhoek en Fluvius de elektriciteitspaal van de landbouwmachine verwijderen en konden de bestuurders hun cabine verlaten.
Zondag was er ook een ongeval in Kortemark met een landbouwmachine die een stroomkabel afreed ook daar zat de landbouwer met zijn twee kinderen een tijdje vast in de cabine.




















Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Alveringem
Wagen uitgebrand in Alveringem
Deze voormiddag is langs de Lovaart een Range Rover uitgebrand. De bestuurder merkte rook op van onder de motorkap en kon zijn voertuig nog buiten het centrum aan de kant zetten. Bij aankomst van Brandweer Westhoek post Lo-Reninge stond het voertuig reeds volledig in lichterlaaie. Het voertuig was dan ook volledig verloren.














Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.oefening IGS inzet Kortemark

Zaterdagvoormiddag was er terug IGS (incedent gevaarlijke stoffen) oefening na lange tijd in Kortemark.  Het scenario een lek van een gevaarlijk product in een buizen systeem thv een afsluitkraan het team werd opgeroepen van Brandweer Westhoek. Er werd getraind op een verkenning in gaspakken, ontsmetting (deco),  

Ook twee mensen van de brandweer post Diksmuide werkte mee aan deze oefening brwm. Bart Vanden Mosselaer en Korp. Philip Sansen

 















Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vko Houthulst
Bestuurder mist bocht, komt in voortuin terecht en pleegt vluchtmisdrijf in Houthulst
Een bestuurder die van uit de Terrestraat de Lindestraat wou indraaien, miste zondagmorgen zijn bocht en botste net naast een elektriciteitspaal tegen een verkeersbord en een betonnen straatnaambord. De wagen werd over een haag gekatapulteerd en kwam in de voortuin van een woning terecht die hij net niet raakte. Vervolgens ging de wagen opnieuw over de haag en belande terug in de Lindestraat. Ondanks het feit dat de wagen zwaar beschadigd was en veel olie verloor zette de bestuurder zijn weg kilometers verder. Uiteindelijk kwam de wagen tot stilstand in de Kruisstraat te Zarren, deelgemeente van Kortemark.
Brandweer Westhoek, post Houhulst kwam ter plaatse om het kilometers lange oliespoor op te ruimen.Volgens politiezone Polder legde de bestuurder een positieve ademtest af en werd zijn rijbewijs ingetrokken.














22-09-2021
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand koekelare

Brand op dak van AD Delhaize in Koekelare: terrasje voor personeel vat vuur

Op het dak van de AD Delhaize in de Ringlaan in Koekelare is dinsdagavond iets voor 18 uur brand ontstaan. Een houten terrasje achteraan op dat dak, dat door het personeel gebruikt tijdens de middagpauze, vloog in brand. Het incident ging gepaard met heel wat rookontwikkeling. “Bij onze aankomst stonden de houten planken volledig in lichterlaaie. Na enkele minuten was de brand wel onder controle. De roofing onder het houten terras bleef gelukkig onaangetast. De schade bleef dus beperkt tot de houten bekleding, wat stoelen en een tafel”, zegt brandweerkapitein Filip Vandenberghe. De rookontwikkeling drong lichtjes door tot in de supermarkt zelf, maar evacuaties bleken niet nodig. “Er hing een lichte brandgeur, maar indringend was die niet. Er werd besloten om niet te evacueren gezien de brand uiteindelijk beperkt en oppervlakkig bleef”, aldus de kapitein. Gewonden vielen er niet. De oorzaak van de brand is onbekend, mogelijk ligt een weggegooide sigaret aan de basis. BB








21-09-2021
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.brand Kortemark

Weggegooide vod zet woning onder de rook

In Handzame ontstond in de nacht van maandag op dinsdag een brand in een nieuwbouwwoning die momenteel nog niet bewoond is. De oorzaak ligt bij een chemische reactie van doeken (vodden) en boenmiddel. De buren merkten de brand op en verwittigde de hulpdiensten. De brand was in de keuken en gelokaliseerd die nog in opbouw was een paar kasten zijn beschadigd door de vlammen. De eigenaars hadden daags voordien de trap in geboend dergelijke  producten kunnen zelf ontvlammen met andere stoffen. De woning werd nog grondig geventileerd. JH





>

Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs